نماینده ولی فقیه دراستان گلستان وامام جمعه گرگان در مصاحبه با صداو سیمای مرکز گلستان بمناسبت روز جهانی قدس گفت: انشالله این خشم مقدس باعث شود هر چه زودتر فلسطین و مخصوصاً بیت المقدس و مسجدالاقصی از غصب دشمنان اسلام نجات پیدا کند .

متن مصاحبه به شرح زیر است:

«امسال روز جهانی قدس و تظاهرات این روز بخاطر مشکلاتی را که در دنیا  بخاطر ویروس کرونا پیدا شده، احتمالا برگزار نمی شود ولی اهمیت این روز نباید از ذهن ها فراموش شود و باید بدانند که این روز چه نقشی می تواند در آزادسازی بیت المقدس داشته باشد و شاید برای همه روشن شده باشد که این تظاهرات روز جهانی قدس آثار بسیار مثبت و خوبی داشته است.

اینکه امام (ره) این روز را انتخاب کردند برای دفاع از مردم مظلوم فلسطین و آزادی مسجدالاقصی دارای نکاتی است که باید به آن توجه نمود.

اول اینکه؛ درماه مبارک رمضان همه مسلمانان درهمه  بلاد اسلامی یک توجه و اقبال عمومی نسبت به خداوند متعال در این ماه با برکت پیدا می کنند، این یک حقیقتی است که در کل جهان اسلام در این ماه یک جنبش معنوی پیدا می شود.

دوم؛ روز جمعه آخر ماه مبارک رمضان دارای یک ویژگی خاصی است در همه بلاد اسلامی به جمعه آخر ماه مبارک رمضان جمعه الوداع می گویند یعنی جمعه ای که باید با این ماه مبارک وداع کرد چون احساس می کنند ماه رمضان از نزد آنها بیرون میرود.

از طرفی مسئله فلسطین و مسجدالاقصی و آزادی قدس اینها مسائل مورد نظر حضرت امام(ره) بوده که انصاف قضییه این است که نام گذاری این روز بعنوان روز جهانی قدس تاکنون تاثیرات مثبت و عمیقی داشته است.

این تظاهرات هر چه گسترده تر شود، موثر تر خواهد بود. دلیل اینکه این تظاهرات موثر بوده، وحشتی است که دشمن از روز جهانی قدس دارد. لذا در روزهای نزدیک به روز جهانی قدس دشمنان شروع می کنند به تبلیغات، مخصوصا درآن کشورهایی که حضور گسترده ای دارند.  با تبلیغات خودشان در بین مردم وحشت و ترس ایجاد می کنند و بدنبال مایوس  کردن  مردم هستند. هر چند این تبلیغات تاثیری نداردو اما خود اینها نشانه این است که روز جهانی قدس موثر است. ولو اینکه امسال این تظاهرات با توجه به شرایط ویروس کرونا برگزار نشود، اما باید با برنامه ریزی به یک شکلی مسلمانان در همه بلاد اسلامی تنفر خودشان را ازاین غصب و جنایتی را که رژیم غاصب اسرائیل و آنهایی را که پشتیبان این کشور متجاوز هستند نشان بدهند که اگر تظاهرات نشد به شکلی دیگری نفرت خودشان را ابراز کنند که انشالله این خشم مقدس باعث شود هر چه زودتر فلسطین و مخصوصاً بیت المقدس و مسجدالاقصی از غصب دشمنان اسلام نجات پیدا کند  که انشالله آن روز دیر نخواهد بود.»

  شبهای قدر علاوه بر نزول قرآن در آن برترین مخلوق خداوند رستگار شد و به آسمان پرکشید و اندوهی بزرگ بر دل عاشقان و مددخواهان از برکت نامش بردلها گذاشت و این شب بهانه ای است برای جلا دادن به دلهای خش خورده مومنانی که بیست و سه روز را در مهمانی خدا سپری کرده اند.

شب‌های قدر در روز ۱۹، ۲۱ و یا ۲۳ ماه رمضان است. در چنین شبی قرآن بر پیامبر اسلام نازل شد و بنا بر روایاتی احتمال نزول قرآن در شب بیست و سوم رمضان بیش از دیگر شب ها است .

سومین شب از شب‌های قدر، شب پر رمز و رازی است که فرشتگان و ملکوتیان برای تقریر سرنوشت یک ساله زمینیان و آوردن هر خیر و برکتی برای آنها نازل می‌شوند.

