به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه دراستان گلستان وامام جمعه گرگان ، مدیرکل ، قائم مقام محترم نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن استان و مدیران ستادی بنیاد مسکن به مناسبت سالروز افتتاح حساب 100 و تاسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به فرمان معمار کبیر انقلاب حضرت امام خمینی (ره) با آیت الله نور مفیدی ، نماینده محترم ولی فقیه در استان دیدار نمودند .

در این دیدار حضرت آیت الله نورمفیدی ، با اشاره به آینده نگری حضرت امام خمینی (ره) در افتتاح حساب 100 و تاسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ، به خدمات ارزنده و بنیادین بنیاد مسکن اشاره و اضافه کرد: امروز چشم امید بسیاری از محرومان و افراد بی بضاعت به بنیاد مسکن است و به حق بنیاد مسکن در هر جایی که وارد شده، نتایج و فواید فراوانی به دنبال داشته و کارهای بنیاد مسکن برای همگان مشهود است.

نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری با تفسیر حدیثی در خصوص عمل صالح یادآور شدند :" عمل صالح به دوگونه است که بخشی توسط همه افراد قابل انجام است و بخشی توسط افراد خاصی صورت می گیرد .

 ایشان نظارت کامل و دقیق مهندسان در پروژه ها و کلیه کارها را جزو عمل صالح آنان دانستند و از مدیران بنیاد خواستند منصوب بودن به حضرت امام را همیشه ملاک و مد نظر قرار دهند ."

در ابتدای این دیدار ، آقای مهندس زمانی نژاد ، مدیرکل بنیاد مسکن استان فعالیتهای بنیاد مسکن را در حوزه های عمران روستایی ، اجرای طرح های هادی روستایی ، بهسازی بافت باارزش ، صدور سند مالکیت روستایی ، نوسازی و مقاوم سازی اماکن روستایی ، مسکن مهر و مسکن شهری ، ودیعه مسکن و ... را تشریح نمودند .

پایگاه اطلاع رسانی آیت الله نورمفیدی - مهندس سنگدوینی  مدير عامل و اعضا هيئت مديره شرکت گاز استان گلستان به با حضرت  آیت ا...  نور مفیدی نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه گرگان ديدار کردند.

به گزراش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه دراستان گلستان وامام جمعه گرگان آیت الله نورمفیدی دراین دیدار سال جدید را سالي مهم برای ملت ایران برشمردند و عزم ملی را در راستای لزوم اجرای هر چه سریعتر رهنمود هاي ارزشمند مقام معظم رهبری مورد تاکید قرار دادند

حضرت آیت ا... نورمفیدی در ادامه درخصوص اهتمام ويژه به امورات فرهنگي تصريح كرد:امورات فرهنگي نبايد با اكراه انجام شود بلكه بايد بصورتي مطلوب وسازنده برنامه ريزي و اجرا شود كه افراد به آن رغبت نشان داده و جذب شوند . ل

وی افزود :  شايسته است متصديان امور فرهنگي استان و زير ساختهاي فرهنگي توجه شده و امورات فرهنگي ادارات مورد ارزيابي قرار گرفته و ادارات فعال و برتر در اين راستا  تشويق شوند.

نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری در خصوص قدر شناسي نعمات الهي از جمله گاز افزودند: در نعمتهاي الهي   طغيان نكنيم  چرا که طبق آیات قرآن کریم، اگر از این نعمت ها به طور صحیح و درست استفاده نشود و مردم طغیان گری کنند مورد غضب خداوند قرار می گیرند.
 آیت الله نورمفیدی تاکید کرد:لازم است از امکانات و منابع در اختیار خود به صورت مطلوب وبهینه جهت جلوگیری از اسراف و تبذیر استفاده شود و قناعت كرده و از اين منابع خدادادي به اندازه و  درست مصرف  كنيم و در اين زمينه بطور مكرر فرهنگ سازي و تبليغ  نمائيم.

 در ابتداي اين ديدار مهندس سنگدوینی مدير عامل گاز گلستان  ضمن تبریک سال جدید گزارش مختصري از اقدامات و عملكرد شركت در راستاي خدمات رساني و توسعه  گاز رسانی  و همچنین برنامه های این شرکت ارائه نمود.

به گزارش روابط عمومي دفتر نماینده ولی فقیه دراستان گلستان وامام جمعه گرگان  تفسیر قرآن کریم حضرت آیت الله نورمفیدی پيرامون تفسير سوره "مومنون" یکشنبه ها  همزمان با نماز جماعت مغرب و عشاء به امامت معظم له در مسجد جامع گلشن گرگان با حضور عاشقان کلام الهی  تشكيل مي شود. گفتنی هر هفته از بین سخنان آیت الله نورمفیدی در جلسه تفسیر قرآن کریم سوالاتی مطرح و به دو نفر از برندگان به قید قرعه جوایزی اهداء می گردد.

