در دومین شب برنامه سحر صداوسیمای گلستان

نماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان با بیان اینکه در شریعت اسلام تکالیف و عبادات بسیاری مثل نماز، زکات، حج، صدقه، انفاق و روزه برای مسلمانان ذکر شده است، گفت: روزه بالاترین عباردات است.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان، آیت الله سید کاظم نورمفیدی در برنامه ویژه سحرصداوسیمامرکز گلستان افزود: پیامبر گرامی اسلام (ص) فرمودند که خدا فرموده روزه برای من است و من خودم پاداش آن را می دهم. وی با طرح این پرسش که مگر همه عبادات برای خدا نیست؟

خاطرنشان کرد: امام محمد غرالی وملا محسن فیض کاشانی این حدیث را اینگونه معنا کردند که امتیاز روزه بر سایر عبادات ترک برخی چیزها توسط روزه است.

نماینده مردم استان گلستان در مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: در روزه اگر انسان خودش اظهار نکند که روزه دارد کسی نمی داند که او در حال چنین عبادتی است، اما اعمال دیگر در معرض دید مردم قرار می گیرند و ممکن است از این جهت خوشحالی فرد عبادت کننده را به همراه داشته باشد و از خلوص آن کاسته شود.

آیت الله نورمفیدی تاکید کرد: روزه نسبت به سایر عبادات خالص تر و از این جهت نسبت به سایر عبادات، ویژه است. به گفته وی، در حدیث دیگری از رسول گرامی اسلام آمده است که روزه بگیرید؛زیرا روزه گرفتن عبادت خالص است. نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان های گلستان و گیلان روزه را سرکوب دشمن خدا و بستن و تنگ کردن راه ورود شیطان به فضای دل انسان دانست.

آیت الله نورمفیدی با بیان این جمله پیامبر گرامی (ص) اسلام توضیح داد: شیطان مثل خون در رگ و ریشه انسان جریان دارد و نفسانیات نیز بر همین اساس وارد بدن شده و تبدیل به خون می شوند.

وی افزود: پیامبر گرامی اسلام (ص) تاکید کردند که روزه با تشنگی و گرسنگی تنگ کننده راه ورود به بدن است. نماینده ولی فقیه در استان گلستان با بیان اینکه با پرخوری راه ورود شیطان به بدون گسترش می یابد، تصریح کرد: وقتی ما با روزه گرفتن راه ورود شیطان را می بندیم خدا هم برای رسیدن به سعادت به ما کمک می کند.

آیت الله نورمفیدی خاطرنشان کرد: خداوند فرموده است کسی که در راه ما جهاد کند ما راه های هدایت خود را به او نشان می دهیم. به گفته وی، طبق فرموده پیامبر گرامی اسلام (ص) شیطان اطراف دل انسان دور می زند تا بتواند وارد دل انسان شود، کسی که بتواند راه ورود شیطان را ببند به مقامی دست می یابد که می تواند ملکوت آسمان ها را ببیند.

امام جمعه گرگان با بیان اینکه روزه فقط مختص ادیان ادلهی است، اظهار کرد: روزه نزد مشرکین سابقه نداشت، آنها برای بت های خود نذر، دعا، قربانی و عبادت می کردند.

آیت الله نورمفیدی با تاکید بر اینکه روزه مختص بندگان خداست، خاطرنشان کرد: برخی دیگر این حدیث پیامبر گرامی اسلام (ص) که فرمود طبق فرمایش خداوند روزه برای من است و من پاداش آن را می دهم اینگونه تفسیر کرده اند که پاداش روزه گرفتن خود خداست.

وی تصریح کرد: بر اساس این تفسیر پاداش سایر عبادات چیزهای دیگری هستند و پاداش روزه گرفتن خود خداوند است. نماینده مردم استان گلستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: بر اساس این تفسیر روزه داران در روز قیامت نگاهشان به ذات اقدس الهی است و بر خلاف سایر بهشتیان که از سایر نعمت های الهی بهره مند می شوند پاداش اخروی آنها خود خداست.

آیت الله نورمفیدی تاکید کرد: باید با اشتیاق و خوشحالی روزه بگیریم تا مشمول رحمت الهی واقع شویم.

در اولین شب برنامه سحر صداوسیمای گلستان

نماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان با بیان اینکه رمضان ماه بزرگی است، گفت: از مجموع آیات قرآن و احادیث معصومین اینگونه برمی آید که رمضان ماه بهار دلهای آماده هدایت به سوی پروردگار است.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان، حضرت آیت الله سید کاظم نورمفیدی در برنامه ویژه سحر شبکه گلستان با تبریک فرارسیدن ماه مبارک رمضان به همه مسلمانان و منتظران این ماه با برکت افزود: دل هایی که آمادگی پذیرش رحمت الهی را داشته باشند ماه مبارک رمضان بهار آنهاست.

وی خاطرنشان کرد: بعضی از دل ها سوخته و مرده اند و اگر 100 بهار هم بر آنها بگذرد هیچگونه تاثیری ندارد، اما آن دل هایی که آمادگی پذیرش رحمت الهی را دارند دارند ماه مبارک رمضان فرصت مناسب و بهار دل هایشان است.

