نماینده ولی فقیه در استان و استاندار گلستان در پیامی فرا رسیدن میلاد با سعادت ختم سسله نبوت، عصاره خلقت، تفسیر محبت و مودت، حضرت محمد مصطفی صلی الله علیه و آله و سلم و آغاز هفته وحدت را به مردم شریف و ولایت مدار استان گلستان تبریک گفته و اظهار کردند: بی شک رنگین کمان اقوام و مذاهب ایران زمین با بهره گیری از سیره نبی مکرم اسلام همچون گذشته می تواند در مسیر توسعه و پیشرفت گام بردارد.

متن کامل پیام هفته وحدت آیت الله سید کاظم نورمفیدی و دکتر سید مناف هاشمی به شرح زیر است؛

بسم الله الرحمن الرحیم

وَاعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللَّهِ جَمِيعًا وَلَا تَفَرَّقُوا

دین مبین اسلام در مسیر حقانیت تمامی ادیان الهی همواره وحدت و یکپارچگی در مسیر توحیدی را در  رأس امور قرار داده است و همگان را توصیه به عدم تفرفه و چنگ زدن به ریسمان خداوندی کرده است.

بی شک نامگذاری فاصله دو روایت از میلاد با سعادت ختم سسله نبوت، عصاره خلقت، تفسیر محبت و مودت، حضرت محمد مصطفی صلی الله علیه و آله و سلم هنگامه مناسبی برای تحکیم روابط مسلمین در سطح بین المللی، ملی و استانی است.

امروز جهان اسلام بیش از هر زمان دیگری نیازمند قرائت و تفسیر واقعی از کلام الله مجید و سیره نبی مکرم اسلام است و در این راه نقش عالمان ، مجتهدان، دانایان و اولوا الالباب نقشی خطیر و سرنوشت ساز است که می تواند موجب آتیه ای روشن، بالندگی ، رشد و تعالی انسانی در جامعه مسلمانان و سراسر دنیا شود.

گلستان به عنوان رنگین کمان اقوام و مذاهب جمهوری اسلامی که ایرانی کوچک را در دل خود جای داده است بر اساس آموزه های اسلامی، رهنمودهای امام راحل قدسره الشریف و منویات مقام معظم رهبری مد ظله العالی توانسته است با همراهی و همدلی تک تک مردمانش به الگویی در وحدت و همگرایی در عین تکثر تبدیل شود.

اینجانبان ضمن تبریک میلاد با سعادت خاتم النبیین حضرت محمد صلی الله علیه و آله و سلم و فرا رسیدن هفته وحدت، بر این باوریم که در سایه عنایات حضرت ولی عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف و وحدت موجود در استان می توان همچون گذشته در مسیر توسعه و پیشرفت گام برداشت و افق های روشنی را برای مردم ولایت مدار و شریف گلستان رقم زد.

 

سید کاظم نور مفیدی                                         سید مناف هاشمی

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه گرگان                      استاندار گلستان

وهابیت نیز امروزه به شدت فعال و پرکار است و در بسیاری از کشورهای اسلامی گروه هایی را اعزام می کنند که در بین آنها هم پزشکان هستند و متخصصان امر کشاورزی حضور دارند و در این بین کارهای تبلیغی خود را انجام می دهند؛ مسیحیان تحت عنوان آموزش زبان در کشورها حضور می یابند.

به گزارش خبرنگارخبرگزاری «حوزه»، آیت الله نور مفیدی در مراسم سی و هفتمین سالگرد ارتحال علامه طباطبایی و ششمین همایش انجمن علمی ارتباطات و تبلیغ حوزه علمیه قم که در دارالقرآن علامه طباطبایی برگزار شد، گفت: چهل و پنج سال است که محور مباحثی که در منطقه دنبال می کنم، قرآن و نهج البلاغه است؛ در این سالها همیشه سعی کرده ام که مبانی قرآنی و اهل بیت(ع) را به شکل مستمر مطرح کنم؛ 45 سال است که هر هفته درس تفسیر را در مسجد بیان می کنم.

وی افزود: تبلیغ مهمترین وظیفه حوزه های علمیه است؛ آیات متعدد قرآن کریم و روایاتی که از اهل بیت(ع) به ما رسیده است این حقیقت را به شکل روشن و واضح مطرح کرده است.

استاد حوزه علمیه گفت: مبلغان باید از هرگونه فرصت تبلیغی به خوبی استفاده کند؛ مسیحیت از صحنه اجتماع حذف شد، ولی پس از مدتی خود را بازیابی کرد و مخصوصا به تبلیغ در سراسر دنیا روی آورد و امروز به شکل بسیار حساب شده در این عرصه فعالیت دارند، حتی کسانی که دارای تحصیلات دانشگاهی هستند را نیز به سراسر دنیا اعزام می کنند.

