دفترنماینده مقام معظم رهبری دراستان گلستان  در بیانیه‌ای اهانت مجله فرانسوی شارلی اِبدو  به ساحت مقدس قرآن مجید و پیامبر اسلام(ص) را محکوم کرد.

متن بیانیه  به شرح زیر است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

در تظاهرات غیرقانونی و بدون مجوز ضد اسلامی توسط گروه‌های راست‌گرا افراطی سوئد در شهر مالمو یک جلد قرآن کریم آتش‌زده شد.همچنین نشریه فرانسوی «شارلی‌ ابدو» سه‌شنبه گذشته در یک گستاخی جدید کاریکاتورهای جنجالی موهن درباره پیامبر گرامی اسلام (ص) را بازنشر کرد.

توهین های سخیف مجله موهن "شارلی ابدو" در فرانسه و سوزاندن قرآن کریم در سوئد، نمونه هایی از جاهلیت مدرن عصر حاضر است. ما مسلمانان ضمن احترام به پیروان همه انبیاء مکرم الهی، اعتقاد داریم که توهین به حضرت رسول الله اکرم(ص)، توهین به همه انبیاء الهی و بی حرمتی به قرآن کریم، بی حرمتی به کتب همه پیامبران است.

این تخریب و توهین به مقدسات مسلمانان از سوی نهادهایی است که از سال ها پیش، سیاست اسلام هراسی و اسلام‌ ستیزی را در دستور کار خود قرار داده و با صدها شیوه و هزاران ابزار تبلیغاتی و عملیاتی به مبارزه با اسلام و قرآن پرداختند.البته این توهین نه‌تنها موجب کاهش توسعه اسلام در فرانسه و سایر نقاط جهان نمی‌شود، بلکه عاملی برای تقویت توجه به متن قرآن کریم و تعالیم الهی خواهد شد.

دفتر نماینده ولی فقیه در استان گلستان وامام جمعه گرگان اقدام هنجارشکنانه‌ جسارت به کتاب هدایت و نور مبین، قرآن همیشه جاوید را که در کشور سوئد، انجام شد و نیز جسارت چندین‌باره‌ای که به نام آزادی بیان علیه رسول اکرم (ص) توسط هفته‌نامه منحط «شارلی‌ابدو» در فرانسه صورت پذیرفت را قاطعانه محکوم می نماید.

مسئول دفتر نماینده ولی فقیه دراستان وامام جمعه گرگان از برگزاری آیین عبادی سیاسی نماز جمعه این شهرستان درجمعه 21 شهریور ماه خبر داد.

رضا جعفری اظهار کرد: فضای مصلای نماز جمعه ضدعفونی و برای برگزاری این آیین عبادی سیاسی آماده شده است؛ به طور کلی مجموعه تدابیر بهداشتی انجام شده تا نماز جمعه این هفته با رعایت فاصله شرعی و پروتکل های بهداشتی در راستای حفظ سلامت نمازگزاران برگزار شود.

مسئول ستاد برگزاری نماز جمعه گرگان با اشاره به تمهیدات لازم برای برگزاری هر چه بهتر این فریضه معنوی، تصریح کرد: ضد عفونی شدن کامل مکان مصلی  و افراد قبل از ورود به مصلی جمعه توسط این ستاد و خادمین مصلی انجام می شود.

 وی خاطرنشان کرد : با هماهنگی های به عمل آمده با نماینده مقام معظم رهبری در استان وامام جمعه گرگان سعی بر این خواهد بود که خطبه ها را کوتاه و نماز جمعه در وقت مختصر برگزار و برنامه های جانبی حذف خواهد شد.

رضاجعفری با اشاره به برخی توصیه ها از سوی ستاد برگزاری نمازجمعه گرگان برای نمازگزاران، بیان کرد: استفاده از ماسک و دستکش و رعایت اصول بهداشت فردی و جمعی و رعایت فاصله اجتماعی، عدم تجمع و دست دادن با یکدیگر از جمله تاکیداتی است که نمازگزاران باید مد نظر داشته باشند.

