نماینده ولی فقیه دراستان گلستان وامام جمعه گرگان در پیام نوروزی 98 گفت: مقام معظم رهبری در دیدار با اعضای مجلس خبرگان دو نکته ای گفتند و به آن تاکید داشتند یکی اینکه امروز باید فریادها علیه دشمن باشد و ما نباید یقه یکدیگر را بگیریم امروزآن روز نیست؛ شرایط، شرایط بسیار حساسی است اختلاف سلیقه همه زمان ها وجود داشته است، اختلاف سلیقه در یک موضوعی به گونه ای باشد نه مخالف موافق را طرد کند نه موافق مخالف را، این مسائل(اختلاف سلیقه) طبیعی است .

متن کامل پیام نوروزی معظم له به شرح ذیل است:

 

بسم‌الله‌الرّحمن‌الرّحیم

یا مقلّب القلوب و الابصار، یا مدبّر اللّیل و النّهار، یا محوّل الحول و الاحوال، حوّل حالنا الی احسن الحال.

امسال عید نوروز باستانی ما با عید ولادت مولای متقیان امیرالمومنین (ع) مقارن شده است، این عید در عید و این تقارن را به فال نیک می گیریم و انشالله امیدواریم که سالی با برکت و توام با پیشرفت های مادی و معنوی برای کشورمان تحقق پیدا کند.

دعایی را که در موقع تحویل سال از خدا می خواهیم ابتدا سه وصف از اوصاف الهی را متذکر می شویم و بعد یک تقاضا می کنیم، ای خدایی که گرداننده دل ها و چشم ها هستی، ای خدایی که تدبیر شب و روز به دست قدرت توست و ای خدایی که سال ها را و احوال انسان ها را متحول می کنی، آنچه را که از خدا تقاضا می کنیم این است که « حوّل حالنا الی احسن الحال» خدایا حال ما را در این سال به بهترین حالات محول کن، انسان است و حالات نفسانی او . ما از این دنیا وقتی رخت می بندیم و به دنیای دیگر منتقل می شویم از سرمایه های دنیوی و مادی هیچ چیزی همراه ما نمی آید جز آنچه را که شخصیت ما و حالات ما را ساخته است. ما با حالات خود وارد عالم آخرت می شویم لذا از خدای متعال در ابتدای این سال تقاضا می کنیم حال ما را به بهترین حال متحول بفرما که انشالله امیدواریم خداوند این دعای اول سال را برای همه ملت ایران مستجاب بگرداند.

 سالی که پشت سر گذاشتیم سال 97 هم در سطح کشور کارهای بسیار بزرگ و مهمی انجام شده است هم در سطح استان، کم و بیش همه مردم اطلاع دارند در استان در بخش کشاورزی و هم در بخش گردشکری و هم در بخش تقویت و پشتیبانی صنعت کارهای خوبی انجام شده است که فرصت اینکه تفصیلا در مورد آن ها صحبت کنم نیست، قطعا آنچه را که انجام شده کافی نیست و مسئولان باید با تمام جدیت و تلاششان در تمام زمینه کشاورزی، گردشگری و صنعت بیش از بیش جدیت داشته باشند تا مشکلات حل شود.

 همین جا لازم می دانم از همه مسئولینی که در سال گذشته با دلسوزی و با انگیزه خدمت به مردم و رضایت خدای متعال کار کردند تشکر و قدردانی می کنم و امیدوارم خدای متعال به همه این عزیزان خیر دنیا و آخرت را عنایت کند.

امسال که سال 97 بود ما چهل سالگی انقلاب را پشت سر گذاشتیم چهل سالی که فراز و نشیب های بسیاری بود خوشی ها و ناخوشی ها و سختی ها و ...؛ همه این ها را پشت سر گذاشتیم با همه دشمنی هایی که علیه ما انجام دادند اما به حول و قوه الهی ما پیروزمندانه از همه این فراز و نشیب ها و گردنه ها عبور کردیم و اکنون به تعبیر مقام معظم رهبری وارد مرحله دوم و گام دوم شدیم البته این چهل سالی که پشت سر گذاشتیم اگر همراهی مردم نبود اگر پشتیبانی مردم نبود قطعا نمی توانستیم از فراز و نشیب ها عبور کنیم و به آنچه امروز رسیدیم برسیم. اکنون گام دوم انقلاب شروع شده و ما با تمام توان می توانیم همه مشکلات را از سر راه برداریم.

ملتی که 40 سال توانست این همه اقدامات را انجام دهد و به اینجا برسد، این ملت با بینشی که دارد ما می توانیم این مرحله را پشت سر بگذاریم با آینده ای روشن که در پیشاپیش ما قرار دارد در گام دوم باید امیدوارانه شروع کنیم.

