پایگاه اطلاع رسانی آیت الله نورمفیدی- دفتر نماینده ولی فقیه دراستان گلستان و امام جمعه گرگان به مناسبت 29 فروردین روز ارتش جمهوری اسلامی ایران طی بیانیه ای  گفت: دلير مردان ارتش به عنوان سنگر، حصن و حصار مردم ، زينت بخش جامعه ديني و مايه زيبندگي و وسيله عزت و قدرتمندي دين و مکتب در چنين روزي سرافرازانه بيعتي جاودانه با رهبر و مقتدايشان حضرت امام خميني(ره) بستند و حماسه جاوداني را در تاريخ پر افتخار اين سرزمين رقم زدند.

متن این بیانیه بدین شرح می باشد:

بسمه تعالی

36سالی می شود که ارتش جمهوری اسلامی ایران یک روز از تقویم رسمی کشور را به نام خود می بیند. روزی که برای اولین بار به فاصله حدود 2 ماه پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، توسط امام خمینی(ره) به نام ارتش نام گذاری شد تا پاسخی مناسب باشد به وفاداری ارتشیان به آرمانهای انقلاب اسلامی.

دلير مردان ارتش به عنوان سنگر، حصن و حصار مردم ، زينت بخش جامعه ديني و مايه زيبندگي و وسيله عزت و قدرتمندي دين و مکتب در چنين روزي سرافرازانه بيعتي جاودانه با رهبر و مقتدايشان حضرت امام خميني(ره) بستند و حماسه جاوداني را در تاريخ پر افتخار اين سرزمين رقم زدند.

درود بر آسمانی هایی كه در زمين و آسمان حماسه آفريدند؛ شهيدان،جانبازان و آزادگان گرامي و عزيزي كه ارتش جمهوري اسلامي ايران خالصانه تقديم انقلاب و ميهن كرد تا نام و آوازه ايران اسلامي تا ابد نه تنها در اين خطه بلكه در جهان جاودانه بماند.

دفتر نماینده مقام معظم رهبری دراستان گلستان با گرامي‌داشت 29 فروردين روز ارتش جمهوري اسلامي ايران به روح متعالي و پاك امام شهيدان و تمامي شهدا و ايثارگران ، درود و عرض ارادت دارد و اين روز را به محضر مقام معظم رهبری(مدظله العالي) تبريك مي‌گويد.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

پایگاه اطلاع رسانی آیت الله نورمفیدی - سيدمجتبي نورمفيدي در فروردين ماه 1344 در شهر قم و در خانواده­اي روحاني ديده به جهان گشود. اجداد پدري وي از خانواده­هاي اصيل و روحاني و از سادات مورد احترام و خوشنام گرگان بودند. پدرشان حضرت آيت الله سيد كاظم نورمفيدي از علماي بنام و از شاگردان و مريدان حضرت امام خمينی( رضوان الله تعالي عليه) بوده كه از روزهاي آغازين نهضت اسلامي ايران، حضور فعالانه در آن داشته است. وي هم اكنون نماينده مقام معظم رهبري در استان گلستان و امام جمعه گرگان مي­باشد. مادر ايشان، صبيه مرحوم آيت الله فاصل لنكراني(ره) و همشيره مرجع عاليقدر شيعه، حضرت آيت الله العظمي فاضل لنكراني است كه خود، بانوي فاضله­اي است و جلسات مذهبي متعددي را اداره مي­كند. 


سيد مجتبي نورمفيدي، دوران تحصيلي ابتدايي و راهنمايي را در شهر مقدس قم گذرانيد. اواخر اين دوران كه همزمان با اوج گيري قيام مردم مسلمان ايران عليه رژيم ستمشاهي بود، زمينه­اي براي حضور وي در عرصه فعاليت هاي سياسي و اجتماعي فراهم كرد. وي در آن ايام با اينكه 12 سال بيشتر نداشت، با پخش اعلاميه هاي حضرت امام(ره) در بين دانش­آموزان و دعوت آنان به مبارزه عليه رژيم طاغوت، عملاً وارد صحنه گرديد و به همين سبب بارها از سوي مدير مدرسه احضار و مورد تهديد قرار گرفت.

