به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان، آیت الله سیدکاظم نورمفیدی در گفتگو با صدا و سیمای مرکز گلستان اظهار کرد: پیام سردار رشید اسلام حاج قاسم سلیمانی به رهبری در رابطه با نابودی شجره خبیثه داعش موجب خوشحالی عمیق من شد زیرا از زمانی که این گروه های تکفیری در جهان اسلام پیدا شدند از جهات مختلفی به کشورهای اسلامی ضربه زدند.
وی با بیان اینکه هیچ عقلی نمی تواند قبول کند که داعشی ها مسلمان هستند و اینطور آبروی مسلمانان را ببرند، افزود: داعش همانند یک غده سرطانی، یک فساد و خطر بسیار بزرگی در چند سال اخیر گریبان اسلام را گرفته و مشخص بود چه کسانی طی این سال ها از آن ها حمایت می کنند .

 

امام جمعه گرگان اظهار کرد: ترامپ هم اخیرا به این نکته که داعش ساخته دست اوباما بود اعتراف کرد و صهیونیست ها هم در این قضیه سهیم بودند، البته با کمال تاسف باید گفت بعضی از کشورهای اسلامی با تفکر وهابیت هم به خاطر اغراض سیاسی خودشان و برای اینکه قدرتمندی خود را به کرسی برسانند از گروه های تکفیری حمایت می کردند.
وی گفت: از جوانانی که برای نجات اسلام در این جبهه مقاومت شرکت کردند، از مرجعیت دینی و از رهبری حکیمانه و فرزانه رهبر معظم انقلاب باید تشکر ویژه و قدردانی کنیم.

آیت الله نورمفیدی با بیان اینکه هدایت های مقام معظم رهبری و نگاه و تفکری که نسبت به جبهه استکبار دارند برگرفته از نگاه امام راحل است، اظهار کرد: سردار سلیمانی نقش ویژه ای در این پیروزی داشتند و امیدوارم سایه پر خیر و برکت رهبری همواره بر کشورمان وجود برقرار باشد و امیدوارم خداوند شهدای مدافع حرم هم را باشهدای کربلا محشور کند.

 

 

سومین اجلاس استانی نماز با عنوان "نماز و فضای مجازی" با حضور نماینده ولی فقیه دراستان وامام جمعه گرگان ،استاندار و مسئولین کشوری و استانی و روحانیت شیعه و سنی صبح امروز چهارشنبه اول آبان 1396 در مصلی شهرستان مینودشت برگزار شد.

آیت الله نورمفیدی طی یادداشتی در ویژه نامه سومین اجلاس سراسری استان گلستان به اهمیت نماز پرداخت.در متن این یادداشت آمده است:

كسي‌كه با نماز مأنوس است در قلمرو نور و روشنايي قرار دارد و آنكه با نماز فاصله دارد از نور و روشنايي دور افتاده و خود را در محيط  تاريكي و ظلمت انداخته است.نماز امري نيست كه فقط بنده را به خالق و پرودگارش نزديك سازد و حلقه اتصال بين عبد و معبود را شدت بخشد و عشق به خدا را در قلب و باطن او زنده سازد، بلكه اين يكي از آثار مطلوبي است كه در زندگي نمازگزار ظاهر مي‌شود.

امروز نماز بهترین راه دلبستگی و ارتباط با خداوند است زیرا تمام حرکات و حالات انسان در نماز فقط متوجه خداوند است و به همین دلیل درآموزه های دینی شیعه و اهل سنت، نماز را ستون دین، معراج مومن و عامل قرب الهی معرفی کرده اند.

اقامه واقعی نمازباعث می شود یک کاربر مومن و معتقد با ورود به دنیای فضای مجازی، از آسیب های این فضا در امان باشد و با امنیت کامل هم بهره ببرد و هم به دیگران بهره برساندو باعث بهره وری و افزایش کارامدی آنان در شبکه های اجتماعی سایبری گردد.

از اینرو همه  افرادی که دارای دغدغه ی دینی هستند و خواهان تربیت نسلی متدین و اقامه کننده نماز می باشند، باید  با شناخت وظیفه و عمل به آن در سالم سازی فضای مجازی با انتشار نورنماز تلاش مجاهدانه نمایند.