چراکه دشمن تمام تلاشش این است که ملت ما را مایوس کند ملت را دلسرد کند و بگوید راهی که جمهوری اسلامی در پیش گرفته است راه خطاست. تمام تلاش دشمن برای این است که ملت را به اینجا برساند اما ملت ما هوشمند و با رشد و با آگاهی کامل وسط میدان ایستاده است و به راه خودش ادامه می دهد شاهد بر مدعا هم داستان راهپیمایی 22 بهمن است.

 همین جا باید عرض کنم که همه مسئولین و همه قوای ثلاثه و همه دستگاه هایی که می توانند کاری انجام دهند همه باید دست به دست دهیم تا عواملی که برای مردم ایجاد يأس می کند از سر راه مردم برداریم.

یکی از چیزهایی که ایجاد يأس می کند معیشت مردم است و زندگی مردم و گرانی و سختی این زندگی چیزی است که می تواند مسلما ملت استوار را گرفتار دلسردی کند، بنابراین دشمن تمام تلاش خود را می کند تا از این راه وارد شود و مشکلات اقتصادی برای ملت ما فراهم کند همه باید دست به دست هم دهند تا مشکلات اقتصادی را حل کنند، بیکاری نسل جوان را حل کنند، مبارزه با فساد که مردم را مایوس می کند، تبعیض و اینکه کارمردم زمانی که به ادارات مراجعه می کنند  به راحتی انجام نگیرد برای آن ها مشکل به وجود می آید باید برای حل این مشکلات تلاش شود تا از سر راه برداشته شود.

مقام معظم رهبری در دیدار با اعضای مجلس خبرگان دو نکته ای گفتند و به آن تاکید داشتند یکی اینکه امروز باید فریادها علیه دشمن باشد و ما نباید یقه یکدیگر را بگیریم امروزآن روز نیست؛ شرایط، شرایط بسیار حساسی است اختلاف سلیقه همه زمان ها وجود داشته است، اختلاف سلیقه در یک موضوعی به گونه ای باشد نه مخالف موافق را طرد کند نه موافق مخالف را، این مسائل(اختلاف سلیقه) طبیعی است .

  انشالله امیدوارم سال 98 که دشمن خیلی حرف ها زده است و گفته است که ایران نمی تواند امسال را به آخر برساند و چهلمین سال انقلاب خود را نمی توانند ببینند ،ملت ما، مسئولین ما  با عزمی راسخ و با امید به آینده روشن از این مرحله عبور کنیم تا هم دشمن را سرجای خود بنشانیم و هم برای رسیدن به قله رفیع سعادت و معنویت نایل شویم.

 موفق و موید باشید و سال نو را به همه شما عزیزان تبریک و تهنیت عرض می کنم.

 

 والسلام علیکم و رحمه الله برکاته

بازدید نماینده_ولی_فقیه در استان و دکتر هاشمی #استاندار_گلستان از اقدامات انجام شده در جهت کاهش مشکلات سیلاب در استا گلستان.

استاندار_گلستان دراین بازدید اظهار داشت؛ تلاش داریم آبها را به سمت کانالهای انحرافی و زمین های کشاورزی هدایت کنیم تا خانه های مردم با کمترین مشکل مواجه شوند .وی افزود :تمام نیروها و امکانات استان برای کمک به آسیب دیدگان و رفع مشکل سیلاب بسیج شده اند.

 

 

تقدیر نماینده ولی فقیه در استان و استاندار گلستان از تلاشگران امداد رسانی به مردم گرفتار در سیلاب

 

نماینده ولی فقیه در استان و استاندار گلستان طی پیامی مشترک در هنگامه نوروز باستانی ۱۳۹۸ ضمن قدردانی از صبر و همراهی مردم استان در سیلاب چند روز اخیر از تمامی نیروهای امدادرسانی تشکر و اظهار کردند: امیدواریم طی روزهای آتی با همکاری همه دلسوزان استان مشکلات و گرفتاری های مردم را به حداقل برسانیم.

متن کامل پیام آیت الله نورمفیدی و دکتر هاشمی به شرح زیر است ؛

بسم الله الرحمن الرحیم

بهار هنگامه نو شدن طبیعت و رویش جوانه هاست اما گویی بارش های سیل آسا , طوفان و کولاک شدید روزهای اخیر حلاوت نوروز را از کام مردم استان دور کرده است.

بی شک تمام مردم استان مشکلات مردم شهرستان های گرفتار در سیلاب را دغدغه خود می دانند.

