يادگار امام در تماسی با آیت الله نور مفیدی با آسیب دیدگان سیل گلستان ابراز همدردی کرد.

به گزارش جماران، سيد حسن خميني با اشاره به عمق فاجعه در این حادثه ابراز امیدواری کرد که دولت و نهادهای حکومتی با حضور در مناطق سیل زده، بتوانند سریعا مشکلات مردم را برطرف کنند.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان نيز با تشکر از همدردی یادگار امام و ضمن تشکر از اقدامات مسئولان و هم چنین تلاش های صورت گرفته، خواستار تسریع در کمک رسانی ها شد.

تماس تلفنی آیت الله نورمفیدی با معاون اول ریاست جمهور  پیرامون اخرین وضعیت سیل گلستان

نماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان در تماس تلفنی با دکتر جهانگیری معاون اول ریاست جمهوری اسلامی ،ضمن تشریح  آخرین وضعیت حادثه سیل گلستان بویژه در ترکمن صحرا  برای کمک به آسیب دیدگان این حادثه سیل درخواست رسیدگی فوری کرد.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان در پی جاری شدن سیل  و گرفتار شدن مردم نجیب استان در این حادثه تلخ طی نامه ای به دکتر حسن روحانی اظهار داشت:فرصت بسیار کم است ،مستدعی است با حضور خود در استان مرهمی بر آلام و دردهای مردم شریف و نجیب این مناطق بگذارید و دستور ویژه برای کمک های فوری و برآورد خسارتهای وارده صادر نمائید.

متن این نامه به شرح زیر است :

 

بسمه تعالی

 

جناب حجت السلام و المسلمین اقای دکتر حسن روحانی

ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران

سلام علیکم؛

بدون مقدمه می گویم :

استان گلستان بویژه ترکمن صحرا را دریابید.

بارش های بی سابقه اخیر که تنها طی سه روز بیش از "دو سوم "بارش سالانه این استان بوده است خسارت های فراوانی به منازل مسکونی ،زمین های کشاورزی ،واحدهای صنعتی ،باغات و راه های شهر و روستایی استان وارد کرده است.

هم اکنون تعدادی از شهرهای استان از جمله گنبد کاووس ،آق قلا ،گمیشان و بخش ها و روستاهای بسیاری زیر اب رفته و تردد در برخی از آنها تنها با قایق امکان پذیر است.

ارتفاع اب در برخی از مناطق به بیش از دو متر رسیده است مردم حتی برای تامین نیازهای اولیه غذایی خود مشکل دارند.کودکان و بیماران به شدت در مضیقه اند ،امکانات استان جوابگوی این همه نیاز و خسارت نیست .

فرصت بسیار کم است ،مستدعی است با حضور خود در استان مرهمی بر آلام و دردهای مردم شریف و نجیب این مناطق بگذارید و دستور ویژه برای کمک های فوری و برآورد خسارتهای وارده صادر نمائید.

در پایان ضمن تبریک بمناسبت حلول سال نو و ولادت امیر مومنان علی (ع)توفیق روز افزون جنابعالی را از خداوند متعال مسئلت می نمایم .

 

والسلام

سید کاظم نورمفیدی

دوم فروردین ۹۸

خادمین حسینی موکب علی بن موسی الرضا(ع) استان گلستان اقدام به پخت غذای گرم در مسجد جامع گلشن گرگان برای مردم عزیز گرفتار سیل می نمایند.

در همین راستا رضا جعفری مسئول دفتر نماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان و مدیر موکب علی بن موسی الرضا(ع) استان گلستان گفت: برنامه خادمین حسینی در روز (شنبه سوم فروردین ۹۸)پخت ده هزار پرس غذای گرم و ارسال ۳هزار عدد نان گرم به مناطق سیل زده خواهد بود.

وی افزود : در روزهای آتی نیز با همت خیرین عزیز و پخت غذای گرم تا آرام شدن مناطق گرفتار  سیل ، در خدمت به مردم شریف و نجیب ترکمن صحرا خواهیم بود.

رضا جعفری در پایان ضمن تشکر از کمک‌ اتاق بازرگانی استان گلستان در این امر خداپسندانه و انساندوستانه اظهار داشت: در حال حاضر برای پخت صد هزار پرس غذای گرم این موکب اماده خدمت رسانی می باشد.

آیت الله سید مجتبی نورمفیدی جهت همدردی و بررسی مشکلات آسیب دیدگان از مناطق سیل زده آق قلا بازدید کرد.

آیت الله سید مجتبی نورمفیدی به همراه رضا جعفری از طرف نماینده ولی فقیه دراستان گلستان  وامام جمعه گرگان با حضور در مناطق سیل زده آق قلا از نزدیک مشکلات مردم منطقه را مشاهده و بررسی کردند.

وی ضمن تشکر از مسئولان  بر کمک سریع برای مردم سیل زده آق قلا و دیگر مناطق سیل زده استان تاکید کرد و افزود: مسوولان و مدیران دستگاه های اجرایی باید همچنان بصورت شبانه روزی پیگیر مشکلات مردم باشند.

ایشان همچنین بر لزوم نگاه ویژه دولت به مناطق سیل زده استان تاکید کرد: مسئولان استانی نیزضمن بازدید از این مناطق، باید با اقداماتشان مشکلات و آلام روحی مردم سیل زده را کاهش دهند.