وی افزود: وهابیت نیز امروزه به شدت فعال و پرکار است و در بسیاری از کشورهای اسلامی گروه هایی را اعزام می کنند که در بین آنها هم پزشکان هستند و متخصصان امر کشاورزی حضور دارند و در این بین کارهای تبلیغی خود را انجام می دهند؛ مسیحیان تحت عنوان آموزش زبان در کشورها حضور می یابند.

آیت الله نور مفیدی اظهارکرد: تصور می کنم که حوزه های علمیه شیعه آنچنان که باید و شاید در این زمینه مسئولیت سنگین خود را هنوز انجام نداده است؛ البته این حرکت کما بیش در حال انجام است ولی نیازمند یک حرکت عظیم هستیم.

وی گفت: اگر در گذشته برخی از اشکالات مطرح می شد و باعث می شد که متفکران اسلامی به دنبال پاسخگویی باشند ولی امروز این مسایل بسیار بیشتر و پیچیده تر شده است و مسایل اصولی و کلامی ادیان را زیر سوال می برند؛ غیر از حوزه های علمیه چه کسانی می توانند به این پرسش ها پاسخ گویند؟

نماینده ولی فقیه در استان گلستان بیان کرد: زمان امام حسن عسکری(ع) دوران بسیار خاصی بود و به حدی افکار و اندیشه های وارداتی و صوفی گری و غلات و... در جامعه رشد کرده بود که جامعه اسلامی را احاطه کرده بود، به حدی که مردم را به شک انداخته بود و همین دلیل امام تلاش داشتند که مردم اسلام حقیقی را دریابند.

وی گفت: در استان گلستان به شکلی با برادران اهل سنت تعامل داریم که آنها نیز با روی باز در برنامه های مذهبی شرکت می کنند؛ برادران اهل سنت در گلستان اقدام به برگزاری برنامه های عزاداری می کنند و در اربعین هم شرکت کردند؛ عمل این افراد مورد تهاجم دیگر قرار گرفت؛ دشمنان سعی می کنند از هر حرکت آنها سوء استفاده کنند؛ بنده در مجالس عمامه گذاری آنها شرکت می کنم تا نشان دهیم که همه ما به دنبال اعتلای اسلام هستیم؛ باید به شکلی عمل کنیم که محبت مردم را برانگیزانیم.

 در این مراسم از حضرت آیت الله نورمفیدی به عنوان چهره برتر در عرصه تبلیغ و ارتباطات توسط آیت الله العظمی مکارم شیرازی تجلیل شد.

 

 

 « خانم جسا کایراسنیزا اهل كشور فیلیپین » با حضور در دفتر نماینده ولی‌فقیه در استان گلستان وامام جمعه گرگان به دین اسلام مشرف شد.

بانوی مسیحی تازه مشرف شده به دین اسلام نیز در مراسم مذکور گفت:پس از آشنایی با همسرم  و زیارت حرم نورانی امام رضا (ع) احساس وصف ناشدنی و آرامش خاصی را در خودم دیدم و از اینرو تصمیم گرفتم که به دین اسلام مشرف شوم و یقین دارم این مسیر تازه ای را در زندگی ام رقم خواهد زد.

وی تصریح کرد: برآنم بیشتر در مورد اهل بیت(ع) و حضرت رضا(ع) شناخت پیدا کنم و آنها را الگو و پیشوای خود در زندگی قرار دهم و اعتقاداتم قوی‌تر شود.

ایشان شهرگرگان و طبیعت اطراف آن را زیبا برشمرد و اظهار داشت: از اینکه همسرم اهل این منطقه است خوشحالم و زندگی با مردم دوست داشتنی این دیار را هم  یک فرصت خوب و شایسته برای خود می دانم.

در پایان این مراسم از سوی دفتر نماینده ولی فقیه دراستان وامام جمعه گرگان به این بانوی تازه مسلمان یک جلد قرآن کریم، و گواهی تشرف به اسلام اهدا شد.

 

آیت الله سیدکاظم نورمفیدی در دیدار سردار سرتیپ پاسدار حسین اشتری فرمانده ناجا با ایشان اظهار کرد: امنیت از نعمت هایی است که خدای متعال، پیامبر بزرگوار و ائمه معصومین (ع)به آن عنایت و توجه دارند و کسانی که امنیت را برای جامعه برقرار می کنند مورد دعای بزرگواران قرار گرفته اند.

وی افزود: یکی از بزرگترین نعمت های بهشت امنیت آن است و یکی از بدترین عذاب هادر جهنم ناامنی است. فرق بهشت و جهنم هم در امنیت آن است. در بهشت دغدغه ای وجود ندارد و آیاتی از قرآن می فرماید در بهشت همه برادرند و هر کسی که وارد بهشت شود ازهرچه غل و غشی در آن ها باشد خدا دور می ریزد.

