به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان ، آیت الله سید کاظم نورمفیدی در نشست خادمین موکب علی ابن موسی الرضا (ع) اظهار کرد : نکته اول که ممکن است برای سایرین هم سوال شود این است که چرا از بین ائمه اطهار که همگی شهید شدند بر زیارت امام حسین (ع) تاکید شده در حالی که زیارت همه ثواب دارد ولی حتی ائمه هم انگشت اشاره خود را به سمت امام حسین گرفته اند.

وی افزود : امام هادی (ع) کسالتی پیدا کرد و فرمود کسی را به کربلا بفرستید تا در حرم امام حسین (ع) من را دعا کند . فردی را فرستادند در مسیر در ذهنش سوال ایجاد شد تا این که وقتی برگشت از امام هادی (ع) پرسید شما خودتان امام هستید چرا من را به حرم امام حسین (ع) فرستادید تا شما را دعا کنم. امام هادی فرمود مکان‎هایی در زمین هست که خدای متعال دوست دارد در آن مکان‎ها دعا بشنود . امام حسین (ع) سرمایه ای داشت که همه را در طبق اخلاص گذاشت و برای خواست خدا همه را تقدیم کرد.

 

امام جمعه گرگان با بیان اینکه امام حسین هرچه داشت تقدیم کرد تا دین خدا زنده بماند تصریح کرد : دین و راه خدا نیاز به خون دارد و امام حسین هم این کار را کرد و هرچه داشت تقدیم کرد. خدا هم در قبال این کار هرچه دارد در اختیار امام حسین (ع) می گذارد به همین دلیل امام هادی (ع) برای بیماری‎اش فردی را راهی حرم امام حسین (ع) کرد. وی در ادامه خطاب به اعضای موکب استان گلستان با تاکید بر اینکه هدف اصلی شما باید رسیدن به مقام قرب به سید الشهدا باشد اضافه کرد : بزرگترین درس امام حسین (ع) این است که هرچه داشت در راه خدا داد شما هم باید این درس را الگو قرار دهید و با این آگاهی هرچه می توانید در راه رضای خدا عمل کنید تا خدا هم به اندازه توان شما دست شما را بگیرد.

 

آیت الله نورمفیدی با بیان این که خدمت به زوار امام حسین هم ثواب دارد و هم دارای مبانی اعتقادی است ، ادامه داد : این فرصت و ظرفیت فقط برای  امام حسین (ع) پیش آمد و مانند ظرفیتی که فقط برای امام زمان ( عج) پیش می آید. وی سپس به توضیح شرایط زمان امام حسین و دلایل قیام حضرت پرداخت و گفت: زمان به جایی رسید که دین خدا به طور کلی در معرض خطر بود زیرا اختیارش دست فردی فاسق ، آدم کش و بی حیا مانند یزید افتاد و شرایط بدتر از این نمی شد زیرا وقتی خلیفه پیامبر عرق می‎خورد ممکن بود مردم تصور کنند که پیامبر هم این گونه بوده است.

 

نماینده ولی فقیه در استان گلستان با بیان این که اگر بنا باشد اسلام گرفتار شخصی مانند یزید شود باید فاتحه دین خدا را بخوانیم بیان کرد: همه باید می فهمیدند که یزید به دروغ خلیفه پیامبر (ص) شده و این کار فقط از عهده امام حسین بر می آمد.

وی برپایی موکب را کاری بسیار دشوار و نیازمند برنامه ریزی و مدیریت دانست و گفت: این که روزانه 28 هزار نفر توسط موکب گلستان پذیرایی می شوند کاری بسیار سخت و ارزشمند است اما شما کاری نداشته باشید که به چه کسی خدمات می دهید و زائر چه کسی است.

 

امام جمعه گرگان بیان کرد: باید فقط برای امام حسین کار کرد و اگر اینگونه ببینیم با خصوصیات زائران کاری نخواهیم داشت. خدمتی که انجام می دهید فقط برای امام حسین باشد و او مردی کم نظیر در تاریخ است.

