نماینده ولی فقیه دراستان گلستان وامام جمعه گرگان در دیدار مسئولان شرکت برق گلستان با ایشان اظهار کرد: با توجه به گرمی هوا ومصرف بالای آب و برق لازم است مسئولان واقعیت ها را به صورت روشن برای مردم بیان کنند وآن ها را از آثار سوء مصرف بی رویه آب و برق مطلع کنند.

وی افزود: باید مردم بدانند زمانی که برق را بی رویه مصرف می کنند درواقع آب را هم هدر می دهند چراکه در چرخه تولید برق تاثیر دارد.

امام جمعه گرگان اظهار کرد: این مطالب باید به گونه ای بیان شود که مردم بداند با مصرف بی رویه به خودشان ضرر می زنند و این امر نیازمند فرهنگ سازی است، پس باید با علما و ائمه جمعه صحبت شود تا این فرهنگ سازی از طریق علما هم به مردم اطلاع داده شود.

وی ادامه داد: تولید برق سختی های فراوانی دارد و مردم باید از این سختی ها آگاه باشند.

امام جمعه گرگان با تاکید بر لزوم صرفه جویی در مصرف برق گفت: تولید برق از نظر اقتصادی، آلودگی، مصرف آب، گرم شدن هوا و ... برای مردم مشکلات زیادی ایجاد می کند بنابراین لازم است مردم در اوج مصرف برق  صرفه جویی لازم را اتخاذ کنند.

 

 

آیت الله سیدکاظم نورمفیدی در دیدار مدیرحوزه های علمیه بانوان گلستان با ایشان اظهار کرد: وقتی آدم وارد کاری می شود باید بداند هدفش چیست و به کجا قرار است برود. وقتی آدمی نسبت به هدف شناخت داشته باشد تمام هم و غم خود را برای رسیدن به هدف می گذارد، پس قدم اول در هر کاری هدفگذاری است.

وی افزود: در ابتدای تشکیل حوزه های علمیه بانوان هدف ما این بود بانوان به سطحی برسند در مجالس بانوان از اسلام و مبانی اسلام گفته شود.

امام جمعه گرگان اظهار کرد: شرایط فعلی دنیا به گونه ای است که علیه اسلام و حقوق زن حرف های زیادی زده می شود پس باید به گونه ای هدفگذاری کنم که در حوزه های علمیه بانوانی تربیت شوند که اهل تفقه و استنباط باشند و در حملاتی که علیه اسلام می شود وارد میدان ها شوند تا از حریم اسلام دفاع کنند، وقتی برنامه هدفمند باشد در کار و نتیجه تاثیرگذار است.

وی تصریح کرد: با تحقیقاتی که انجام دادیم متوجه شدم به این جاها رسیدیم و بانوانی اهل تفقه و استنباط تربیت شده اند.

آیت الله نورمفیدی گفت: با گسترش کمی حوزه های علمیه خیلی موافق نیستم  وبارها تذکر داده ام بنا را بر کمیت نگذاریم تعداد حوزه ها کمتر باشند اما کیفی تر باشد تا بتوانیم بیشتر برایشان سرمایه گذاری کنیم.

وی افزود: گاهی می شنوم مسئول مکتب الزهرایی تفکری دارد که خانم ها باید بتوانند در مراسم روضه بخوانند، ما به روضه نیازی نداریم این نباید هدف باشد چون سطح آدمی پایین می آید، یکی از وظایف شما جهت دادن و هدفگذاری و به سمت هدف رفتن است.

امام جمعه گرگان اظهار کرد: در حوزه های علمیه باید عوامل با هم تفاهم داشته باشند چراکه اگر در مجموعه هماهنگی وجود داشته باشد کارها موفق تر پیش می رود و اگرهمدلی نباشد موفقیتی حاصل نمی شود، پس با یکدیگر مشورت کنید  ووقتی چیزی نتیجه گیری می شود همه باید به آن عمل کنند.

وی ادامه داد: همه حوزه ها را به یک چشم نگاه کنید و طبق آنچه را که وظیفه دستوری است انجام دهید، برای توزیع بودجه ها ملاک هایی تعیین گذاری کنید و بر اساس این معیارها بودجه را توزیع کنید.