وي از جمله معدود افرادي بود كه در كليه تجمعات مردمي قم كه رويارويي سختي با كماندوهاي مزدور شاه داشتند، شركت مي­جست. پس از پيروزي انقلاب اسلامي، دوران دبيرستان را در شهرستان گرگان ادامه داده و همزمان با شروع جنگ تحميلي، در جبهه حضور پيدا كرد. وي در سال 1361 موفق به اخذ ديپلم رياضي و فيزيك شده و اين بار براي مدت مديدي عازم جبهه­هاي جنگ شد. در سال1362 با تشويق هاي پدر و دايي معظمشان حضرت آيت الله العظمي فاضل لنكراني(ره) كه به استعداد درخشان وي واقف بودند و به جهت علاقه اي كه به تحصيل در علوم اسلامي داشت، وارد حوزه علميه قم گرديد.

پس از تكميل مقدمات و سطوح عاليه نزد اساتيد مبرز حوزه، از جمله حضرات آيات: پاياني(ره)، راستي كاشاني، طاهري خرم آبادي، مصلحي اراكي، موسوي تهراني و… به درس­هاي خارج وارد شد . وي سال­هاست كه در درس هاي خارج فقه و اصول حوزه شركت می­نمايد و از محضر اساتيد و مراجع بزرگوار نظير حضرات آيات عظام فاضل لنكراني(ره)، وحيد خراساني، ميرزا جواد تبريزي(ره)، شبيري زنجاني و ... كسب فيض نموده است. او علاوه بر فقه و اصول ، پس از شركت در دروس مقدماتي فلسفه چند سال نيز در درس اسفار حضرت آيت الله جوادي آملي و هم در درس تفسير معظم له حضور مستمر داشته است. وي از همان اوائل تحصيل به امر تدريس نيز مشغول بوده به گونه­اي كه در همان سال اول ورود به حوزه، درس­هايي را كه خود فرار گرفته بود به تني چند از طلاب درس مي­داد لكن بطور رسمي حدود 20 سال است كه در حوزه به كار تدريس پرداخته و هم اكنون نيز به تدريس سطوح عاليه و خارج مشغول مي‌باشد .
وي همچنين رساله­هاي متعددي در زمينه هاي فقه و اصول به زبان­هاي فارسي و عربي به رشته تحرير در آورده است. کتاب « المناط فی بلوغ الفتاۀ » متضمن بحث­های استدلالی مبسوط فقهی پیرامون بلوغ دختران می­باشد که از وی به چاپ رسیده است. ایشان از اعضای هيئت مديره مركز فقهي ائمه اطهار عليهم السلام نیز می­باشد. اين مركز، يك مركز تخصصي فقهي است كه تحت اشراف بیت حضرت آيت الله العظمي فاضل لنكراني در زمينه آموزش و پژوهش هاي فقهي به عنوان يك مركز مهم فقهي حوزه محسوب مي­شود. همچنین وی همزمان با تدريس در حوزه، در دانشگاه نيز مشغول تدريس بوده و در سال­های متمادی به امر تدریس اشتغال داشته است. وي ضمن تحصيل و تدريس در حوزه و دانشگاه ، فعاليت­هاي مختلفي در استان گلستان داشته ومنشاء خدمات ارزنده­اي در آن استان بوده است. مؤسسه فرهنگي ميرداماد­، از جمله مراكزي است كه فعاليت هاي مختلف علمي و فرهنگي را در آن منطقه پايه گذاري نموده و مديريت آن بر عهده آقاي سيد مجتبي نورمفيدي است. همچنین ریاست هیئت امناء مدرسه علمیه الزهراء (س)، که از مدارس علمیه موفق خواهران در سطح کشور می باشد و نیز ریاست شورای سیاستگذاری مدرسه علمیه امام خمینی گرگان که از جمله مدارس ممتاز محسوب می­شود از جمله فعالیت­های ایشان است.علاقه مندان می توانند برای آشنایی بیشتر با پایگاه اطلاع رسانی  استاد سید مجتبی نورمفیدی، به نشانی اینترنتی  www.m-noormofidi.com مراجعه نمایند.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه دراستان گلستان وامام جمعه گرگان ، مدیرکل ، قائم مقام محترم نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن استان و مدیران ستادی بنیاد مسکن به مناسبت سالروز افتتاح حساب 100 و تاسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به فرمان معمار کبیر انقلاب حضرت امام خمینی (ره) با آیت الله نور مفیدی ، نماینده محترم ولی فقیه در استان دیدار نمودند .