اینجانبان از  تمامی نیروها اعم از نیروهای مردمی , بسیج , سپاه , ارتش , نیروهای مدیریت بحران , منابع طبیعی , جمعیت هلال احمر , راه و شهرسازی ,راهداری و حمل و نقل جاده ای , دهیاران , بخشداران و فرمانداران , دستگاه های خدمت رسان , اصحاب رسانه و صدا وسیمای مرکز استان که از لحظه ابتدایی وقوع این سیلاب بدون هیچ چشم داشتی در میدان حاضر شدند  کمال تقدیر و سپاسگزاری را داریم.

امیدواریم در آغازین لحظات سال ۱۳۹۸ بتوانیم در مسیر خدمت رسانی به مردم شریف گلستان گام برداریم و طی روزهای آتی مخاطرات حاصل از سیلاب را به حداقل برسانیم و مردم را در جبران خسارات وارده یاری نماییم .

 

سید کاظم نورمفیدی  -  سید مناف هاشمی

در پی انتشار برخی شایعات در فضای مجازی ،سید مصطفی نورمفیدی فرزند حضرت آیت الله نورمفیدی طی یادداشتی نوشت: نقد و ارائه راهکارهای مناسب برای مبارزه با فساد بدون تهمت و افترا، حق و وظیفه عموم مردم بویژه رسانه ها می باشد ولی تخریب و توهین و نشر اکاذیب جرم بوده و علاوه بر ایجاد احساس نامیدی در مردم موجب سوء استفاده افراد معاند و مخالفان نظام می شود.

در متن این یادداشت آمده است:

 

به نام او که احکم الحاکمین است

 

اینجانب با آنکه خود را کوچک تر از آن می دانم که هدف حملات رسانه ای معدود افرادی قرار گیرم که با اغراضی خاص بی محابا از مرزهای شرع و اخلاق عبور می کنند، اما برای  روشن شدن ذهن انسانهای منصف و با ایمان به استحضار مردم عزیز می رساند که طی ۲۸ سال عمر کاری خویش هیچگاه فعالیت اقتصادی شخصی نداشته و سهامدار و مالک هیچ شرکتی نبوده و اساسا شریک تجاری ندارم ، بلکه صرفا به نمایندگی برخی موسسات دینی ،فرهنگی و خیریه که مخارج خود را از طریق فعالیت های اقتصادی سالم ،مولد و قانونی تامین می کنند ،در شرکت های وابسته به همراه جمعی حضور سیاستگزارنه و نظارتی دارم.

بدیهی است ماندگاری اینگونه موسسات نیازمند تامین مالی بوده و از دیر باز روش بزرگان و خیرین همینگونه بوده است.چنانچه در جهان پیشرفته کنونی نیز یکی از مهمترین راه های حفظ و تداوم خدمات عمومی ، فرهنگی و دینی همین راه است.

بر همین اساس عالم پارسا و اندیشمند حضرت آیت الله نورمفیدی پس از تاسیس این موسسات  اقدام به ایجاد مجموعه اقتصادی به نام این مراکز نموده که منافع آن صرف اهداف مذکور در اساسنامه آنها می شود و آثار چشمگیر خدمات این مجموعه در منطقه گواه روشنی بر این مدعاست. تاکید می کنم هیچ یک از این مراکز نه متعلق به شخص ایشان است و نه فرزندان ایشان .

 آنچه مهم است این است که از همان ابتدا معظم له ضمن توصیه و سفارش اکید به ایجاد اشتغال ، بر رعایت موازین قانونی و شرعی اصرار داشته و دارند .ایشان همواره  در برابر فساد به اشکال مختلف آن قاطعانه موضع گرفته   و در این راستا فرقی بین نزدیکان و اطرافیان و دیگران قائل نبوده و نیستند . ما نیز همه توان خویش را مصروف این سیاست اصولی نموده و هیچگاه به خود جرات نداده ایم از آن تخطی کنیم .

همچنین یاد آور می شوم نقد و ارائه راهکارهای مناسب برای مبارزه با فساد بدون تهمت و افترا، حق و وظیفه عموم مردم بویژه رسانه ها می باشد ولی تخریب و توهین و نشر اکاذیب جرم بوده و علاوه بر ایجاد احساس نامیدی در مردم موجب سوء استفاده افراد معاند و مخالفان نظام می شود.

در پایان ضمن اینکه حق طرح شکایت از اتهام زنندگان را در مراجع قانونی برای خود محفوظ می دانم از مراجع ذیصلاح در خواست می کنم در این شرایط حساس نسبت به این نوع رفتارها حساسیت لازم را داشته باشند.

