پایگاه اطلاع رسانی نماینده مقام معظم رهبری دراستان گلستان: نماینده ولی فقیه در گلستان با بیان اینکه حج باید بر روی افراد اثر گذار باشد، گفت: سفر حج باید حاجی را تضمین، عذاب قبر فرد را از وی رها و آینده حاجی را تا آخر عمر بیمه کند.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه دراستان گلستان وامام جمعه گرگان ، آیت الله سیدکاظم نورمفیدی، نماینده ولی فقیه در گلستان و امام جمعه گرگان، در همایش متمرکز زائران حج تمتع استان گلستان در مصلی وحدت گرگان با اشاره به فلسفه وجودی کعبه، گفت: بنای کعبه برای به پاخیزی مردم و نزدیکی به خدا ایجاد شده است.

وی افزود: ارتباط با خدا مهمترین نکته ای است که باعث قوام انسان و محکم شدن انسان در زندگی و دنیا می شود.

آیت الله نورمفیدی با اشاره به طواف خانه خدا توسط زائران در این سفر معنوی، تصریح کرد: باید تمام هم و غم حاجیان محکم تر کردن یاد خدا در دل خود باشد.

وی ادامه داد: اگر حاجیان در اعمال خود در سعی، منی، عرفات به این نکته توجه نکنند و یاد خدا در دلشان نباشد، حج آنها قبول نیست و نمی توان به آنها لقب حاجی داد.
نماینده ولی فقیه در گلستان با بیان اینکه پیامبر اسلام (ص) حاجیان را به سه دسته مشخص کرده اند، اظهارداشت: بالاترین درجه برای حاجی هایی است که در آن جا به طور کلی پاک پاک می شوند.

حج باید بر روی افراد اثر گذار باشد

وی افزود: حج باید بر روی افراد اثر گذار باشد، حاجی را تضمین کرده و عذاب قبر فرد را از وی رها کند و آینده حاجی را تا آخر عمر بیمه کند.

آیت الله نورمفیدی با اشاره به اینکه درجه دوم جبران کردن گذشته با رفتن به مکه و درجه سوم بهره بردن از حج است، گفت: حاجیان سعی کنند حاجی درجه یک باشند و مواظب آینده خود باشند.

وی در خصوص بخشی دیگر از اعمال حج، افزود: حاجیانی که ندای لبیک را سر می دهند باید این ندا را به طور کامل قبول کرده و در همه حال پذیرش و اطاعت از امر و خواسته خدا باشند.

حفظ وحدت یکی از مسائل ضروری در سفر معنوی حج

نماینده مردم گلستان در مجلس خبرگان رهبری، حفظ وحدت را یکی از مسائل ضروری در این سفر معنوی خواند و تاکید کرد: زائرانی که از کشور ایران اسلامی به عربستان سعودی اعزام می شوند، نماینده و نشانگر یک ملت و کشور هستند و باید حرمت این کشور را در آن منطقه به خوبی حفظ کنند.

وی با بیان اینکه برخورد زائران در این سفربا دیگران نیز بسیار مهم و سنگین است، اضافه کرد: زائران در این سفر مقررات آن کشور را رعایت کنند و مسئولان عربستانی را عصبانی نکنند.

حاجیان با فروش زعفران و تسبیح حجشان را بی خاصیت نکنند

آیت الله نورمفیدی خاطرنشان کرد: صیانت از عزت جمهوری اسلامی؛ مهمترین وظیفه حاجیان در عربستان است که زائران باید به آن توجه جدی داشته باشند.

همزمان با شهادت امام جعفر صادق(ع) مراسم عزاداری رییس مکتب شیعه در مسجد جامع گلشن گرگان برگزار می گردد.

 پایگاه اطلاع رسانی آیت الله نورمفیدی:  همزمان با شب شهادت رئیس مذهب شیعه مردم گرگان شهادت آن امام عزیز را با تجمع در مسجد جامع گلشن گرگان همراه با  سوگواری  و سخنرانی برگزار می نمایند.

در این مراسم که همراه با اقامه نماز جماعت مغرب و عشاء به امامت آیت الله نورمفیدی آغاز می گردد مداحان اهل بیت علیهم السلام به مداحی پرداخته و حجت الاسلام والمسلمین  حمید زاده  از وعاظ تهران سخنرانی خواهد نمود.

همچنین روز دوشنبه دسته روی عزاداران امام صادق (ع) ساعت 9 صبح از مسجد جامع گلشن گرگان به طرف آستان مبارک امامزاده عبدالله (ع) گرگان با حضور حضرت آیت الله نورمفیدی برگزار خواهد شد.

