حضرت آیت الله نورمفیدی صبح امروز 22 بهمن ماه 1399 با حضور در گلزار شهدای گرانقدر گرگان ،ضمن پاسداشت ایام الله دهه مبارک فجر و ادای احترام و قدردانی از خون شهدای گرانقدر و پایبندی به آرمان‌های امام راحل(ره) و ارزش‌های نظام و انقلاب و منویات مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) طی سخنانی اظهار داشتند:شهدا حق بسیار بزرگی به گردن ملت بزرگ ایران دارند چرا که اگر ایستادگی و ایثار و شهدا و همچنین فداکاری این سربازان خط مقدم نبود هیچ وقت این انقلاب به پیروزی نمی رسید .

نماینده ولی فقیه دراستان گلستان وامام جمعه گرگان افزودند:به تعبیر حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری انگیزه های الهی و یکپارچگی ملت رمز پیروزی این انقلاب بود و اینکه ما ازهمه اقشار جامعه شهید داده ایم نشان از یکپارچگی ایران اسلامی است که باید قدردان این عزیزان باشیم.

امام جمعه گرگان گفت: دهه فجر ایام بسیار مهمی در تاریخ کشور به شمار می رود و باید اهمیت این روزها برای مردم تبیین شود.

آیت الله «سید کاظم نورمفیدی» شامگاه امروز (سه شنبه 21 بهمن) در پیامی با سیمای مرکز گلستان به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اظهار کرد: دهه فجر ایام بسیار مهمی در تاریخ کشور به شمار می رود و باید اهمیت این روزها برای مردم تبیین شود.

نماینده  ولی فقیه در گلستان ادامه داد: یکی از فرامین خداوند به حضرت موسی (علیه السلام) این بود که روزهای خدایی را همیشه برای مردم یادآور شود و در آن زمان حضرت موسی (علیه السلام) آن روزهایی که از زیر بار بردگی و ذلت فرعون خارج شده بودند را یادآوری می کرد.

آیت الله نورمفیدی افزود: در دوران انقلاب اسلامی شرایط بدی در کشور حاکم بود، در نظام شاهنشاهی ظاهرا بردگی وجود نداشت ولی در درون شبکه شاهنشاهی بردگی و ذلت موج می زد و آمریکایی ها اگر به کوچکترین مسئله کشور دستوری ورود پیدا می کردند شاه مملکت اجازه مداخله نداشت.

وی افزود: همه شئون زندگی ایرانیان در دوران پهلوی تحت سلطه آمریکا بود و به همه ارزش های ملی  و اسلامی ما توهین می کردند و کسی قدرت مقابله با آمریکایی ها را نداشت.

نماینده  ولی فقیه در گلستان خاطرنشان کرد: خداوند موسی زمان یعنی حضرت امام خمینی (ره) را فرستاد و معمار کبیر انقلاب اسلامی کشور را از بار ذلت رها کرد و شعار «استقلال» را در کشور طنین انداز کرد.

 آیت الله نورمفیدی افزود: امام خمینی (ره) کشور را از ذلت نجات داد و عزت را برای مملکت به ارمغان آورد و این مهم بزرگترین دستاورد انقلاب اسلامی است.

وی خاطرنشان کرد: اگر اراده خداوند نبود نمی توانست یک ملت در برابر یک رژیم تا دندان مسلح که 50 هزار مستشار آمریکایی در آن حضور داشت به پیروزی برسد.

نماینده ولی فقیه در گلستان با بیان اینکه امروز کشور افتخارات زیادی دارد، متذکر شد: رمز پیروزی انقلاب انگیزه الهی و وحدت است و این دو از موضوعاتی است که مقام معظم رهبری و امام خمینی (ره) به آن تاکید دارند.

نماینده ولی فقیه در گلستان گفت: طولانی شدن روند رسیدگی به پرونده های قضایی، موجب گلایه و اعتراض مردم شده است.

آیت الله سید کاظم نورمفیدی شامگاه سه شنبه در دیدار با رئیس بازرسی کل کشور اظهار کرد: طولانی شدن روند بررسی پرونده ها مردم را آزرده کرده است، بررسی برخی پرونده ها سال ها طول می کشد و اثر سوء می گذارد.

وی افزود: همچنین همانطور که مقام معظم رهبری تاکید کردند فردی که به دستگاه قضا مراجعه می کند باید احساس امنیت کند و دغدغه دیگری نداشته باشد.

آیت الله نورمفیدی گفت: امروز هم آقای رئیسی در دیدار با نماینده عراق صحبت های خوبی داشتند و اقدام خوب آن ها در تحت تعقیب قراردادن عاملان شهادت سردار سلیمانی را ستودنی دانستند.

وی اضافه کرد: ما به آقای رئیسی امیدواریم و ایمان داریم و دعا می کنیم بتوانند قوه قضاییه مورد انتظار مردم را بسازند که البته کار سختی است.

آیت الله نورمفیدی ادامه داد: توجه قوه قضاییه به درون تشکیلات بسیار می تواند موثر باشد.

