در اولین شب برنامه سحر صداوسیمای گلستان

نماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان با بیان اینکه رمضان ماه بزرگی است، گفت: از مجموع آیات قرآن و احادیث معصومین اینگونه برمی آید که رمضان ماه بهار دلهای آماده هدایت به سوی پروردگار است.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان، حضرت آیت الله سید کاظم نورمفیدی در برنامه ویژه سحر شبکه گلستان با تبریک فرارسیدن ماه مبارک رمضان به همه مسلمانان و منتظران این ماه با برکت افزود: دل هایی که آمادگی پذیرش رحمت الهی را داشته باشند ماه مبارک رمضان بهار آنهاست.

وی خاطرنشان کرد: بعضی از دل ها سوخته و مرده اند و اگر 100 بهار هم بر آنها بگذرد هیچگونه تاثیری ندارد، اما آن دل هایی که آمادگی پذیرش رحمت الهی را دارند دارند ماه مبارک رمضان فرصت مناسب و بهار دل هایشان است.

نماینده مردم استان گلستان در مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: ما دو گونه زمین داریم یکی زمین هایی که سوخته و دیگری زمین های اماده کشت هستند. آیت الله نورمفیدی اضافه کرد: زمین های سوخته اگر 100 بهار نیز بر آنها وارد شود باز هم طراوت و شادابی نخواهند داشت، اما فصل بهار برای زمین های آماده کشت فصل حرکت، جنبش، سرسبزی و خرمی است. به گفته وی، لذا پیامبر گرامی اسلام (ص) تلاش می کرد رسیدن فصل بهار را برای دلها تذکر دهد و مسلمانان را برای بهره برداری از بهار دل ها تشویق کند. ن

ماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان های گلستان و گیلان با بیان اینکه در ادبیات عرب برای امر با عظمت و مهمی واژه سبحان الله بکار می رود،

خاطرنشان کرد: روزی پیامبر گرامی اسلام در یکی از سخنرانی های خود این واژه را بکار برد و خطاب به مردم گفت می دانید چه امر مهمی به استقبال شما می آید؟ و شما به استقبال چه امر مهمی می روید؟ آیت الله نورمفیدی با بیان اینکه پیامبر اسلام (ص) در این سخنرانی به ماه رمضان اشاره داشتند، توصیه کرد: مواظب باشید و از بهار مغفرت و برکت الهی استفاده کنید.

وی ادامه داد: پیامبر عظیم الشان اسلام (ص) باز به مردم فرمودند که ای مردم اگر می دانستید ماه مبارک رمضان چه ارزشی دارد آرزو می کردید تمام ماه و سال، رمضان باشند. نماینده ولی فقیه در استان گلستان ادامه داد: پیامبر گرامی اسلام (ص) در وصف ماه مبارک رمضان فرمودند بین ماه شعبان و شوال، ماه رمضان است، ماه خدا، ماه مغفرت، ماه رحمت الهی، ماه توبه، ماه تلاوت قرآن، ماه طلب مغفرت، ماه دعا و روزه، ماه طاعت و بندگی خدا و ماه آزاد شدن از آتش جهنم و رسیدن به بهشت الهی است.

آیت الله نورمفیدی اضافه کرد: ماه مبارک رمضان ماهی است که قرآن به کلی بر قلب نورانی پیامبر عظیم الشان اسلام (ص) نازل است. وی با بیان اینکه همه ماه ها ماه خدا هستند،

تصریح کرد: اینکه زمان خاصی به خدا نسبت داده شود نشانه اهمیت ان زمان است، مثل این است که از بین همه مکان ها متعلق به خدا کعبه به عنوان خانه خدا معرفی شود که این نشانه اهمیت کعبه نسبت به سایر مکان هاست. امام جمعه گرگان با بیان اینکه رمضان ماه دوری از گناهان و حرکت به سوی خداوند و ماه خواندن قرآن است، گفت: خواندن قرآن برای این است که ما از این طریق وارد محتوا و معارف قرآن شویم و با خواندن آن دل های خود را با ذکر و یاد خدا روشن کنیم.

آیت الله نورمفیدی با تاکید بر اینکه همه ما گرفتار گناهیم و باید در این دنیا خود را از آتش جهنم خلاص کنیم، اظهار کرد: طبق فرمایش پیامبر گرامی اسلام (ص) کسی که در ماه رمضان آمرزیده نشود تا سال آینده زمینه آماده برای امرزیدن وی وجود ندارد. وی با طرح این پرسش که چه کسی اطمینان دارد تا ماه رمضان آینده زنده است؟ خاطرنشان کرد: ماه رمضان این استعداد را دارد که فرصت نزدیکی به خداوند و امرزیده شدن گناهان را در اختیار انسان قرار دهد.

