دیدار منتخبین مردم گرگان و آق قلا با آیت ا... نورمفیدی/به دنبال حرکت موثر برای توسعه استان باشید

دو منتخب مردم گرگان و آقلا برای مجلس شورای اسلامی جداگانه با حضور در بیت نماینده مقام معظم رهبری در استان گلستان و امام جمعه گرگان با ایشان دیدار کردند.

آیت ا... نورمفیدی در دیدار رمضانعلی سنگدوینی منتخب اول مردم گرگان و آق قلا با ایشان گفت:

مطالبه مردم از نمایندگانشان، تلاش برای حل مشکلات عمومی کشور است، شما باید ضمن نگاه به مسائل مهم استان در مسائل کلان کشور نقش موثر و مفید داشته باشید. مجلس آینده باید برای بهبود شاخص های اقتصادی جامعه  از جمله تورم و بیکاری اقدامات موثر و عاجلی انجام دهد.

 نماینده ولی فقیه افزود: باید به دنبال حرکت و اقدام موثر در استان باشید تا وضعیت نامطلوب اقتصادی و بیکاری بهبود پیدا کند. انتظار مردم از همه نمایندگانشان این است که در مجلس پیگیر کارهای زیربنایی و بزرگ در استان باشند و توسعه و پیشرفت استان اصلی ترین دغدغه آنان باشد.

آیت الله نورمفیدی در ادامه با اشاره به سابقه فعالیت اجرایی سنگدوینی یادآور شد: افرادی که درباره شما اظهار نظر می کنند اغلب به این نکته اشاره دارند که شما در زمان مسئولیت تان در استان، اهل حاشیه نبودید و این  یک امتیاز برای شما به شمار می آید، الان هم بدون ورود به حواشی، تمام تلاش تان را صرف حل مشکلات استان کنید تا با فعالیت موثر، جامعه هر روز امیدوارتر شود.

 

همچنین آیت ا... نورمفیدی در دیدار غلامرضا منتظری منتخب دوم مردم گرگان و آقلا برای مجلس شورای اسلامی با ایشان گفت: استان ما در میزان مشارکت مردم در انتخابات در سطح کشور در رتبه سوم قرار دارد و انتخابات  در کمال آرامش برگزار شد و این جای خوشحالی دارد و رسالت نمایندگان را بیشتر می کند و نماینده این مردم باید در موضوعات کلان کشور حرف برای گفتن داشته باشد و نقش موثری ایفا کند.

نماینده مقام معظم رهبری در استان افزود: من با مجلس دارای صبغه سیاسی زیاد، مخالفم، شرایط کشور نیازمند کار و تلاش برای حل مشکلات جامعه است، توان و وقت مجلس باید مصروف خدمت به مردم  و حل مشکلات آنان شود، از همه نمایندگان مجلس به ویژه نمایندگان استان مان می خواهم از دعواهای سیاسی پرهیز کنند، در موقع انتخابات بحث های انتخاباتی و سیاسی و رقابتی وجود دارد، این یک امر طبیعی است، اما بعد از انتخابات باید رفاقت شروع شود و با نزدیک کردن دلها به یکدیگر و تعامل به دنبال حل مشکلات کشور باشید که این امر مطلوب و محبوب مردم خواهد بود.

ایشان افزودند: اتصال راه آهن اینچه برون به گنبد، آزاد شهر و شاهرود و از آنجا به راه آهن بافق - بندرعباس می تواند تحول بزرگی در استان ایجاد کند، بنده در سفر ریاست جمهور این پیشنهاد را مطرح کردم  و الان مداوم  پیگیرهستم  اما نیازمند توجه و تلاش نمایندگان استان مان و رایزنی با نمایندگان استان های یاد شده است، باید این گونه کارهای زیر بنایی در اولویت شما و سایر نمایندگان استان قرار گیرد.

آیت ا... نورمفیدی با اشاره به جایگاه و اقتدار ایران گفت: قدرت و شهامت و ایستادگی نظام ما در مقابل دشمنان خصوصاً امریکا از جمله در موضوع عین الاسد به خوبی نمایان شد و دشمن حتی جرات جواب دادن آن را پیدا نکرد، تاثیرگذاری ما در مسائل منطقه ای نشانه عظمت کشور است و این یک شعار نیست. باید با حفظ این اقتدار تلاش مجلس برای حل مشکلات معیشتی مردم بیشتر شود.

نماینده ولی فقیه  با اشاره به سوابق مدیریت فرهنگی منتظری افزود: مسائل فرهنگی نیازمند توجه ویژه مجلس است، باید با مد نظر قرار دادن واقعیت های اجتماعی جامعه، با ارائه طرح جامع بدنبال هم افزایی در کارهای فرهنگی در کشور باشید. از شما که در این زمینه دارای تجربه هستید انتظار است برای سامان دادن مسائل فرهنگی جامعه که همیشه دغدغه مقام معظم رهبری است، با جدیت بیشتری فعالیت کنید. مجلس باید با وضع قوانین و نظارت دقیق تر، فعالیت های فرهنگی کشور که تبدیل به جزیره های جدا از هم شده، را سر و سامان دهد.

