پایگاه اطلاع رسانی آیت الله نورمفیدی: نماینده ولی فقیه در گلستان گفت: با برگزاری جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام ایران زمین در گلستان رویه توسعه صنعت گردشگری، وحدت، آشنایی اقوام مختلف کشور با یکدیگر، نشاط وشادابی هموارتر می شود.

به گزارش روابط عمومی دفتر  نماینده ولی فقیه دراستان گلستان، آیت الله سیدکاظم نورمفیدی، در نشست هفتمین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام ایران زمین با تقدیر از برگزاری چنین جشنواره ای در استان، گفت: اسلام دین شادابی هاست و در قرآن کریم نیز (در آیه ای که می فرماید: کم بخندند و زیاد گریه کنند) در حقیقت مجازات خداوند برای گمراهان است.

وی در ادامه با برشمردن گریه های مطلوب در اسلام، افزود: گریه های شبانه، گریه های خالص و گریه های بخشندگی و خشوع، غصه ها را ازدل بیرون می کند.آیت الله نورمفیدی همچنین به گریه برای سید الشهدا اشاره کرد و اظهارداشت: این گریه ها استاندارد خاصی دارد و زیاده روی در آن شایسته نیست.

امام جمعه گرگان افزود: نشاط مردم و آشنایی همه اقوام با یکدیگر از نکاتی است که در این جشنواره به وضوح قابل رویت است و مردم با اصالت و سابقه دیرین و تمدن اقوام آشنا می‌شوند که این نیز از منافع مهمی است که یک ملت بداند ریشه دار است و اصالت دارد.

وی نکته سوم برگزاری این جشنواره را وحدت بین اقوام ذکر کرد و ادامه داد: مهمترین نیاز جامعه ما و امت اسلام نیاز به وحدتی است که مقام معظم رهبری برآن تاکید دارند که همه اقوام زیر چتر ایران و اسلام قرار دارند و هم اسلامیت و هم ایرانیت از فواید خوب این جشنواره است.

آیت الله نورمفیدی مقدمه بودن این جشنواره برای توسعه صنعت گردشگری استان را از بخش های مهم این جشنواره خواند و گفت: این جشنواره وسیله ای باشد که بتوانیم مواریث فرهنگی استان را که بسیار مهم هستند، احیا کرده و نسبت به توسعه گردشگری همت گماریم.

وی با تاکید بر بهره مندی بیشتر از صنعت گردشگری جهت توسعه استان، افزود: گردشگری استان باید به گونه ای باشد که استان از حالت عبوری خارج شده و سرمایه های مملکت را به استان جذب کند تا فقط مسیر زائران حضرت رضا(ع) نباشیم.

نماینده مردم استان گلستان در مجلس خبرگان رهبری در ادامه با اشاره به احیای جزیره آشوراده و سواحل استان، دیوار دفاعی گرگان و شهر تاریخی جرجان بر پیگیری مسائل مهم گردشگری استان اشاره کرد و افزود: با احیای این مواریث تاریخی و فرهنگی و گردشگری می توان شمار گردشگران داخلی و خارجی را افزایش داد.

وی در پایان بر برگزاری جشنواره به بهترین شکل ممکن تاکید و از آن به عنوان وسیله ای جهت توسعه صنعت گردشگری استان یاد کرد.

جانشين سابق تيپ دوم لشكر 25 كربلا: محسن رضايي امكانات جنگ را از آيت الله نورمفيدي درخواست مي كرد جانشين سابق تيپ دوم لشكر 25 كربلا گفت: محسن رضايي امكانات جنگ را از آيت الله نورمفيدي كه نفوذ زيادي بين مردم منطقه داشت درخواست مي كرد. به گزارش روابط عمومي دفتر نماينده ولي فقيه در استان گلستان و امام جمعه گرگان، عيسي اتراچالي افزود: وي گاهي اوقات نامه اي توسط يكي از رزمندگان گرگاني براي آيت الله نورمفيدي مي فرستاد و نيازهاي جبهه و جنگ را براي نماينده امام در منطقه گرگان و دشت توضيح مي داد. وي خاطرنشان كرد: ستاد جذبي كه آيت الله نورمفيدي در منطقه گرگان و دشت راه اندازي كرده بود در سطج كشور قويترين ستاد بود و مقش مهمي در تامين نيازمندي هاي غيرنظامي جنگ داشت. جانشين سابق تيپ دوم لشكر 25 كربلا ادامه داد: آيت الله نورمفيدي در پادگان هفت تپه خدمات ارزشمند و ماندگاري را انجام داد و با حمايت هاي ايشان شهيد هزارجريبي كار برق رساني و آسفالت پادگان را انجام داد. اتراچالي با بيان اينكه آيت الله نورمفيدي در سخت ترين شرايط جنگ نماز جماعت را اقامه مي كردند، تاكيد كرد: من صلابت ايشان را در آن صحنه ها مشاهده كردم و ياد نماز ظهر عاشورا افتادم. به گفته وي، شهامت و شجاعت آيت الله نورمفيدي به اندازه اي بود كه بعد از تصرف فاو ايشان يك هفته در اين منطقه ماندند تا به رزمندگان اميد و انگيزه بدهند. جانشين سابق تيپ دوم لشكر 25 كربلا تصريح كرد: اين در حالي بود كه فرماندهان اجازه نمي دادند علما در آنجا حضور داشته باشند و حتي برخي از علما براي بازديد مي آمدند و پس از آن نيز مي رفتند. اتراچالي اضافه كرد: آيت الله نورمفيدي در مدت حضور يك هفته اي خود پس از تصرف فاو به تك تك رزمندگان سر مي زد، در جلسات حضور مي يافت و گاهي اوقات به حط مقدم هم مي رفت.

جانشين سابق لشكر 25 كربلا- شهداء در وصاياي خود از آيت الله نورمفيدي به عنوان شهيد بهشتي نام مي بردند جانشين سابق لشكر 25 كربلا با اشاره به تاثيرگذاري آيت الله نورمفيدي در دفاع مقدس گفت: اين تاثيرگذاري به اندازه اي بود كه شهدا در وصاياي خود از وي به عنوان شهيد بهشتي نام مي بردند. به گزارش روابط عمومي دفتر نماينده ولي فقيه در استان گلستان و امام جمعه گرگان، سرتيپ پاسدار كميل كهنسال افزود: چنين رفتارهايي ناشي از معيارهايي بود كه امام راحل تعيين كردند. وي خاطرنشان كرد: آيت الله نورمفيدي امروز هم همچون گذشته يكي از استوانه هاي اصلي دفاع از ولايت فقيه و آيت الله خامنه اي است كه اين امر مايه اميد و آرامس نيروهاي انقلابي محسوب مي شود. جانشين سابق لشكر 25 كربلا ادامه داد: پشتيباني هاي آيت الله نورمفيدي از لشكر 25 كربلا و روحيه اخلاص و شهادت طلبي رزمندگان در موفقيت هاي لشكر 25 كربلا تعيين كننده بودند. كهنسال با بيان اينكه امكانات غيرتجهيزاتي سپاه، مردمي بود، اظهار كرد: به همين دليل بيشتر اين امكانات را مردم تامين مي كردند كه در اين بين آيت الله نورمفيدي در جمع آوري كمك هاي مردمي نقش مهمي داشتند.