 

آیت الله نورمفیدی با تاکید بر این که این راهپیمایی عظیم در دنیا تاثیر گذار است زیرا هیچ سابقه‎ای ندارد خاطر نشان کرد : بزرگترین تجمع در دنیا مکّه است ولی این تجمع بسیار بزرگتر و نشان دهنده عظمت سیدالهشدا است و شما هم در نمایش این عظمت شرکت می شوید.

 

 

پایگاه اطلاع رسانی آیت الله نورمفیدی : نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه گرگان با حضور در شرق استان ضمن حضور و زیارت آستان مقدس امامزاده یحیی بن زید (علیه السلام) گنبد و نماز بر پیکر مرحوم یوسف ابراهیمی از آيت الله حاج سيد عبدالهادي حسيني شاهرودي عیادت نمود .

 

 

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه گرگان، آیت الله سید کاظم نورمفیدی بعد ازظهر دوشنبه در آئین تکریم و معارفه استاندار گلستان، اظهار کرد: عقل چراغ و راهنمای بسیار خوبی است تا انسان با هدایت این چراغ باطنی راه درست را پیدا کند. وی افزود: تمام مسئولیت انسان در دوران زندگی غلبه بر هوای نفس است و باید در وجود انسان این کشش برای غلبه بر هوای نفس وجود داشته باشد.

 

نماینده ولی فقیه در گلستان تصریح کرد: از دکتر رحمانی فضلی وزیر محترم کشور تشکر می‌کنم که به استان گلستان آمدند تا از دکتر صادقلو بابت زحمات چهار سال گذشته تقدیر و تشکر کنیم که صادقانه و با سلامت نفس فعالیت کردند.

 

آیت الله نورمفیدی ادامه داد: به آقای هاشمی استاندار جدید گلستان خیر مقدم می‌گوییم و استان گلستان به توسعه و پیشرفت و حرکت‌های زیربنایی نیاز دارد. وی یادآور شد: محور برنامه‌ها و اساس کارها باید بر مبنای توسعه و پیشرفت استان گلستان باشد و این موضوع باید در دستور کار استاندار جدید قرار بگیرد.

 

آیت الله نورمفیدی بیان کرد: امیدواریم آقای صادقلو هم در مسئولیت‌های بعدی موفق باشند و در صورت حضور در استان مشاوری امین برای مدیران باشند. وی در خصوص روند انتخاب استاندار گلستان گفت: پس از آن که مشخص شد بنای دولت تغییر در استان‌هاست، فضای پرتلاطمی در استان گلستان به وجود آمد و گروه‌های مختلف وارد عرصه شدند و منتخب خود را مطرح کردند.

 

آیت الله نورمفیدی افزود: انتخاب استاندار در اختیار دولت بوده و ما هم پیگیر بودیم و در جلسه‌ای با حضور نمایندگان استان اذعان کردم که انتخاب استاندار گلستان به دولت واگذار شود و نمایندگان هم پذیرفتند. وی ادامه داد: اواخر ترسیده بودم که چرا در مورد گلستان تصمیمی گرفته نمی شود و از طریق وزارت کشور پیگیر شدیم و در نهایت وزارت کشور به سه گزینه رسیده بود.

 

آیت الله نورمفیدی تصریح کرد: طی تحلیلی آقای هاشمی برتر از سایرین تشخیص داده شد و ایشان به سمت استاندار گلستان انتخاب شدند. وی گفت: پیشرفت و رونق استان در بخش‌های اقتصادی از جمله خواسته‌های ما از استاندار گلستان است.

 

نماینده ولی فقیه در گلستان خاطرنشان کرد: توسعه بدون همکاران توسعه گرا امکان پذیر نیست و مانند چوب لای چرخ است و همکارانی که انتخاب می‌شوند باید توانایی کار داشته باشند.

 

وی افزود: هر کجا و در هر قومی، شایسته وجود دارد باید از آن استفاده شود، همچنین از نسل جوان و بانوان استفاده شود.

