به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان، آیت الله سید کاظم نورمفیدی در دیدار با جمعی ازپرستاران استان گلستان، با اشاره مشکلات پرستاران اظهار کرد: کمبود بودجه اگر برای همه باشد باید تحمل کرد زیرا مشکل کمبود بودجه دولت است و دولت به عنوان پدر گاهی دچار مشکل می شود و باید تحمل کرد.

وی با بیان این که به خاطر شرایط اقتصادی مشکلات زیادی در کشور داریم، تصریح کرد: همه مشکلات دست به دست هم داده به گونه ای که فشارهای داخلی و خارجی باعث تشدید مشکلات شده است. در دولت قبلی قیمت نفت هر بشکه ای 130 دلار بود اما الان به 30 دلار رسیده است.

امام جمعه گرگان ادامه داد: این که در کلان شهرها اضافه کاری بدهند قابل بحث است زیرا اگر نیست برای همه نباشد ولی وقتی به عده ای پرداخت می شود باید به همه بدهند.

وی اضافه کرد: اگر مشکلات شما را می دانستم با آقای هاشمی وزیر محترم بهداشت حضوری صحبت می کردم. اینطور نباشد که بعضی از شهرها اضافه کاری بدهند ولی اینجا 13 ماه عقب افتادگی باشد.وی ابراز امیدواری کرد مشکل کل کشور حل شود.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان در ادامه با بیان این که کار پرستار هم بدنی است هم روحی، افزود: پرستاری از بیماری که مرض و درد دارد قطعا به روحیه شما هم لطمه می زند.

وی اضافه کرد: انسان عواطف دارد و وقتی فرد گرفتاری را می بیند قطعا خودش هم گرفتاری پیدا می کند.

امام جمعه گرگان ادامه داد: شما هم خستگی جسمانی دارید هم خستگی روحی و این شاید ضربه ای بیشتر از دیگری باشد.

در ابتدای این جلسه، محمد مهدی بطیار، رئیس سازمان نظام پرستاری گلستان گفت: در گلستان حدود 16 بیمارستان دولتی وبا خصوصی جمعا 25 بیمارستان وجود دارد که حدود سه هزار پرستار هم در آن ها فعال است. در عین حال بیش از سه هزار تخت داریم که نشان از کمبود پرستار است.

وی با بیان این که از این تعداد حدود 250 تخت ویژه داریم که باعث افزایش حجم کار همکاران می شود، افزود: پرستاران به همین دلیل برخی بیش از دو برابر کار می کنند در حالی که اضافه کار پرستاران هم اجباری است و بسیاری حاضر به این اضافه کار نیستند.

بطیار بیان کرد: علوم پزشکی از قدیم به پرسنل بدهکار هستند و حدود 13 ماه معوقه دارند. طرح تحول سلامت که از برکات نظام جمهوری اسلامی بود برای مردم بسیار خوب شد ولی چون کارشناسی نبود باعث افزایش هزینه های دولت شد و در عین حال از بیمه ها هم طلبکار است.

وی ادامه داد: دانشگاه علوم پزشکی گلستان بالغ بر 180 میلیارد تومان بدهی پرسنلی دارد که همه روی هم جمع شده اند.

وی یادآور شد: تاکیدات شما باعث شد وزیر قول دهد ولی به دلیل مشکلات مالی وزارتخانه وعده ها محقق نشد و وزیر هم در مسیری قرار گرفته نمی توان کاری کرد.

وی اضافه کرد: توزیع ناعادلانه درآمد مشکل دیگر است.دریافت طرح قاصدک  حدود یک میلیون و 500 هزارتومان است ولی یک پزشک گاها تا 70 میلیون تومان از این طرح در ماه دریافت می کند  و این تناسب در کشور ما وجود ندارد.

یکی از پرستاران هم در این جلسه، با انتقاد از وضیعت مالی پرستاران گفت: بی پولی دارد به ما فشار می آورد. همه خانواده و بچه داریم. 23 سال است برای مملکت کار می کنیم ولی الان به جایی رسیده ایم که پولمان را هم نمی توانیم بگیریم.

