آیت الله نورمفیدی در دیدار مسئول نمایندگی وزارت امورخارجه

گلستان ظرفیتهای قابل توجهی برای گسترش روابط با آسیای میانه دارد

به نظر بنده ما ظرفیت های قابل توجهی برای گسترش روابط با آسیای میانه داریم وهم استانی های خوب ترکمن ما می توانند فرصت مناسبی را برای گسترش مناسبات ما با کشور ترکمنستان فراهم کنند.

آیت ا... حاج سید کاظم نورمفیدی در دیدارامیرشاهی مسئول نمایندگی وزارت امورخارجه در گلستان با ایشان افزودند:  بنده از سالها پیش اعتقاد داشتم باید روابط ما با کشورهای همسایه گسترش پیدا کند و به همین خاطر در زمان وزارت آقای دکتر ولایتی از ایشان تقاضا کردم با توجه به اینکه این منطقه دارای نقاط مرزی است و ظرفیت خوب ارتباطی دارد، یک دفتر نمایندگی وزارت خارجه در گرگان داشته باشیم، ایشان هم پذیرفت و این مرکز با حضور آقای ولایتی افتتاح و راه اندازی شد اما نمی دانم چرا مدتی بعد فعالیتش ضعیف و نهایتا تعطیل شد،  تا آنکه بنده مجددا در دیداری که با یکی از معاونان وزیر خارجه داشتم از ایشان خواستم این دفتر بازگشایی شود و لذا این مجموعه دوباره راه اندازی شد و انتظار است که بتواند زمینه ارتباط بیشتر با کشورهای همسایه به ویژه ترکمنستان را با توجه به ظرفیت حضور هم استانی های ترکمن فراهم کند. من هم حتما به استاندار تاکید خواهم کرد که برای تقویت نمایندگی وزارت امور خارجه شرایط را بیشتر از قبل فراهم کنند.

آیت ا... نورمفیدی اضافه کردند: برخی از مناطق که هم وطنان شیعه و سنی با هم زندگی می کنند در طی سالها مشکلاتی در آنجا وجود داشته و دارد اما به حمدالله  با داشتن مردم خوب ترکمن صحرا و همدلی و همگرایی ساکنان این استان با هم، فرصت بسیار خوبی برای استان فراهم شده تا با تلاش بیشتر نمایندگی وزارت امور خارجه رابطه ایران با آسیای میانه تقویت شود. شکر خدا برادران ترکمن ما خوب عمل کردند و رفتار خوبی داشتند و بنده هم واقع اش این بود که از همان اول بنایم بر وحدت به معنای واقعی کلمه بود، نه یک ظاهرسازی و شعاری عمل کردن، من از عمق جانم به مسئله وحدت اعتقاد دارم. و همین موضوع هم باعث شد ارتباط بسیار خوبی با مردم ترکمن داشته باشم، و انصاف قضیه این است که آنها هم بسیار خوب عمل کردند من از آنها راضی هستم و بیان و عمل آنها نشانگر آن است که شکر خدا آنان هم از ما راضی هستند.

نماینده مقام معظم رهبری در ادامه از زحمات وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران تشکر کرد و گفت: از آقای ظریف به عنوان وزیر لایق و شایسته، تقدیر و تشکر می کنم به هر حال فشار روی  ایشان زیاد است و عده ای در حق او ظلم می کنند و لازم است عده ای هم از وی دفاع و پشتیبانی کنند، او را  تا الان وزیر شایسته ای می دانم که به کشور خدمت کرد.

 

آیت الله «سیدکاظم نورمفیدی» در دیدار رئیس جدید زندان های استان گلستان با ایشان اظهار کرد: اداره زندان ها و ندامتگاه های کشور با زندان های نظام سلطه و یا کشورهای وابسته به نظام سلطه متفاوت است  چون در نظام سلطه رفتار مناسبی با زندانیان نمی شود.

 نماینده ولی فقیه در استان گلستان  ادامه داد: زندان ها نباید اینقدر شلوغ شود و از زمانی که  آیت الله رئیسی مسئولیت قوه قضائیه را برعهده گرفته است به این مسائل دقت بیشتری خصوصا از سوی ایشان شده است.

