آیت الله سیدکاظم نورمفیدی در نشست صمیمی جمعی از ایثارگران دفاع مقدس با ایشان اظهار کرد: آیه ای  که در ابتدای مجلس قرائت شد آیه مهمی است و معنای آن این است که ما انسان را در بهترین حالت خلق کردیم و آفریدیم، هیچ مخلوقی از مخلوقات ذات اقدس الهی به مرتبه انسان نمی رسد و بعد او را به اسفل سافلین انداختیم، وقتی امام حسین (ع) به سمت کربلا می آمد به فردی رسید، از او پرسید چه خبر؟ گفت از آدم اگاهی سوال کردی دل مردم با شماست اما شمشیرها به نفع بنی امیه است، امام  فرمود :مردم بنده دنیاهستند دین هم چیزی مکیدنی بر روی زبان های آن هاست تا وقتی که به نفع شان باشد استفاده می کنند اگر گرفتاری پیش بیاید دین داران کم می شوند ، این آیه می گوید با اینکه خداوند بهترین خلق را آفرید این انسان راهی را انتخاب می کند که به اسفل سافلین منتهی می شود، اما آن هایی که اهل ایمان واقعی هستند به این راه نمی روند.

وی افزود: 30 سال است که جنگ تمام شده است اما روح شاکر و دل شاکر همچنان وجود دارد  و ما وقت این چیزها را می شنویم برای خودمان غصه می خوریم، پیامبر اکرم (ص)فرمود :من با خدا حالاتی دارم که هیچ ملک مقربی یا پیامبری برایش پیدا نمی شد

امام جمعه گرگان ادامه داد: عمل صالح هیچ رنگ و لعابی با آن نیست جز ارتباطی با او، جبهه آدمی را خالص می کند، جبهه اصولا خلوص برای انسان به ارمغان می آورد در حالی که در شرایط عادی اینگونه نیست.

وی افزود: یک عمل صالح از من داشته باشید و آن این است که با نماز شب عمل صالح خود را نگه دارید در این زندگی پرآشوب یکی از اعمالی که برای انسان می ماند نماز شب است.

امام جمعه گرگان اظهار کرد: عمل صالح مانند اکسیر می ماند نقش عمل صالح این است که وجود را طلا می کند وباید حفظ شود و از دست نرود، امام راحل خطاب به رزمندگان می فرمود :چهره های شما را می بینم خجالت می کشم.

وی ادامه داد: امیدوارم زمانی که از این دنیا می رویم مشتمان پر باشد مشت ما را پول و علم و ثروت و ... پر نمی کند تنها یک چیز پر می کند و آن هم ایمان و عمل صالح است.    

 

آیت الله سیدکاظم نورمفیدی در مراسم تودیع و معارفه رئیس صدا و سیمای گلستان اظهار کرد: از اقای عبدالحسینی مدیر سابق صدا و سیمای گلستان کمال تشکر را دارم چراکه در جایگاهی که بسیار حساس بود به نظر من و بسیاری از مسئولین عملکرد ایشان رضایت بخش بود.

وی افزود: شاید در افکار عمومی این نکته مطرح شود که عملکرد صدا و سیمای چگونه است و این واقعیتی است که صدا و سیما  زیر یک سوال است که چگونه عمل می کند، به نظر من رسانه ملی باید آن قدر مورد اعتماد مردم باشد که وقتی حرفی را می زند مردم آن را قبول داشته باشند. اما وقتی برنامه ها رنگ و بوی جناحی پیدا می کند نظرها عوض می شود اقای  عبدالحسینی تلاش کرد این پیرایه به صدا و سیما بسته نشود.

امام جمعه گرگان خطاب به رئیس جدید صدا و سیمای گلستان ادامه داد: از شما می خواهیم کارتان را درست انجام دهید و آن طور که مردم می خواهند این برداشت و انتظارها به وجود نیاید.

وی اظهار کرد: حفظ وحدت اقوام شیعه و سنی خیلی مهم بوده و ما تا کنون مشکلی در این زمینه نداشتیم و این امر  باید حفظ شود، من خودم شخصا اعتقاد دارم این فضای فعلی صدا و سیما فضای خوبی نیست و از بیرون تشدید می شود، بنده یقین دارم دشمنان ما مخصوصا عربستان سردمدارایجاد اختلافات  است و ما نمی خواهیم این تشدید شود و به دلیل منافع سیاسی که ترسیم می کنند این اختلافات به وجود بیاید.

