پایگاه اطلاع رسانی آیت الله نورمفیدی- نماینده ولی فقیه در گلستان روحانیون و مبلغان را هادیان جامعه عنوان کرد و گفت: اگر بخواهیم تبلیغ اثرگذار شود باید مسائل اخلاقی رعایت شود.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه دراستان گلستان وامام جمعه گرگان ، آیت الله سید کاظم نورمفیدی، نماینده مقام معظم رهبری در استان گلستان، در همایش مبلغین ماه مبارک رمضان گفت: همه ما مورد تهاجم هستیم که این موضوع از یک جهت تهدید و از یک جهت فرصت است.

وی افزود: طی گزارشات انجام شده چند هزار فرقه برای اینکه مردم را به سوی بردگی و بندگی خود ببرند به وجود آمده است. آیت الله نورمفیدی اظهارداشت: باید عمل ما به گونه ای باشد که گفتار ما را تایید کند و نباید حرف و عمل ما طوری دیگر باشد. وی با بیان اینکه نباید بین عمل و گفتار تضاد وجود داشته باشد،

تصریح کرد: آنچه را که خودمان نمی توانیم رعایت کنیم نباید در مورد آن صحبت کرد. نماینده ولی فقیه در گلستان با اشاره به رعایت مخاطبان، گفت: اگر بخواهیم تبلیغ اثرگذار شود باید مسائل اخلاقی رعایت شود و نباید سخنرانی ها را طولانی کرد.وی روحانیون و مبلغان را همچون رهبر یک جامعه دانست و گفت: نباید در هنگام تبلیغ انگیزه ما کاسبی باشد.

نماینده ولی فقیه در گلستان با اشاره به نقش مهم امر به معروف و نهی از منکر، گفت: با توجه به میدان فعالیت امر به معروف و نهی از منکر در دو میدان داخلی و بین المللی، باید بسیار پر رنگ عمل کنیم.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه دراستان گلستان وامام جمعه گرگان ، آیت الله سیدکاظم نورمفیدی در همایش احیای امر به معروف و نهی از منکر گفت: بی حجابی منکر است اما منکرات فقط یک تار موی یک دختر که بیرون آمده نیست. وی با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر نقش بسیار مهمی دارد، افزود: با توجه به میدان فعالیت امر به معروف و نهی از منکر در دو میدان داخلی و بین المللی، باید در عرصه داخلی و جهانی بسیار پررنگ عمل کنیم.

آیت الله نورمفیدی تصریح کرد: ورزش کردن و آراستگی ظاهری جزو معروفات است در حالی که شاید برخی فکر کنند که این ها جزو معروفات نیست. امام جمعه گرگان افزود: امام حسین(ع) برای زنده نگه داشتن امر به معروف و نهی از منکر قیام کرد و وجود کسی به نام یزید بالاترین منکر در زمان امام حسین(ع) بود. وی گفت: نگاه یک مسلمان به دنیا باید نگاه قرآنی باشد و ما باید در میدان جهانی طوری رفتار کنیم که جهان با نگرش مثبت به ما نگاه کنند.

آیت الله نورمفیدی با اشاره به اینکه دشمن به دنبال اختلاف بین شیعه و سنی است، افزود: باید حواسمان را جمع کنیم که دشمن به دنبال اختلاف است و باید صداقت و امانت در سرلوحه کار قرار بگیرد. ن

ماینده ولی فقیه در استان گلستان گفت: باید یک نظر سنجی در سطح جامعه ما صورت بگیرد که امر به معروف و نهی از منکر در جامعه ما با چه دیدی نگاه می شود و آیا نگاه جامعه ما همانی است که اسلام و پیامبران و امام حسین(ع) به امر به معروف داشتند همان است یا خیر؟ و مطمئنا نگاه جامعه ما خیلی کوتاه است.

وی افزود: باید در میدان جهانی طوری عمل کنیم که از دید جهان به ما بخوبی نگاه کنند و امت اسلامی در عین حال که یک وظیفه ای بین خودشان دارند باید در انجام وظایف خود در جهان نیز بخوبی عمل کنند.

 پایگاه اطلاع رسانی آیت الله نورمفیدی-نماينده ولي فقيه در استان گلستان گفت: وضعيت اقتصادي كشور شور و نشاط ندارد و بايد شور و نشاط كافي در آن ايجاد كرد.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه دراستان گلستان وامام جمعه گرگان، آيت الله سيدكاظم نورمفيدي شامگاه یکشنبه در ديدار با مديران مالياتي استان گفت: ماليات هنوز در جامعه ما آنطور كه بايد و شايد جا نيفتاده است، برخي كشورها 100درصد درآمد از طريق ماليات به دست مي آيد اما در ايران خيلي ها سعي مي كنند از زير بار ماليات دادن شانه خالي كنند. نگاه مردم به مالیات باید عوض شود

وي افزود: فرهنگ سازي ماليات زمان مي برد ولي نظام، دولت و متوليان امر بايد برنامه ريزي هاي حساب شده، منسجم، دراز مدت، ميان مدت و كوتاه مدت داشته باشند تا مردم بدانند ماليات صرف چه اموري مي شود. نورمفيدي ادامه داد: نگاه مردم بايد عوض شود، اگر عوض نشود هرچه برنامه ريزي كنيم بازهم عده اي از زير پرداخت ماليات در مي روند.

