نماینده ولی فقیه در گلستان و امام جمعه شهرستان گرگان ضمن تاکید بر لزوم توجه به باطن نماز، اصلاح جامعه را در گرو اقامه درست نماز عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه دراستان گلستان وامام جمعه گرگان، آیت الله سیدکاظم نورمفیدی پیش از ظهر چهارشنبه در نخستین اجلاس استانی نماز در استان گلستان با موضوع نماز و سنجش دستاوردها، اظهار کرد: اقامه نماز نشانه ایمان و مورد تاکید بسیار است و اگر نماز درست شود، همه مسائل جامعه اصلاح خواهد شد. مسئله نماز هم در کتاب مقدس آسمانی و هم در روایات، احادیث و سیره پیامبر (ص) و ائمه بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

آیت الله نورمفیدی با بیان اینکه اقامه نماز، اقامه مهمترین فریضه اسلامی است، افزود: امام صادق (ع) می فرماید که نخستین چیزی که در قیامت از انسان سوال می شود نماز است و اگر نماز مورد پذیرش قرار بگیرد سایر اعمال پذیرفته می شود و اگر نماز پذیرفته نشود، سایر اعمال نیز قبول نخواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: نکته مهم در این روایت این است که نماز ارتباط مستقیم بین انسان و خداوند است و انسان باید بتواند حضور نماز را در زندگی به طور ملموس احساس کند.

وی با بیان اینکه به جای ظاهر، باید به محتوای نماز توجه کنیم، تصریح کرد: همانگونه که نماز دارای آدابی ظاهری است و باید رعایت شود، روح و باطن آن نیز مقرراتی دارد که حقیقت نماز است و باید بدان عمل شود.

نماینده ولی فقیه در گلستان ضمن اشاره به کتاب امام خمینی (ره) درباره اهمیت نماز، گفت: چنانچه به نکات باطنی نماز توجه نکنیم پس از ۶۰ یا ۷۰ سال عبادت، نه تنها به توفیقی نرسیده ایم بلکه پسرفت داشته ایم.

آیت الله نورمفیدی با تاکید بر لزوم توجه به باطن نماز بیان کرد: قابل قبول نیست که انسانی اهل نماز و ارتباط با خدا باشد اما زبانش حد و مرزی نداشته باشد و آبروی مردم برایش مهم نباشد.

وی در ادامه به روایت دیگری از امام صادق (ع) اشاره و اظهار کرد: کسی که نماز واجبش را در اول وقت اقامه می کند و حدود نماز را برپا می دارد، نماز می گوید که تو را حفظ می کنم، چون مرا حفظ کرده ای.

وی خاطرنشان کرد: کارهایی که در زندگی انجام می دهیم صورت های ملکوتی و غیبی دیگری دارد و نباید زندگی را تنها در موجودات زنده ببینیم و بدانیم که زندگی در آخرت، حیات است.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان، گفت: پیام مردم گلستان به دنیا وحدت و برادری مسلمانان است.
به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان، مراسم اهداء دو هزار سند   املاک علوی، عصر چهارشنبه با حضور آیت الله سید کاظم نورمفیدی، نماینده ولی فقیه در گلستان، محمد سعیدی کیا، رئیس بنیاد مستضعفان و مسئولان استانی و شهرستان در شهر فراغی شهرستان کلاله برگزار شد.
آیت الله نورمفیدی در این مراسم ضمن ابراز خوشحالی از حضور پر شور شهروندان شیعه و سنی در این مراسم، وحدت و برادری بین مسلمانان را پیام مردم گلستان به دنیا عنوان کرد و گفت: همه دنیا باید ببینند که برادران مسلمانان در کنار هم می نشینند، به هم احترام می گذارند و همدیگر را می پذیرند.
وی ضمن یادآوری تلاش دشمنان برای برهم زدن وحدت مسلمانان در اوایل انقلاب و همچنین سال های اخیر، اظهار کرد: هوشیاری و بیداری مردم گلستان مانع برهم زدن تفرقه شد.
نماینده مردم گلستان در خبرگان رهبری، با تاکید بر این که دنیا باید برادری و وحدت را از مردم گلستان یاد بگیرد، افزود: شیعه و سنی در کنار هم هستند و هر کدام بر مبنا و روش خود عمل می کنند.
وی در ادامه به شرح حدیثی از رسول اکرم (ص) پرداخت و گفت: پیامبر (ص) می فرمایند امت من با دو رعایت دو شرط می توانند با خیر و خوبی در کنار هم زندگی کنند و آن دو شرط دوست داشتن یکدیگر و ابراز کردن دوستی است.
امام جمعه گرگان هدیه دادن را یکی از راه های ابراز دوستی عنوان کرد و گفت: امروز از بنیاد مستضعفان آمده اند تا هدیه ای از سوی نظام تقدیم مردم منطقه شود و این هدایا اسناد املاک منطقه است که در اختیار صاحبان آن ها قرار خواهد گرفت.
وی با اشاره به برخی مشکلات در اسناد زمین های کشاورزی، وعده داد که این اسناد نیز در سال آینده تقدیم مردم شود.
آیت الله نورمفیدی یکی از مشکلات جدی منطقه را محرومیت دانست و از بنیاد مستضعفان خواست تا از توانایی و منابع خود برای ایجاد مراکز تولیدی که به رفع محرومیت مردم کمک می کند استفاده کند.
رئیس بنیاد مستضعفان هم در این نشست در سخنانی کوتاه، با بیان این که روحیه وحدت از ابتدای انقلاب در منطقه گلستان وجود داشت، گلستان را تابلوی وحدت اسلامی در کشور معرفی کرد.
محمد سعیدی کیا از اهداء دو هزار سند املاک به مردم منطقه فراغی خبرداد و بیان کرد: پیش بینی ما در سال جاری تقدیم هشت هزار سند بود ولی تا کنون حدود 9هزار سند تقدیم مردم گلستان شده است.
وی همچنین وعده داد در سال آینده حدود 10 هزار سند اهداء شود.
حاج آخوند صفری، امام جمعه فراغی هم در این مراسم سخنرانی داشت. وی در تعبیری زیبا، وحدت را تپش هماهنگ قلب ها و عامل سربلندی جهان اسلام بیان کرد و گفت: تفرقه خواسته شیطان و مسیری جهنمی است.
وی افزود: امید است در روزگاری که دشمنان اسلام بذر تفرقه می کارند، با الهام و پیروی از سخنان رسول اکرم (ص) پرچم وحدت در جهان اسلام برافراشته شود.
وی ضمن آرزوی سربلندی و سرافرازی برای جمهوری اسلامی ایران، به تشریح برخی خواسته های مردم منطقه پرداخت.
حاج آخوند صفری، نبود زیرساخت ها را از مشکلات این منطقه عنوان کرد و گفت: از مسئولان و دولت مردان میخواهیم که توجه بیشتری داشته باشند زیرا بزرگترین مشکل ما بیکاری است.
در این مراسم که جمع کثیری از اهالی سنت و شیعه حضور داشتند، تعدادی از اسناد به صورت نمادین توسط مسئولان حاضر در جلسه به مردم منطقه اهداء شد.
هنگام خروج آیت الله نورمفیدی از این نشست، بسیاری از اهل سنت به دیدار ایشان رفتند و ضمن ابراز علاقه خود، از تلاش های نماینده ولی فقیه در استان برای ایجاد وحدت و توجه مسئولان به مناطق محروم تشکر کردند.