عصر ديروز حضرت آیت الله نورمفیدی بهمراه دکتر هاشمی استاندار گلستان ، نماینده مردم علی آباد کتول در مجلس شورای اسلامی ، فرماندهی انتظامی گلستان ، رئیس سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران استان با خانواده شهيد مسیحی ، شهيد «ادموند بالیانس خانقاه» ديدار كردند و سال نو مسيحي را به خانواده اين شهيد تبريك گفتند.

مراسم بزرگداشت آیت‌الله سیدمحمود هاشمی شاهرودی در مسجد جامع علی آباد کتول برگزارشد.این مراسم با حضور جمعی کثیری ازعلمای شیعه و سنی ، استاندار گلستان ،مسئولین دستگاههای اجرایی و دوستداران آیت‌الله هاشمی شاهرودی برگزار شده است.

 نماینده ولی فقیه در استان گلستان گفت: شعرای آئینی امام حسین (ع) را در بُعد جهانی معرفی کنند.آیت الله سید کاظم نورمفیدی در دیدار با شعرای آئینی استان گلستان اظهار کرد: به نظر من ریشه شعر عشق است و تا عشق نباشد شعر هم بروز پیدا نمی کند.

وی افزود: این عشق چه عشق انسانی باشد و چه عشق اهل بیت، برای انسان شناخت به همراه می آورد و شاعران باید در این وادی عشق به ذات اقدس الهی و اهل بیت هرچه بیشتر پاکتر باشند.

امام جمعه گرگان گفت: رسول اکرم (ص)می فرماید اگر کسی چهل روز گناه نکند و خود را برای خدا اخلاص کند، خداوند چشمه های حکمت را از عقلش به زبانش جاری می‌سازد.

وی افزود: شاعران باید به اشعاری که می سرایند توجه داشته باشند و وقتی به شعرهای پنج سال گذشته خود نگاه می کنند کمال و پختگی را در شعرهای امروزی خود ببینند.

امام جمعه گرگان با بیان اینکه زبان شعر زبان زیبا و جذابی است و تاثیر آن از سخن معمولی بیشتر است، افزود: اهل بیت (ع)چراغ هدایت بودند و به گفته پیامبراکرم (ص)حسین (ع)چراغ هدایت و کشتی نجات است، بنابراین لازم است شاعران، امروز در این دنیای غوغا زده که هر کسی به دنبال این است که گلیم خود را از آب بکشد به شخصیت های ائمه اطهار(ع) بیشتر بپردازند و مخاطب شعرهایشان را نه تنها شیعیان بلکه کل جهان در نظر بگیرند.

آیت الله نورمفیدی گفت: درمراسم عاشورای امسال در خیلی از کشورهایی که قبلا نامی از امام حسین (ع) نشنیده بودند دسته های عزاداری برپا شده است، پس این نشان می دهد وظیفه شما شاعران در این شرایط به گونه ای است که باید سیره و روش اهل بیت، اخلاق و بندگی، ایثار و خلوص و فضایل اخلاقی ائمه را به دنیا معرفی کنید.

وی با تاکید بر این نکته که امام حسین (ع) را در بُعد جهانی معرفی کنید، اظهار کرد: وقتی مخاطب شما دنیا باشد باید فضایل انسانی که همه به دنبالش هستند را درشعرهایتان رونق و پرورش دهید، در این صورت دنیا وقتی ببیند آنچه از نیازها و فضایلی که به دنبالش بودید در شخصیتی مانند امام حسین (ع) بوده است شعر شما حتما جاوید و ماندگار خواهد شد.

 

آیت الله سیدکاظم نورمفیدی در دیدار همسر شهید هسته ای «مسعود علی محمدی» با ایشان اظهار کرد: نمی دانم ترورها در کشورهای دیگر با چه انگیزه هایی انجام می شود اما در کشور ما مسئله ترور یک هدف خاص در مقابل انقلاب داشت، هدف انقلاب اسلامی تنها برداشتن نظام شاهنشاهی  نبود بلکه یک هدف بی نظیررا دنبال می کرد و آن پیشرفت در تمام زمینه های اقتصادی، علمی و ... کشور بود.

وی افزود: طبیعی است این نظام سلطه ای که بر جهان مسلط است نمی خواهد هیچ کشوری مانند ایران مسیر پیشرفت را طی کند و دوست دارند همه چیز در انحصار خودشان باشد به همین دلیل تنها مقداری اجازه پیشرفت به علم را به ما می دهند تا با مقاصد آن ها منافات نداشته باشد و وقتی دیدند ایران کشوری نیست که در مقابل نظام سلطه بر جهان سر فرود بیاورد تصمیم گرفتند از راه های دیگر این کار را انجام دهند.

امام جمعه گرگان با بیان اینکه همه شهدا حق بزرگی به نظام دارند، افزود: سلطه گران به دنبال راه هایی بودند تا ایران را تسلیم خود کنند و گروه هایی که سر کار امدند مقاصد خود را پیاده کنند ولی دیدند نه نمی شود شروع کردند در مسائل هسته ای کارهایی را به انجام رساندن.

وی اظهار کرد: شهدای دیگر ما در مسیر جلوگیری از تجاوز دشمن جان خود را فدا کردند اما امثال شهید علی محمدی برای پیشرفت کشور و حضور کشور در ص

امام جمعه گرگان گفت: مسیری که انقلاب و آن مرد بزرگ یعنی امام راحل  گشودند  امروز مقام معظم رهبری این مسیر را ادامه می دهند.

وی با اشاره به ماجرای ترور خود گفت: وقتی فردی که من را ترور کرده بود  دستگیر کردند درخواست کردم او را ببینم، از او پرسیدم تحلیل منافقین از ترور من چه بود؟ گفت تحلیل منافقین از ترور من این بود که من مانع رشد تضادها هستم وقتی این را گفت محکم تر شدم و با قدرت بیشتری در این مسیر ایستادگی کردم.

حنه های بین المللی جان خود را فدا کردند  و باید یادشان زنده نگه داشته شود تا نسل های سوم و چهارم که در صحنه زندگی بیایند ببیند کشورکه به اینجا رسیده است مرهون فداکاری چه افرادی است و این شهدا چه فداکاری هایی برای کشور انجام داده اند.

 

 

نماینده ولی فقیه دراستان گلستان وامام جمعه گرگان در پیامی درگذشت رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام آیت الله هاشمی شاهرودی را تسلیت گفتند.

متن پیام حضرت آیت الله نورمفیدی به این شرح است:

بسمه تعالی

ارتحال فقیه و عالم گرانقدر آیت الله حاج سید محمود هاشمی شاهرودی رضوان الله تعالی علیه که کارگزاری صادق و پرتلاش برای جمهوری اسلامی و استادی بزرگ و فرزانه برای حوزه علمیه بوده موجب تاسف گردید . آن روحانی مجاهد و خدوم که افتخار شاگردی و همراهی شهید آیت الله سید محمد باقر صدر (ره) و خدمات ارزنده و گسترده علمی را در کارنامه خویش دارد ، در طول چهاردهه عمر مبارک نظام اسلامی در عالی ترین مسئولیت های کشور به خوبی ایفا‌‌ نقش نموده و آثار و برکات بسیاری از ایشان به یادگار مانده است . اینجانب این ضایعه را به رهبر معظم انقلاب ، حوزه های علمیه ، شاگردان و ارادتمندان آن عالم فقید و بیت شریف ایشان تسلیت عرض نموده و برای آن مرحوم علو درجات و برای بازماندگان صبر و اجر مسئلت می نمایم .

سیّد کاظم نورمفیدی

4دی 1397