نماینده مردم استان گلستان در مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: پس باید ماه مبارک رمضان را قدر بدانیم و حداکثر استفاده را ببریم. آیت الله نورمفیدی تاکید کرد: کسانی که سال های گذشته توفیق روزه گرفتن داشتند امسال در بین ما نیستند و چه بسا بسیاری از کسانی که انسال روزه می گیرند سال دیگر در بین ما نباشند.

نماینده ولی فقیه دراستان گلستان گفت: مردم استان گلستان و خصوصاً جامعه اهل سنت با حضور حداکثری خود در پای صندوق های رای ارادت و وفاداری خود به نظام اسلامی را اثبات کردند و من از این هوشیاری آنان تقدیر می کنم.

به گزراش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه دراستان گلستان وامام جمعه گرگان آیت الله سیدکاظم نورمفیدی در دیدار با مدیر حوزه علمیه اهل سنت قره بلاغ افزود: حضور حداکثری مردم استان گلستان و به ویژه جامعه اهل سنت در انتخابات اخیر موجب تقویت هرچه بیشتر وحدت امت اسلامی و رفع مشکلات کشور می شود.

عضو مجلس خبرگان رهبری در استان افزود: ملت ایران با هوشیاری تمام و کمال حماسه سیاسی مورد نظر مقام معظم رهبری را به منصه ظهور رساندند و اثبات کردند که تحریم ها و تهدیدها اثری بر اراده ملت ایران ندارد.

در این دیدار مدیر حوزه علمیه اهل سنت قره بلاغ نیز از انتخاب دکتر روحانی اظهار خرسندی کرد و گفت: امیدوارم دولت ایشان منشاء خدمات ارزنده برای ملت ایران باشد.

آخوند یارمحمد نظری، با اشاره به ارادت ویژه اهل سنت استان گلستان به مقام معظم رهبری و نماینده معظم له در این استان اظهار امیدواری کرد: با روی کار آمدن دولت جدید استفاده از تمام ظرفیت های انسانی و بومی بدون در نظر گرفتن قومیت و مذهب در دستور کار قرار گیرد.

در این دیدار که حضور حجت الاسلام والمسلمین خیرخواه رئیس مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور نیز حضور داشت، برخی از مسائل و مشکلات حوزه های علمیه منطقه و ائمه جماعات نیز مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

 پایگاه اطلاع رسانی آیت الله نورمفیدی- نماینده ولی فقیه در گلستان روحانیون و مبلغان را هادیان جامعه عنوان کرد و گفت: اگر بخواهیم تبلیغ اثرگذار شود باید مسائل اخلاقی رعایت شود.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه دراستان گلستان وامام جمعه گرگان ، آیت الله سید کاظم نورمفیدی، نماینده مقام معظم رهبری در استان گلستان، در همایش مبلغین ماه مبارک رمضان گفت: همه ما مورد تهاجم هستیم که این موضوع از یک جهت تهدید و از یک جهت فرصت است.

وی افزود: طی گزارشات انجام شده چند هزار فرقه برای اینکه مردم را به سوی بردگی و بندگی خود ببرند به وجود آمده است. آیت الله نورمفیدی اظهارداشت: باید عمل ما به گونه ای باشد که گفتار ما را تایید کند و نباید حرف و عمل ما طوری دیگر باشد. وی با بیان اینکه نباید بین عمل و گفتار تضاد وجود داشته باشد،

تصریح کرد: آنچه را که خودمان نمی توانیم رعایت کنیم نباید در مورد آن صحبت کرد. نماینده ولی فقیه در گلستان با اشاره به رعایت مخاطبان، گفت: اگر بخواهیم تبلیغ اثرگذار شود باید مسائل اخلاقی رعایت شود و نباید سخنرانی ها را طولانی کرد.وی روحانیون و مبلغان را همچون رهبر یک جامعه دانست و گفت: نباید در هنگام تبلیغ انگیزه ما کاسبی باشد.

نماینده ولی فقیه در گلستان با اشاره به نقش مهم امر به معروف و نهی از منکر، گفت: با توجه به میدان فعالیت امر به معروف و نهی از منکر در دو میدان داخلی و بین المللی، باید بسیار پر رنگ عمل کنیم.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه دراستان گلستان وامام جمعه گرگان ، آیت الله سیدکاظم نورمفیدی در همایش احیای امر به معروف و نهی از منکر گفت: بی حجابی منکر است اما منکرات فقط یک تار موی یک دختر که بیرون آمده نیست. وی با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر نقش بسیار مهمی دارد، افزود: با توجه به میدان فعالیت امر به معروف و نهی از منکر در دو میدان داخلی و بین المللی، باید در عرصه داخلی و جهانی بسیار پررنگ عمل کنیم.