 

آیت الله نورمفیدی یادآور شد: پرورش نیروهای بومی از دیگر خواسته‌های ما از استاندار است و باید از توانمندی این نیروها استفاده و به آنها اعتماد شود. وی ادامه داد: امیدواریم وحدت دیدگاه‌ها و وحدت نظر موجب موفقیت استاندار شود و گلستان را از بن بست‌ها بیرون بیاورد.

 

نماینده ولی فقیه در گلستان با اشاره به اظهارات اخیر رئیس جمهور آمریکا گفت: حرف‌های ترامپ معیار و ملاکی ندارد و حتی در تبلیغات انتخاباتی به دموکرات‌ها اتهام زد که آنها داعش را به وجود آوردند.

 

آیت الله نورمفیدی افزود: این صحبت‌ها در شان یک انسان معمولی هم نیست و اتهامی که به سپاه زده شد ناروا است.

 

وی اضافه کرد: سپاه می جنگد تا کشورهای دیگر اسلامی را نجات دهد و چگونه به آن اتهام تروریست می‌زنند، جمهوری اسلامی ایران در مقابل توپ با توپ و در مقابل موشک با موشک می ایستد.

 

 

نماینده ولی فقیه در استان گلستان با تاکید بر اینکه مهمترین تبلیغ انقلاب اسلامی باید در میدان عمل نشان داده شود، گفت: باید در میدان عمل بهترین مبلغ انقلاب باشیم چرا که در قیامت باید پاسخگوی اعمال‌مان قرار بگیریم.

 

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه گرگان ، آیت الله سیدکاظم نورمفیدی در همایش سراسری روسای شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی  اظهار کرد : تبلیغات باید مطابق با شرایط زمان باشد و از این مهم نباید غافل شد. وی تصریح کرد : یکی از معجزات انبیای الهی این بود که زبان مردم را بلد بودند و می‌دانستند که چگونه باید با مردم حرف بزنند، تبلیغات انقلابی باید در تمامی سطوح مراکز علمی مهم شناخته شود.

 

نماینده ولی فقیه در استان گلستان بر لزوم پرداختن مباحث انقلاب در کتب درسی تاکید کرد و افزود: پرداختن به مباحث انقلاب اسلامی در کتب درسی متناسب با شرایط سنی دانش آموزان نیست باید گذشته این انقلاب برای نسل جوان تبیین شود.

آیت الله نورمفیدی افزود: باید پیشرفت‌های انقلاب اسلامی در زمینه های مختلف از گذشته تا به امروز بازگو شود چرا که برخی فقط عیب‌ها را می‌بینند و برخی آن را بزرگ می‌کنند. وی با تاکید بر اینکه باید از کارهای موازی پرهیز شود، گفت: باید جلوی مخارج گزاف در تبلیغات گرفته شود چرا که وقتی مخارج تبلیغات زیاد و از حد خارج شود زنندگی ایجاد می‌کند لذا باید بیشتر به مسائل محتوایی پرداخت و در این زمینه ورود کرد.

 

نماینده ولی فقیه در استان گلستان با بیان اینکه تبلیغات نقش مهمی در ترویج مبانی دینی و اسلامی دارد، افزود: لازم است که خدمات انقلاب اسلامی را در آستانه چهلمین سال پیروزی که فراز و نشیب‌های بسیاری را پشت‌ سر گذاشته به درستی تبیین کنیم.

آیت الله نورمفیدی بیان کرد: باید وزانت بین‌المللی و منطقه‌ای در پیشرفت‌های داخلی را باید بازگو کنیم تا نسل جوان نسبت به این مسائل بیشتر و بهتر آشنا شود. وی با بیان اینکه خداوند متعال بهترین مروجان را از میان بهترین امت خود انتخاب کرده است، ابراز کرد: همه انبیای الهی، مخصوصا پیامبران الوالعزم بهترین افراد جامعه بودند که این مهم نشان می‌دهد تبلیغ دین و ارزش‌های دینی در جامعه بسیار مهم بوده است.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان گفت: جنود شیطانی دنیا را از طریق راه‌های انحرافی و تبلیغاتی می‌چرخانند، بنابراین اگر ابزار تبلیغات در دست آنها نبود توفیق چندانی در نقشه‌های شیطانی خودشان نداشتند.