 شایان ذکر است این مراسم همه هفته دوشنبه ها  بین 10 الی 11 شب از سیمای مرکز گلستان پخش می شود.

\

 

پایگاه اطلاع رسانی آیت الله نورمفیدی - نماینده ولی فقیه در گلستان و امام جمعه گرگان گفت: مهمان نوازی زمینه رونق گردشگری در کشور و استان گلستان را فراهم می آورد.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه دراستان گلستان وامام جمعه گرگان، آیت الله ˈسید کاظم نورمفیدیˈ در دیدار مسئولین و اعضای کمیته های ستاد اجرایی خدمات سفر استان گلستان که بمنظور ارائه گزارش عملکرد این ستاد انجام شد، اظهار کرد: این گزارش کامل که حاوی مهمان نوازی استان بود درقالب یک حدیث از حضرت علی (ع) عنوان می شود که می فرمایندˈکارخوب نشانگر بلند همتی آن فرد و جامعه و نشانه علو همت انسان استˈ.
وی همچنین اضافه کرد: قرآن معاد را درقالب زنده شدن طبیعت ترسیم می کند و این مساله در قرآن خیلی محسوس و قابل لمس ترسیم شده است.
امام جمعه گرگان، مهمان نوازی مردم و خدمت رسانی ستاد اجرایی خدمات سفرهای گلستان را در جذب گردشگران و مسافران نوروزی موثر برشمرد و از زحمات دست اندرکاران این ستاد تقدیر نمود.
قائم مقام ستاد اجرایی خدمات سفر استان گلستان نیز در این دیدار ضمن ارائه گزارش عملکرد ستاد، ماندگاری مسافران و گردشگران در ایام نوروز در استان را 2/5 شب عنوان کرد و گفت: 76 درصد از گردشگران از خدمات وسرویس دهی این ستاد رضایت داشتند.ˈرضا مروتیˈ افزود: طی آمارگیری های ستاد اجرایی خدمات سفر استان، از28 اسفند لغایت 15 فرورودین ماه امسال بیش از 8 میلیون مسافر به گلستان سفر کردند.

پایگاه اطلاع رسانی آیت  الله  نورمفیدی - امام جمعه گرگان با بیان این که اسلام یک جایگاه رفیعی برای زن قائل است، خاطرنشان کرد: نگاهی دین مبین اسلام به جایگاه زن دارد در هیچ یک از ادیان الهی وجود ندارد.
به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه دراستان گلستان  وامام جمعه گرگان  نماینده مردم گلستان در مجلس خبرگان رهبری  در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی مدرسه علمیه الزهرا (س) گرگان با بیان این که نگاه غرب به زن یک نگاه غلط است، اظهار داشت: آنها تنها شعار دفاع از حقوق زن را سر می دهند، اما در عمل تنها زن را برای رسیدن به مقاصد شوم خود می خواهند.
وی با اشاره به این که امروز خانواده‌ها در غرب از هم پاشیده شده‌ است، گفت: دیگر خانواده‌ای برای غرب باقی نمانده و به دلیل عملکرد بد آنها کانون خانواده هیچ ارزشی برای افراد ندارد.

به گفته آیت الله نورمفیدی، امروز مظالمی که در دنیای غرب به زنان وارد می شود، از ظلم های عصر جاهلیت بیشتر است و تنها دینی که به خوبی به دفاع از حقوق زنان پرداخته، دین اسلام است و ما باید این مساله را بسط و گسترش دهیم.

 وی یادآور شد: اسلام طبیعی ترین، منطقی ترین و سالمترین دینی است که به نفع زنان و بانوان صحبت کرده است. وی اظهار داشت: امروز در غرب خانواده معنائی ندارد، در صورتی که اساس هر جامعه ای خانواده است و اسلام نیز در زمینه خانواده و مسائل مربوط به آن اهمیت زیادی قائل شده است.

امام جمعه گرگان در ادامه خطاب به زنان جامعه اسلامی گفت: متاسفانه در جامعه ما زنان به این مسائل توجه ای ندارند و به دنیای غرب و زندگی آنان نگاه می کنند، در صورتی که باید بدانند، حجاب در جامعه اسلامی برای زنان محدودیت نیست، بلکه مصنونیت است و حجاب می تواند یک زن را از بسیاری مسائل حفظ کند و چه بسا امروز زنان محجبه ای در جامعه در مدارج بالائی قرار دارند.