آیت الله«سیدکاظم نورمفیدی»، در دیدار «عرفان کرپه» رتبه سه کنکور سراسری تجربی با ایشان اظهار کرد: کسب رتبه سوم کنکور سراسری تجربی توسط یکی از دانش آموزان گلستانی باعث خرسندی ما وخوشحالی مردم استان شد.

نماینده ولی فقیه در گلستان ادامه داد: در گذشته معمولا فقط دانش آموزان با بضاعت مالی خوب  می توانستند وارد دانشگاه ها و مراکز علمی شوند ولی این تبعیض برطرف شده و دانش آموزانی که استعداد داشته باشند می توانند افتخارات علمی را کسب کنند که این مهم از دستاوردهای انقلاب اسلامی به شمار می رود.

آیت الله نورمفیدی به نقش حمایت خانواده در کسب این موفقیت اشاره کرد و افزود: در بین بیش از یک میلیون شرکتت کننده در کنکور سراسری دانش آموز گلستانی توانسته ممتاز شود و باید از این بابت شاکر خدای متعال باشد.

وی کسب این موفقیت را شروع رسیدن به قله های عالی دانش برشمرد و تاکید کرد: نباید فقط به این موفقیت اکتفا کنید و باید در مسیر علمی گام های استوارتری را بردارید.

امام جمعه گرگان متذکر شد: نخبگان علمی نباید کشور و مردم خود را فراموش کنند و باید پس از رسیدن به افتخارات و کسب مدارک علمی به مردم و کشور در عرصه های مختلف خدمت کنند.

آیت الله نورمفیدی به نوآوری و رسیدن به قله های موفقیت تاکید کرد و افزود: کسب افتخارات مختلف علمی و فرهنگی و ورزشی  و... نبایدباعث دور شدن انسان از خدا شود.

نماینده ولی فقیه دراستان تصریح کرد:برخورداری از استعداد یک نعمت الهی است و باید قدردان این نعمت بود که راه قدردانی و شکرگزاری از نعمت استعداد، استفاده مفید و حداکثری از آن است.

وی افزود: تفکر، اندیشه و استعداد علمی از جمله نعمت هایی است که هر چقدر انسان از آن استفاده کند و آن را به کار بگیرد قدرت آن بیشتر خواهد شد.

گفتنی است در پایان حضرت آیت الله نورمفیدی از این دانش آموز گلستانی تجلیل نمود.

 

 نماینده ولی فقیه دراستان گلستان وامام جمعه گرگان در پیامی روز خبرنگار را به همه آنانی که در عرصه رسانه و اطلاع رسانی صادقانه تلاش و فعالیت دارند، تبریک  گفت و از زحمات ارزشمند آنان تشکر و قدردانی کرد.

متن پیام به شرح ذیل است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

۱۷ مرداد ماه، روز خبرنگار را به همه آنانی که در عرصه رسانه و اطلاع رسانی صادقانه تلاش و فعالیت دارند، تبریک عرض نموده و از زحمات ارزشمند آنان تشکر و قدردانی می کنم.

امروز جامعه ما نیازمند شفافیت، آگاهی، روشنگری و همچنین محتاج تقویت امید به آینده و افزایش اعتماد عمومی است. خبرنگاران و اهالی رسانه می توانند در این عرصه بسیار موثر باشند. آنچه که آنان را در این مسیر موفق می دارد، حق طلبی و حق گویی و دوری از معادلات ناصواب است، اگر جامعه ما به ویژه فعالان حوزه رسانه، این روایت نبی مکرم اسلام صل الله علیه واله وسلم که می فرماید: «قُلِ الحَقَّ و لا تأخُذکَ فِی اللَّهِ لَومَةُ لائمٍ. حق را بگو و در راه خدا از ملامت هیچ ملامت گری نهراس» را سرلوحه کار خویش قرار دهند، یقینا به رسالت خویش به درستی عمل کرده و حتماً خیر و مصلحت دنیا و آخرت  نیز در آن خواهد بود.

