حضرت آیت‌الله خامنه‌ای (مدظله العالی) با درخواست نماینده ولی فقیه در استان گلستان برای «شهید خدمت» اعلام شدن امدادرسانان جهادگر مردمی جانباخته در حادثه واژگونی قایق در سیل گمیشان موافقت کردند.

 جانباختگان این حادثه شامل تعدادی از امدادگران اهل سنت نیز بوده‌اند

شامگاه ششم فروردین ماه ۹۸ قایق حامل نیروهای مردمی که برای جلوگیری از نفوذ سیلاب به شهر گمیشان تلاش می‌کردند، واژگون شد که در این حادثه شش نفر از جهادگران جان باختند.

 

اهم سخنان آیت الله نورمفیدی در نماز جمعه 23فروردین 98 گرگان :تروریست خواندن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی توسط «ترامپ» نشانه استیصال و درماندگی آمریکا است.

این اقدام «ترامپ» نشانه استیصال و درماندگی دولت آمریکا است.

اقدام غلط رئیس جمهور آمریکا در خصوص تروریست خواندن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی توجه تمام مردم جهان را جلب کرده است و موجی در منطقه و در سطح جهان به‎وجود آورده است.

آمریکایی‎ها در ایران و سطح منطقه مقاصد و اهدافی داشتند و خواستار خاورمیانه و ایرانِ تسلیم در برابر زورگویی‎های خود بودند و نهادی که در برابر اراده شوم آمریکا ایستادگی و مقاومت کرد در داخل کشور سپاه و نیروهای مسلح و در خارج از مرزها نیز سپاه پاسداران بود.

 آمریکایی‎ها در سوریه، فلسطین، عراق، افغانستان و ... اهدافی را دنبال می‎کردند و هزینه‎هایی بسیاری متحمل شدند تا منطقه‎ حساس خاورمیانه و کشوری مانند ایران را در اختیار داشته باشند و همانطور که خود اعتراف کردند برای دستیابی به این هدف هفت تریلیون دلار هزینه کردند اما ناکام ماندند.

در سوریه نیز سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و دولت و نیروهای مردمی این کشور مقابل جنایات آمریکا ایستادگی کردند و فعالیت‎های سپاه در عراق و سوریه مانع تحقق اهداف شوم آمریکا شد و طبیعی است که آمریکایی‎ها ناراحت و خشمگین باشند.

 به طور قطع آمریکا با این اقدام همانند همیشه راه به جایی نخواهد بُرد.

متأسفانه امروز به رژیم غاصب اسرائیل حق می‎دهند و فلسطینی‎ها را تروریست می‎دانند که این مسأله با هیچ منطقی همخوانی ندارد.

 آیا کشور آمریکا شایسته عنوان «تروریست» نیست؟، باید گفت نخستین تروریست جهان آمریکا است، آنها 20 سال با قصد شوم و تجاوزگرانه به کشور ویتنام تجاوز کردند و در زمان شاه ملعون از هواپیماهای ایران برای جنگ‎افروزی در ویتنام استفاده کردند و مردم بی‎گناه بسیاری را کشتند.

انفجار هواپیمای مسافربری در خلیج فارس و شهادت 290 نفر از هموطنان ایرانی تنها یک نمونه از جنایت آمریکا است.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به مدت 40 سال از پیروزی انقلاب اسلامی در برابر همه دشمنی‎ها و خصومت‎ها ایستاده است و اگر سپاه به سوریه و عراق رفته به درخواست این کشورها پاسخ مثبت داده است.

آیا نهاد مقدس سپاه که برای استقلال کشورمان و حفظ ارزش‎های الهی و اسلامی و خدمت به مردم گام برداشته است تروریست است؟

 امروز سپاه در خلیج فارس مستقر است و به نظامیان آمریکایی‎ها به‎عنوان یک تروریست می‎نگرند.

 آمریکایی‎ها به جز تعدادی سرباز که در این اوضاع بیشتر احساس خطر می‎کنند هیچ ابزاری در منطقه ندارند و هر چه داشتند علیه انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی نشان دادند و هر چه که در منطقه دارند در تهاجم نیروهای مسلح ما است و به طور قطع این تصمیم ترامپ به ضرر آنها است.

ترامپ تصور می‎کرد با این کار می‎تواند به سپاه ضربه بزند اما سخت در اشتباه است چراکه این حرکت موجب انسجام ملی شد و جایگاه و منزلت سپاه را بیشتر کرد، بنده امروز با لباس سپاه در نماز جمعه حاضر شدم تا اعلام کنم همه ما سپاهی هستیم و چهره رژیم آمریکا بسیار پلید است و همه ما در موقع خطر یک سپاهی هستیم.