آیت الله نورمفیدی گفت : برای برقراری وحدت باید سه اصل را مورد توجه قرار دهیم ، اول اینکه مبانی و اصول همدیگر را بپذیریم. دوم  احترام متقابل و سوم اینکه صداقت داشته باشیم،  من در این چهل سال این نکات را رعایت کردم و من با آن ها صادقانه برخورد کردم.

امام جمعه گرگان افزود: جایگاهی که صدا و سیما باید در افکار عمومی داشته باشد باید حفظ شود که به صلاح انقلاب و نظام است.

وی تاکید کرد: استان گلستان استانی قومی است، مخصوصا برادران اهل سنت اینجا زندگی می کنند؛ انشالله بتوانید فیلم های خوبی در استان بسازید. 

آیت الله سیدکاظم نورمفیدی در دیدار معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی کشوربا ایشان اظهار کرد: ما از اول اعتقادمان بر این بوده که باید در استان تحولی رخ دهد که تاکنون رخ نداده و برای من مایه تاسف است، در گذشته فرض بر این بوده استان های شمالی استان های کشاورزی هستند و به همی دلیل با صنعت مخالفت می شده و اجازه نمی دادند صنعت وارد استان شود و ما از این ناحیه ضرر کردیم.

وی افزود: در استان های شمالی فقط گلستان نبوده و مازندران و گیلان هم هستند که در رده های ده و یازده کشور هستند و ما نمی توانیم جواب مردم را بدهیم که عدالت و انصاف کجاست.

امام جمعه گرگان گفت: من معتقدم قبلا کشاورزی استان ما وضعیت بهتری داشت، زمانی در این منطقه کشاورزی مرکز اقتصادی بود، پنبه رونق داشت که نابود شد در آن زمان  حدود دویست هزار تن محصول پنبه بوده اما حالا به ده هزار تن هم نمی رسد.

وی تاکید کرد: حدود 15 سال به دنبال جزیره آشوراده بودم و معتقدم جزیره اشوراده می تواند چرخ  اقتصادی استان را فعال کند، این درست است که به محیط زیست باید توجه شود  اما محیط زیست نباید موجب ایست شود چراکه در خیلی مکان ها این کارها را کرده اند اما به محیط زیست هم آسیبی نرسیده است.

امام جمعه گرگان اظهار کرد:  یکی از چیزهایی که چندین سال است که مورد بحث و گفتگوست بندر خواجه نفس است که داستان مفصلی دارد، از سال 85 تاکنون عده ای آمده اند و آن مکان را خریده و سرمایه گذاری کرده اند، به نظر من کسی که 12 و نیم میلیون دلار خرج کرده و آن را خریداری کرده نباید به فکر کلک باشد؛ مجوز هم داشتند که زمان آن تمام شده و به دنبال تجدید مجوز هستند اما حرف هایی که گفته می شود مشخص است چه چیزهایی پشت قضایاست، برخی هاوقتی بخش خصوصی برای سرمایه گزاری به استان می آید سنگ اندازی می کنند، یا جهلا یا عمدا مخالفت ها را می کنند تا انقلاب را زیر سوال ببرند.

وی ادامه داد: در زمان مدیریت حضرت علی (ع) اقداماتی در شام انجام می شد تا بگویند علی نمی تواند مدیریت کند، دلتان اگر برای کشور و انقلاب می سوزد باید این مشکلات حل شود تا چوب لای چرخ پیشرفت استان گذاشته نشود و ما بتوانیم به مردم پاسخگو باشیم.

امام جمعه گرگان گفت: مسئولان استانی باید به دنبال راه حل مشکلات باشند نه تنها عنوان کردن آن ها.

 

عزاداران حسینی در گرگان در عمل به پیام عاشورا و در امتداد سوگواری خود در رثای حسین بن علی (ع) و اهل‌بیتش، نماز ظهر عاشورا را در گرگان به امامت نماینده ولی فقیه دراستان گلستان وامام جمعه گرگان اقامه کردند.‌هیئت‌های مذهبی نیز با شنیدن صدای اذان، عزاداری را به بعد از نماز موکول کرده و با چشمانی گریان و دل‌هایی محزون در صفوف نماز ظهر عاشورا ایستادند.

 

در آستانه فرا رسیدن عاشورای حسینی نماز ظهر عاشورا با حضور عزاداران ابا عبدالله الحسین (ع)به امامت حضرت آیت الله نورمفیدی در خیابان امام خمینی (ره) گرگان برگزار می گردد.