آیت الله سیدکاظم نورمفیدی در دیدار مدیر کل و مديران شهرستانهای بنیاد شهید و امور ایثارگران گلستان با ایشان اظهار کرد: در پیروزی انقلاب ما عوامل زیادی دخیل بوده اند اما ایستادگی و مقاومت شهیدان بود که انقلاب را به ثمر رساند.

وی افزود: ما دیدیم در کشوری مانند سوریه که بسیاری عوامل دست به دست هم دادند تا حکومت آن کشور را از پای دربیاورند و تلاش بسیاری برای این کار کردند خیلی ها در کشور خودمان اعتقاد داشتند مردم این کشور نمی توانند دوام بیاورند و خیلی زود از بین خواهند رفت لکن آنچه را که باعث شد هشت سال این کشور زیر فشارها قرار بگیرد و از پای در نیایدهمین مقاومت خود کشور و دولت بود.

امام جمعه گرگان گفت: زمانی که مقاومتی در مقابل زورگویی های دنیا قرار گیرد آن کشور عوامل پشتیبانی از سوی خدا خواهند داشت همان گونه که ایران داشت. علاوه بر سوریه در فلسطین و یمن هم همینگونه شد پس این مقاومت اگر ادامه پیدا کند ملت از پای در نمی آید اما مقاومت زورگویان از پای در می آید و این موضوع یک سنت الهی است.

وی گفت: به عنوان مثال در کشور ویتنام که آمریکایی ها بر سر مردم بمب و موشک ریختند چقدر از این افراد از بین رفتند در آخر چه کسی از پای درآمد؟ ملت فقیر یا ملت زورگویی که همه چیز از قدرت سیاسی گرفته تا پول و .... را در اختیار داشت؟ در کشور ما هم قسمت عمده پیروزی انقلاب و هشت سال دفاع مقدس را مرهون همین مردم هستیم.

امام جمعه گرگان گفت: خدای متعال هم سنت های ویژه دارد هم سنت های عمومی؛ مثل رحمان و رحیم که هم رحمان است و هم رحیم و رحمانیت او برای همه هست.

وی تصریح کرد: خدای متعال رحمت ویژه ای هم دارد که مربوط به انسان های مومن است، به نظر من در آخرت هم برای آن هایی که زیر بار ظلم و ستم نمی روند در عالم آخرت یک امتیازاتی در نظر می گیرد به قول امام راحل که می فرمود عند رب، به تعبیر ایشان خیلی ها زندگی دارند اما عندالپول است پر از گرفتاری است و برخی ها زنده هستند به عندالمقام که به درد نمی خورد.

امام جمعه گرگان گفت: زندگی عند رب که ممکن است هر کسی به آن دست پیدا کند یعنی خدمتی که می کنید برای رضای خدا باشد این ها زنده اند و روزی عندالرب دارند خوشحالند آنچه را که خدا در اختیارشان قرار داده است.

وی افزود: خدا یک سنت عمومی دارد یعنی  ملت ویتنام را هم نجات میدهد و فلسطین را هم نجات می دهد اما برای مومنان فی سبیل الله است این ها زندگی عندالرب دارند،انقلاب ما مرهون شهداست تا می توانید به خانواده شهدا برسید.

وی گفت: معرفی خانواده شهدا برای مشاغل جوری باشد که خدایی نکرده باعث نقص منزلت شهیدان نشود وقتی فرزند شهیدی وارد تشکیلات می شود باید به شهدا آبرو دهد نه اینکه گفته شود این ها تحمیل شده اند این موارد مهم است، فرزندان شهیدان را امیدوار کنید و شغل آنها به گونه ای نباشد که مثلا نگهبان یک اداره باشند.

امام جمعه گرگان افزود: شهیدی که خدا برایش ارزش قائل است مبادا با کاری که انجام می دهیم کوچک کنیم، اولا تشویق کنیم فرزندان شهدا به دنبال تحصیل بروند اگر بتوانید استعداد سنجی کنید خیلی خوب است ممکن است فردی استعداد تحصیلی نداشته باشد اما در موارد دیگر استعداد داشته باشد این افراد را برای تحصیل نفرستید در هر کجایی که استعداد آن وجود دارد روی همان سرمایه گذاری کنید. گروهی برای استعداد سنجی از این ها تشکیل داده شود استعدادهای دیگری وجود دارد مغز آن سازنده است آن هایی که استعداد علمی دارند اجازه دهید رشد کنند و تا جایی که می توانید به پیشرفت آنها توجه نمائید.

گفتنی است درابتدای این دیدار آقای وزیری ریاست سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران گلستان  به تشریح فعالیت های و خدمات  همکاران دراین نهاد پرداخت و در آستانه روز بزرگداشت شهدا با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر برنامه های این ایام را اعلام نمود.  

آیت الله سیدکاظم نورمفیدی پس از اقامه نماز جمعه گرگان با حضور در پایگاه جمع آوری کمک های مردمی جشن نیکوکاری مستقر درمصلی گرگان اظهار کرد: امروز روز اول ماه رجب و روز ولادت امام محمد باقر(ع) است که به همه تبریک عرض می کنم، ماه رجب ماه توجه به خدای متعال است و مسلما یک از چیزهایی که مورد عنایت خداوند قرار می گیرد شرکت در امور نیکوکاری است.

وی افزود: هر کسی باید به اندازه خودش و به قدر توانایی اش در امور خیر شرکت داشته باشد و خدای متعال این حرکت بندگانش را دوست دارد.

امام جمعه گرگان گفت: من از کمیته امداد و صدا و سیما و برخی از ارگان هایی که در این کار سهیم هستند تشکر و قدر دانی می کنیم.