اگر امروز اقدام شایسته و بایسته را انجام ندهیم یقیناً فردا دیر خواهد بود. و همه ما در مقابل خداوند که صاحب اصلی نماز است مسئولیم و روز قیامت باید به عنوان اولین پرسش، پاسخگوی خدای سبحان باشیم.پس تا از نعمت حیات و امکانات مختلف و دانش کافی برخورداریم، نیت قرب و خالصانه کرده و برای تبلیغ و ترویج نماز در فضای مجازی و شبکه ی اجتماعی اقدام عاجلی را برنامه ریزی نمائیم.

اميدوارم سومین اجلاس نماز در استان گلستان فرصت مناسب براي ارزيابي فعاليتها و حركت در اين مسير مبارك باشد.توفیقات روزافزون همه شما را از خداوند متعال مسئلت می‌نمایم.

در پی پیروزی تاریخ ساز جبهه مقاومت اسلامی عراق و سوریه بر فتنه تروریسم تکفیری و پایان یافتن سیطره داعش حضرت آیت الله نورمفیدی پیامی به محضر  مقام معظم رهبری حضرت آیت الله العظمی خامنه ای (مدظله العالی)  صادر کردند.

در متن این پیام آمده است:

 

 به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه دراستان وامام جمعه گرگان صبح امروز مدرسه امام حسین (ع) شهرستان بندرگز با حضور آیت الله نورمفیدی و تعدادی از دیگر مسئولان دستگاههای اجرایی استانی و شهرستانی ،فرهنگیان ، دانش آموزان و خانواده های آنان و تعدادی از خیرین افتتاح شد.

 مدرسه مذکور توسط بانی و خیر محترم  (حضرت آیت الله نورمفیدی نماینده معزز ولی فقیه و امام جمعه گرگان) افتتاح گردید .

 براساس این گزارش در حاشیه این مراسم نماینده ولی فقیه دراستان گلستان وامام جمعه گرگان در گفتگو با خبرنگاران گفت: مدرسه سازی از جمله کارهای نیک و خداپسندانه ای است که قطعا با ساخت آن مشکلی از مشکلات جامعه برطرف می گردد.

وی درادامه اظهار داشت : امروز جامعه نیاز مبرم به مدرسه سازی دارد و اگر کسی بیاید این نیاز را برطرف کند عمل صالح انجام داده است .

نماینده ولی فقیه در گلستان مدرسه سازی را یک نیاز متوسط در سطح جامعه دانست و گفت: این نیاز سطح اجتماعی است و کسانی که می توانند در این راه قدم بردارند باید حرکت کنند.

وی در پایان ساخت ششمین مدرسه دراستان را از طرف خود یک توفیق الهی برشمرد و تصریح کرد: انتظار است خیرین بیشتری در این راستا مشارکت داشته باشند تا شاهد رشد و بالندگی بهتری در جامعه باشیم.

 

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان، آیت الله سید کاظم نورمفیدی در دیدار با مدیر ومعاونین اداره کل اوقاف گلستان اظهار کرد: در ایام عزیزی هستیم. در آخر ماه صفر رحلت پیامبر اکرم و امام حسن مجتبی و شهادت امام رضا (ع) ایامی است که باید با صاحب شریعت تجدید عهد و پیمان کنیم . بر سر آنچه را که عرض کرده‌ایم به محضر ربوبی پایبندیم.

وی افزود: خداوند در آیه‌ای از قول مسلمانان می‌فرماید خدایا صدای منادی را شنیدیم که همه بشریت را دعوت به ایمان می‌کرد و ما هم ایمان آوردیم.

امام جمعه گرگان اظهار کرد: ما وظیفه داریم پای حرفی که زده‌ایم بمانیم و کوچک و بزرگ و روحانی و غیر روحانی ندارد و همه مسلمانان باید به وظیفه خود عمل کنند.

وی افزود: امروز امت اسلامی به مخمصه‌ای گرفتار شدند که خطرناک است و دشمنان اسلام شمشیر را از رو بسته‌اند و به هر نحوی به مسلمانان آسیب می‌رسانند.

آیت الله نورمفیدی در ادامه گفت: متاسفانه برخی از مسلمانان دست در دست دشمنان ما گذاشتند و تهاجم به مسلمانان را اغاز کرده‌اند و شرایط دشواری را به وجود آورده اند.