امام جمعه گرگان گفت:  اعتقاد ما این است که بهشت و جهنم در همین دنیا ساخته می شود و این واقعیت است، در آیات شریفه قرآن آمده است همه باید ابتدا وارد جهنم شوند؛ چند شب پیش کسی از من پرسید یعنی ائمه هم وارد جهنم می شود؟ در واقع باید گفت این انعکاسی از دنیای ماست که چگونه زندگی کردیم ائمه هم از بین آتش ها عبور کردند تا به قله اوج کمال رسیدند.

وی تصریح کرد: ائمه ازبین آتش های شهوت، خشم، تمایلات انسانی و غرور و ... عبور کردند و به قله های کمال رسیدند، پس آن ها هم از جهنم در همین دنیا عبور کردند؛ ما افراد معمولی وقتی از این جهنم ها عبور کردیم شهوت ها اجازه نمی دهد غضب نمی گذارد و در آتش می افتیم و چون اینجا در آتش افتادیم آنجا هم در آتش می افتیم.

امام جمعه گرگان گفت: اگر شما بتوانید در حد توانتان امنیت آن مقداری که در توانتان هست برقرار کنید یعنی بهشت برای مردم درست کرده اید. چه کاری از این کار با ارزش تر که  در زندگی مردم امنیت برقرار می کنند و مورد دعای ائمه و مردم قرار می گیرند.

وی افزود: امنیت کار مهمی است و مسئولیت سنگینی است، می دانیم همه امنیت دست شما نیست امنیت یک معنی عام دارد و به خیلی چیزها برمی گردد ومسائلی مانند اقتصادی و ... در آن دخیل است اما آنچه مربوط به شما می شود باید از خداوند توفیقی بخواهید تابتوانید وظیفه تان را انجام دهید.

امام جمعه گرگان گفت: گفتید سراسر کشور امنیت خوب است اما از ابتدا اینگونه نبود، در اوایل انقلاب در همین منطقه جنگ های گنبد یک و دو اتفاق افتاد، آن روزها دنیا فکر می کرد ما ضعیف هستیم همین منطقه ما خیلی ها آمدند تا ناامنی درست کنند اما امروز بخش عمده امنیت ما مرهون قدرتی است که ما پیدا کرده ایم ما باید از آن غافل نشویم چراکه امروز جمهوری اسلامی ایران در جایگاه قوی قرار گرفته شده است.

وی گفت: این دشمنی ها ناشی از قدرت ماست که جرات نمی کنند خیلی از کارها را انجام دهند پیشرفت هایی که ما در عرصه های نظامی و ... به دست آورده ایم آن ها رویش حساب باز می کنند.

امام جمعه گرگان گفت: این امنیت از قدرت و قوت ما ناشی می شود همیشه باید دعا کنیم خداوند رهبر معظم انقلاب که در این زمینه ها دخیل بودند حفظ کند و سایه شان مستدام باشد.

وی اظهار کرد: امنیت موجود در استان راضی کننده است، یک زمان هایی سرقت زیاد بود پیش من گلایه می کردند من الان گلایه ها را احساس نمی کنم و کشفیات مختلفی در استان انجام شده است.

امام جمعه گرگان گفت: از سردار جاویدان همه راضی هستند وهرآنچه درباره ایشان شنیدم مدح و ستایش است، من اعتقاد دارم مرزها را تنها نیروی انتظامی نمی تواند کنترل کند وضعیت مرزهای ما با کشورهایی که با آن ها هم مرز هستیم خوب است و مشکلی در این زمینه نداریم، ما باید کاری کنیم مرزنشینان ما مرزبانان ما شوند.

وی گفت: باید برای وضعیت مرزنشینان فکری شود و این موضوع در ذهنتان باشد که باید بیشتربه آن ها  توجه کنیم، چرا؟ چون از نظر مسائل زندگی در سختی هستند وحتی آب ندارند.

امام جمعه گرگان گفت: انشالله آقایان مسئولین اجرایی تلاش کنند و مرزنشینان بدانند که ما به فکرشان هستیم و فراموششان نکردیم، در  استان ما برادران اهل سنت بهترین ها هستند من به شما اطمینان می دهم همراه نظام هستند مشکل حادی نداریم.

وی گفت: از برنامه های اربعین به سهم خودم تشکرمی  کنم مخصوصا در ایجاد امنیتی که اشاره کردید این جمعیت آن چنانی که از ایران می رود و دشمنان  به دنبال این بودند مشکلی به وجود بیاید اما هیچ حادثه ای پیش نیامد.