وی افزود: از شما خواهش می کنیم به گوش وزیر برسانید که پول نداریم این در حالی است که در کلان شهرها و تهران دارند اضافه کار به روز می گیرند.

وی ادامه داد: به اجبار اضافه کار می کنیم ولی حقوق آن را نمی گیریم.

 

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه دراستان گلستان وامام جمعه گرگان، آیت‌الله  سید کاظم نورمفیدی در پی حادثه زلزله و جان باختن تعدادی از هم‌وطنان پیامی صادر کرد.

متن پیام بدین شرح است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

انالله و انا الیه راجعون

 

حادثه زمین لرزه در مناطق غربی کشور بویژه استان کرمانشاه که موجب کشته و مجروح شدن عده ای از هموطنان شده باعث تاسف و تاثر گردید.

از خداوند متعال برای درگذشتگان رحمت و مغفرت و برای آسیب‌دیدگان و بازماندگان شفای عاجل و صبر و اجر جزیل مسئلت دارم.

لازم است مسئولان محترم و عموم ملت عزیز مساعی خود را برای كاهش آلام این عزیزان به كار برند.

 

والسلام علیکم ورحمه الله و برکاته

سید کاظم نورمفیدی

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان، آیت الله سید کاظم نورمفیدی، در افتتاحیه دوره آموزش تمهیدی روحانیون اهل سنت حج اظهار کرد: باید نیازهای زمانه را پیدا کنیم و بر اساس نیازها از کتاب و سنت، حقایق را استخراج و در معرض درک و فهم و دید جهانیان قرار دهیم.

وی با بیان این که یکی از مسئولیت‌های بسیار مهم رسول خدا (ص) تلاوت قرآن کریم است، گفت: آیا منظور از این تلاوت، یعنی خواندن معمولی قرآن؟ آیا تلاوت قران به این معنا و این که صرف خواندن قران باشد که از عهده همه بر می آید، در شان پیامبر است؟

امام جمعه گرگان با بیان این که برداشت از این آیه مطرح شدن پی در پی آیات توسط رسول خدا است، ادامه داد: کار رسول خدا این بود که در هر موقعیتی، مطابق با شرایط زمان، آیات مربوط به آن موقعیت را برای مردم تلاوت می کردند و دقیقا می دانستند که الان چه آیه‌ای مناسب است و متناسب با آن موضوع، آیه را قرائت می کردند.

آیت الله نورمفیدی با تاکید بر این که ما علما و روحانیون خود را وارث رسول خدا می دانیم، گفت: جلوه بسیار مهم وراثت بیان مسائل متناسب با موضوعات روز است و همه باید بدانیم که نیازهای دنیا چیست و دنیا از ادیان چه می خواهد.

وی خواستار سنجیدن نیازها زمانه توسط علما شد و گفت: باید بر اساس نیازها به گنجینه هایی که هم کتاب هم سنت و همه علما اسلامی برای ما برجای گذاشتن مراجعه کنیم.

امام جمعه گرگان با اشاره به این که دنیا تشنه معارف منطقی و مستدل الهی است، تصریح کرد: وظیفه ما است که برویم و آن ها را به دست بیاوریم و در معرض همه جهانیان قرار دهیم.

وی اضافه کرد: در همین آمریکا که رژیم شیطان بزرگ است، مردم تشنه این مطالب هستند. چند سال قبل کنگره ای در ایتالیا با عنوان خانواده در ادیان ابراهیمی بود و متفکران آن به این نتیجه رسیدند که اساس خانواده از هم پاشیده و باید فکری به حال آن کرد.

آیت الله نورمفیدی ابراز امیدواری کرد، همه حوزه های علمیه در همه کشورهای اسلامی به این فکر باشند که دنیا به ما و روحانیت اسلامی نیاز دارد لذا به تعبیر حضرت امام (ره) باید اسلام ناب محمدی را استخراج کنیم و در معرض دید همه قرار دهیم.