 

 

 پیام تشکر حضرت آیت الله نورمفیدی نماينده مقام معظم رهبري در استان گلستان و امام جمعه گرگان  و دکتر حق شناس استاندار گلستان از رسانه ملی برای پوشش انتخابات

 

        

بسمه تعالی

 

جناب آقای عبدالعلی علی‌عسگری

ریاست محترم سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران

 

سلام علیکم

 

انتخابات مظهر اراده ملت و بفرموده حضرت امام (ره) مجلس در رأس امور است.

 

حضور گسترده مردم در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی برگ زرین دیگری در کارنامه افتخارات ملت بزرگ و قهرمان ایران اسلامی را به ثبت رسانید و بی گمان این مشارکت گسترده موجب یأس و تلخ کامی دشمنان جمهوری اسلامی ایران گردید .

 

رسانه ملی به عنوان یار و همراه همیشگی مردم در تصویر گری رشادت ها، پایمردی ها، همدلی ها و حضور گسترده آنان در لحظه های سرنوشت ساز و تاثیر گذار در سطح ملی و بین المللی بوده است و در انتخابات دوم اسفند ماه بار دیگر این همنوایی و هم آوایی را به رخ جهانیان کشانید.

 

اینجانبان ضمن تبریک به مردم سلحشور و قدرشناس جمهوری اسلامی ایران جهت حضور در انتخابات باشکوه دوم اسفند ماه از جنابعالی و تمامی دست اندرکاران آن سازمان خصوصاً در استان گلستان جهت پوشش لحظه به لحظه و انعکاس اخبار این رویداد تاریخی تقدیر می نماییم و امیدواریم بتوانیم در مسیر توسعه کشور و استان با حفظ وحدت گام های موثری را برداریم.

 

سید کاظم نورمفیدی       هادی حق شناس

 

٩٨/١٢/٢

آیت الله سیدکاظم نورمفیدی، نماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان در اولین ساعات روز 2 اسفند با حضور در شعبه اخذ رای در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی شرکت کرد و رای خود را در صندوق اخذ آرا انداخت.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان پس از رای دادن در گفتگو با رسانه ها گفت:  امروز را به همه ملت ایران تبریک می گویم و امیدوارم همه مردم  ما افتخار شرکت در انتخابات را پیدا و نمایندگان خود را  برای مجلس انتخاب کنند .

وی افزود: همه باید توجه داشته باشیم انتخابات یک نوع جهاد است چرا که می توانیم با انتخاب درست خود دشمنان مان را نا امید کنیم. شرکت گسترده مردم در انتخابات موجب ناراحتی ایادی شیطان خواهد شد و یقینا از مصادیق انجام کار خیر است و امروز باید در راستای  انجام وظیفه دینی، اسلامی و ملی  به فرموده قرآن کریم در انجام این کار خیر از همدیگر سبقت بگیریم.

 

 متن گفتار آیت الله نورمفیدی در گفتگو با صدا و سیمای مرکز گلستان در خصوص ضرورت شرکت در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی:

 

           بسم الله الرحمن الرحیم

 

 جمعه روز انتخابات و روز بسیار مهمی است، چرا  که مهمترین مسئله اجتماعی ما در این روز انجام می گردد.

 

ما به مردم خوب کشور و استانمان ایمان داریم و قطعاً مردم با حضور گسترده خودشان در انتخابات این مسئله مهم اجتماعی را به عنوان تکلیف شرعی و ملی و قانونی انجام خواهند داد.

مسئله انتخابات از دو جهت بسیار مهم است، یک  از نظر انتخاب اصلح و اینکه مجلس جای بسیار حساس و مهمی است و تمام  قوانین مملکت باید در مجلس تصویب شود، بنابراین ما باید افراد اصلح را انتخاب کنیم، کسانی که توانایی و قدرت این کار را همراه با شجاعت، صداقت و سلامت نفس داشته باشند. چون ما با قوانینی که مجلس تصویب می کند زندگی می کنیم. 

 

نکته دوم در شرایط امروز آن چیزی که مهم تر از همه این ها است، برنامه هایی است که از مدت ها قبل دشمنان با برنامه ریزی و تبلیغات شروع کردند و حرف هایی را می زنند که شرکت مردم را کمرنگ کنند. یقینا ملت رشید ما اگر به انقلاب و مسائل داخلی کشور نیز نقد و ایرادی  داشته باشند اما به استقلال، عزت و پیشرفت کشورشان علاقه  دارند، چه آنهایی که در داخل کشور هستند و چه آنهایی که حتی در خارج هستند، به استقلال این کشور علاقه مند هستند.

 

بنابراین حضور گسترده مردم  پاسخ بسیار محکمی به همه توطئه های دشمنان است. به نظر من حضور مردم بسیار مهم و یک جهاد فی سبیل الله است. در قران کریم درباره جهاد آیاتی وارد شده است و مکرراً خداوند به جهاد و تلاش و کوشش تذکر داده است، شرکت در انتخابات یک جهاد و از طرفی یک مشت محکم کوبیدن به یاوه گویی های دشمنان است.

