برگزاری مراسم معنوی شب‌های قدردر مصلی نماز جمعه گرگان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی

شب نوزدهم :سه شنبه  99/2/23 
شب بیست و یکم :پنجشنبه99/2/25    
شب بیست و سوم: شنبه:99/2/27

شروع مراسم : از ساعت 23 بمدت 2 ساعت همراه با مداحی و مراسم قرآن به سر توسط حضرت آیت الله نورمفیدی

انتظار می رود خواهران و برادران روزه دار ، با رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی ومراعات کامل ضوابط آن و توجه به آثار شرعی مترتب بر هرگونه سهل انگاری در این زمینه که موجبات ضمان در برابر آسیب دیدگان را فراهم خواهد نمود، با قانون پذیری در این مراسم معنوی حضور پیدا کنند.امید است با حضور شرکت کنندگان عزیز همراه با دقت و رعایت دستورالعمل بهداشتی و الزامات سلامت محیط در مصلی گرگان با دعای خیر ، تضرع و توسل در شب های پربرکت قدر برای دفع بلا قدم برداریم.

بهمراه داشتن ماسک،دستکش و رعایت فاصله گذاری الزامی می باشد.ضمنا کتاب دعا و سجاده و زیرانداز شخصی نیز بهمراه داشته باشید.

دفتر نماینده ولی فقیه دراستان گلستان وامام جمعه گرگان - ستاد برگزاری نماز جمعه شهرستان گرگان

 

 آیت ا... نورمفیدی در دیدار جانشین نیروی انتظامی کشور با ایشان:

مبنای کار در مواجهه با مردم، مُدارا است

 همان گونه که پیامبر گرامی اسلام(ص) به اهمیت مدارا با مردم اشاره دارد در نظام اسلامی هم باید برای سازمان ها و نهادهایی که بیش از همه با مردم سر و کار دارند، مدارا یک اصل و مبنا باشد.

آیت ا... سید کاظم نورمفیدی نماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان در دیدار سردار قاسم رضایی جانشین فرمانده نیروی انتطامی جمهوری اسلامی و سرهنگ دادگر فرمانده جدید انتظامی استان گلستان، ضمن بیان مطلب فوق افزودند:

یکی از معجزات و امتیازات انبیاء این بوده که خداوند آنها را با زبان همان مردم می فرستاد تا بدانند چگونه با مردم مماشات و رفتار کنند. این موضوع آنقدر مهم بوده که پیامبراکرم (ص) فرمود «أمَرَني رَبّي بِمُداراةِ النّاسِ كَما أمَرَني بِأداءِ الفَرائضِ» پروردگارم، همان گونه كه مرا به انجام واجبات فرمان داده، به مدارا كردن با مردم هم فرمان داده است. وقتی پیامبر(ص) به اهمیت مدارا با مردم اشاره دارد، می بایست در سازمان ها و اداراتی که بیش از همه با مردم سر و کار دارند، مدارا یک اصل و مبناء قرار گیرد.

نماینده مقام معظم رهبری اضافه کرد؛ امیرمومنان امام علی(ع) در تائید حق و نفی باطل بدون هیچ گونه انعطاف اما در نهایت مهربانی و تواضع با مردم، عمل می کرد، این می تواند برای نیروی انتظامی که با مردم از نزدیک در ارتباط است یک اصل باشد، چون در بعضی از امورات دخالت داشته و رسیدگی به حق و باطل می کند و این خود یک امتیاز به شمار می رود.

آیت ا... نورمفیدی ادامه داد؛ برخی اعمال صالح که در تعابیر قرآن آمده، سلسله اعمالی است که برای همگان یکسان است مانند انفاق، عبادات، بندگی خدا، روزه و نماز، همه به دنبال انجام آن هستند و البته دارای مراتب متفاوتی است. اما اعمال صالح دیگری وجود دارد که مختص هر صنف است، هر صنفی عمل صالح خاص خودش را دارد. به عنوان مثال عمل صالح فعالان اقتصادی این است که با جهش تولید خود ضمن رفع مشکلات جامعه حتی در صحنه های جهانی هم رقابت کنند. برای نیروی انتظامی هم یکی از اعمال صالحه این است که به گونه ای با مردم ارتباط و برخورد داشته باشد، که منجر به تقویت جایگاه نظام اسلامی شود و علاقه مردم را به نظام هر روز بیشتر کند و با وجود این عزیزان مردم احساس امنیت و آرامش داشته باشند.

نماینده مردم گلستان در مجلس خبرگان رهبری ادامه داد؛ نحوه ارتباط با مردم باید برای نیروی انتظامی به عنوان یک اصل همیشه مد نظر قرار گیرد، این نهاد باید دایم بر روی این موضوع مطالعه و تحقیق کند که به عنوان نماینده نظام اسلامی و از جایگاه قدرت، چگونه با مردم ارتباط برقرار کند و این از رسالت های مهم نیروی انتظامی است و با ارتباط و مواجهه درست با مردم شان و جایگاه نظام جمهوری اسلامی را تقویت کند.

آیت ا... نورمفیدی ضمن تقدیر از خدمات شبانه روزی نیروی انتظامی کشور، تشکر از زحمات سردار قاسمی فرمانده سابق نیروی انتظامی گلستان و آرزوی توفیق برای سرهنگ دادگر فرمانده جدید نیروی انتظامی استان گفت؛ تا آنجائیکه به یاد دارم بحمدالله ما دراستان گلستان از سوی نیروی انتظامی مشکل حادی نداشتیم و فرماندهانی که در این مقام در استان مشغول به خدمت بودند همگی خوب بوده وحاشیه ای نداشتند.