در این دیدار حضرت آیت الله نورمفیدی ، با اشاره به آینده نگری حضرت امام خمینی (ره) در افتتاح حساب 100 و تاسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ، به خدمات ارزنده و بنیادین بنیاد مسکن اشاره و اضافه کرد: امروز چشم امید بسیاری از محرومان و افراد بی بضاعت به بنیاد مسکن است و به حق بنیاد مسکن در هر جایی که وارد شده، نتایج و فواید فراوانی به دنبال داشته و کارهای بنیاد مسکن برای همگان مشهود است.

نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری با تفسیر حدیثی در خصوص عمل صالح یادآور شدند :" عمل صالح به دوگونه است که بخشی توسط همه افراد قابل انجام است و بخشی توسط افراد خاصی صورت می گیرد .

 ایشان نظارت کامل و دقیق مهندسان در پروژه ها و کلیه کارها را جزو عمل صالح آنان دانستند و از مدیران بنیاد خواستند منصوب بودن به حضرت امام را همیشه ملاک و مد نظر قرار دهند ."

در ابتدای این دیدار ، آقای مهندس زمانی نژاد ، مدیرکل بنیاد مسکن استان فعالیتهای بنیاد مسکن را در حوزه های عمران روستایی ، اجرای طرح های هادی روستایی ، بهسازی بافت باارزش ، صدور سند مالکیت روستایی ، نوسازی و مقاوم سازی اماکن روستایی ، مسکن مهر و مسکن شهری ، ودیعه مسکن و ... را تشریح نمودند .

پایگاه اطلاع رسانی آیت الله نورمفیدی - مهندس سنگدوینی  مدير عامل و اعضا هيئت مديره شرکت گاز استان گلستان به با حضرت  آیت ا...  نور مفیدی نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه گرگان ديدار کردند.

به گزراش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه دراستان گلستان وامام جمعه گرگان آیت الله نورمفیدی دراین دیدار سال جدید را سالي مهم برای ملت ایران برشمردند و عزم ملی را در راستای لزوم اجرای هر چه سریعتر رهنمود هاي ارزشمند مقام معظم رهبری مورد تاکید قرار دادند

حضرت آیت ا... نورمفیدی در ادامه درخصوص اهتمام ويژه به امورات فرهنگي تصريح كرد:امورات فرهنگي نبايد با اكراه انجام شود بلكه بايد بصورتي مطلوب وسازنده برنامه ريزي و اجرا شود كه افراد به آن رغبت نشان داده و جذب شوند . ل

وی افزود :  شايسته است متصديان امور فرهنگي استان و زير ساختهاي فرهنگي توجه شده و امورات فرهنگي ادارات مورد ارزيابي قرار گرفته و ادارات فعال و برتر در اين راستا  تشويق شوند.

نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری در خصوص قدر شناسي نعمات الهي از جمله گاز افزودند: در نعمتهاي الهي   طغيان نكنيم  چرا که طبق آیات قرآن کریم، اگر از این نعمت ها به طور صحیح و درست استفاده نشود و مردم طغیان گری کنند مورد غضب خداوند قرار می گیرند.
 آیت الله نورمفیدی تاکید کرد:لازم است از امکانات و منابع در اختیار خود به صورت مطلوب وبهینه جهت جلوگیری از اسراف و تبذیر استفاده شود و قناعت كرده و از اين منابع خدادادي به اندازه و  درست مصرف  كنيم و در اين زمينه بطور مكرر فرهنگ سازي و تبليغ  نمائيم.

 در ابتداي اين ديدار مهندس سنگدوینی مدير عامل گاز گلستان  ضمن تبریک سال جدید گزارش مختصري از اقدامات و عملكرد شركت در راستاي خدمات رساني و توسعه  گاز رسانی  و همچنین برنامه های این شرکت ارائه نمود.

به گزارش روابط عمومي دفتر نماینده ولی فقیه دراستان گلستان وامام جمعه گرگان  تفسیر قرآن کریم حضرت آیت الله نورمفیدی پيرامون تفسير سوره "مومنون" یکشنبه ها  همزمان با نماز جماعت مغرب و عشاء به امامت معظم له در مسجد جامع گلشن گرگان با حضور عاشقان کلام الهی  تشكيل مي شود. گفتنی هر هفته از بین سخنان آیت الله نورمفیدی در جلسه تفسیر قرآن کریم سوالاتی مطرح و به دو نفر از برندگان به قید قرعه جوایزی اهداء می گردد.

 شایان ذکر است این مراسم همه هفته دوشنبه ها  بین 10 الی 11 شب از سیمای مرکز گلستان پخش می شود.

\