آیت الله نورمفیدی بیان کرد: باید تا می توانیم شرایطی فراهم کنیم که بر تعداد زندانیان افزوده نشود و وقتی نیز بنا به هر دلیلی فردی به زندان افتاد باید تلاش شود روابط زندانبان ها با زندانیان خوب و اسلامی باشد.

وی بابیان اینکه شاید رفتار زندانبان با زندانی در قانون دیده نشده باشد، تاکید کرد: ما مسلمان هستیم و باید از سیره ائمه اطهار(علیه السلام) در برخورد با زندانیان درس بگیریم و  همه ما از نحوه برخورد امام علی(علیه السلام) با قاتل خود که در زندان بود آگاه هستیم.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان تاکید کرد: افرادی که مسئولیت زندان را برعهده دارند می توانند با خدمات خالصانه خود به گونه ای رفتار کنند که ثواب الهی برای آنها به همراه داشته باشد.

آیت الله نورمفیدی به مجازات جایگزین حبس اشاره کرد و گفت: این اقدامات مردم را خوشحال کرده و آنها را نسبت به اداره زندان ها امیدوار می کند.

 

تقاضای من از شما برای استان گلستان این است، با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری، به دنبال اجرای طرحهایی در بخش اقتصاد باشید که در معیشت مردم تغییر و تحول ایجاد کند و وضع زندگی آنها را بهبود ببخشد.

آیت ا... نورمفیدی در دیدار سردار سعید محمد فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) با ایشان، ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها افزودند: آن چیزی که مردم با تمام وجود لمس می‏کنند، چیزی است که سر سفره آنان می گذرد، یعنی معیشت و زندگی روزمره آنها. امروز داد مردم از اوضاع اقتصادی و گرانی ها بلند است و همه ما شاهد این اوضاع هستیم باید با ایجاد طرح هایی به دنبال معیشت مردم با اولویت اول باشیم. همه ما باید در این اوضاع خاص کشور با کمک به دولت و مجلس و قوه قضاییه و نیروهای مسلح و سپاه از این شرایط عبور کنیم.

ایشان ادامه دادند: در آستانه سالگرد شهادت شهید بزرگوار  و مرد میدان عمل، شهید حاج قاسم سلیمانی قرار داریم. شهید سلیمانی انسانی وارسته  و بی‌ادعا بود که با خدا معامله کرد و تمام زندگی‌اش در مسیر قرب به خدا بود و تمامی سختی ها و مرارت ها را برای رضایت و خشنودی خداوند متعال تحمل کرد. هیچ‌گونه توقع و انتظار مادی و دنیوی نداشت، تمام ‌وقت خود را صرف حفظ امنیت کشور  و آسایش مردم مصروف داشت، و مقام شهادت، پاداش خداوند متعال به جهت مجاهدت های بی وقفه و زحمات و ایثار و ازخودگذشتگی او بود. و شهید سلیمانی میتواند یک الگو برای همه باشد.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان اضافه کردند: آنچه که قرارگاه سازندگی خاتم در  استان گلستان انجام می‏دهد، مورد نیاز این استان است، کارهای بزرگی همانند زهکشی و  ساخت سد و مدیریت آب که در معیشت مردم تاثیرگذار است. من شادی و نشاط مردم شیعه و سنی استان را از اجرای طرح زهکشی و بازدهی آن در اراضی کشاورزی مشاهده می کنم و از این رو بسیار خوشحالم. امیدوارم طرح های زیر بنایی و تحول آفرین مثل پروژه راه آهن اینچه برون به شاهرود و نهایتا به جنوب  کشور که سالهاست بدنبال تحقق آن هستم، هر چه رودتر به نتیجه برسد چرا که از پروژه های بسیار مهم این استان است و می تواند آینده در تصمیمات منطقه ای تاثیرگزار باشد. از استاندار گلستان و نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی و همچنین مدیران کل استانی درخواست دارم تا آنجایی که قادر هستند با تلاش های خود زمینه  انجام طرح های بزرگ را فراهم کنند