آیت الله نورمفیدی تصریح کرد: ورزش کردن و آراستگی ظاهری جزو معروفات است در حالی که شاید برخی فکر کنند که این ها جزو معروفات نیست. امام جمعه گرگان افزود: امام حسین(ع) برای زنده نگه داشتن امر به معروف و نهی از منکر قیام کرد و وجود کسی به نام یزید بالاترین منکر در زمان امام حسین(ع) بود. وی گفت: نگاه یک مسلمان به دنیا باید نگاه قرآنی باشد و ما باید در میدان جهانی طوری رفتار کنیم که جهان با نگرش مثبت به ما نگاه کنند.

آیت الله نورمفیدی با اشاره به اینکه دشمن به دنبال اختلاف بین شیعه و سنی است، افزود: باید حواسمان را جمع کنیم که دشمن به دنبال اختلاف است و باید صداقت و امانت در سرلوحه کار قرار بگیرد. ن

ماینده ولی فقیه در استان گلستان گفت: باید یک نظر سنجی در سطح جامعه ما صورت بگیرد که امر به معروف و نهی از منکر در جامعه ما با چه دیدی نگاه می شود و آیا نگاه جامعه ما همانی است که اسلام و پیامبران و امام حسین(ع) به امر به معروف داشتند همان است یا خیر؟ و مطمئنا نگاه جامعه ما خیلی کوتاه است.

وی افزود: باید در میدان جهانی طوری عمل کنیم که از دید جهان به ما بخوبی نگاه کنند و امت اسلامی در عین حال که یک وظیفه ای بین خودشان دارند باید در انجام وظایف خود در جهان نیز بخوبی عمل کنند.

 پایگاه اطلاع رسانی آیت الله نورمفیدی-نماينده ولي فقيه در استان گلستان گفت: وضعيت اقتصادي كشور شور و نشاط ندارد و بايد شور و نشاط كافي در آن ايجاد كرد.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه دراستان گلستان وامام جمعه گرگان، آيت الله سيدكاظم نورمفيدي شامگاه یکشنبه در ديدار با مديران مالياتي استان گفت: ماليات هنوز در جامعه ما آنطور كه بايد و شايد جا نيفتاده است، برخي كشورها 100درصد درآمد از طريق ماليات به دست مي آيد اما در ايران خيلي ها سعي مي كنند از زير بار ماليات دادن شانه خالي كنند. نگاه مردم به مالیات باید عوض شود

وي افزود: فرهنگ سازي ماليات زمان مي برد ولي نظام، دولت و متوليان امر بايد برنامه ريزي هاي حساب شده، منسجم، دراز مدت، ميان مدت و كوتاه مدت داشته باشند تا مردم بدانند ماليات صرف چه اموري مي شود. نورمفيدي ادامه داد: نگاه مردم بايد عوض شود، اگر عوض نشود هرچه برنامه ريزي كنيم بازهم عده اي از زير پرداخت ماليات در مي روند.

وي تصريح كرد: برخورد متوليان جمع آوري ماليات نسز مي تواند تاثير گذار باشد، نواقصي در قوانين مالياتي وجود دارد كه يا بايد قانون را منعطف كرد و يا متوليان انعطاف نشان دهند. نورمفيدي اذعان داشت: وضع قوانين ماليات نه بايد به گونه باشد كه به اقشار ضعيف فشار بيايد و نه به گونه اي كه قشري كه توان پرداخت ماليات دارند از زير پرداخت ان در بروند.

وي خاطر نشان كرد: ماليات بايد به گونه اي باشد كه كسي كه مي خواهد در بخش توليد سرمايه گذاري كند فشاري را حس نكند.

نماينده ولي فقيه در استان گلستان خاطر نشان كرد: سرمايه بايد تبديل به سرمايه شود و از راه ماليات هزينه هاي كشور تامين شود،بايد ديد كشورهايي كه 100 درصد امورشان از طريق ماليات تامين مي شود چه مي كنند. رمضان ماه خودسازی است نورمفيدي با اشاره به فرا رسيدن ماه مبارك رمضان گفت: رمضان ماه خودسازي است، ما با هر عملي كه انجام مي دهيم خود را مي سازيم و خشتي روي وجود خود مي گذاريم.

وي اضافه كرد: اصولا آنطور كه از روايات و آيات استفاده مي شود در قيامت به شكلي كه به خود داديم بروز مي كنيم، حرام خوري يك خصلت است كه در قيامت به شكل خوك بروز مي كند. نماينده مردم گلستان در مجلس خبرگان يادآور شد: ماه رمضان براي اينست كه بازنگري كنيم و ببينيم در دوران عمر خود چه كرده ايم و توبه همان تجديد بناست.