ستاد برگزاری نماز جمعه گرگان و موکب علی بن موسی الرضا (ع) استان گلستان  مفتخرند  با پرپایی" نمایشگاه مهر اربعین "در محوطه ورودی مصلی شهرستان گرگان و رعایت کامل پروتکل بهداشتی از تاریخ 16 مهر 99 بمدت 5 روز همه روزه از ساعت 16 الی 20 با ارائه خدماتی همانند خدمت به زائرین اربعین حسینی در کربلای معلی ( درمانگاه سلامت -پخت نان صلواتی -توزیع غذای نذری-چای صلواتی -خیاطی ،کفاشی وآرایشگاه  صلواتی -توزیع ماسک ارزان قیمت وگزارش عملکرد فعالیت ها و...) اقدام نمايند.

 

 

آیت ا... نورمفیدی: ما را هم در ثوابی که خدا به شما و کادر درمان می دهد، سهیم کنید.

دکتر نمکی: من حضرتعالی را از پیشگامان سعه صدر و وسعت دید در روحانیت می دانم.

دکتر سعید نمکی وزیر بهدشات درمان و آموزش پزشکی در سفر به استان گلستان، با آیت ا... نورمفیدی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه گرگان دیدار کرد. در این دیدار آیت ا... نورمفیدی ضمن تشکر از زحمات وزیر و همه کارکنان حوزه سلامت و درمان کشور گفت: من واقعا از همه کسانی که در راه مبارزه با این بیماری و حفظ سلامت مردم ایثارگرانه تلاش می کنند تشکر می کنم، امیدوارم خسته نباشید وهیچ وقت خسته نشوید، از شما می خواهم که ما را هم در آن ثوابی که خدا به شما و کادر درمانی می دهد سهیم کنید.

آیت ا... نورمفیدی افزودند: در مقابل  فشارهایی که ممکن است از  بعضی جاها در زمینه مبارزه با کرونا به شما وارد شود تمکین نکنید. بنده نظرم این است که نباید در این راه کاری کرد که مردم به ویژه جوانان ما برایشان ذهنیت درست شود که راه دین وعلم از هم جداست، همیشه گفته ام که مبلغین دینی نباید کاری کنند که  دین در مقابل علم قرار داده شود، علم و دین در برابرهم نیستند علم واقعی طرفدار دین است و دین واقعی طرفدار علم است.

نماینده ولی فقیه در استان همچنین از زحمات دکتر فاضل ریاست دانشگاه علوم پزشکی استان گلستان و کادر درمانی تمام  بیمارستان های استان و خیرین حوزه سلامت در راه مبارزه با کرونا تشکر کرد.

در ادامه این دیدار وزیر بهداشت گفت: از سید عزیزو جلیل القدر و نازنین و بزرگوار آیت الله نورمفیدی کمال تشکر را دارم. استان گلستان از افتخارات کشور ایران است و حضرتعالی هم نه تنها از افتخارات گلستان بلکه افتخار روحانیت کشورعزیزمان هستید. من حضرتعالی را از پیشگامان سعه صدر و وسعت دید در روحانیت می شناسم. بیاد دارم که در سازمان برنامه و بودجه که بودم حضرتعالی پیغام می دادید که حوزه های علمیه اهل سنت را ویژه ببینید و این نگاه باعث شد که شما را بعنوان محور وحدت و همدلی و وفاق در استان گلستان بشناسند.

وزیر بهداشت افزود: همکاران ما ایمان دارند که حضرتعالی بعنوان یکی از با بصیرت ترین روحانیون در راستای هدایت، حمایت و نیز رعایت شیوه نامه ها و پروتکل هایی  که دوستان ما آن را پیگیری می کنند هستید، شما هم وجاهت ملی و هم وجاهت اعتقادی بین مردم دارید و عامه پسندی و نخبه پسندی حضرتعالی در جامعه بالاست و انتظار حمایت و هدایت بالایی را از شما داشته و داریم .انشالله سایه بلندتان بر سر این استان مستدام باشد. ما بزرگترین همراهی را درزمینه مبارزه با کرونا ویروس از سوی  مقام معظم رهبری داشتیم، ایشان در اجرا و حمایت از پروتکل ها و شیوه نامه ها بی نظیر بودند.