نماینده مقام معظم رهبری در ادامه به تاثیرات مثبت پخش دیدار صمیمانه مقام معظم رهبری با نخبگان و اهالی فرهنگ و هنر اشاره داشتند و گفت: آنچه که دشمنان ما  سعی می کنند به هر شکل ممکن انجام دهند این است که مردم را  از این نظام جدا کند و قطعا پخش این دیدارها برای مردم موثر خواهد بود این که شخص اول مملکت  این گونه خودمانی و صمیمانه با هنرمندان و ورزشکاران و نخبگانی که در جامعه دارای جایگاه اجتماعی هستند بنشیند و گفتگو کند  این کار  بسیار مهم و تاثیر گذاری است. نشست صمیمانه با اینها و اینگونه بر خورد کردن قطعا روی خود آنها اثر گذار است و هم روی بخشی از جامعه که به هر حال اینها برای آنان ملاک و معیار هستند. پخش این دیدار برای بنده بسیار خوشحال کننده بود.

امام جمعه گرگان ضمن تشکر از زحمات سردار محمد  از تلاش های قرار گاه خاتم الانبیاء (ص) در انجام پروژه های بزرگ همچون طراحی و ساخت  نفتکش ۱۱3 هزار تنی قدردانی و از خداوند برای ایشان و مجموعه قرار گاه سازندگی آرزوی توفیق بیش از پیش کرد.

 

در تماس تلفنی با خانواده شهید نبی الله خطیری حضرت آیت‌الله نورمفیدی شهادت این مرزبان شهید را تبریک و تسلیت گفت

نماینده مقام معظم رهبری دراستان گلستان دراین تماس تلفنی شهادت مرزبان " شهید نبی الله خطیری" را به خانواده محترم و معزز ایشان و اهالی شریف اسپومحله  تسلیت عرض نموده و از خداوند منان علو درجات را برای آن شهید سعید و گرانقدر مسئلت نمود.

همچنین نماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان طی یک تماس تلفنی با خانواده مرحوم‌ رضا (کریم) مسلمی پورضمن دلجویی با این خانواده  ، یاد ایثارگری آن یادگار هشت سال دفاع مقدس را گرامی داشته و در گذشت تاسف بار وی را تسلیت گفت .ایشان همچنین از خداوند متعال برای آن مرحوم غفران الهی و رحمت واسعه ربوبی و برای عموم بازماندگان  و یادگاران دوران دفاع مقدس صبر جمیل و اجر جزیل مسئلت نمودند.

نماینده ولی فقیه دراستان گلستان طی پیامی درگذشت عالم شایسته و مردمی حاج بایرام گلدی آخوند نبوی نژاد امام جمعه فقید اهل سنت شهرستان گمیشان را تسلیت گفت.

متن پیام به شرح زیر است:

 

بسمه تعالی

انا لله و انا الیه راجعون

 

 در گذشت عالم شایسته و مردمی حاج بایرام گلدی آخوند نبوی نژاد امام جمعه فقید اهل سنت شهرستان گمیشان موجب تاسف و تاثر گردید.

  پدر بزرگوارشان مرحوم حاج عبدیجان آخوند نبوی نژاد نیز در علم و عمل وتربیت طلاب و تحکیم مبانی وحدت اسلامی نقش بسزایی داشتند و این عالم وارسته  هم سالیان متمادی از عمر گرانمایه خود را بعد از فوت پدر در سنگر مقدس امامت جمعه در مسیر خدمت به اسلام و انقلاب و ترویج معارف دینی به ویژه اتحاد و همدلی امت اسلامی سپری کردند وهمواره پشتیبان انقلاب ، نظام ،رهبری  و مورد علاقه واحترام مردم بودند.

اینجانب این ضایعه را به علماء و مردم قدرشناس گمیشان مخصوصا مردم خوب ترکمن صحرا تسلیت عرض نموده و از خدای منان علو درجات برای آن مرحوم وبرای خانواده ،بازماندگان و علاقمندان محترم ایشان صبر جمیل و اجر جزیل مسئلت می نمایم.

 

والسلام علیکم و رحمه الله وبرکاته

   سیدکاظم نورمفیدی