جعفری در ادامه گفت: نمازگزاران محترم توجه داشته باشند که قبل از خروج از منزل وضو گرفته و با طهارت وارد مصلی مسجد محل برگزاری نماز جمعه شوند، حتی الامکان قبل از حرکت، اقدام به استفاده از ماسک و دستکش نمایند، جهت شرکت در نماز جمعه، سجاده و مُهر شخصی به همراه داشته باشند و در صورت داشتن علائم آنفلوانزا و یا سرماخوردگی از شرکت در نماز جمعه خودداری نمایید.

وی با تاکید بر اینکه رعایت اصول بهداشتی برای همگان به ویژه کودکان و سالمندان از ضروریات روزهای کرونایی است، گفت: با توجه به لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی به ویژه توجه به حفظ سلامت مردم از جمله گروه های پر خطر، از ورود کودکان، و بیماران مختلف (با داشتن علائم تب، سرماخوردگی، سرفه)  در مکان نمازجمعه جلوگیری می شود.

رضا جعفری در پایان عنوان کرد: همچنین با هماهنگی صورت گرفته چند اکیپ در نماز جمعه حضور خواهند داشت و معاینه اولیه و تب سنجی انجام می‌شود تا چنانچه فردی علائمی همچون تب بالای 39 درجه داشت به مراکز درمانی راهنمایی شوند.

تسلیت دفتر نماینده ولی فقیه دراستان گلستان وامام جمعه گرگان به مناسبت درگذشت مادر شهیدان صمد و محمد علی اسودی

 

 بسمه تعالی

 

اَلسَّلامُ عَلَیْکَ یا اَباعَبْدِاللَّهِ

 

همزمان با ایام شهادت سید و سالار شهیدان امام حسین (ع) درگذشت اسوه صبر و ایثار، ایمان و مقاومت مرحومه ربابه غفار پور مادرشهیدان سرافراز صمد و محمد علی اسودی از دلاوران دوران دفاع مقدس، موجب تاثر و تألم شد.

این بانوی فداکار و پاکدامن با ایمان عمیق و همت بلند، فرزندانی مؤمن و مجاهد تربیت و برای عزت و سرافرازی اسلام و انقلاب، در حساس‌ترین مقاطع دوران دفاع مقدس روانۀ میدان جهاد و شهادت کرد و تصویری درخشان و ماندگار از زنان فداکار این مرز و بوم بر صفحات تاریخ رقم زد.

ضمن عرض تسلیت به خانواده مکرم و وابستگان محترم، از درگاه خداوند متعال برای آن فقیده سعیده ، رحمت واسعه الهی و همجواری با فرزندان شهیدش  و برای بازماندگان صبر و اجر طلب می نماییم.

مراسم عزاداری شهادت امام حسین (ع) و یاران با وفایش در مسجد جامع گلشن گرگان با رعایت پروتکل های  بهداشتی و فاصله اجتماعی با سخنرانی آیت الله سید مجتبی نورمفیدی برگزار شد.

این مراسم همزمان با اقامه نماز جماعت مغرب و عشاءو تلاوت قرآن کریم و زیارت وارث و ذکر مصائب اهل بیت (ع) همراه بود.

 

هرساله با فرارسیدن ایام سوگواری حضرت ابا عبدالله درماه محرم ، مسجد جامع گلشن گرگان  با حمایت حضرت آیت الله نورمفیدی و مشارکت خیرین حسینی اقدام به تهیه و توزیع غذای نذری بین سوگواران سالار شهیدان می نمود .امسال با عنایت به دستور ستاد ملی مبارزه با کرونا طبخ غذا با رعایت کامل دستور العمل های بهداشتی صورت  گرفته و پس از بسته بندی بهداشتی در بین عاشقان ابا عبدالله الحسین (ع) توزیع  می گردد .

نماینده مقام معظم رهبری در استان گلستان  از عموم مردم می خواهند با نیایش به درگاه خداوند متعال و توسل به اولیاء الهی و معصومین علیهم السلام در ایام عزای امام حسین (ع)  برای رفع همه گرفتاری ها به ویژه دفع این بیماری دعا کنند.