نماینده ولی فقیه در گلستان گفت: ظهور اسلام جایگاه زنان را در جامعه متحول کرد.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان وامام جمعه گرگان، آیت الله سیدکاظم نورمفیدی ظهر پنجشنبه در کنگره منطقه ای بانوی آفتاب اظهار کرد:  با توجه به آنکه خداوند در قرآن بر برتری و برگزیدگی حضرت مریم بر زنان دیگر تاکید می فرماید ، سوالی مطرح می شود که حضرت زهرا (س) برتر هستند یا حضرت مریم (س) ؟ در پاسخ باید گفت که حضرت مریم سرور و برتر زنان در زمان خود بوده اما حضرت فاطمه زهرا (س) به نص روایات بر تمامی زنان عالم در تمامی زمان ها و اعصار برتری و سروری دارند .

وی افزود: جایگاه بهترین زنان در بهشت است و بهترین این زنان حضرت فاطمه زهرا (س) است.

امام جمعه گرگان ادامه داد: در شرایطی که اسلام به وجود آمد و پیامبر اکرم (ص)مبعوث شد، شرایط زنان در آن زمان خوب نبود و از جایگاه خوبی برخوردار نبودند.

وی تصریح کرد: اعراب در آن زمان که صاحب دختر می شدند خجالت زده بودند و این را ننگی برای خود می دانستند و گاهی دختران را زنده به گور می کردند اما در چنین فضایی اسلام ظاهر شد وپیامبر اکرم (ص)این فرهنگ را متحول کرد تا جایی که از درون آن شخصیتی مانند حضرت زهرا (س)ظهور پیدا می کند و پیامبر در مقابل مردم از شخصیت او تجلیل می نمود و حتی دست فاطمه زهرا را می بوسید .

آیت الله نورمفیدی با بیان اینکه حضرت فاطمه (س)برای زنان بهترین الگوست، اظهار کرد: زنان ما باید به جای نگاه به غرب و شرق و بهره گیری از تفاله های غرب، حضرت زهرای اطهر را که بهترین بانوی عالم است ، الگو برای خود قرار دهند.

نماینده ولی فقیه دراستان گلستان وامام جمعه گرگان طی نامه ای به دکتر روحانی خواستار افتخارشهید محسوب شدن جانباختگان حادثه معدن آزادشهر شد.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه دراستان گلستان وامام جمعه گرگان ، در متن این نامه آمده است:

 

بسمه تعالی

 

حضرت حجت الاسلام والمسلمین آقای دکتر حسن روحانی

ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران دامت برکاته

 

بعدالسلام و التحیه و امید و دعا برای توفیق بیشتر حضرتعالی در توسعه کشور و حل مشکلات ،از قرار مسوع مقرر فرموده اید که جانباختگان کشتی نفتکش سانچی به عنوان شهید معرفی شوند که امری بجا و شایسته و تسکین دهنده آلام بازماندگان آن عزیزان خواهد بود.

اینجانب پیشنهاد می کنم که برای جانباختگان معدن زغال سنگ زمستان یورت آزادشهر که آن هم حادثه بسیار دردناکی بود و جنابعالی از نزدیک شاهد غم انگیزبودن آن بودید و آن ها هم در راه خدمت گرفتار آن حادثه شدند این افتخار در نظر گرفته شود تا آرام بخش آلام خانواده های آن عزیزان بسیار زحمتکش و مستضعف نیز باشد.

 

ایام توفیق خدمت مستدام

والسلام علیکم ورحمه الله و برکاته

سید کاظم نورمفیدی

 بازنشر خاطره آیت الله نورمفیدی از ماجرای شب بیست و یکم بهمن 57 در گرگان / از دروغ تا واقعیت ، پاسخی به ادعاهای بی اساس صدای آمریکا (VOA)

   غروب روز 21 بهمن 1357 مردم گرگان به شهرباني حمله كردند و عدهاي از پاسبان‏ها را كشتند.گروهي ديگر از مأمورين در محاصره مردم بودند و امكان كشته شدن اين عده هم وجود داشت. من جاي ديگري بودم. بعضي از جوان‏ها دنبالم آمدند، سريع حركت كردم و به شهرباني رفتم. آن شب جلوي شهرباني گرگان خيلي تلاش كردم كه مردم را از اين اقدام باز دارم، زيرا اين شیوه عمل صحيح نبود، گفتم بگذاريد اينها طبق قانون محاكمه شوند. شايد عده اي بيگناه باشند. آن شب آن قدر داد و فرياد زدم كه صدايم گرفت و نمي‏توانستم حرف بزنم به طوريكه تا مدتها اصلاً صدايم در نمي‏آمد. تعدادي از ماموران شهرباني را در يك اطاق جمع كرده بودند. وقتي وارد اطاقشان شدم ديدم با قيافه هاي وحشت زده نشسته اند. مأموران را داخل شهرباني نگه داشتيم تا جمعيت متفرق شد آن عده از پاسبان‏هايي را كه در شهرباني جمع كرده بوديم، سوار يك كاميون كرديم و به جاي ديگري برديم، و آنها را از مرگ نجات داديم. بعد از سالها بعضي از آنها آمدند و به خاطر اين كار از من تشكر كردند.

  منبع: کتاب یاد ایام، مجموعه خاطرات کوتاه آیت الله نورمفیدی، ص65.

دفتر نماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان با صدور پیامی از حضورتماشایی مردم استان در راهپیمایی ۲۲ بهمن سال١٣٩٦قدردانی کرد.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه گرگان ،متن این پیام به شرح زیر است:

 

           بسم الله الرحمن الرحیم

 

حضور چشمگير و باشكوه در راهپيمايي 22 بهمن نشان از آن دارد كه همه مردم شیعه و سنی استان گلستان، فارغ از گرايش ها و سلايق متفاوت سياسي براي استحكام بناي رفيع انقلاب، متحد و يك دل به ميدان آمده و آمادگي خود را براي مشاركت بيش از پيش اعلام مي نمايند.

 

مهم ترين پيام حضور مردم  این است که نظام در مسیر حفظ دستاوردها و تقویت پایه‌های این نظام مقدس حرکت می‌کند و با رهنمودهای مقام معظم رهبری مدظله العالی ، ‌عزت و سربلندی بیش از پیش کشور و ملت و تحقق آینده‌ای بهتر را در سرلوحه برنامه‌های خود قرار داده است.

 

دفتر نماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان، از آحاد ملت مؤمن، خانواده معزز شهدا،‌ جانبازان انقلاب اسلامي و  مردم استان گلستان كه با  اراده بي نظير خود، جلوه دیگری از عظمت، اقتدار و میثاق ملی را به نمایش گذاشتند، قدردانی نموده و از تمامي كساني كه در ساماندهي اين شور مردمي تلاش نمودند ،تشكر نموده و سعادت، سربلندی و بهروزی همگان را در مسیر دستیابی همه جانبه به آرمان‌های تابناک انقلاب اسلامی، از درگاه خداوند منان مسألت می‌نماید.