در پی توافقات مذاکرات ژنو 3   حضرت آیت الله نورمفیدی پیامی رامنتشر کردند.به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه دراستان گلستان وامام جمعه گرگان شرح این پیام بدین شرح  است :

بسمه تعالی

موفقیت فرزندان انقلاب با دیپلماسی منطقی و منسجم در مذاکرات ژنو 3  بویژه تلاش بی وقفه و نفس گیر همراه با پختگی در عین حال نرمش با صلابت وزیر محترم امور خارجه کشورمان که با عنایت خداوند متعال و دفاع قاطع ملت ایران و درایت رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) تحقق پیدا کرد موجب سرافرازی و افتخار گردید .

  اینجانب  این دستاورد قطعی توافق اولیه ایران و به رسمیت شناخته شدن حقوق هسته ای ایران با گروه ۱+۵ را به مقام معظم رهبری (مدظله العالی) ، رئیس جمهور محترم و ملت شریف ایران تبریک می گویم.

                                                                                والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

                                                                                         سید کاظم نورمفیدی

 

به مناسبت هفته بسیج  دفتر نماینده ولی فقیه دراستان گلستان وامام جمعه گرگان در تجلیل و نکوداشت این ایام بیانیه ای را منتشر کردند.به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه دراستان گلستان وامام جمعه گرگان در این بیانیه آمده است :

بسمه تعالی

مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی):

"سالگرد تشکیل بسیج مستضعفان، یادآور خاطره پرشکوه مجاهداتی است که در دوران هشت ساله جنگ تحمیلی، زیباترین تابلوهای ایثار و فداکاری همراه با نجابت و فروتنی و توأم با شجاعت و رشادت را ترسیم کرده است. خاطره انسانهای بزرگ و کم ادعایی که کمر به دفاع از ارزشهای الهی بستند و از هیبت دروغین قدرتهایی که برای حفظ فرهنگ و ارزشهای جاهلی غرب به مصاف ارزشهای الهی آمده بودند، نهراسیدند."

بار دیگر هفته پربرکت و مقدس بسیج فرا رسید و یاد شهیدان والامقام که هر کدام پرچمی برای عزت و شرف این سرزمین‌اند در دل‌ها زنده شد.

 هفته بسيج، بزرگ‏داشت جان‏فشانى‏هايى است كه براى سربلندى اين سرزمين صورت گرفته است. بسيج، فهم درست اتحاد، اراده و اخلاص مسلمانان است كه با ظهور اسلام تولد يافته و در ملت‏هاى مسلمان رشد كرده است. هوشمندى حضرت امام خمينى رحمت ‏الله علیه و عدالت‏خواهى ميليون‏ها انسان باايمان، تنها، تبلور دوباره بسيج در عصر حاضر بود.

  دفتر نماینده ولی فقیه دراستان گلستان وامام جمعه گرگان ضمن تسلیت ماه محرم و تهنیت  این هفته به بسیجیان عزیز و مقام معظم رهبری حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای (مدظله‌العالی) ، از حماسه آفرینی  این عزیزان و خانواده شهدای معظم بسیج که در دوران دفاع مقدس با بذل جان، نهال انقلاب را آبیاری کردند،تجلیل و برای این استوانه های نظام در پیشبرد اهداف کشور آرزوی موفقیت و سربلندی دارد.

آیا با ظهور امام زمان (عج)قیامت بر پا می شود؟/ وحدت اسلامی به چه معناست ؟/ آیا شما در انتخاب مدیران استانی نقش مستقیم دارید؟/ فلسفه عزاداری امام حسین (ع) چیست؟/ بعضی از مداحان از اشعارنامناسب در سوگواری امام حسین (ع) استفاده می کنند و خواندن بعضی از نوحه ها را با ریتم آهنگ های غربی می خوانند، جایز است؟

نمانیده ولی فقیه در گلستان با اشاره به روایات و مسئله علائم ظهور گفت: این ها دروغی بیش نیست و در برخی روایات جعل صورت گرفته که به تعبیر علامه مطهری این ها 'جعل بنی عباس' است.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه دراستان گلستان وامام جمعه گرگان ، آیت الله نورمفیدی   در پاسخ به سئوال یک دانش آموز هنرستان دخترانه کارو دانش الزهرا(س) گرگان که پرسید" آیا با ظهور امام زمان (عج)قیامت بر پا می شود؟ " افزود : به عقدیده ما دوره رجعت پیش می آید و حکومت امام زمان (عج) سالها طول خواهد کشید اما اینکه افرادی برای آمدنش وقت تعیین می کنند به مصداق فرمایش امام صادق (ع) کذاب و دروغگو هستند، چرا که ملاک و مبنای دینی و شرعی ندارد، اما دعا می کنیم جمال یار را ببینیم.