دکتر نمکی ادامه داد: شما به ایستادگی در مقابل مصالح مملکت و سلامت مردم اشاره کردید، لازم است بگویم که بنده در مصالح مملکت و سلامت مردم با هیچ کس مماشات نکرده و نخواهم کرد. من وزیر بهداشت همه مردم اعم از شیعه، سنی، زرتشتی، کلیمی، مسیحی، لامذهب، اصولگرا، اصلاح طلب و حتی زندانیان محکوم به اعدام هستم و این تعهد را نسبت به تک تک شهروندان این سرزمین دارم. از طرفی روزهای سخت تحریم را می گذرانیم و تلاش کردیم در نظام سلامت مبتنی بر شرایط شکننده اقتصادی کشور مسائل کرونا را مدیریت کنیم. ما شهدای زیادی در بخش سلامت تقدیم کردیم و تعداد زیادی از همکاران ما به علت این بیماری خانه نشین شدند، امیدوارم با همت، وحدت ملی و حمایت روحانیت معزز که واقعا در این صحنه خوش درخشیدند این روزها را سپری کنیم.

در دیداری که با مقام معظم رهبری داشتیم، وقتی ایشان بیاناتی را درباره استان گلستان فرمودند، مسئله وحدت این منطقه در سخنان ایشان متجلی بود، و این  بیانگر آن است که همگرایی و وحدت در این استان مورد توجه خاص ایشان است، چرا که استان گلستان به عنوان نماد وحدت، جایگاه ویژه ای دارد.

آیت ا... نورمفیدی در آئین تودیع و معارفه مدیر دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت شمال کشور(مرکز بزرگ اسلامی) افزودند: واقعا خدا را شاکریم که دست اجانب و بیگانگان علی رغم تلاش فراوان نتوانست وحدت و همدلی را از مردم استان ما بگیرد و الحمدالله گلستان  در کل کشور و حتی می توان گفت در کل جهان اسلام نمونه و الگویی در زمینه وحدت بین شیعه وسنی است.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان اضافه کردند: اختلاف فقهی و کلامی و تفسیری به جای خودش، این ها طبیعی است ولی به هیچ وجه این مسائل نباید به وحدت ما خدشه ای وارد کند. بارها این نکته را از من شنیدید، ما باید این وحدت را بر سه پایه قرار دهیم. اگر همه امت اسلامی این مبنا را قبول داشته باشند، هیچ مشکلی پیش نخواهد آمد. نخست پذیرش است، اینکه همه باید همدیگر را بپذیریم، بعضی مواقع مطالبی را که بین بزرگان فرق اسلامی رد و بدل می شود را مطالعه می کنم، می بینم چقدر زیبا بزرگان شیعه و سنی با هم حرف زدند و مباحثه کردند این همان پذیرشی است که به آن معتقد هستم.

نکته دوم احترام متقابل به مقدسات همدیگر است، ادب اسلامی اقتضاء می کند که به این امر معقول پایبند باشیم.

نکته سوم هم صداقت است که باید صادقانه با هم رفتار کنیم. اگر این سه نکته باشد، هیچ مشکلی پیش نمی آید و وحدت امت اسلامی هم خیلی راحت تحقق پیدا می کند.

آیت ا... نورمفیدی ادامه دادند: امروز آنهایی که در برابر اسلام قرار گرفتند برایشان شیعه و سنی فرق ندارد. اگر به اتفاقات عراق نگاه کنیم، می توان  مشاهده کرد که استکبار با یک گروه شیعی موافق است و با یک گروه شیعی  مخالف است. این مسئله در فلسطین هم روی داده، یعنی با یک گروه سنی  موافق اند و با یک گروه سنی مخالف هستند. پس اینها به دنبال چیزی هستند  که برخلاف منفعت و قدرت آنها نباشد.

ایشان افزودند: یکی از اهداف مهم دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت شمال کشور، حفظ و تداوم وحدت است که باید مد نظر قرار بگیرد و همانند گذشته انجام شود.

لازم به ذکر است در این آئین که با حضور حجه الاسلام والمسلیمن کاظم لطفیان دبیر شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور و جمعی از علماء اهل سنت استان گلستان برگزار شد، آیت ا... نورمفیدی از خدمات هشت ساله حجه الاسلام والمسلمین علی خیرخواه تشکر و ضمن معرفی حجه الاسلام نورعلی دیلم به عنوان مسئول جدید مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور برای ایشان آرزوی موفقیت کرد.

