آیت الله سیدکاظم نورمفیدی در دیدار معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی کشوربا ایشان اظهار کرد: ما از اول اعتقادمان بر این بوده که باید در استان تحولی رخ دهد که تاکنون رخ نداده و برای من مایه تاسف است، در گذشته فرض بر این بوده استان های شمالی استان های کشاورزی هستند و به همی دلیل با صنعت مخالفت می شده و اجازه نمی دادند صنعت وارد استان شود و ما از این ناحیه ضرر کردیم.

وی افزود: در استان های شمالی فقط گلستان نبوده و مازندران و گیلان هم هستند که در رده های ده و یازده کشور هستند و ما نمی توانیم جواب مردم را بدهیم که عدالت و انصاف کجاست.

امام جمعه گرگان گفت: من معتقدم قبلا کشاورزی استان ما وضعیت بهتری داشت، زمانی در این منطقه کشاورزی مرکز اقتصادی بود، پنبه رونق داشت که نابود شد در آن زمان  حدود دویست هزار تن محصول پنبه بوده اما حالا به ده هزار تن هم نمی رسد.

وی تاکید کرد: حدود 15 سال به دنبال جزیره آشوراده بودم و معتقدم جزیره اشوراده می تواند چرخ  اقتصادی استان را فعال کند، این درست است که به محیط زیست باید توجه شود  اما محیط زیست نباید موجب ایست شود چراکه در خیلی مکان ها این کارها را کرده اند اما به محیط زیست هم آسیبی نرسیده است.

امام جمعه گرگان اظهار کرد:  یکی از چیزهایی که چندین سال است که مورد بحث و گفتگوست بندر خواجه نفس است که داستان مفصلی دارد، از سال 85 تاکنون عده ای آمده اند و آن مکان را خریده و سرمایه گذاری کرده اند، به نظر من کسی که 12 و نیم میلیون دلار خرج کرده و آن را خریداری کرده نباید به فکر کلک باشد؛ مجوز هم داشتند که زمان آن تمام شده و به دنبال تجدید مجوز هستند اما حرف هایی که گفته می شود مشخص است چه چیزهایی پشت قضایاست، برخی هاوقتی بخش خصوصی برای سرمایه گزاری به استان می آید سنگ اندازی می کنند، یا جهلا یا عمدا مخالفت ها را می کنند تا انقلاب را زیر سوال ببرند.

وی ادامه داد: در زمان مدیریت حضرت علی (ع) اقداماتی در شام انجام می شد تا بگویند علی نمی تواند مدیریت کند، دلتان اگر برای کشور و انقلاب می سوزد باید این مشکلات حل شود تا چوب لای چرخ پیشرفت استان گذاشته نشود و ما بتوانیم به مردم پاسخگو باشیم.

امام جمعه گرگان گفت: مسئولان استانی باید به دنبال راه حل مشکلات باشند نه تنها عنوان کردن آن ها.

 

عزاداران حسینی در گرگان در عمل به پیام عاشورا و در امتداد سوگواری خود در رثای حسین بن علی (ع) و اهل‌بیتش، نماز ظهر عاشورا را در گرگان به امامت نماینده ولی فقیه دراستان گلستان وامام جمعه گرگان اقامه کردند.‌هیئت‌های مذهبی نیز با شنیدن صدای اذان، عزاداری را به بعد از نماز موکول کرده و با چشمانی گریان و دل‌هایی محزون در صفوف نماز ظهر عاشورا ایستادند.

 

در آستانه فرا رسیدن عاشورای حسینی نماز ظهر عاشورا با حضور عزاداران ابا عبدالله الحسین (ع)به امامت حضرت آیت الله نورمفیدی در خیابان امام خمینی (ره) گرگان برگزار می گردد.

 

مراسم عزاداری ماه محرم در مسجد جامع گلشن گرگان همزمان با اقامه نماز جماعت مغرب و عشاء به امامت حضرت آیت الله نورمفیدی برگزار می گردد. این مراسم با سخنرانی آیت الله سید مجتبی نورمفیدی و حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی نورمفیدی و ذکر مصائب اهل بیت (ع) همراه است.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان گفت: در برگزاری چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب، مسئولان باید به دنبال کار محتوایی برای نشان دادن ارزش های انقلاب باشند.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه دراستان گلستان وامام جمعه گرگان، آیت الله سید کاظم نور مفیدی  در همایش  شورای سیاستگذاری و راهبری نکوداشت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی، اظهار کرد: حوادث بزرگ اگر پیامی به دنبال نداشته باشند نابود می شوند و انقلاب ایران تنها حادثه بزرگی بود که همچنان بر ارزش های خود استوار مانده است.

وی افزود: نسلی که امام و جنگ را ندیده و امروز با هجمه های مختلف فرهنگی و اقتصادی روبرو می شود که نیاز به راهنمایی و آگاهی بخشی دارد.

آیت الله نور مفیدی ادامه داد: باید گذشته تاریخ کشور را به نسل جوان تبیین کرد تا آن ها با گذشته این انقلاب و کشور و دلیل ماندگاری آن اشنا شوند و بدانند که وجود استعمارگرانی چون آمریکا و انگلیس و روسیه همواره بر سر این کشور برای دستیابی به منابع آن و استثمار مردمانش سایه افکنده است.

وی افزود: امروز دعواهای جناحی به صلاح کشور نیست و همه جناح ها و مسئولان باید به سمتی حرکت کنند که ارزش ها و رشادت های انقلاب حفظ شود، چرا که دشمن تصمیم دارد این بار با تمام قوا وارد میدان شود و این وظیفه ما است که از حضور و نفوذ آنان جلوگیری کنیم.

به گفته نماینده ولی فقیه در گلستان، امروز ایران کشور مستقل و خودکفایی است که بیگانگان چشم دیدن قدرت نظامی و اقتصادی آن را ندارند.