وی در ادامه به وظایف روحانیون در کاروان های حج اشاره کرد و با بیان این که دو وظیفه مهم بر دوش روحانیون کاروان ها است، اظهار کرد: وظیفه نخست مربوط به اشخاصی است که در سفر حضور دارند و بر همین اساس روحانیون باید به زائران وظایف شرعی را یاد دهند و با بیانی روان به تشریح این موارد بپردازند.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان با انتقاد از این که گاهی در بیان مسائل شرعی آنقدر گره می اندازند که اصل قضیه فراموش می شود، خواستار ساده گویی روحانیون در بیان مطالب شرعی و دینی به مردم شد.

وی توجه به مسائل روز اسلام بخصوص دشمنان اسلامی را وظیفه دیگر روحانیون کاروان ها دانست و گفت: دشمنان اسلام در هر شکل، قیافه و رنگی حتی در لباس اسلامی به جان حیثیت اسلام افتاده اند و همه دست به دست هم دادند تا به اسلام ضربه بزنند.

آیت الله نورمفیدی مهمترین راهی که دشمن انتخاب کرده است را «تفرقه بین امت اسلامی» دانست و گفت: در مقابل این توطئه چه کسی باید قد علم کند و بایستد؟ این وظیفه علمای اسلام است. مخصوصا در ایام حج تا جایی که می توانید در مقابل این توطئه با هر بیان و زبانی که می شود بایستید و آنچه را که باعث وحدت امت اسلامی است، ترویج کنید.

وی با تاکید بر این که حاجیان در ایام حج باید جلوه وحدت و اخوت استان را متجلی کنند، گفت: نشان دهید که حاجیان شیعه و سنی در کنار هم صمیمانه و برادرانه بدون هیچ مشکلی حضور دارند.

امام جمعه گرگان ادامه داد: کسانی به هر شکلی دنبال اختلاف و شکاف هستند و دانسته یا ندانسته نسبت به اسلام دشمنی می کنند، امروز این کار بزرگترین گناه است و همه وظیفه داریم تا حد امکان همه را به وعدت دعوت کنیم.

وی با تاکید بر این که امت اسلامی در کنار همه دشمنی ها، باید وحدت داشته باشند، اضافه کرد: کشور ما تنها کشوری است که مقابل دشمنی ها ایستاده و در میان کشورهای اسلامی تنها نظامی است که که از کشورهای مظلوم مسلمان مانند فلسطین دفاع جانانه می کند.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان با طرح این سوال که کدام کشور برای نجات بساطی که دشمنان در منطقه ایجاد کرده اند، اقدام کرد؟ گفت: مدت ها است به دنبال اسلام هراسی هستند. اخیرا هم دنبال جنگ در لبنان هستند. انشالله موفق نشوند. وقتی در سوریه موفق نشدند دنبال ایجاد مشکل در لبنان هستند وبا شیطنت هایی نخست وزیر لبنان را مجبور به استعفا کرده اند .

نماینده ولی فقیه دراستان گلستان وامام جمعه گرگان طی پیامی، انتصاب فرمانده  جدید درنیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران را تبریک گفت.

متن پیام به این شرح است:

 

بسم اله الرحمن الرحیم

 

امیر دریادار حسین خانزادی دامت توفیقاته
فرمانده محترم نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران 

 

  اکنون که به شایستگی با حکم مبارک فرمانده معظم کل قوا حضرت آیت الله خامنه‌ای (مدظله العالی) به افتخار فرماندهی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران منصوب شده اید ،این حسن اعتماد و انتخاب را به شما تبریک می گویم.

امیدوارم با حضور مدبرانه جنابعالی، بیش از پیش شاهد اقتدار نیروهای مسلح ، بویژه نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران باشیم.

از خداوند متعال سلامتی و توفیق و نصرت الهی را برای شما مسئلت دارم.

 

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

سید کاظم نورمفیدی