 

 نماینده ولی فقیه دراستان گلستان وامام جمعه گرگان با صدور پیامی شهادت « سردار سرتیپ پاسدار «علی (حمید )خدادی» را به مردم استان ،همرزمان و خانواده آن شهید عزیز، تبریک و تسلیت گفت.

 

متن پیام بدین شرح است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

جانباز سرافراز، « سردار سرتیپ پاسدار «علی (حمید) خدادی» معاون ایمنی و اقدامات تأمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی» بعد از سال‌ها مجاهدت مخلصانه و شجاعانه در میدان‏‌های مبارزه و جهاد و آرزوی شهادت در راه خدا و تحمل سال‌ها درد و رنج ناشی از جانبازی در این راه مقدس، نام خود را در لوح زرین مجاهدان شهید فی سبیل الله جاودانه ساخت و شهادت تنها پاداشی بود که می‌توانست شایسته فداکاری‌ها و مجاهدت‌های خالصانه ایشان باشد.

اينجانب شهادت مجاهد مومن سردار سرتیپ پاسدار «حمید خدادی» را محضر رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) ،مردم استان گلستان، علي الخصوص سپاهيان و رزمندگان و بويژه خانواده محترم و برادر ايشان جناب آقای «محمد خدادی»، معاون مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تبریک و تسليت عرض نموده،غفران واسعه الهي براي آن شهيد سعيد و صبر و اجر جزیل براي بازماندگان از خداوند متعال مسئلت مي نمايم.

 

نماینده ولی فقیه دراستان گلستان وامام جمعه گرگان؛

باید از جوانان نخبه در راستای توسعه کشور استفاده شود

 برای  طی کردن مسیر توسعه و پیشرفت، نیازمند آن هستیم که کشور از ظرفیت بسیار خوب جوانان نخبه و اندیشمند و با استعداد بیشتر بهره بگیرد.

آیت الله سیدکاظم نورمفیدی در دیدار محمد تیموری ماسوله و شهریار سلیمانی  دو جوان گرگانی رتبه برتر کنکور سال 99 با ایشان  گفتند: برخورداری از استعداد یک نعمت الهی است و باید قدردان این نعمت بود که راه قدردانی و شکرگزاری از نعمت استعداد، استفاده مفید و حداکثری از آن است. تفکر، اندیشه و استعداد علمی از جمله نعمت هایی است که هر چقدر انسان از آن استفاده کند و آن را به کار بگیرد قدرت آن بیشتر خواهد شد. افراد نخبه و با استعداد باید از گذران وقت در امور بیهوده پرهیز کنند، البته تفریح و ورزش باید در جای خود استفاده شود اما تا جایی که ممکن است باید از قدرت اندیشه و استعداد علمی استفاده مفید کنند.

نماینده ولی فقیه در گلستان جایگاه خانواده را در فرهنگ اسلامی بسیار مهم خواند و گفت: بنیان خانواده در غرب از دست رفته است و رابطه والدین با فرزندان تا یک نقطه ادامه دارد و سپس تقریباً قطع می شود. این در حالی است که در زندگی ما روابط خانوادگی و احترام به پدر و مادر یک اصل محسوب می شود. یکی از علل موفقیت جوانان نخبه در سکوهای علمی تلاش و دغدغه مندی والدین آنها است که باید قدردان پدر و مادر خود باشند. همچنین برنامه ریزی درست فضای آموزشی در موفقیت جوانان بی تاثیر نخواهد بود. باید آموزش و پرورش استعدادهای دانش آموزان را بپروراند و در راستای شناسایی و شکوفایی استعدادهای برتر گام بردارد، اگر چنین فضایی شکل بگیرد، دانش آموزان با استعداد بسیاری وجود دارند که با فراهم شدن فضای مناسب، رشد می کنند و اقدامات بزرگی را رقم خواهند زد.

امام جمعه گرگان با قدردانی از افتخارآفرینی دو جوان گلستانی در کسب رتبه تک رقمی کنکور تجربی، تصریح کرد: کسب این موفقیت موجب خرسندی ما شد، گلستان روزی مرکز علم بود طوری که بوعلی سینا در زمان قابوس بن وشمگیر از بلخ و بخارا به منطقه ما آمد و یکی از کتاب های خود را در منطقه ما نگارش کرد. و امیدواریم به همت جوانانی مثل شما به آن دوره پر افتخار برگردیم.

لازم به ذکر آقایان محمد تیموری ماسوله رتبه سوم  و شهریار سلیمانی رتبه ششم  کنکورتجربی را در سال 1399 کسب کردند.