 

مردم ما اهمیت شرکت در انتخابات را با تمام وجودشان احساس ولمس می کنند فلذا انتظار ما این است که انشالله روز جمعه با حضور بسیار گسترده خودشان هم یک انتخاب اصلح داشته باشند و هم جواب دشمنان خود را بدهند. حضور گسترده مردم مورد رضای حضرت ولی عصر(عج) و اولیای دین خواهد بود و قطعا این کار اتفاق خواهد افتاد.»

 

نماینده ولی‌فقیه در گلستان با اشاره به مشکلات مردم، گفت: آن رفتاری که می‌تواند برای برون‌رفت از این مشکلات به ما کمک کند، حضور مؤثر و انتخاب درست است؛ نه بی‌تفاوت بودن و عدم مشارکت.

آیت‌الله سیدکاظم نورمفیدی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: برای همه ما مُسلّم است که شرکت در انتخابات یک امر دینی و عَقلانی است، از نگاه مکتب اسلام، انسان فردی آزاد و مختار آفریده شده و خداوند به او قدرت و اجازه دخالت در تعیین سرنوشتش را داده است. این ویژگی و خصلت منحصربه‌فرد بشر هم یک حق است و هم یک تکلیف. شرکت در انتخابات مصداق بارز استفاده از این حق و انجام تکلیف است، لذا اگر نگاه ما به این مقوله یک نگاه معنوی باشد همه ما هم حق داریم و هم تکلیف که در تشکیل جایگاهی که می‌خواهد درباره امورات سرنوشت ما تصمیم بگیرد، نقش فعال داشته باشیم.

امام‌جمعه گرگان افزود: در کنار این نگاه در هر حال ما به‌عنوان یک انسان در یک جامعه زندگی می‌کنیم، اگر نسبت به زندگی فردی و اجتماعی مان دغدغه داریم باید تلاش کنیم تا مسیر جامعه و تصمیم گیران امور جامعه به سویی برود که شرایط زندگی بهتر را برای ما فراهم کند.

نورمفیدی ادامه داد: در این نگاه یقیناً حضور در انتخابات و انتخاب نمایندگانی که بتوانند به‌درستی به وظیفه نمایندگی خود در تقنین قوانین و نظارت بر اجرای قانون عمل کنند، یک فعل کاملاً عُقلایی است و هر فرد عاقل وقتی در معرض شرایطی قرار می‌گیرد که به او اجازه داده می‌شود تا گزینشی کند و این گزینش حتماً در سرنوشت او مؤثر است، عقل به او حکم می‌کند که او هم نقش خود را ایفا کند و در این حرکت حضور مؤثر داشته باشد.

نماینده ولی‌فقیه در گلستان خاطرنشان کرد: این که مردم ما گرفتار مشکلات و کمبودهایی هستند موضوعی است کاملاً درست، اما باید فکر کنیم آیا این مشکلات با عدم شرکت ما حل می‌شود؟ یقیناً هیچ انسان مطلعی عدم مشارکت را راه‌حل مشکلات نمی‌داند، اما از آن سو اگر مردم ما مشارکت فعال، هوشمندانه و مطالبه گر داشته باشند و با شرکت گسترده خود نمایندگانی را انتخاب کنند که قدرت تحلیل و شناخت دقیق مشکلات و راه‌های برون‌رفت از این وضع را بلد باشند و مجلسی تشکیل شود که توجه‌اش به رفع مشکلات و پیشرفت کشور باشد، یقیناً می‌تواند برای همه مفید باشد.

وی تأکید کرد: لذا با هر تحلیل بخواهید به موضوع بنگیرد، آن رفتاری که می‌تواند برای برون‌رفت از این مشکلات به ما کمک کند، حضور مؤثر و انتخاب درست است؛ نه بی‌تفاوت بودن و عدم مشارکت.

امام‌جمعه گرگان در ادامه گفت: نماینده‌ای که می‌خواهد در جایگاهی قرار بگیرد که به قول حضرت امام راحل (رحمة الله علیه) در رأس امور کشور است، مطمئناً باید واجد شرایط خاصی باشد. در هر حال کشور و نظام ما ویژگی‌های خاص خودش را دارد و نمایندگان این مردم هم باید دارای شرایط خاص این جایگاه باشند.

نماینده ولی‌فقیه در گلستان بیان کرد: اگر به شاخص‌های مطرح‌شده توسط حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری توجه کنیم می‌بینیم این ویژگی‌ها را به‌کرات برای ما برشمرده‌اند؛ اینکه نماینده مردم ایران باید مؤمن، خدا ترس، ساده‌زیست، بدور از زندگی اشرافی، امانت‌دار، پاک‌دامن، هوشمند، مدیر، شجاع، صادق و معتقد به استفاده از کارشناسان دلسوز و مؤمن و همچنین همیشه با مردم و در بین مردم باشد. این‌ها ویژگی‌هایی است که باید در وجود فردی که می‌خواهد وکالت مردم مؤمن و دارای سابقه غنی در فرهنگ و تمدن بشری هستند را بر عهده بگیرد، جمع شده باشد و مردم ما هم سعی کنند این ویژگی‌ها را در انتخاب خودشان در نظر داشته باشند.