تاکید حضرت آیت الله نورمفیدی بر حفظ حرمت پیکرهای جانباختگان بر اثر بیماری کرونا و رعایت موازین شرعی همراه با ملاحظات بهداشتی

 آیت ا... نورمفیدی نماینده ولی فقیه دراستان گلستان وامام جمعه گرگان در تماس با مسئولان ذیربط استان گلستان، ضمن تشکر مجدد و صمیمانه از مجموعه دست اندرکاران ستاد مقابله با بیماری کرونا به ویژه پزشکان، پرستاران، کادر درمانی، خیرین و تشکل های مردمی و مذهبی اظهار داشتند؛ باید سعی شود حرمت پیکر متوفیانی که در اثر بیماری کرونا جان باختند پاس داشته شود و ضمن رعایت امور بهداشتی، حتی المقدور موازین شرعی و احکام میت برای آنان اجرا گردد.

کمک سه میلیارد ریالی به قرار گاه پشتیبانی مقابله با کرونا/کمک دو میلیارد و سیصد میلیون ریالی جهت تهیه 3 هزار بسته بهداشتی و توزیع رایگان بین نیازمندان

 مسئول دفتر نماینده ولی فقیه در استان گلستان:بنا به وظیفه انسانی و دینی و با تاکید حضرت آیت الله نورمفیدی تا ریشه کنی بیماری کرونا در کنار مردم و خادمان سلامت خواهیم بود

رضا جعفری مسئول دفتر نماینده ولی فقیه دراستان ضمن اعلام  این مطلب گفت؛ حضرت آیت ا... نورمفیدی از ابتدای شیوع این بیماری در استان به صورت مداوم پیگیر امور بوده و ضمن ارتباط با مسئولان ارشد کشور  و استان برای رفع مشکلات و کمبودها تلاش می کنند.

وی درادامه اظهار داشت: نماینده محترم ولی فقیه در استان مبلغ سه میلیارد ریال به ستاد مبارزه با کرونا و نیز دو میلیارد و سیصد میلیون ریال برای تهیه  بیش از 3 هزار بسته بهداشتی و توزیع رایگان بین خانواده های نیازمند و آسیب پذیر اختصاص دادند. این بسته ها  حاوی دستکش، ماسک، مواد ضدعفونی کننده  و مواد شوینده است.علاوه بر توزیع سبد سلامت، همکاران این دفتر و خادمان موکب علی بن موسی الرضا(ع) برای ضدعفونی کردن معابر عمومی شهرستان گرگان و آق قلا با هماهنگی مراکز ذیربط تلاش مداوم دارند.

مسئول دفتر امام جمعه گرگان اضافه کرد:همچنین با توجه به شرایط پیش آمده به دستور حضرت آیت الله نورمفیدی حدود 1000بن خرید کالا بین خانواده های نیازمند توزیع شده است.علاوه بر این موکب علی بن موسی الرضا (ع) وظیفه پخت غذای بیماران نقاهتگاه کرونا را نیز بر عهده گرفته و آشپزخانه مسجد جامع گلشن هر روز برای دو وعده ناهار و شام اقدام به تهیه غذای این عزیزان می کند.

جعفری افزود: روزانه تعدادی از نیروی داوطلب از سوی این دفتر و موکب برای کمک در تولید و بسته بندی اقلام بهداشتی اعزام می شوند.

مسئول دفتر نماینده ولی فقیه دراستان وامام جمعه گرگان  در پايان گفت: بنا به وظیفه انسانی و دینی و با تاکید حضرت آیت الله نورمفیدی تا ریشه کنی بیماری کرونا در کنار مردم و خادمان سلامت خواهیم بود

حضرت آیت الله نورمفیدی نماینده ولی فقیه دراستان گلستان و امام جمعه گرگان طی تماس تلفنی با وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی ضمن تشکر از تلاش های بی وقفه و صمیمانه مجموعه پزشکان ، پرستاران و کادر درمانی در مبارزه با ویروس کرونا با اشاره به برخی کمبودها در مراکز درمانی استان خواستار توجه و عنایت ویژه به استان گلستان شد.

 

دکتر نمکی نیز در پاسخ ضمن تشکر از همراهی مردم ،پزشکان و پرستاران و کادر درمانی استان قول مساعد داد برای رفع کمبود ها اقدام کند.

آیت ا... نورمفیدی در گفتگو با صدا و سیمای مرکز گلستان:مردم تذکرات مسئولان بهداشت و درمان را جدی بگیرند و عمل کنند.

«لازم می دانم دراین روزهایی که جامعه ما و مردم با تهدید بیماری مواجه هستند، تذکراتی را خدمت همه داشته باشم.

اول اینکه از همه پزشکان  و پرستاران که انصافاً با نهایت جدیت و دلسوزی انجام وظیفه می کنند، ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی گلستان و همه پزشکان و پرستاران و کادر بهداشتی و درمانی تشکر و قدردانی کنم، انشاالله هم در نزد مردم مقبول بیفتد و هم خدای متعال از همه شما راضی باشد و اجر و پاداش الهی و آسمانی به همه شما عنایت فرماید.

نکته دوم تذکری است که باید به مردم عرض کنم و آن اینکه توصیه هایی را که پزشکان و کارشناسان در این رابطه دارند با نهایت دقت انجام دهند، به هر حال این گرفتاری پیش آمده مستلزم آن است که خود مردم هم در این رابطه همکاری کنند. بنابراین به توصیه هایی که تذکر داده می شود و دائما تکرار هم می شود همه مردم توجه کنند.