 

همزمان با هفته معلم، طی نشستی از اساتيد مدرسه علميه امام خمينی(ره) گرگان با حضور نماينده ولی فقيه در استان گلستان، مدير و طلاب اين مدرسه علميه تقدير شد.

بر اساس این گزارش به مناسبت هفته معلم، از اساتيد مدرسه علميه امام خمينی(ره) گرگان با حضور نماينده ولی فقيه در استان گلستان آيت‌الله نورمفيدی، مدير حجت‌الاسلام والمسلمين مزرعی  و طلاب اين مدرسه علميه تقدير شد.

نماينده ولی فقيه در استان گلستان در این مراسم گفت: طلاب بايد با افكار علامه مطهری(ره) آشنا شوند؛ چرا كه اين افكار انسان‌ساز است و يك شخص زمانی می‌تواند عنوان معلمی را پيدا كند كه اخلاق، افكار و رفتار او متعلم را ساخته و او را هدايت كند.

در متن لوح تقدیر حضرت آیت الله نورمفیدی به اساتید حوزه علمیه آمده است:

 فرارسیدن هفته معلم و گرامیداشت مقام معلم به عنوان عنصر اصلی در تعلیم و تربیت، فرصتی مغتنم است تا همه یکبار دیگر به نقش و جایگاه ارزشمند معلم بیندیشند.

این موضوع که سالگرد شهادت یک عالم دین و استاد معارف اسلامی که صاحب آثار متعدد و فراوان در اکثر حوزه‌های اندیشه اسلامی است، روز معلم نامیده شده؛ نشان می‌دهد که تعلیم و تربیت در این نظام فکری از چه جایگاه رفیعی بر خوردار است.

امروز که جامعه بیش از هر زمانی نیازمند تعالیم دینی و شناخت معارف دین است قطعا جایگاه ویژه اساتید حوزه علمیه بیش از گذشته مورد توجه باید قرار گرفته تا صالحان و نیکان در این مسند خطیر حضور یافته و تعالیم ارزشمند مکتب اهل بیت(ع) را به طلاب علوم دینی آموزش داده و در کنار علم آموزی تعالیم اخلاقی و انسانی دین مبین اسلام را هم به شاگردان خود ارائه کرده و دو بال علم و تقوا را در طلاب شکل دهند.

ضمن گرامیداشت یاد و خاطره استاد شهید مطهری و همه معلمان شهید،  از خداوند متعال طلب توفیق روز افزون و موفقیت‌های بیشتر را برای اساتید مکتب علم و اندیشه امام صادق(ع) داشته و باشد که در پیشگاه امام زمان(عج) سربلند و خرسند از زحمات و فداکاری‌های خویش باشید.

 

مرحله دوم رزمایش مواسات در گرگان «پویش دست یار- رزمایش همدلی برای ایران همدل» با حضور حضرت آیت الله نورمفیدی نماینده ولی فقیه دراستان وامام جمعه گرگان ،دکتر حق شناس استاندار گلستان و جمعی از مسئولین اجرایی استان گلستان در مصلی گرگان برگزار شد.

نماینده ولی فقیه دراستان گلستان وامام جمعه گرگان با صدور پیامی به مناسبت هفته معلم گفت: سالروز شهادت مظلومانه متفکر شهید آیت الله مرتضی مطهری كه فرزند عزيزي براي امام راحل عظيم الشأن و پشتوانه محكم براي حوزه هاي علميه و دانشگاه ها و نيز خدمتگزاري سودمند براي ملت و كشور بود ، به زیبایی به‌عنوان روز معلم ثبت شده است.

متن پیام به این شرح است:

 

«بسم الله الرحمن الرحیم»

 

یکی از مهم ترین مصادیق تعظیم معلمان و اساتید، حضور در کلاس درس آنان است که انسان علاوه بر اینکه مطالب بسیاری از آنان می آموزد، از آداب و رسوم و اطلاعات غیر درسی نیز بهره مند می شود؛ افزون بر آن، به مقام دوستان خداوند و ثواب آنچه نزد خداست نیز دست می یابد. در حقیقت آموزه های معلم، همانند قطرات باران دلهای تشنه را سیراب و استعدادها را شکوفا می کند.

در جامعه انسانی، اساسی ترین کار، تعلیم و تربیت است و کسی که این رسالت را به دوش می کشد معلم است. معلمی به هر گونه تلاشی که برای هدایت، تکامل و آموزش انسان صورت می گیرد، اطلاق می شود. از همین روست که پیامبران، معلم بشر خوانده می شوند. دغدغه معلم همیشه این است که حیات بشر، بر مدار ارزش ها و کرامت انسانی بچرخد و شناخت خدا و مکتب و دین، همت اساسی آدمی باشد و هیچ بیگانه ای را مجال تجاوز به فرهنگ ارزشی دین و میهن فراهم نیاید.

سالروز شهادت مظلومانه متفکر شهید آیت الله مرتضی مطهری كه فرزند عزيزي براي امام راحل عظيم الشأن و پشتوانه محكم براي حوزه هاي علميه و دانشگاه ها و نيز خدمتگزاري سودمند براي ملت و كشور بود ، به زیبایی به‌عنوان روز معلم ثبت شده است، ضمن گرامیداشت هفته معلم، امیدوارم که معلمان عزیز و همه دست اندرکاران آموزش و پروش و تربیت جامعه اسلامى در دانشگاهها و همچنین حوزه های علمیه تحت الطاف خداوند متعال و توجهات حضرت بقیه الله الاعظم (عج) و منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی ) بیش از پیش در کار تربیتى و آموزشى موفق باشند.