 

امام جمعه گرگان گفت: امروز جامعه اسلامي، با توجه به تهديدات و برنامه هاي دشمنان، نياز به اشاعه اخلاق اسلامي دارد.به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه دراستان گلستان وامام جمعه گرگان، آيت الله سيدكاظم نورمفيدي در ديدار با اعضاي كميته هاي يازدهمين همايش بين المللي تجليل از پيرغلامان حسيني (ع) افزود: واقعيت سيره، روش و مسلك اهل بيت عصمت و طهارت (ع) بايد در چنين همايش هائي در جهت اشاعه اخلاق اسلامي، بيان و ترويج شود.

به گفته وي، اين مهم براي الگوپذيري نسل هاي آينده بسيار موثر خواهد بود.

وي تصريح كرد: صبحت كردن در خصوص اهل بيت (ع) آن هم با شعر، مداحي و مرثيه سرائي، نبايد سطحي باشد، بلكه اشعار و ادبيات بايد عمق داشته باشد.

نماينده مردم گلستان در مجلس خبرگان رهبري افزود: اجلاس پيرغلامان بهترين فرصت براي معرفي ائمه عصمت و طهارت و واقعه عاشورا است و بايد طوري اين اجلاس برگزار شود كه شادي اهل بيت (ع) و ذخيره آخرت را به همراه داشته باشد.

آيت الله نورمفيدي گفت: عاشورا مكتب حيات بخش جامعه بشري و انسانيت است، زيرا عاشورا و مكتب امام حسين (ع) در طول جاري است.

به گفته وي، برگزاري كيفي مراسم مهمتر از گستردگي و كميت آن است و نبايد از ياد ببريم كه فلسفه عاشورا آنقدر مهم و عميق است كه ائمه قبل از امام حسين (ع) در مورد آن خبر داده بودند و بعد از آن نيز ائمه (ع) به زيبائي از اين واقعه سخن گفته اند.

وي تاكيد كرد: درس هاي مكتب عاشورا، مهمترين مرجع براي زندگي بشر و انتقال آن به نسل هاي آينده است.

امام جمعه گرگان اظهار كرد: استان گلستان براي برگزاري اين اجلاس بين المللي مسووليت سنگيني را قبول كرده و اميد است با همت و تلاش مسوولان و متوليان بتوانيم، به اهداف عاليه در اين اجلاس كه نظر پيامبر مكرم اسلام (ص) و ائمه معصومين (ع) در مورد حادثه عاشورا بوده، دست يابيم و آن را محقق نمائيم.

يازدهمين اجلاس بين المللي تجليل از پيرغلامان حسيني (ع) طي روزهاي ۷ الي ۱۰ آبان ماه سال جاري در گرگان مركز استان گلستان برگزار خواهد شد.

نماینده مقام معظم رهبری دراستان گلستان گفت: دشمن با طرح نقشه و توطئه های شوم به دنبال ایجاد اختلاف و دشمنی بین مسلمین است و ایستادگی در مقابل توطئه های دشمن وظیفه همگان است .به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان گلستان وامام جمعه گرگان، آیت ا... سیدکاظم نورمفیدی در مراسم فارغ التحصیلی طلاب حوزه علمیه اهل سنت ترویج روستای خواجه لر از توابع شهرستان بندرترکمن افزود: دشمن برای دست یابی به اهداف شوم خود از ایجاد اختلاف بین شیعه و سنی فراتر رفته و به دنبال ایجاد اختلاف شیعه با شیعه و سنی با سنی است.

امام جمعه شهرستان گرگان، در ادامه افزود: "راه اندازی جنگ داخلی" از اهداف دشمن برای مقابله با دین است و با برافروختن آتش این جنگ در برخی از کشورها منافع خود را دنبال می کند.

آیت الله نورمفیدی، با بیان اینکه عالمان دینی نباید از دشمن واقعی غافل شوند، تصریح کرد: عالمان دینی باید به مسایل روز دنیا آگاه باشند.

نماینده مردم استان گلستان درمجلس خبرگان رهبری، با بیان اینکه فردای قیامت دو گروه از مسلمین به پیامبر(ص) نزدیک تر از بقیه خواهند بود، افزود: این دو گروه را افرادی که اهل جهاد وعلم هستند، تشکیل خواهند داد.

آیت ا... نورمفیدی، مقصود از "اهل جهاد" را افرادی دانست که در راه دین خدا تلاش می کنند و در دفاع از مظلوم ازهیچ تلاشی فروگذاری نمی کنند.

نماینده مقام معظم رهبری در استان گلستان، مقصود از "اهل علم" را عالمان دینی معرفی کرد و گفت: مقصود از اهالی علم، افرادی هستند که با عمل به سیره و روش پیامبراکرم (ص) در راه ترویج دین خدا و پیامبر اسلام کوشش می کنند.

وی، به مسائل کشور سوریه و مصر هم اشاره کرد و گفت: دشمن با تبلیغات گسترده سعی دارد، حملات شیمیائی تروریست های وابسته به استکبار را به دولت این کشور نسبت دهند.