هیچ دوگانگی بین ملت و نیروهای مسلح وجود ندارد و سیل اخیر نیز نشان داد که همبستگی و وحدت بین ملت ایران موج می‎زند و اگر نیروهای مسلح و سپاه نبودند مشکلات مردم دوچندان می‎شد.

نماینده مقام معظم رهبری دراستان گلستان صبح امروز پنجشنبه 22 فروردین 98 بمنظور بازدید از مناطق سیل زده و آسیب دیده از رانش زمین به شهرستان مینودشت رفت و از نزدیک ضمن بازدید از این مناطق با مردم دیدار و گفتگو نمود.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان نیز دراین بازدید از خانواده «علیرضا تیموری» که منزل مسکونی آنها بر رانش به طور کامل تخریب شد و دختر پنج ساله آنها فوت کرد دلجویی کرد.

وی به منظور سرکشی از این خانواده در منزل پدری وی حاضر شد و با این خانواده داغدیده از نزدیک دیدار و گفت‎وگو کرد.

همچنین امروز کلنگ منزل مسکونی توسط حضرت آیت الله نورمفیدی به زمین زده شد که با تعهد بنیاد  مسکن انقلاب اسلامی استان گلستان تا دو ماه آینده این منزل مسکونی احداث و به این خانواده تحویل خواهد شد.

شایان ذکر است ؛ نماینده مقام معظم رهبری دراستان وامام جمعه گرگان از خانه هاي آسيب ديده در اثر باران و رانش زمين در شهرستان مينودشت روستاي قلعه قافه نیز بازدید و از نزدیک با مردم این منطقه هم گفتگو نمودند.

گفتنی است؛ شدت بارندگی و رانش زمین به برخی از روستاهای مینودشت آسیب وارد کرد و در آخرین روز سال 1397 و در آستانه سال جدید هنگامی که خانواده تیموری پس از سال‎ها خانه‎دار شدن می‎خواستند سال نو را در منزل جدید خود جشن بگیرند رانش زمین تمام آرزوهای آنها زیر آوارها بُرد و متأسفانه دختر پنج ساله را هم از آنها گرفت.

علاوه‎بر تخریب 100 درصدی منزل مسکونی و جان‎باختن دختر خردسال، پدر، مادر و دختر دیگر این خانواده نیز به شدت آسیب دیدند، همچنین در این حادثه تلخ تمامی وسایل زندگی به همراه جهیزیه دختر این خانواده  زیر آور از بین رفت.

 

واکنش آیت الله نورمفیدی به تروریست خواندن سپاه توسط ترامپ: اقدام رئیس جمهوری آمریکا در تروریست خواندن سپاه موجب محبوبیت بیشتر این نهاد انقلابی خواهد شد

 

 

 نماینده ولی فقیه دراستان گلستان وامام جمعه گرگان در گفتگو با صداسیما ضمن تبریک میلاد با سعادت حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام و روز پاسدار ، اظهار کرد: اخیرا رئیس جمهور آمریکا دست به کارهایی زده که با هیچ کدام از معیار های حقوقی و بین المللی منطبق نیست.

وی افزود: یکی اینکه چند وقت قبل جولان در کشور سوریه به اسرائیل حاتم بخشی کرده بود و اخیرا هم سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را تروریست خوانده است.

آیت الله نورمفیدی ادامه داد: من شخصا فکر می کنم این نشانه استیصال و درماندگی دولت آمریکاست چراکه عرب ها مثالی دارند ک می گوید  فردی که در دریا در حال غرق شدن است دست به سمت هرچیزی دراز می کند تا شاید نجات پیدا کند اما هر چه بیشتر دست و پا بزند بیشتر در آب فرو می رود.

امام جمعه گرگان گفت: ترامپ ورژیم آمریکا هم در منطقه مستاصل شده و تمام برنامه هایی که در منطقه داشت به خاک و گل نشسته است و خودشان هم اعتراف کرده و بدون دلیل دست به چنین کارهایی در منطقه زده است.