 

سید مصطفی نورمفیدی

 ۲۷ اسفند ۹۷

نماینده ولی فقیه دراستان گلستان  و امام جمعه گرگان و استاندار گلستان با صدور پیامی به مناسبت فرارسیدن 22 اسفند ماه روز شهید ، اظهار کردند: اگر خون شهیدان نبود که شجره طیبه رسالت را سیراب نماید نه از اسلام خبری بود و نه از مکتب توحید بخش الهی اثری و اگر شهادت در کربلا و نهضت خونین عاشورا نمی بود، این اخلاص و دوستی که میلیونها انسان از صمیم قلب نسبت به اهل بیت پیغمبر(ص) پیدا کرده اند بوجود نمی آمد.

در متن پیام آیت الله سید کاظم نورمفیدی و دکتر سید مناف هاشمی آمده است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

بی شک انقلاب اسلامی ایران نعمتی الهی است که به بهای از خود گذشتگی و پایداری دلیر مردان بی ادعا به دست آمد و یکایک ملت رشید ایران باید برای حفظ این نعمت گرانقدر کوشا باشند.

ایستادگی ایثارگران و مجاهدان در حراست از کیان میهن اسلامی، خودباوری، شکوفایی و عزت امروز را به ارمغان آورد و باید با بهره گیری از این توشه و زنده نگهداشتن فرهنگ ایثار و شهادت برای تعالی فردا گام برداریم.

 زیباترین تأویل و شرح معنی از شأنیت و منزلت شهدا را می توان در کلام نورانی امام راحل یافت آنجا که می فرماید: " من حسرت می خورم به حال این جوانان که رفتند و شهید شدند " و  مقام معظم رهبری (مدظله العالی) نیز در کلامی گهر بار خون شهیدان را تضمین کننده استقلال ملت و سربلندی نظام جمهوری اسلامی برمی شمارند .

اگر خون شهیدان نبود که شجره طیبه رسالت را سیراب نماید نه از اسلام خبری بود و نه از مکتب توحید بخش الهی اثری.اگر شهادت در کربلا و نهضت خونین عاشورا نمی بود، این اخلاص و دوستی که میلیونها انسان از صمیم قلب نسبت به اهل بیت پیغمبر پیدا کرده اند بوجود نمی آمد.

شهدا راه صدساله را یک شبه طی کردند، در حالی که یک عارف سالک و یک عابد اهل ریاضت باید سال ها طی طریق کند تا به این مقصد برسد اما شهدا توانستند یک شبه این راه را طی کنند و به معبود خود برسند. کار شهدا با هیچ چیزی قابل مقایسه نیست، آنها با شهادت خود درس ایستادگی و مقاومت برای ارزش ها را به ما دادند و خانواده‌های شهدا نیز باید راه شهدا را با ایستادگی، مقاومت و دفاع از ارزش ها ادامه دهند.

در سالروز بزرگداشت شهدا ضمن تکریم  شهدای گرانقدر بویژه شهیدان همیشه جاوید استان گلستان  و تشکر از برگزارکنندگان یادواره های شهدای شهرها و روستای های سراسر استان در سال 97 ، امیدواریم  رضایت شهدای معظم و دعای خیر خاندان معزز آنها و یادگاران دوران دفاع مقدس توشه آخرت باشد.

 

سید کاظم نورمفیدی                                         سید مناف هاشمی

نماینده ولی فقیه دراستان گلستان  و امام جمعه گرگان                    استاندار گلستان

همايش اهداي 80 هزارمين اسناد املاك علوي به محرومان مناطق كشور با حضور وسخنرانی  آیت الله محمدي گلپايگاني رياست محترم دفتر مقام معظم رهبري و آیت الله نورمفیدی نماینده ولی فقیه دراستان گلستان وامام جمعه گرگان در بنياد مستضعفان انقلاب اسلامي برگزار شد.

در این همایش مسئولان كشوري از استانهايي كه اسناد علوي در آنها واگذار شده است حضور داشته و همچنين در اين مراسم 3 هزار فقره از اسناد املاک علوي به نمايندگان اهالي منطقه مراوه تپه واقع در شمال شرق استان گلستان واگذار شد.

اهداي اسناد علوي از اهم اقدامات بنياد مستضعفان انقلاب اسلامي است كه از سال 1392 آغاز شده است و در سال 1393 با حضور رياست محترم بنياد مستضعفان انقلاب اسلامي جناب مهندس سعيدي كيا در استانهاي مختلف كشور شاهد واگذاري اسناد علوي به محرومان بوديم.

گلستان، مازندران، آذربايجان شرقي، هرمزگان، گيلان، البرز، سمنان، زنجان، خوزستان، خراسان رضوي، خراسان شمالي، خراسان جنوبي، بوشهر، ايلام، اردبيل و آذربايجان غربي از جمله استانهايي هستند كه در 5 سال گذشته در آنها حدود 80 هزار اسناد واگذاري املاك علوي به محرومان و مستضعفان اهدا شده است.