وی در پاسخ به سئوال دیگری که وحدت اسلامی به چه معناست ؟ اظهار داشت: همه شما در خانواده ای زندگی می کنید که ضمن اتفاق و اتحاد نظر در بیشتر مسائل ، بعضا در برخی از مسائل با هم اختلاف نظر دارید و در عین حال اینکه با هم اختلاف نظر دارید با کمال صمیمیت با هم زندگی می کنید.

نماینده ولی فقیه در گلستان افزود: عقل خدایی نمی گوید که مسلمانان در تفرقه باشند و بهترین راه این است که راه و روش اهل بیت رسول خدا (ص) را اتحاذ کنیم، راهی که ائمه امامیه عمل کرده را بپذیریم که این راه خدا، قرآن و عقلای اسلامی است.
وی با بیان اینکه باید حتی با مخالف خود با رفق و مدارا برخورد کنیم، اضافه کرد: همه یکدیگر را بپذیریم و بعنوان یک مذهب و یک راه قبول داشته باشیم و بدانیم که هر مذهبی ریشه های محکمی دارد و اختلافات سلیقه ای بین مسلمانان نباید موجب شکاف  آنها شود چرا که همه ما مسلمانان مشترکاتی داریم تابع پیغمبر(ص) و اهل نماز و روزه و حج و زکات هستیم و فراموش نکنیم که دشمن این اختلاف و تفرقه را می خواهد و ما باید حواسمان جمع باشد زیرا همه ما مسلمین اعم از شیعه و سنی با هم برادر هستیم.

آیت الله نورمفیدی در پاسخ به سئوالی درباره  اینکه آیا شما در انتخاب مدیران استانی نقش مستقیم دارید؟گفت: بنده اصلا نقشی در عزل و نصب ندارم و همین آقای پایین محلی(ریاست سازمان آموزش و پرورش استان گلستان) که در اینجا حضور دارند می دانند که بنده هیچ نقشی در نصب ایشان نداشتم .

وی تصریح کرد: الان هم همینطور است در واقع نه قبل و نه حالا و به قول معروف نه اول و نه آخر در عزل و نصب مسئولین استان نقشی نداشته و ندارم.البته درباره استاندار جدید خیلی هم خلاف نگفته باشم این است که در انتخاب استاندار وزارت کشور یک شرایطی را گذاشته که بنده به سهم خودم ایفای نقش دراین مورد داشتم اما اینکه استاندار چه کسی را عزل و نصب می کند به ما ربطی ندارد چرا که در حیطه وظایف بنده نمی باشداما اگر عیبی در کارشان باشد به آنها تذکر می دهم .

نمانیده مردم گلستان در مجلس خبرگان رهبری، در پاسخ به سئوال  اینکه فلسفه عزاداری امام حسین (ع) چیست؟بیان داشت:  من درباره فلسفه عزاداری حضرت سید الشهدا (ع) یک دنیا حرف دارم و اگر از من سوال کنند می توانم بصورت اجمال بگویم این دسته های عزاداری تظاهرات و شعار دادن به نفع عدالت و علیه ظلم است و متاسفانه گاهی چنین معنا نمی شود.

وی یادآور شد: اگر عزاداری ما علیه یزیدبه نفع عدالت  علیه ظلم به نفع انصاف  علیه بی انصافی به نفع حق علیه باطل و به نفع کرامت انسان علیه بی حرمتی نسبت به انسانها باشد قطعا معنی عاشورا و کربلا را خواهد داشت و دنیا را متوجه امام حسین (ع)  می کند.

امام جمعه گرگان در پاسخ به سوال دانش آموز دیگری اینکه بعضی از مداحان از اشعارنامناسب در سوگواری امام حسین (ع) استفاده می کنند و خواندن بعضی از نوحه ها را با ریتم آهنگ های غربی می خوانند، جایز است؟ گفت: این کار قطعا حرام است و من سخت با آنها مخالف هستم و ظلم اینگونه افراد را بدتر از ظلم یزید می دانم.

آیت الله نورمفیدی افزود: عاشورا دو رو داشت که یک روی آن ظلم و جنایت و رذالت و پستی هر جنایتی را که قابل تصور نبود در آن اتفاق افتاد و قهرمان این صفحه عاشورا یزید بود و یک صفحه دیگر عاشورا بزرگی و آقایی و عزت و شهامت و ایثار بود که جزء صفحه نورانی عاشورا به شمار می آید و قهرمان آن امام حسین (ع) بود.

وی در ادامه اظهار داشت: ما باید هر دو صفحه عاشورا را در اشعارمان نشان بدهیم اما اعتقاد بنده این است که اگر ما در اشعارمان فقط جنایت یزید را معرفی کنیم و از چهره نورانی امام حسین (ع) غافل شویم ، این عمل ما ظلم به حضرت سیدالشهداء (ع) است.

وی گفت:  گاهی در بعضی از مراسمات ذاکرین اشعار ی را می خوانند که بنده هیچ بهره ای از این اشعار نمی برم اما بعضی اوقات حتی با خواندن شعر زیبایی در وصف اهلبیت (ع) در خانه هم که باشم بی اختیار اشکم سرازیر می شود.