وی گفت: ایام دهه مبارک فجر است و یکی از وظایف ما که می توانیم نقش ایفا کنیم کمک به مردم است.

نماینده ولی فقیه در گلستان گفت: مردم تحت فشار هستند و باید تلاش شود تا آن ها بین اصل مساله و مشکلات تفاوت قائل شوند.
آیت الله نورمفیدی اضافه کرد: مردم را باید متوجه ارزش های انقلاب کرد اما باید به خواسته آن ها هم توجه جدی شود.

وی گفت: نکته دیگر این دعواهای بین مسئولان است که اصلا مصلحت نیست، مردم این همه مشکل دارند و از دعواهای سیاسی بدشان می آید و می خواهند مسئولان سرجای خودشان فقط به کشور خدمت کنند.

آیت الله نورمفیدی بیان کرد: کسی که انقلابی است باید این نکات ظریف را مورد توجه قرار دهد.

نماینده ولی فقیه دراستان گلستان گفت: مردم از گرانی ناراحت هستند و انتظار دارند که مسئولان به وضعیت بازار رسیدگی کنند و بازار نیز مشکلاتی دارد که قابل درک است.

آیت الله «سید کاظم نورمفیدی» در دیدار فرماندار وجمعی از مدیران شهرستان گرگان با ایشان به مناسبت ایام دهه فجر اظهار کرد: جای تعجب است که برخی افراد دل خود را به گذشته و دوران پهلوی خوش می کنند در حالی که در آن زمان حتی شاه کشور در برابر آمریکایی ها اختیاری نداشت.

نماینده ولی فقیه در گلستان به خان سالاری ها در دوران پهلوی اشاره کرد و افزود: کشور در طول چهل و دو سال گذشته پیشرفت های زیادی بدست آورده است و توانستیم جزو چند کشوری باشیم که بتوانیم ماهواره به فضا بفرستیم.

آیت الله نورمفیدی با بیان اینکه برخی بیان می کنند که رئیس جمهور جدید آمریکا به برجام بر می گردد و حتی تحریم ها را بر می دارد، متذکر شد: جمهوری اسلامی ایران به نقطه ای رسیده که در منطقه تاثیرگذار است و هیچ کشوری نمی تواند آن را نادیده بگیرد و باید این حرف ها به مردم بیان شود.

وی بیان کرد: در این شرایط مسئولان تا جایی که می توانند مردم را خوشحال کنند، مردم از گرانی ناراحت هستند و انتظار دارند که مسئولان به وضعیت بازار رسیدگی کنند و بازار نیز مشکلاتی دارد که قابل درک است.

نماینده ولی فقیه در گلستان افزود: آمریکا که برای برخی از کشورها مدینه فاضله بود نتوانسته آنگونه که باید با اپیدمی کرونا مقابله کند و می بینیم بیشترین میزان جانباختگان کرونایی در این کشور است و حتی در درمان بیماران مسائل انسانی را زیر پا می گذارند.

آیت الله نورمفیدی با بیان اینکه مسئولان اگر نمی توانند مشکل مردم را حل کنند با زبان و اخلاق مردم را احترام کنند، افزود: باید تلاش کنیم که کارهای بزرگ در استان اتفاق بیفتد  چرا که این مهم به اشتغال و توسعه استان سرعت بیشتری می دهد.

 

همزمان با هفتمین روز دهه فجر اهدای ۶ هزار و ۵۷۰ فقره از اسناد مالکیت بنیاد علوی با کاربری مسکونی، تجاری و کشاورزی به اقشار مختلف مردم استان گلستان آغاز شد.

نماینده ولی فقیه در گلستان و امام جمعه گرگان روز شنبه در این مراسم گفت: در گذشته رژیم پهلوی ظلم بزرگی به کشاورزان استان انجام داده که به برکت انقلاب اسلامی این ظلم از بین رفته و حق مردم در حال بازگشت به آنان است.

آیت‌الله سید کاظم نورمفیدی اظهار داشت: تاکنون صد هزار سند بنیاد علوی در کشور واگذار شده که تعلق نیمی از آن ها به مردم گلستان بیانگر ظلم مضاعف رژیم پهلوی به مردم استان است.

وی از رییس مستضعفان کشور خواست علاوه بر استمرار واگذاری اسناد بنیاد علوی به محرومان، برای ایجاد فرصت شغلی این قشر نیز برنامه ریزی کنند.

نماینده ولی فقیه در گلستان همچنین از ساخت بیمارستان مراوه تپه توسط بنیاد مستضعفان قدردانی کرد و گفت که این نهاد به تحقق وعده خود برای محرومیت زدایی این شهرستان مرزی سرعت بیشتری دهد.

در این مراسم که سیدپرویز فتاح رییس بنیاد مستضعفان کشور میهمان ویدئو کنفرانسی آن بود، اسناد مالکیت بنیاد علوی به صورت نمادین به هشت نفر از روستائیان واجد شرایط گلستان اهدا شد.

سید پرویزفتاح نیزدر این مراسم گفت: بیشترین غصب املاک قبل از انقلاب در کشور مربوط به گلستان بود که واگذاری اسناد در این استان با سرعت در حال انجام است.