وی ادامه داد:ما بر اساس وعده‌ای که به خدا داده‌ایم باید بایستیم شاید امروز حفظ ارزش‌های دینی از هر زمان دیگری سخت‌تر باشد انشالله خداوند کمک کند از مومنین راستین باشیم.

امام جمعه گرگان ادامه داد: دنیا برای ما گذشته است و به قول امام حسین (ع) چبیزی از زندگی باقی نمانده است مثل لیوان آبی که چند قطره ته آن باقی مانده است.

وی با اشاره به وقف و موقوفات خطاب به مدیر کل اوقاف و امور خیریه گلستان گفت: از زحمتی که برای احیای بقای متبرکه می‌کشید تشکر می‌کنیم و سعی‌تان این باشد جوری عمل کنید که نتایجی را به همراه داشته باشد.

امام جمعه گرگان گفت: در کارهای فرهنگی باید به دنبال بازدهی هم باشیم بررسی کنیم که آیا کار فرهنگی ما اثرگذار بود و نتیجه گرفته ایم یا نه؟

وی با اشاره به موقوفات با قدمت بیش از 700 سال اظهار کرد: برخی از موقوفات در استان ما یک مشکلی دارد چراکه بعضی از موقوفات وقف آن مربوط به 700 سال گذشته است و یکی از این موارد مربوط به سادات مفیدی در منطقه یساقی است.

آیت الله نورمفیدی ادامه داد: فردی از طرف افرادی که سادات مفیدی بودند می‌رفت و چیزهایی جمع می‌کرد و مردم هم حرفی می‌زد بین سادات مفیدی که پدر من بودند تقسیم می‌کردند و مبلغ ناچیزی بود.

وی افزود: در رابطه با موقوفات کردکوی هم برخی از علمای صاحب نظر اعتراض داشتند که چرا فردی از کنارکوه کردکوی تا لب ساحل را وقف کند.

امام جمعه گرگان اظهار کرد: برخی جنگل را وقف کرده‌اند و علمای کردکوی که از افاضل بودند این موضوع را مطرح می‌کردند و خواستار پیگیری شدند.

وی گفت: برخی از موقوفات مسئولیتی ندارد ولی باید برای موقوفاتی که متولی شرعی دارد یک تعامل بین اوقاف و متولیان ایجاد کنیم.

امام جمعه گرگان اظهار کرد: نظارت اوقاف باید برروی این متولیان برقرار باشد و باید همدلی با این افراد ایجاد شود و این نکته باعث می شوداین متولیان مروج وقف باشد.

وی افزود:من مخالف آزاد گذاشتن متولیان هستم و توصیه به همدلی و همکاری دارم اما خیلی در این مباحث ورود پیدا نکنید و هدایت کنید.

 آیت الله نورمفیدی اظهار کرد: چند بقعه که ریشه تاریخی وجود دارد از جمله در مورد امامزاده زید تحقیقات انجام شود.

وی تصریح کرد:  من در کتابی خواندم این امامزاده تا خراسان آورده می‌شود و مورد شناسایی قرار میگیرد و از آنجا به سمت قومس یا شاهرود آورده می‌شود.

وی تاکید کرد: روی امامزاده‌های تاریخی تحقیقات محرمانه انجام شود تا بهتر از گذشته احیا شود و به سند معتبر برسیم.

امام جمعه گرگان افزود: سندی که احیا شود از جهات عدیده ای خوب است  چرا که هم ترکمن ها و اهل شیعه به این مناطق میروند و به عنوان رمز وحدت شناخته می شود و در نگاه رهبری این وحدت یکی از نقاط برجسته است.

وی افزود: مسئولان باید به بقاع متبرکه توجه ویژه داشته باشند چرا که در ایام تابستان که زوار می‌آیند و این مناطق نباید کثیف باشند.

آیت الله نورمفیدی اظهار کرد: در حال حاضر امامزاده‌ها را مستقیم  تحت کنترل گرفته‌اید اما به نظر من اجازه دهید هیئت امنا وارد عرصه شود.

وی افزود: باید بقاع متبرکه را به دست معتمدین که چهره موجهی در شهر و بین مردم دارند سپرده شوداما نظارت هم وجود داشته باشد.

آیت الله نورمفیدی تصریح کرد: علما باید تلاش کنند منبرها را سیاسی نکنند و در پای منبرها مباحث قرآنی  را مطرح کنند و از دعوا و معرکه گیری خودداری کنند.