امام جمعه گرگان ادامه داد: نباید تنها به داشتن تعداد زیادی حوزه کفایت کنیم بلکه باید با احتیاط عمل کنیم تا حوزه های با کیفیت داشته باشیم.

 

آیت الله سیدکاظم نورمفیدی در دیدارمدیران منطقه سه بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (ع) کشوربا ایشان اظهار کرد: هدف از ظهور امام زمان (عج) و مسئولیت اساسی ایشان بعد از ظهور باید برای مردم تبیین شود تا مردم با هدف ظهور ولی عصر آشنا شوند.

وی افزود: 30 روز ماه مبارک رمضان در سخنرانی ها به مبحث مهدویت و ظهور حضرت پرداختم و هدفم از این کارآشنایی مردم با امام زمان (عج) و اهداف ظهور ایشان بود.

امام جمعه گرگان گفت: به دنبال مطالعه و منابع جدیدی هستم تا در فرصتی مناسب این مباحث خود پیرامون مهدویت را گسترش دهم.

آیت الله نورمفیدی با بیان اینکه نباید برای ظهور امام زمان (عج) زمان مشخصی تعیین کرد، افزود: تعیین زمان برای ظهور حضرت ولی عصر موجب بی اعتمادی مردم می شود و فکر می کنند اصل ظهور حضرت هم دروغ است.

امام جمعه گرگان ادامه داد: در روایات آمده روزی مردی خدمت امام صادق (ع) رسید و به حضرت گفت من ارادت زیادی به شما دارم اما تا کی بایدمنتظر ظهورمنجی باشیم که امام صادق (عج) در پاسخ گفت نمی توان برای ظهور منجی زمان تعیین کرد و شاید صد هزار سال دیگر ظهور منجی طول بکشد.

وی افزود: من بارها به افرادی که نسبت به ظهور امام زمان (عج) وقت تعیین کرده اند تذکر داده ام چرا که این کارها موجب دلزدگی مردم می شود.

آیت الله نورمفیدی گفت: برای اینکه زمان ظهور حضرت ولی عصر از راه برسد باید زمینه ظهور آن حضرت در جامعه فراهم شود که تاکنون فراهم نشده است همان طور که امام راحل در سال 42 قیام کرد اما قیامش به نتیجه ای نرسید و منجر به تبعید ایشان شد اما در سال 57 با آماده شدن بستر مناسب انقلاب ایشان به پیروزی رسید.

آیت الله سیدکاظم نورمفیدی در دیدار مدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان باایشان اظهار کرد: هنر در هر قالب و قسمتی امر بسیار حساسی است و در نظام مقدس اسلامی اشکال مختلف هنر می تواند پلی باشد برای اینکه در ارزش های الهی و انقلابی، مردم و نسل جوان را وارد کنیم.

وی افزود: قرآن یک منبع هنر است، خدای متعال حقایقی را که برای سعادت بشر لازم بود در قالب کلام به بشریت عرضه کرد و به قدری هنر زیبا و جذاب بود که در زمان پیامبر اکرم (ص)که هنر شعر و ادب رایج بود همه شعرا و هنرمندان سرآمد آن زمان در مقابل قرآن سر تسلیم فرود آوردند.

امام جمعه گرگان خطاب به مدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان گفت: موقعیت خوبی در اختیارتان قرار گرفته تا با سعه صدر هنر نه ضیق صدر کار کنید. امیدوارم موفق باشید و همکارانی که انتخاب می کنید کسانی باشند که دستی در هنر داشته باشند.

وی با بیان اینکه خانم ها در مسائل هنری ظریف تر و هنرمند تر عمل می کنند، افزود: زمینه هایی فراهم شده که می تواند شما را معرفی کند و با استمداد از خدای متعال و ارواح طیبه معصومین و استمداد از همه امیدوارم موفق باشید.

امام جمعه گرگان گفت: برخی از استان ها ابتکاری به خرج می دهند و تولیدات متنوعی دارند من توصیه می کنم اگر توانستید کاری انجام دهید تا پدیده ای بیرون بیاید مثلا یک فیلم اجتماعی توام با مسائل اجتماعی که بخش ارتباطات اجتماعی ما که مختل شده است و تحمل اجتماعی ما ضعیف شده را به نمایش بگذارد و دارای معنی باارزشی باشد و به عنوان فیلم های فاخر ملی انتخاب شود.