امشب هم در حالی رو به پایان است که مردم مؤمن گرگان در مصلی وحدت این شهر با برپایی آئین ‌معنوی با خالق هستی راز و نیاز و مناجات کردند.

در این مراسم که با تلاوت قرآن کریم آغاز شد یاد و خاطره شهدای ناو کنارک و نمایندگان فقید استان گلستان در حادثه هواپیمایی یاک 40 و سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و جان باختگان ویروس کرونا گرامی داشته شد و مومنین خدا جو در ادامه با ذکر مناجات و مصائب اهل بیت (ع) توسط مداح اهل بیت (ع ) به استقبال سخنرانی و مراسم قران به سر توسط حضرت آیت الله نورمفیدی نماینده مقام معظم رهبری دراستان گلستان رفته وبه مناجات و راز و نیاز با پروردگار خویش پرداخته و هم نوا با دیگر مؤمنان با ندای العفو العفو از خداوند طلب مغرفت و آمرزش کردند.

امام جمعه گرگان دراین مراسم گفت:اینکه انسان در این شب‌ها در درگاه الهی اعتراف کند که بنده خوبی برای ایشان نبوده است این اعتراف وسیله قرب الهی خواهد شد.

نماینده ولی فقیه دراستان گلستان خاطرنشان کرد: خداوند از رگ گردن به ما نزدیک‌تر است هیچ چیز در برابر درگاهش مخفی نمی‌ماندحتی خیانت چشم نیز از دیدگاه خداوند مخفی نیست.

آیت‏ الله نورمفیدی با بیان اینکه روز قیامت به خاطر اعمال نیک و بدمان، ما را در بهشت و جهنم قرار نمی دهند، افزود: آتش جهنم همین اعمال ما هستند که آن روز در نظرمان مجسم خواهند شد.

به گفته وی، بهشت و جهنم در این دنیا کنار انسان ها هستند و اطراف آنها را احاطه کرده اند.

امام جمعه گرگان خاطرنشان کرد: تا زمانی که زنده هستیم این آتش ها را نمی بینیم، اما بعد از مرگ وقتی پرده عالم کنار رفت با حقایق کارهایی که انجام دادیم آشنا می شویم.

وی با اشاره به اینکه خداوند از توبه بنده خود خشنود می شود، تصریح کرد: خداوند ملکی را در این شب مامور کرده تا غم افراد را برطرف کند و ما باید قدر دانی کنیم.

امام جمعه گرگان با بیان این که ثروت، ضامن خوشبختی انسان نیست، خاطرنشان کرد: سعادت واقعی را باید در عالم قیامت جستجو کنیم، چنین سعادتی نصیب کسی می شود که دل در گرو پروردگار دارد و جز او، دلبسته کسی نیست.

  این مراسم در مصلی نماز جمعه گرگان با حضور آیت الله 'سیدكاظم نورمفیدی' نماینده ولی فقیه در گلستان و امام جمعه گرگان و مردم مؤمن و عزادار همراه با گرامیداشت 248 شهید ماه مبارک رمضان استان گلستان با رعایت دستورالعمل بهداشتی و الزامات سلامت محیط  برگزار شد.

در مراسم مصلی وحدت گرگان ابتدا تلاوت قرآن کریم توسط قاری (فرامرزی) قرائت شد سپس وزیری رئیس سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران بنیاد شهید استان به گرامیداشت 248 شهید ماه مبارک رمضان پرداخت و در ادامه ' علی شریفی' یكی از مداحان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) با ذكر مناجات به مداحی پرداخت.

این مراسم با قرآن به سر توسط آیت الله 'سیدكاظم نورمفیدی' نماینده ولی فقیه در گلستان و امام جمعه گرگان و ذکر دعا و مناجات  مومنین در مصلی گرگان پایان یافت.

 

  احیا شب نوزدهم ماه مبارک رمضان با رعایت فاصله گذاری اجتماعی در مصلی گرگان با حضور مومنین خدا جو و مراسم قرآن به سر توسط حضرت آیت الله نورمفیدی برگزار شد.

در نخستین شب قدر، با حضور نیروهای امدادی تست و پایش سلامت از حاضران در مراسم انجام شد.

 

 

با اعلام ستاد ملی کرونا مبنی بر برگزاری شب های قدر با رعایت دقیق نکات بهداشتی، مصلی نماز جمعه گرگان به همین منظور برای برگزاری شب های احیا با حضور عزیزان شهرداری گرگان ضدعفونی و گندزدایی شد.