آیت الله نورمفیدی گفت: امیدوارم همه مردم در حد توانشان به نیازمندان کمک کنند و امیدواریم با این حرکت سال خوشی را پشت سر گذاشته باشیم و سال جدید سال مبارکی باشد.

رضا جعفری مسئول دفتر نماینده ولی فقیه در استان گلستان و مدیر عامل بنیاد زائر استان گلستان با تاکید بر تسریع در مراحل ساخت زائرسرای این استان در مشهد گفت : با عنایت به تاکید رهبر معظم انقلاب زائر سرایی ویژه مردم گلستان در مشهد مقدس زیر نظر حضرت آیت الله نورمفیدی در حال ساخت است.

جعفری در نشست هیات امنای این زائر سرا در بیت حضرت آیت الله نورمفیدی افزود : این زائر سرا برای زائران و مسافران شیعه و سنی استان که به زیارت امام هشتم در مشهد مقدس می روند خدمت رسانی می کند  و به نام استان گلستان وقف خواهد شد.

رضا جعفری افزود : زائرسرای مشهد پذیرای کسانی است که بضاعت مالی برای اسکان ندارند و به صورت خودگردان هزینه های خود را تامین می کند.

وی از مسوولان و خیرین استان گلستان  درخواست کرد : باکمک مالی خود برای تکمیل مراحل نهایی عنایت ویژه ای داشته در این صدقه جاریه  سهیم باشند.

 مدیر عامل بنیاد زائر استان گلستان پبشرفت  فیزیکی  این پروژه را 20 درصد اعلام کرد و گفت :  عملیات ساخت دو طبقه زیرزمین و همکف(لابی)بطور کامل بهمراه دیوارهای حائل و رمپ های ورودی انجام گردیده و امید می رود تا پایان سال97 عملیات ساخت ستون ها و دیوارهای برشی طبقه اول نیز به اتمام برسد.

وی گفت: این طرح در زمینی به وسعت 700 مترمربع با زیربنای چهار هزار و 830مترمربع در هشت طبقه با 45 سوئیت همراه با امکانات جانبی در دست ساخت است.

جعفری افزود: با توکل به خدای متعال در  صورت تامین اعتبارات مورد نیاز تاپایان سال 98 به بهره برداری خواهد رسید.

ستاد نماز جمعه گرگان، به‌عنوان ستاد نمونه گلستان، در همایش سراسری ستادهای نماز جمعه کشور در مشهد مورد تقدیر قرار گرفت.

در همین ارتباط جناب علی‌اصغری، جانشین ستاد نماز جمعه گرگان، لوح تقدیر از حجت‌الاسلام والمسلمین حاج علی‌اکبری دریافت کرد.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان، گفت: قرآن کریم حقایق و معارف ناشناخته فراوانی دارد و این وظیفه مسلمانان است که به دنبال کشف آنها بروند.

«آیت الله سید کاظم نورمفیدی»» در مراسم اختتامیه ششمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم ویژه طلاب و روحانیون اهل سنت کشور در گرگان، اظهار کرد: قرائت و حفظ قرآن کریم زمینه و مقدمه ای برای رسیدن به تدبر و تفکر در مفاهیم قرآن است و این مرحله خود مقدمه ای برای عمل به آیات روح بخش الهی است.

به گفته وی؛ راه سعادت و رستگاری امت اسلامی از مسیر قرآن می گذرد و همه ما باید سعی نمائیم در همه زمینه ها به ویژه در سبک زندگی رویکرد قرآنی داشته باشیم.

امام جمعه گرگان با بیان اینکه متاسفانه مسلمانان در عصر حاضر از قرآن دور شده اند، تصریح کرد: اگر ما با قرآن مانوس نشویم و قرآن را به سمت مهجوریت ببریم، فردای قیامت رسول اکرم (ص) از ما نزد خداوند شکایت خواهد کرد.

وی، افزود: تدبر و تعمق در آیات قرآن به ما نشان می دهد که نباید دشمنان خدا و دین را دوست خود قرار دهیم، کاری که امروزه برخی از سران کشورهای اسلامی به سمت آن رفته اند و با دشمنان اسلام دست دوستی داده اند.

به گفته وی؛ این همه بلا و مصیبتی که امروز بر سر مسلمانان فرود آمده به خاطر دوری جستن از مفاهیم ارزشمند قرآن است، در عصری که قرآن مهجور نبود امت اسلامی روز به روز از لحاظ مادی و معنوی در حال رشد و ترقی بود؛ ولی به محض فاصله گرفتن از قرآن، دچار مرعوبیت زیبایی های ظاهری شدند و اصالت و هویت خودشان را از دست دادند.

آیت الله نورمفیدی با یادآوری اینکه دشمنان اسلام همیشه به فکر ضربه زدن به اسلام و مسلمین بوده اند، ابراز کرد: اصلا نباید تصور کنیم که دشمنان اسلام، خیرخواه و دلسوز مسلمانان باشند.

وی، ادامه داد: فلسطین پاره تن اسلام است و مسجدالاقصی نیز نخستین قبله ما مسلمانان است، آیات قرآن به ما اجازه نمی دهد که در برابر دشمن صهیونیستی بنشینیم و مبارزه نکنیم.

به گفته وی؛ وقتی اختلافی بین بلاد اسلامی رخ می دهد، نباید اجازه دهیم تا دشمنان اسلام به فکر حل و فصل بین آنها بیفتند.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان، خاطر نشان کرد: کسانی که به دنبال ایجاد تفرقه و اختلاف بین مسلمین باشند در واقع ایادی دشمن هستند و کسانی هم که به دنبال ایجاد وحدت و همدلی بین امت اسلامی هستند به مثابه دست های رحمانی هستند.