وي تصريح كرد: برخورد متوليان جمع آوري ماليات نسز مي تواند تاثير گذار باشد، نواقصي در قوانين مالياتي وجود دارد كه يا بايد قانون را منعطف كرد و يا متوليان انعطاف نشان دهند. نورمفيدي اذعان داشت: وضع قوانين ماليات نه بايد به گونه باشد كه به اقشار ضعيف فشار بيايد و نه به گونه اي كه قشري كه توان پرداخت ماليات دارند از زير پرداخت ان در بروند.

وي خاطر نشان كرد: ماليات بايد به گونه اي باشد كه كسي كه مي خواهد در بخش توليد سرمايه گذاري كند فشاري را حس نكند.

نماينده ولي فقيه در استان گلستان خاطر نشان كرد: سرمايه بايد تبديل به سرمايه شود و از راه ماليات هزينه هاي كشور تامين شود،بايد ديد كشورهايي كه 100 درصد امورشان از طريق ماليات تامين مي شود چه مي كنند. رمضان ماه خودسازی است نورمفيدي با اشاره به فرا رسيدن ماه مبارك رمضان گفت: رمضان ماه خودسازي است، ما با هر عملي كه انجام مي دهيم خود را مي سازيم و خشتي روي وجود خود مي گذاريم.

وي اضافه كرد: اصولا آنطور كه از روايات و آيات استفاده مي شود در قيامت به شكلي كه به خود داديم بروز مي كنيم، حرام خوري يك خصلت است كه در قيامت به شكل خوك بروز مي كند. نماينده مردم گلستان در مجلس خبرگان يادآور شد: ماه رمضان براي اينست كه بازنگري كنيم و ببينيم در دوران عمر خود چه كرده ايم و توبه همان تجديد بناست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نمایندگی ولی فقیه دراستان گلستان و امام جمعه گرگان ، آیت الله سیدکاظم نورمفیدی با منتخبین مردم دیدار کرد.

در این دیدار آیت الله نورمفیدی ضمن تبریک و آرزوی توفیق برای اعضای جدید شورای شهر گرگان، آنها را به پرهیز از سیاسی کاری و تصمیم گیری بر اساس جریانات سیاسی و تلاش در راستای توسعه شهری توصیه کرد.

وی همچنین با تقدیر از حماسه پرشکوه مردم در انتخابات اظهار داشت: حضور پرشور مردم در پای صندوق های رای، تجلی تحقق حماسه سیاسی بود است.
همچنین اعضای دوره چهارم شورای شهر گرگان خواستار بهره مندی بیشتر از دیدگاه ها و بیانات نماینده ولی فقیه در استان و سایر علما و بزرگان دینی پس شروع به کار این دوره به منظور کسب رهنمودهای بیشتر در حوزه مدیریت شهری شدند.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان  باتاکید بر کمک به نیازمندان در ماه مبارک رمضان گفت: این کمک ها باید محترمانه وخیرخواهانه انجام شود.

به گزارش روابط عمومی دفترنماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان، آیت الله ˈسیدکاظم نورمفیدیˈ در خطبه های این هفته نماز عبادی سیاسی گرگان اظهار کرد: این ماه بدون شک همراه خود خیر و برکات بسیار می آورد و ما باید از این خیر و برکات آگاه باشیم.

به گفته وی، ما فقط گرسنگی، تشنگی این ماه را مشاهده می کنیم، در صورتی که اگر مسائل پشت پرده ماه مبارک رمضان برای ما روشن و مشخص شود، بدون شک دعا می کنیم که همه سال ماه رمضان باشد.

امام جمعه گرگان تصریح کرد: پیامبر (ص) همیشه قبل از فرا رسیدن این ماه مبارک، ندا می دادکه ماه خدا می آید و همراه خود برکت و رحمت می آورد و به نوعی مسلمین را آماده ورود به ماه میهمانی خداوند می کرد.

نماینده مردم گلستان در مجلس خبرگان رهبری افزود: برای این که نهایت بهره و استفاده را از این ماه ببریم باید بدانیم که مهمانی خداوند خیلی مهمتر از میهمانی ها دنیوی است و برای رفتن به آن باید پاکیزه و آماده باشیم.

آیت الله نورمفیدی خطاب به روزه داران توصیه کرد که نسبت به ماه رمضان و برکات آن توجه بسیار داشته باشند.

نماینده ولی فقیه در گلستان در خطبه اول با اشاره به سخنانی از پیامبر اکرم (ص) در خصوص مساله ظهور امام زمان (عج) گفت: انتظار فرج از برترین اعمال است، به خصوص این که این انتظار برای یک منجی در کل جهان باشد.

وی یادآور شد: انتظار به معنای امید است و امید در واقع منشا حرکت بوده و یاس منشاء سکون می باشد.

امام جمعه گرگان تاکید کرد: بالاترین انتظار پیروزی حق بر باطل است که خداوند آن را نوید داده است و به صورت کلی و جهانی خواهد بود.

وی در پایان خود و دیگران را به تقوای الهی دعوت کرد.