نماینده ولی فقیه در استان گلستان گفت: در شرایطی که جریان‌های فکری انحرافی زیادی تشکیل شده‌اند کار دفاع از دین سخت شده است.

 به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان، آیت‌الله سید کاظم نورمفیدی در همایش بزرگ روحانیون شیعه و سنی استان گلستان در حوزه علمیه امام خمینی (ره) این شهرستان، اظهارداشت: در این شرایط علما و روحانیون باید مانند امام صادق از راه درست از دین دفاع کنند.

 وی افزود: دین اسلام دین خوبی‌ها است و هدایت و سعادت انسان را دنبال می‌کند و باید تفاوت‌های آن با جریان‌های فکری انحرافی برای مردم تبیین شود.

نماینده مردم استان گلستان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به در پیش بودن ماه محرم، گفت: تمامی سخنان سیدالشهداء از زمان پیشنهاد بیعت با یزید تا زمان شهادت در روز عاشورا رنگ و بوی الهی داشت.

آیت الله نورمفیدی ادامه داد: علما و روحانیت باید سیره امام حسین را برای جامعه تدوین و انحرافات را تبیین کنند.

وی با بیان اینکه فرهنگ عاشورایی جهان کنونی را از شرایط سخت آن نجات می‌دهد بر ترویج این فرهنگ تاکید کرد.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان با بیان اینکه آیات قرآن درباره امر به معروف و نهی از منکر به دو دسته عمومی و اختصاصی تقسیم می‌شوند، اظهارداشت: آیات عمومی این فریضه الهی را وظیفه همه مسلمانان دانستند.

 آیت الله نورمفیدی اضافه کرد: مطابق دسته دیگری از آیات ترویج امر به معروف و نهی از منکر بر عهده برخی از سازمان‌ها و نهادها و حتی وظیفه حکومت است.

 وی تاکید کرد: بعضی از معروف‌ها را هرکسی نمی‌تواند انجام دهد لذا باید به جمع خاصی سپرده شود.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان تصریح کرد: آنچه را که در دایره معرفت می‌گنجد باید توسط جمع خاصی انجام شوند.

آیت الله نورمفیدی خاطرنشان کرد: در زمان پیامبر گرامی اسلام، گروه‌هایی مسئولیت حفظ احکام شرعی را بر عهده داشتند. وی تاکید کرد: علمای زیادی در راه امر به معروف و نهی از منکر زحمت کشیدند تا میراث به جا مانده از پیامبر را به جامعه منتقل کند و ما نیز وظیفه حفظ و حراست از دستاوردهای آنها را داریم.

 امام جمعه گرگان تاکید کرد: ترویج اینگونه معروف‌ها وظیفه علما و حوزه‌های علمیه است و آنها باید با دقت و هوشیاری در راستای ترویج معارف اسلامی و زدودن انحرافات و شبهات از دین تلاش کنند.

 آیت الله نورمفیدی با اشاره به قیام امام راحل اظهارداشت: کار امام معجزه قرن بود و برای تبیین آن باید بحث‌های زیادی در دانشگاه‌های جهان صورت گیرد.

به گفته وی، چنین رهبری در سطح جهان پیدا نمی‌شود، امام در دل مردم نفوذ کرد، باید راه‌های نفوذ امام در دل‌های مردم را تبیین کنیم. لازم به ذکر است گردهمایی بزرگ روحانیون شیعه و سنی استان گلستان با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین ناطق نوری رئیس بازرسی دفتر مقام معظم رهبری  برگزار شد.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان: دو روی سکه کربلا باید معرفی شود نماینده ولی فقیه در گلستان با بیان اینکه کربلا دو روی سکه دارد، گفت: دو روی سکه کربلا باید به مردم معرفی شود.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان، آیت‌الله سید کاظم نورمفیدی در مراسم اختتامیه یازدهمین اجلاس تجلیل از پیرغلامان حسینی در مصلی شهرستان گرگان اظهار داشت: یک روی آن امام حسین (ع) که با روحیه استکبارستیزی خود از دین اسلام و میراث جدش دفاع کرد و روی دیگر آن لشکریان ظلم هستند.

 وی با بیان اینکه امروز دنیا به امام حسین بیش از همه زمان‌ها نیاز دارد، تصریح کرد: در دنیایی که فرقه‌ها نحله‌‌های فلسفی بشریت را به انحراف می‌کشاند شناساندن فرهنگ امام حسین (ع) یکی از ضروریات اساسی است.

 نماینده مردم استان گلستان در مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: تنها فرهنگی که می‌تواند در مقابل انحرافات فتنه‌ای، فرقه‌ای و نحله‌ای پیروز شود فرهنگ حسینی است.

آیت الله نورمفیدی با تأکید بر اینکه باید امام حسین (ع) را به خوبی به دنیا معرفی کنیم، یادآور شد: جنگ حق و باطل در طول تاریخ از ابتدای خلقت آدم تاکنون و تا آخرالزمان نیز ادامه دارد و در این راستا جلود رحمان و جنود شیطان همیشه بوده و خواهد بود.

 وی با بیان اینکه جلوه حق و باطل در صحنه عاشورا به نمایش درآمد، افزود: کربلا دارای رمزی است که صبغه و خصوصیات آن قبل از تولد امام حسین (ع) و حادثه عاشورا بر پیامبر (ص) مشهود شده بود.

امام جمعه گرگان افزود: اوج درگیری حق و باطل در روز عاشورا و در صحنه کربلا نمایان شد و در آن روز باطل با همه هویت، شئون و توان خود در صحنه ظاهر شد و حق نیز با تمام جلوه خود به میدان آمد. آیت الله نورمفیدی با تأکید بر اینکه امام حسین (ع) جلوه تمام‌نمای حق در روز عاشورا بود،

 خاطرنشان کرد: همه اسلام از توحید گرفته شده است که این یکی از اصول اساسی دین به شمار می‌رود.

وی با بیان اینکه تا امروز هم هنوز پایه‌های بنیاد باطل از عاشورا می‌لرزد، گفت: دشمنان به این نتیجه رسیده‌اند که برای توقف شیعه باید فرهنگ عاشورا را از مسلمانان بگیرند.

 نماینده ولی فقیه در استان گلستان خطاب به مداحان و ذاکران اهل بیت تأکید کرد: باید مواظب باشید که تحریف حادثه عاشورا و منحرف کردن این تاریخ امروز هم از سوی استکبار ادامه دارد. آیت الله نورمفیدی با بیان اینکه یکی از اهداف قیام امام حسین (ع) از بین بردن جهل و نادانی بوده است، خاطرنشان کرد: همه انبیا به دنبال ارتقای سطح آگاهی و شناخت جامعه حرکت می‌کردند.