آیت الله نورمفیدی با بیان اینکه در زمینه تبلیغات باید بیشتر توجه داشته باشیم، اظهار کرد: تبلیغات باید متناسب با شرایط زمان باشد، انقلاب اسلامی با این عظمت باید متناسب با شرایط جهان تبلیغ شود که متاسفانه این گونه نیست.

 

 

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان، آیت الله سید کاظم نورمفیدی، در همایش پلیس، امنیت و اصناف، اظهار کرد: رابطه ویژه ای بین امنیت و اصناف وجود دارد، امنیت یک نیاز اجتماعی است و همه آحاد جامعه از هر قشر و صنفی به آن نیاز دارند. وی با اشاره به سخن امام علی(ع) درمورد امنیت، گفت: دو نعمت مجهول هستند و قدر آن ها را باید دانست، سلامتی و امنیت که نعمت های بزرگ الهی هستند.

 

آیت الله نورمفیدی با بیان این که همه نیازمند امنیت هستند و اصناف نیز از این قضیه مستثنی نیستند، اذعان کرد: نامه امام علی (ع) به مالک اشتر افتخار اسلام و شاهد برحقانیت آن است و  مطالب و توصیه های مفصلی در مورد اصناف، تجار و بازرگانان در آن ارائه شده است. وی افزود: امام علی (ع) از همان ابتدا نامه در مورد تجار،  سفارش به خیر می کند و به مالک می فرماید، مواظب تجار باش و نسبت به آن ها نیکی کن، رابطه بین امنیت و اصناف از این مطلب به خوبی دریافت می شود.

 

آیت الله نورمفیدی ادامه داد: اگر تجار و بازاریان و اصناف با این دید رفتار کنند، «الکاسب الحبیب الله» می شوند و این نگاه امام نسبت به تجار باعث فخر و مباهات باید باشد.

 

نماینده ولی فقیه در استان گلستان گفت: بازاریان تمام سرمایه خود را در معرض عموم قرار می دهد، بنابراین این قشر از این جهت بیشتر نیازمند به تأمین امنیت هستند.

پلیس به امنیت اصناف توجه بیشتر کند. وی بیان کرد: مسئولیت پلیس در رابطه با بازاریان و سرمایه هایی که متعلق به مردم است، نیازمند توجه بیشتر نیروی انتظامی است، اگر کاسب در محل کسب خود حضور ندارد باید از امنیت مغازه اش مطمئن باشد. وی افزود: مردم کشور باید امنیتی که در جامعه وجود دارد را قدردان باشند، نعمتی که کشورهای همسایه ما از آن محروم هستند.

 

امام جمعه گرگان گفت: امام صادق (ع) می فرمایند، اگر کسی برای من چهار چیز را ضمانت کند من چهار قصر در بهشت برای او ضمانت می کنم، نیاز نیازمندان را برطرف کند و از فقر نترسد، منصف باشد، امنیت را فراگیر کند و هیچگاه دعوا و معرکه نکند. وی ادامه داد: سخن امام باقر (ع) را بازاریان و نیروهای امنیتی باید رعایت کنند، سودی که بر روی کالا می آورد، انصاف شخص را معلوم می شود، اگر کسی این اصول را رعایت کند برکتی در زندگی او می آید که با خروارها پول برابری می کند.

 

نماینده ولی فقیه تصریح کرد: دنیا جای زندگی نیست، خدا در قرآن دنیا را لهو و لعب معرفی می کند اما زندگی آخرت جاویدان است و در آخرت جز عمل چیز دیگری همراه ما نخواهد بود. وی در پایان به مقوله مالیات اشاره کرد و گفت: مالیات حق دولت و حق حاکمیت است اما در شرایط فعلی اقتصادی کشور فشارهای مالیاتی نارضایتی ایجاد می کند و پیشنهاد من به مسئولان این است که شرایط را آسان بگیرند و اوضاع بازاریان را درک کنند.