نماینده مردم استان گلستان در مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: ما دو گونه زمین داریم یکی زمین هایی که سوخته و دیگری زمین های اماده کشت هستند. آیت الله نورمفیدی اضافه کرد: زمین های سوخته اگر 100 بهار نیز بر آنها وارد شود باز هم طراوت و شادابی نخواهند داشت، اما فصل بهار برای زمین های آماده کشت فصل حرکت، جنبش، سرسبزی و خرمی است. به گفته وی، لذا پیامبر گرامی اسلام (ص) تلاش می کرد رسیدن فصل بهار را برای دلها تذکر دهد و مسلمانان را برای بهره برداری از بهار دل ها تشویق کند. ن

ماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان های گلستان و گیلان با بیان اینکه در ادبیات عرب برای امر با عظمت و مهمی واژه سبحان الله بکار می رود،

خاطرنشان کرد: روزی پیامبر گرامی اسلام در یکی از سخنرانی های خود این واژه را بکار برد و خطاب به مردم گفت می دانید چه امر مهمی به استقبال شما می آید؟ و شما به استقبال چه امر مهمی می روید؟ آیت الله نورمفیدی با بیان اینکه پیامبر اسلام (ص) در این سخنرانی به ماه رمضان اشاره داشتند، توصیه کرد: مواظب باشید و از بهار مغفرت و برکت الهی استفاده کنید.

وی ادامه داد: پیامبر عظیم الشان اسلام (ص) باز به مردم فرمودند که ای مردم اگر می دانستید ماه مبارک رمضان چه ارزشی دارد آرزو می کردید تمام ماه و سال، رمضان باشند. نماینده ولی فقیه در استان گلستان ادامه داد: پیامبر گرامی اسلام (ص) در وصف ماه مبارک رمضان فرمودند بین ماه شعبان و شوال، ماه رمضان است، ماه خدا، ماه مغفرت، ماه رحمت الهی، ماه توبه، ماه تلاوت قرآن، ماه طلب مغفرت، ماه دعا و روزه، ماه طاعت و بندگی خدا و ماه آزاد شدن از آتش جهنم و رسیدن به بهشت الهی است.

آیت الله نورمفیدی اضافه کرد: ماه مبارک رمضان ماهی است که قرآن به کلی بر قلب نورانی پیامبر عظیم الشان اسلام (ص) نازل است. وی با بیان اینکه همه ماه ها ماه خدا هستند،

تصریح کرد: اینکه زمان خاصی به خدا نسبت داده شود نشانه اهمیت ان زمان است، مثل این است که از بین همه مکان ها متعلق به خدا کعبه به عنوان خانه خدا معرفی شود که این نشانه اهمیت کعبه نسبت به سایر مکان هاست. امام جمعه گرگان با بیان اینکه رمضان ماه دوری از گناهان و حرکت به سوی خداوند و ماه خواندن قرآن است، گفت: خواندن قرآن برای این است که ما از این طریق وارد محتوا و معارف قرآن شویم و با خواندن آن دل های خود را با ذکر و یاد خدا روشن کنیم.

آیت الله نورمفیدی با تاکید بر اینکه همه ما گرفتار گناهیم و باید در این دنیا خود را از آتش جهنم خلاص کنیم، اظهار کرد: طبق فرمایش پیامبر گرامی اسلام (ص) کسی که در ماه رمضان آمرزیده نشود تا سال آینده زمینه آماده برای امرزیدن وی وجود ندارد. وی با طرح این پرسش که چه کسی اطمینان دارد تا ماه رمضان آینده زنده است؟ خاطرنشان کرد: ماه رمضان این استعداد را دارد که فرصت نزدیکی به خداوند و امرزیده شدن گناهان را در اختیار انسان قرار دهد.

نماینده مردم استان گلستان در مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: پس باید ماه مبارک رمضان را قدر بدانیم و حداکثر استفاده را ببریم. آیت الله نورمفیدی تاکید کرد: کسانی که سال های گذشته توفیق روزه گرفتن داشتند امسال در بین ما نیستند و چه بسا بسیاری از کسانی که انسال روزه می گیرند سال دیگر در بین ما نباشند.

نماینده ولی فقیه دراستان گلستان گفت: مردم استان گلستان و خصوصاً جامعه اهل سنت با حضور حداکثری خود در پای صندوق های رای ارادت و وفاداری خود به نظام اسلامی را اثبات کردند و من از این هوشیاری آنان تقدیر می کنم.

به گزراش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه دراستان گلستان وامام جمعه گرگان آیت الله سیدکاظم نورمفیدی در دیدار با مدیر حوزه علمیه اهل سنت قره بلاغ افزود: حضور حداکثری مردم استان گلستان و به ویژه جامعه اهل سنت در انتخابات اخیر موجب تقویت هرچه بیشتر وحدت امت اسلامی و رفع مشکلات کشور می شود.