احساس مسئولیت اجتماعی، تلاش برای استقرار عدالت در جامعه و مطالبه گری از مهمترین اصولی است که کار خبر و خبرنگاری و اطلاع رسانی را برجسته می کند و اصلی ترین رسالت یک خبرنگار روشنگری، تقویت دانش عمومی و آگاهی بخشی به جامعه است و همین باعث می شود که جایگاه این حرفه بسیار مهم و تاثیرگذار باشد و اگر مُتّصف به صفت امانتداری، رعایت اخلاق، حفظ شان قلم و صداقت در گفتار و نوشتار شود، بسیار مقدس خواهد بود.

شغل خبرنگاری سختی ها و رنج های خاص خود را دارد و در عین حال شاغلان این حوزه مشکلات فراوانی معیشتی و شغلی دارند که امیدوارم توجه بیش از پیش به این بخش، باعث شود تا خبرنگاران به عنوان چشم های بیدار در کنار همه ارکان جامعه برای حرکت در مسیر تعالی و توسعه به رسالت خویش عمل کنند.

 

  والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

سید کاظم نورمفیدی

رضاجعفری با اشاره به فرا رسیدن ماه محرم، گفت: برای دومین سال متوالی قصد داریم به مناسبت فرارسیدن ماه محرم پویش نصب 2000پرچم سیاه در محلات گرگان را اجرا کنیم.

وی افزود: در این طرح قرار است نصب پرچم عزای امام حسین (ع) در محلات گرگان از سوی دفتر نماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان و موکب علی بن موسی الرضا (علیه السلام) استان گلستان اجرا می‌شود.

 مسئول دفتر نماینده ولی فقیه در گلستان و امام جمعه گرگان تصریح کرد: نصب پرچم عزاداری سیدالشهداء(علیه السلام) بر در خانه ها و سایر اماکن امری معقول و پسندیده است و چون در راستای ترویج معرفت و بصیرت به امام حسین (علیه السلام) است و همچنین باعث تعظیم شعائر الهی است دارای پاداش و ثواب خواهد بود.

 

آیت الله نورمفیدی از علیرضا اکرمی خوشنویس اهل مینودشت که فعالیت هنری، قرآنی دارد تجلیل کرد. در دیدار این هنرمند برجسته با نماینده ولی فقیه استان گلستان و امام جمعه گرگان که به اهتمام موسسه فرهنگی میرداماد برگزار شد، آیت الله نورمفیدی هنر را یک نعمت برای هنرمندان دانست و گفت: هنر خوشنویسی و همه هنرها یک نعمت بزرگ است که همه نمی توانند آن را به دست آورند و چقدر خوب است که از این موهبت برای ترویج هرچه بیشتر معارف الهی بهره گرفته شود.

در این دیدار خوشنویس گلستانی گزارشی از فعالیت های هنری خود ارائه کرد. وی ترجمه لاتین قرآن را خوشنویسی کرده و آثار هنری خود را به بسیاری از کتابخانه های بزرگ کشوراز جمله کتابخانه موسسه فرهنگی میرداماد اهداء کرده است.

 

از سوی آیت الله نورمفیدی از زحمات 3 هزار پرستار و کادر درمانی بیمارستان های استان گلستان تجلیل شد.

بمناسبت عید سعید غدیر، گروه‌هایی متشکل از روحانیون، کارکنان دفتر نماینده مقام معظم رهبری در استان گلستان و خادمین موکب علی بن موسی الرضا(ع) به نمایندگی از آیت الله نورمفیدی به بیمارستان های استان مراجعه کرده و با عرض خداقوت و خسته نباشید به پزشکان، پرستاران، کادر درمانی و بیماران این عید بزرگ را تبریک گفتند.

بر اساس این گزارش، نمایندگان آیت الله نورمفیدی در قالب 6 گروه به 30 بیمارستان  و مراکز درمانی مراجعه کرده و از زحمات 3000 هزار پرستار و کادر درمانی تجلیل کرد.