امام جمعه گرگان با بیان اینکه قدرت جسمانی در مناسبات اجتماعی تاثیرگذار است، تاکید کرد: پرسنل نیروی انتظامی برای برخورد با جرائم باید از نظر فکری و جسمی ارتقا یابند.

  آیت الله سیدکاظم نورمفیدی در دیدار فرمانده انتظامی استان گلستان با ایشان افزود: من به یکی از فرماندهان نیروی انتظامی پیشنهاد داده بودم که پرسنل این نیرو در تقاطع ها باید از بین کسانی انتخاب شوند که از نظر جسمانی ورزیده و دارای روابط اجتماعی خوبی باشند.

وی با ابراز تاسف نسبت به افزایش سرقت در استان گلستان بر ریشه یابی آن در جامعه تاکید و اوضاع سخت اقتصادی را یکی از عوامل تاثیرگذار در آن برشمرد.

امام جمعه گرگان یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار در افزایش سرقت را سرعت انتقال اطلاعات از طریق تلفن همراه و وسایل ارتباط جمعی دانست.

آیت الله نورمفیدی ادامه داد: تضعیف نیروی ایمان یکی دیگر از دلایل افزایش سرقت است.

به گفته وی، کسانیکه منافع خود را در فساد جامعه می بینند هم در گسترش فساد نقش مهمی دارند.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان تاکید کرد: نیروی انتظامی باید در قانون شکنان ایجاد رعب و وحشت کند، همه بدانند که این نیرو اهل زد و بند نیست مخالف ظالم و یاور مظلوم است.

امام جمعه گرگان با بیان اینکه امام (رحمه الله علیه) هیمنه مستکبران عالم را شکست، گفت: معمار کبیر انقلاب تلاش کرد که به نهضت و مبارزه خود صبغه الهی و اسلامی بدهد.

آیت الله «سیدکاظم نورمفیدی» ظهر امروز«سه شنبه ١١ خرداد» در آیین رونمایی از پنج جلد کتاب انقلاب اسلامی در گلستان به روایت اسناد ساواک که با حضور وزیر اطلاعات برگزار شد، اظهار کرد: از همکاری همه کسانی که تلاش کردند که مسیر نهضت انقلاب اسلامی در استان گلستان نگاشته شود تشکر می کنم.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان ادامه داد: باید هر کسی هر چیزی که می تواند انجام دهد تا شاهد پیشرفت انقلاب اسلامی و حفظ آن باشیم.

آیت الله نورمفیدی به شهادت امام صادق (علیه السلام) اشاره کرد و متذکر شد: امام صادق (علیه السلام) یک شخصیت بی نظیری بود و از میراث داران واقعی اسلام به شمار می رود.

وی افزود: در روایات اسلامی به این مهم اشاره شده که میراث داران واقعی آن میراث بزرگ الهی یعنی اسلام که بر پیامبر (صلی الله علیه وآله وسلم) نازل شده و بین امت به ارث گذاشته شده ائمه اطهار (علیهم السلام) است و در حدیث ثقلین نیز به این مهم اشاره شده که قرآن و عترت از هم جدا نمی شوند تاکید شده است.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان یادآور شد: در تاریخ علمای راستین و عارفان به الله و آنهایی که اسلام و راه خدا را خوب شناختند و همیشه پیشگام بودند جان و همه حیثیت خود را در مرکز خطر قرار می دادند تا این میراث را حفظ کنند و بعد از ائمه (علیهم السلام) این مهم مصادیق زیادی دارند و حضرت امام (رحمه الله علیه) یکی از مصادیق مهم این مسئله به شمار می رود.

آیت الله نورمفیدی افزود: در طول تاریخ در برابر شکر و کفر نهضت های زیادی اتفاق افتاده و وقتی این حرکت ها را با نهضت امام (رحمه الله علیه) مقایسه می کنیم می بینیم بسیار متفاوت است، علمای شیعه و سنی زیادی نسبت به ظلم و شکر مبارزه کردند و آیت الله میرزاشیرازی با نهضت تنباکو و یا شهید آیت الله مدرس نیز در این مسیر گام برداشت ولی نهضت امام (رحمه الله علیه) با این نهضت ها متفاوت بود.

وی خاطرنشان کرد: امام(رحمه الله علیه)  از ابتدای انقلاب اعتقاد داشت که ریشه مفاسد در جاهای دیگر است و حتی شاه عروسک خیمه شب بازی است و ریشه کار آمریکا و انگلیس هستند که باید از سر راه بشریت برداشته شود و لذا امام (رحمه الله علیه)  با نهضت خود ام الفساد جهان را نشانه گرفت.

