نماينده ولي فقيه در استان گلستان گفت: ملت ايران، صلح جو و صلح خواه است و دفاع مقدس چيز هاي زيادي براي ما به ارمغان آورد كه يكي از آنها رو شدن استعداد ها بود.به گزارش روابط عمومی دفترنماینده مقام معظم رهبری دراستان گلستان، آيت الله سيدكاظم نورمفيدي در ششمين همايش تجليل از ايثارگران دستگاه قضايي و ادارات كل سازمان هاي وابسته به قوه قضاييه استان گلستان گفت: رژيم بعث به ايران و در اصل به انقلاب حمله كرد چرا كه رهبري مثل امام راحل(ره) كه از تبار پيامبران بود، داشتيم.

وي افزود: شعارهاي انقلاب در واقع همان شعار هايي بود كه انبيا‌ء داشتند اما به روز شده و به زبان روز بود و شعار نه شرقي نه غربي جمهوري اسلامي در حقيقت همان لا اله الا الله است.

نورمفيدي ادامه داد: نظام با آن رهبر، شعارها و مردمي كه براي اسلام و ارزشهاي اسلامي انقلاب كردند طبيعي بود كه نمرودهاي زمان بر برابرش قد علم  كنند و با آنکه زمان عوض مي شود اما واقعيت هاي تاريخي عوض نمي شوند.

وي تصريح كرد: ما طالب چيزي مثل جنگ نبوديم اما تعابيري در قرآن هست كه از آنها استفاده مي شود كه سعادتها، پيشرفت ها، تعالي و ترقي ها همه از بطن و متن گرفتاري ها و مشكلات پيدا مي شوند و جامعه اي كه در حال رفاه باشد، پيشرفت نمي كند.

وي اذعان كرد: شخصيت هاي ايثارگر اگر نباشند شايد ديگر مفاخر نيز بوجود نيايند، اينها الگو هاي ما هستند و بايد وارد كتاب هاي مدارس شوند و نوجوانان با اين افراد آشنا شده و با انان عجين شوند.

نور مفيدي با تاکید بر انتقال ارزشهای دفاع مقدس خاطر نشان كرد: ايثارگران بايد به عنوان يك فرهنگ به نسل هاي ديگر منتقل شوند تا نسل سوم ما كه انقلاب، جنگ تحميلي و امام خميني(ره) را درك نكردند به شكلي با انان آشنا شوند در غير اينصورت ممكن است پايشان بلغزد.

خطيب جمعه گرگان اضافه كرد: انقلاب با رفتن امام خميني(ره) تمام نشده و تمام نيز نخواهد شد و مشكلات ابتداي انقلاب نيز هنوز تمام نشده است.

وي با اشاره به سفر رييس جمهور به مقر سازمان ملل گفت: آمريكا به دنبال اينست كه با ايران كنار بيايد و منظور رهبری از نرمش قهرمانانه، نرمش سازشكارانه نیست، زیرا، ملت ايران، ملت بزرگ و ريشه داري است كه با تهديد و ارعاب نمي توان با انها صحبت كرد بلكه بايد با تكريم و احترام با انها برخورد شود.

 

پایگاه اطلاع رسانی آیت الله نورمفیدی: نماینده ولی فقیه در گلستان گفت: با برگزاری جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام ایران زمین در گلستان رویه توسعه صنعت گردشگری، وحدت، آشنایی اقوام مختلف کشور با یکدیگر، نشاط وشادابی هموارتر می شود.

به گزارش روابط عمومی دفتر  نماینده ولی فقیه دراستان گلستان، آیت الله سیدکاظم نورمفیدی، در نشست هفتمین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام ایران زمین با تقدیر از برگزاری چنین جشنواره ای در استان، گفت: اسلام دین شادابی هاست و در قرآن کریم نیز (در آیه ای که می فرماید: کم بخندند و زیاد گریه کنند) در حقیقت مجازات خداوند برای گمراهان است.

وی در ادامه با برشمردن گریه های مطلوب در اسلام، افزود: گریه های شبانه، گریه های خالص و گریه های بخشندگی و خشوع، غصه ها را ازدل بیرون می کند.آیت الله نورمفیدی همچنین به گریه برای سید الشهدا اشاره کرد و اظهارداشت: این گریه ها استاندارد خاصی دارد و زیاده روی در آن شایسته نیست.

امام جمعه گرگان افزود: نشاط مردم و آشنایی همه اقوام با یکدیگر از نکاتی است که در این جشنواره به وضوح قابل رویت است و مردم با اصالت و سابقه دیرین و تمدن اقوام آشنا می‌شوند که این نیز از منافع مهمی است که یک ملت بداند ریشه دار است و اصالت دارد.

وی نکته سوم برگزاری این جشنواره را وحدت بین اقوام ذکر کرد و ادامه داد: مهمترین نیاز جامعه ما و امت اسلام نیاز به وحدتی است که مقام معظم رهبری برآن تاکید دارند که همه اقوام زیر چتر ایران و اسلام قرار دارند و هم اسلامیت و هم ایرانیت از فواید خوب این جشنواره است.

آیت الله نورمفیدی مقدمه بودن این جشنواره برای توسعه صنعت گردشگری استان را از بخش های مهم این جشنواره خواند و گفت: این جشنواره وسیله ای باشد که بتوانیم مواریث فرهنگی استان را که بسیار مهم هستند، احیا کرده و نسبت به توسعه گردشگری همت گماریم.

وی با تاکید بر بهره مندی بیشتر از صنعت گردشگری جهت توسعه استان، افزود: گردشگری استان باید به گونه ای باشد که استان از حالت عبوری خارج شده و سرمایه های مملکت را به استان جذب کند تا فقط مسیر زائران حضرت رضا(ع) نباشیم.

نماینده مردم استان گلستان در مجلس خبرگان رهبری در ادامه با اشاره به احیای جزیره آشوراده و سواحل استان، دیوار دفاعی گرگان و شهر تاریخی جرجان بر پیگیری مسائل مهم گردشگری استان اشاره کرد و افزود: با احیای این مواریث تاریخی و فرهنگی و گردشگری می توان شمار گردشگران داخلی و خارجی را افزایش داد.

وی در پایان بر برگزاری جشنواره به بهترین شکل ممکن تاکید و از آن به عنوان وسیله ای جهت توسعه صنعت گردشگری استان یاد کرد.