وی افزود: اصولا ترور و تروریسم برای خود تعریفی دارد و به صورت خلاصه باید گفت تروریست به گروهی گفته می شود که برای مقاصد شوم و غیر انسانی خود دست به جنایت می زنند و در واقع دست به جان و مال مردم می زنند، با این تعریف که همه می توانند متوجه شوند که معنای بدیهی دارد و مصداق های بدیهی هم دارد ایا واقعا سپاه پاسداران عزیز ما تروریست است یا رژیم آمریکا؟ سپاهی که 40 سال است از استقلال این کشور در مقابل هر هجمه ای ایستاده و مقاومت کرده است.

امام جمعه گرگان گفت: استقلال این کشور توسط سپاه و سایر نیروهای مسلح در داخل و خارج از مرزها مانند کشورهای عراق و سوریه و ...به درخواست خود این کشورها حفظ  شده است.

وی افزود: سپاه در این کشورها با تروریست های مختلف مبارزه کرده است ایا همچین نهادی که برای استقلال کشور و حتی برای مبارزه با تروریست در بیرون از مرزهای خودش مبارزه می کند تروریست است یا آمریکایی که هر چه از او به یاد می آوریم فجایعی است که درست کرده است از ویتنام گرفته و در کل دنیا و هر منطقه ای که دولتی و گروهی درآن ایستاده است و حاضر نبوده حافظ منافع آمریکا باشد به دنبال این بود که از سر راه خودش بر دارد و جنایت های بسیاری در این مسیر انجام داده است .

آیت الله نورمفیدی گفت: اگر آن ها به دنبال این بودند که منزلت سپاه ایران را پایین بیاورند سخت در اشتباه هستند و قطعا کارهایی که ترامپ کرده و سپاه انقلاب را تروریست نامیده است موجب محبوبیت بیشتر این نهاد انقلابی خواهد شد.

وی تصریح کرد: این که حالا رژیمی مانند آمریکا که چهره اش برای همه معلوم شده است سپاه ما را تروریست بنامد این باعث نقص سپاه نیست باعث کمال و محبوبیت بیشتر برای مردم منطقه خواهد بود.

امام جمعه گرگان ادامه داد: قران به ما اینگونه یاد داده است که ممکن است برخی کارها به نظر ما نامطلوب بیاید اما در متن همان خیر و خوبی و تعالی خواهد بود.

آیت الله نورمفیدی تصریح کرد: ملت ایران و همه اقشار و  طبقات از هر جناحی وقتی می بیند یک نهاد انقلابی اینگونه مورد هجمه قرار می گیرند وارد میدان می شوندو این برای همبستگی بیشتر است.

وی افزود: امیدواریم سپاه انقلاب و همه نیروهای مسلح ما در مقابل بدبینی ها و بدخواهی های دشمن روز به روز قوی تر شوند و انشالله همان طور که قرآن پیش بینی کرده است آمریکا و رژیم صهونیستی در سراشیبی سقوط باشند همان طور که در جاهای دیگر شاهد بودیم.

آیت الله سیدکاظم نورمفیدی به مناسبت روز جانباز با عباس گلوی جانباز 70 درصد جنگ تحمیلی و خانواده وی دیدار و گفتگو کرد.

امام جمعه گرگان در این دیدار گفت:خداوند برخی از بندگانش را خیلی دوست دارد و برخی الطافش (جانبازی) را نصیب آن ها می کند.

آیت الله نورمفیدی ادامه داد: در این دنیا هر آنچه بدهند جبران این رشادت ها و فداکاری ها نمی شود مگر اینکه خداوند کاری کند تا جبران شود، اما آن چیزی که خداوند برای پاداش این رشادت ها و جهاد در نظر گرفته را ببینید می گویید کاش همه اعضای بدنم را در راه جهاد داده بودم.

عباس گلوی هم در این دیدار اظهار کرد: حضور و دیدار نماینده مقام معظم رهبری در شب میلاد جانباز کربلا  ابوالفضل العباس (ع)برای ما خیلی ارزشمند است، خدا را شاکریم که این توفیق نصیب ما شده که امروز در کنار آیت الله نورمفیدی باشیم و با ایشان گفتگو کنیم.

وی افزود: اربعین سال 62 بعد از غروب آفتاب من در عملیات والفجر 4 در محور مریوان مجروح شدم، زمانی که در بانه بودیم و این عملیات شروع شد، من خدمه توپخانه بودم و برای پشتیبانی سپاه از ارتش به سپاه ملحق شدیم تا پشتیبانی کنیم، دشمنان حوزه توپخانه ما را نشانه گرفتند و به ما گلوله ای که شلیک کردند که 8 نفر به شهادت رسیدند و 15 نفر مجروح شدند و من سخت ترین مجروحی بودم که زنده ماندم.