آیت الله نورمفیدی با بیان اینکه امام (رحمه الله علیه) هیمنه مستکبران عالم را شکست، متذکر شد: حضرت امام (رحمه الله علیه) تمام تلاشش این بود که به نهضت و مبارزه خود سبقه الهی و اسلامی بدهد و این مسئله رمز موفقیت نهضت انقلاب اسلامی بود.

 

امام جمعه گرگان گفت: هنرمندان باید در عرصه سینما به تولید آثاری با ارزش های اسلامی و انبیاء اهتمام داشته باشند و با این اقدام توشه آخرت خود را بردارند.

آیت الله «سیدکاظم نورمفیدی» شامگاه امروز (چهارشنبه ۵ اردیبهشت) در دیدار عوامل و داوران چهارمین جشنواره ملی فیلم کوتاه طنین مسجد اظهار کرد: اینکه نامداران عرصه فیلم، هنر و سینما برای جشنواره ای که جوانان مسجدی در آن به تهیه اثر پرداختند به عنوان داور حضور پیدا می کنند بسیار ارزشمند است.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان ادامه داد: در سال نخست این جشنواره 89 اثر به این جشنواره رسیده است و در این دوره بیش از یک هزار و 300 اثر به این جشنواره ارسال شده و این مهم نشان می دهد که این جشنواره توانسته جریان ساز باشد.

آیت الله نورمفیدی خاطرنشان کرد: حضور هنرمندان برجسته کشور مثل جهانیگر الماسی، فرهاد قائمیان و خانم انسیه شاه حسینی به اعتلای این جشنواره کمک می کند و این هنرمندان می توانند برای جوانان مکمل و مشوق باشند.

وی افزود: سبک زندگی ایرانی و اسلامی که برای این جشنواره در نظر گرفته شده بسیار حائز اهمیت است و باید بیش از گذشته به آن توجه شود و این مسئله بسیار در عرصه سینما تازه و نو است و باید بزرگان سینما به این مسئله ورود پیدا کنند.

 نماینده ولی فقیه در استان گلستان تاکید کرد: باید اثرهایی در حوزه سینما تولید شود که برای جوانان جاذبه ایجاد کند و برای جوانان آموزنده و موثر باشد.

آیت الله نورمفیدی گفت: هنرمندان باید در عرصه هنر ارزش های اسلامی و انبیاء اهتمام داشته باشند و با این اقدام توشه آخرت خود را بردارند.

وی ابراز داشت: شخصیت هر انسانی در دوره طفولیت نقش می گیرد، خانواده مسئله بسیار حائز اهمیت است و اگر ازدواج های ما بر اساس سنت های حسنه الهی باشد بسیاری از مشکلات کم می شود و نیاز است که به این مسائل بیش از گذشته در عرصه هنر پرداخته شود.

آیت الله نورمفیدی ابراز داشت: فیلم می تواند در اصلاح سبک زندگی و تقویت بنیان خانواده بسیار حائز اهمیت است.

 

 امام جمعه گرگان با تبریک سالروز آزادسازی خرمشهر تاکید کرد: ابهت شرق و غرب با آزادی خرمشهر در هم شکسته شد.

 آیت الله سیدکاظم نورمفیدی در مراسم تجلیل از پژوهشگران برگزیده جشنواره علامه حلی حوزه های علمیه استان گلستان افزود: آزادسازی خرمشهر ثابت کرد پیروزی در جنگ فقط با قدرت نظامی امکان پذیر نیست بلکه امدادهای غیبی سرنوشت جنگ را مشخص می کنند.

 وی با اشاره به درگیری های نظامی اسرائیل با ملت فلسطین در روزهای گذشته خاطرنشان کرد: اسرائیلی ها ۱۲ شبانه روز ملت مظلوم فلسطین را زیر حملات خود قراردادند، اما در نهایت، پیروزی واقعی متعلق به فلسطینی هاست.

 امام جمعه گرگان در بخش دیگری کار طلاب را در ادامه راه انبیائ الهی دانست و تاکید کرد: شما باید این فرهنگ را ترویج دهید که قدرتمندان زورگو تاریخ ساز نیستند، بلکه تاریخ واقعی سرنوشت بشریت را پروردگار می نویسد.

 آیت الله نورمفیدی با بیان اینکه طلاب و روحانیون علوم دینی در راه تبلیغ دین نباید تردید به خود راه دهند اظهار کرد: بهترین کار، تبلیغ دین است و شما با علم و خلوص و توکل به پروردگار به جامعه بشریت خدمت کنید.

 به گفته وی کار عالم دین بهتر از همه کارهاست چون وظیفه هدایت انسان ها را برعهده دارد.