نماينده ولي فقيه دراستان گلستان و امام جمعه گرگان گفت: در موسم حج اعمال مسلمين در مقابل ديدگان جهانيان واقع مي شود و حج بهترين وسيله براي نشان دادن عظمت امت اسلامي است.به گزارش روابط ط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه دراستان گلستان و امام جمعه گرگان آيت الله سيدكاظم نورمفيدي در ديدار روحانيون و معينه هاي كاروان هاي حج تمتع اهل سنت استان گلستان در گرگان اظهار كرد: حج ابراهيمي داراي منافع بسياري براي مسلمين است كه مهمترين آن نمايش عزت و عظمت امت اسلامي در مقابل دشمنان است.

امام جمعه گرگان با اشاره به نقش اين سفر معنوي از صدر اسلام تاكنون، تصريح كرد: آن هنگامي كه به پيامبر اكرم (ص) خبر دادند كه كفار در مسجد الحرام نظاره گر اعمال مسلمين هستند، آن حضرت دستور داد تا مسلمين در مقابل ديدگان كفار هروله نمايند و قدرت خويش را به نمايش بگذارند.

نماينده مردم استان گلستان درمجلس خبرگان رهبري ادامه داد: در آن زمان تعداد اندكي از كفار در نزديكي مسجدالحرام گردهم جمع شده بودند، ولي اكنون دنياي استكبار و كفر از طريق ماهواره ها نظاره گر مسلمين هستند و امت اسلامي بايد با اتحاد و همدلي، اقتدار خويش را به نمايش بگذارند.

امام جمعه شهرستان گرگان، با اشاره به آياتي از كلام ا... مجيد، گفت: در قرآن كريم در مورد حج از واژه قيام الناس و ليشهد المنافع استفاده شده است و مقصود اين آيه، ايستادگي و استواري امت اسلامي و كسب منافع معنوي براي مومنين است.

آيت الله نورمفيدي، با تاكيد بر اينكه در اين سفر كسب منافع معنوي بر منافع مادي ارجح است، افزود: اين سفر يك سفر روحاني و مبارك است و بايد نهايت بهره را براي كسب توشه آخرت برد.

پایگاه اطلاع رسانی آیت الله نورمفیدی- نماینده مقام معظم رهبری دراستان گلستان طی پیامی به همایش زکات استان ، زکات را یک فریضه الهی مصداق بارز عمل خیر برشمردند و از کسانی که دراین مسیر مبارک قدم بر می دارند تشکر نمودند.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه دراستان گلستان وامام جمعه گرگان درمتن این پیام آمده است:          

                                                   بسمه تعالي

 

در اهميت زكات همين بس كه در قرآن كريم عموماً هر جا دستور به نماز آمده به دنبال آن دستور پرداخت زكات در جامعه ذكر و از جمله فصول مميز شرك و اسلام و مرز بين كفر و ايمان معرفي شده است.(( يا ايها الذين آمنو اقيموالصلاه و اتواالزكات))

زكات وسيله تقرب به خداوند و سبب گشايش روزي مي‌شود. عمل به زكات بعنوان يك فريضه الهي مصداق بارز عمل خير براي عموم مردم است كه در تمشيت امور مسلمين نقش مؤثري دارد.

انشاءالله اين قبيل برنامه‌ها در جامعه بويژه مراكز فرهنگي ، دانشگاهي و حوزوي ادامه داشته باشد و به بهترين وجهي اين مهم با همكاري دست‌اندركاران در سالي كه به فرموده مقام معظم رهبري(مدظله العالي) سال حماسه سياسي و حماسه اقتصادي نامگذاري شده در راستاي كمك به محرومين و رونق اقتصادي كشور احياء و ترويج و تبيين شود.

اينجانب از همه كساني كه در اين مسير مبارك گام برمي‌دارند از جمله علما ، ائمه جمعه ، مدرسين حوزه‌ها ، انديشمندان ، خيرين و مسئولين گرامي استان و همچنين از مديركل محترم اين نهاد ارزشمند تقدير و تشكر مي‌نمايم.

موفقيت و سلامتي همه عزيزان را در خدمت به نظام مقدس جمهوري اسلامي از درگاه خداوند متعال مسئلت دارم.

 

                                                والسلام عليكم و رحمه الله و بركاته

                                           سید کاظم نورمفیدی

نماینده مقام معظم رهبری در استان گلستان تاکید کرد: برگزاری نماز جمعه  یک حج است و حج یک نوع جهاد به شمار می آید

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه دراستان گلستان وامام جمعه گرگان، معارفه امام جمعه جدید شهرستان علی آباد کتول در بیت حضرت آیت الله نورمفیدی  برگزار شد.

آیت الله نورمفیدی در این دیدار اظهار داشت: یکی از وظائف مهم ائمه محترم جمعه درک شرایط داخل کشور و مسائل  خارج از کشور است.

  نورمفیدی تصریح کرد:. بنا بر فرمایش مقام معظم رهبری  همگان باید ضمن تقویت مسائل داخلی کشور باید قرص و محکم در مقابل دشمن قرار بگیریم و دراین راستا غافل نشویم.

امام جمعه گرگان در بخش دیگری از سخنان بر اهمیت نماز جمعه اشاره کرد و گفت: نماز جمعه در واقع حج مساکین است و از آنجائی که مسلمین در روز جمعه در کنار هم جمع می شوند و از احوال هم باخبر می شوند و از خطبه ها و سخنان خطیب در خصوص معارف دینی و مسائل جهان اسلام آگاه می شوند، از اهمیت بالائی برخوردار است.

 آیت الله نورمفیدی تأکید کرد: در روایت و احادیث اهمیت نماز جمعه بیان شده که هر کس سه هفته از روی بی اعتنائی در نماز جمعه شرکت نکند، خداوند بر دل او مهر می زند.

گفتنی است دراین دیدار حجت الاسلام و المسلمین موسوی به عنوان امام جمعه جدید شهرستان علی آباد کتول معرفی شد.