عضو مجلس خبرگان رهبری در استان افزود: ملت ایران با هوشیاری تمام و کمال حماسه سیاسی مورد نظر مقام معظم رهبری را به منصه ظهور رساندند و اثبات کردند که تحریم ها و تهدیدها اثری بر اراده ملت ایران ندارد.

در این دیدار مدیر حوزه علمیه اهل سنت قره بلاغ نیز از انتخاب دکتر روحانی اظهار خرسندی کرد و گفت: امیدوارم دولت ایشان منشاء خدمات ارزنده برای ملت ایران باشد.

آخوند یارمحمد نظری، با اشاره به ارادت ویژه اهل سنت استان گلستان به مقام معظم رهبری و نماینده معظم له در این استان اظهار امیدواری کرد: با روی کار آمدن دولت جدید استفاده از تمام ظرفیت های انسانی و بومی بدون در نظر گرفتن قومیت و مذهب در دستور کار قرار گیرد.

در این دیدار که حضور حجت الاسلام والمسلمین خیرخواه رئیس مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور نیز حضور داشت، برخی از مسائل و مشکلات حوزه های علمیه منطقه و ائمه جماعات نیز مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

 پایگاه اطلاع رسانی آیت الله نورمفیدی- نماینده ولی فقیه در گلستان روحانیون و مبلغان را هادیان جامعه عنوان کرد و گفت: اگر بخواهیم تبلیغ اثرگذار شود باید مسائل اخلاقی رعایت شود.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه دراستان گلستان وامام جمعه گرگان ، آیت الله سید کاظم نورمفیدی، نماینده مقام معظم رهبری در استان گلستان، در همایش مبلغین ماه مبارک رمضان گفت: همه ما مورد تهاجم هستیم که این موضوع از یک جهت تهدید و از یک جهت فرصت است.

وی افزود: طی گزارشات انجام شده چند هزار فرقه برای اینکه مردم را به سوی بردگی و بندگی خود ببرند به وجود آمده است. آیت الله نورمفیدی اظهارداشت: باید عمل ما به گونه ای باشد که گفتار ما را تایید کند و نباید حرف و عمل ما طوری دیگر باشد. وی با بیان اینکه نباید بین عمل و گفتار تضاد وجود داشته باشد،

تصریح کرد: آنچه را که خودمان نمی توانیم رعایت کنیم نباید در مورد آن صحبت کرد. نماینده ولی فقیه در گلستان با اشاره به رعایت مخاطبان، گفت: اگر بخواهیم تبلیغ اثرگذار شود باید مسائل اخلاقی رعایت شود و نباید سخنرانی ها را طولانی کرد.وی روحانیون و مبلغان را همچون رهبر یک جامعه دانست و گفت: نباید در هنگام تبلیغ انگیزه ما کاسبی باشد.

نماینده ولی فقیه در گلستان با اشاره به نقش مهم امر به معروف و نهی از منکر، گفت: با توجه به میدان فعالیت امر به معروف و نهی از منکر در دو میدان داخلی و بین المللی، باید بسیار پر رنگ عمل کنیم.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه دراستان گلستان وامام جمعه گرگان ، آیت الله سیدکاظم نورمفیدی در همایش احیای امر به معروف و نهی از منکر گفت: بی حجابی منکر است اما منکرات فقط یک تار موی یک دختر که بیرون آمده نیست. وی با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر نقش بسیار مهمی دارد، افزود: با توجه به میدان فعالیت امر به معروف و نهی از منکر در دو میدان داخلی و بین المللی، باید در عرصه داخلی و جهانی بسیار پررنگ عمل کنیم.

آیت الله نورمفیدی تصریح کرد: ورزش کردن و آراستگی ظاهری جزو معروفات است در حالی که شاید برخی فکر کنند که این ها جزو معروفات نیست. امام جمعه گرگان افزود: امام حسین(ع) برای زنده نگه داشتن امر به معروف و نهی از منکر قیام کرد و وجود کسی به نام یزید بالاترین منکر در زمان امام حسین(ع) بود. وی گفت: نگاه یک مسلمان به دنیا باید نگاه قرآنی باشد و ما باید در میدان جهانی طوری رفتار کنیم که جهان با نگرش مثبت به ما نگاه کنند.

آیت الله نورمفیدی با اشاره به اینکه دشمن به دنبال اختلاف بین شیعه و سنی است، افزود: باید حواسمان را جمع کنیم که دشمن به دنبال اختلاف است و باید صداقت و امانت در سرلوحه کار قرار بگیرد. ن

ماینده ولی فقیه در استان گلستان گفت: باید یک نظر سنجی در سطح جامعه ما صورت بگیرد که امر به معروف و نهی از منکر در جامعه ما با چه دیدی نگاه می شود و آیا نگاه جامعه ما همانی است که اسلام و پیامبران و امام حسین(ع) به امر به معروف داشتند همان است یا خیر؟ و مطمئنا نگاه جامعه ما خیلی کوتاه است.

وی افزود: باید در میدان جهانی طوری عمل کنیم که از دید جهان به ما بخوبی نگاه کنند و امت اسلامی در عین حال که یک وظیفه ای بین خودشان دارند باید در انجام وظایف خود در جهان نیز بخوبی عمل کنند.