نکته و توصیه بعدی من این است که در عین حالی که باید مردم  و پزشکان و پرستاران عزیز مراقبت کنند از دعا غافل نباشند  برای اینکه اتفاقا دعا جایش هم اینجاست، یعنی در کنار مسئولیتی را که پزشکان دارند و با مراقبتی که خود مردم انجام می دهند در عین حال دعا نقش بسیار مهمی ایفا می کند. وقتی همه مردم  از درگاه الهی طلب کنند مسلما خدای متعال خواسته ملت و همه مردم را پاسخ خواهد داد و انشالله امیدواریم هر چه زودتر این بلیه و گرفتاری رفع شود.

نکته دیگر اینکه مردم خیلی ترس و وحشت و اضطراب به خودشان راه ندهند، این یک گرفتاری است که پیش آمده و مهم این است که مردم طمائنینه، آرامش و امید داشته باشند. انشاالله  اینها برطرف خواهد شد. ترس و اضطراب از گرفتاری، بیشتر به انسان لطمه وارد می کند. با توکل به خدا و مراقبت هایی که می کنید هیچ ترسی به خودتان راه ندهید و به لطف الهی برطرف خواهد شد.

از دیگر مسئولین و استاندار محترم و مسئولینی که دراین رابطه برای کمک به مردم همکاری و تلاش می کنند و زحمت می کشند از همه آنها تشکر می کنم و در عین حال چون مردم این روزها ناراحت هستند ممکن است به محض اینکه دچار سرما خوردگی معمولی شوند، به مراکز درمانی مراجعه  کنند. توصیه من این است که این مسئولین و کادر درمانی این آمادگی را داشته باشند به مردمی را که مراجعه می کنند پاسخ مناسبی بدهند که اضطراب مردم هم تقلیل پیدا بکند.من دیشب با بعضی از عزیزان صحبت کردم و تذکر دادم مراکزی را که این آمادگی را دارند، کوتاهی نکنند، همکاری داشته باشند.

دعا می کنیم خدای متعال هر چه زودتر این گرفتاری را از همه مردم جهان مخصوصا از کشور و استان ما برطرف کند. یقینا ترس و اضطراب دراینجا جایگاهی ندارد. تست مثبت دراین رابطه شاید 5 درصد هم نباشد با توکل بر خدا از این مرحله عبور خواهیم کرد و کرونا را شکست خواهیم داد.

 

موفق و موید باشید

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

دشمن سعی و تلاش دارد بین فرق اسلامی، شیعه و سنی اختلاف بیاندازد تا ما را از اصل وظیفه ای که  بر عهده داریم غافل کند، امروز مهم ترین وظیفه مسلمین پرهیز از اختلاف و دعواهاست و باید با وحدت و همدلی از دین خدا و ساحت پیامبر(ص) و قرآن  کریم دفاع کنیم. مسلمانان باید بیدار باشند و به دام دشمن نیفتند.

 آیت الله نورمفیدی در دیدار تعدادی از علما و اساتید کشورهند با ایشان افزودند: کسی که امروز مباحث اختلاف انگیز بین شیعه و سنی را مطرح می کند، یقینا یا جاهل است یا مزدور دشمنان اسلام و مسلمین، یقین بدانید و شک نکنید داعش و امثال آنها از مسلمانان نیستند و مزدور و ساخته و پرداخته دشمنان هستند، در واقع  باید بگوییم یک اسلام بدلی درست کردند تا مردم جهان را از اسلام ناب متنفر کنند.

ایشان اضافه کردند: دشمنان اسلام با برنامه ریزی و اجیر کردن مزدوران حرف هایی را از سنی ها علیه شیعیان و از شیعیان علیه سنی ها پخش می کنند تا با اختلاف افکنی و تفرقه بین شیعه و سنی به به اهداف خودشان برسند.

نماینده مقام معظم رهبری در استان گلستان با اشاره به وظیفه مسلمانان در شرایط امروز دنیا گفت: مهم تر و واجب تر  از نماز که ستون دین ماست، این است امروز متوجه دامی که  دشمن برای ما پهن کرده اند، باشیم.اینکه یک مسلمان نماز بخواند ولی در اردوگاه دشمن واهداف شیطانی آنها در اسلام بدلی و بی محتوا  فعالیت کند باید به مسلمان بودن و درجه ایمان او شک کرد.

آیت الله نورمفیدی درادامه با اشاره به جایگاه قرآن در بین مسلمانان گفت:علمای تفسیر زحمات زیادی کشیدند اما امروز کارهای فراوانی درتفسیر قرآن کریم باید انجام شود که وقتی آیات قرآن برای مردم تلاوت می شود این حس در همه ایجاد شود که قرآن برای امروز با آنها حرف می زند. چرا که  قرآن تا روز قیامت جریان دارد. ما روایت داریم همانطور که خورشید و ماه هر روز تازه هستند قرآن هم هیچ وقت کهنه نمی شود، پس قرآن برای آن روز نبوده و برای تمام زمان هاست. همانگونه که مرحوم اقبال لاهوری می گوید: «من یک روز بعد نماز صبح مشغول خواندن قرآن بودم پدرم از جلوی اتاقی که من مشغول خواندن قرآن بودم عبور کرد، به من گفت: طوری قرآن بخوان و انس بگیر که گویا همین الان این آیات از آسمان بر قلب نورانی پیامبر(ص) نازل شده است.»

ایشان با قرائت آیه شریفه «وَقَالَ الَّذِينَ كَفَرُوا لَا تَسْمَعُوا لِهَٰذَا الْقُرْآنِ وَالْغَوْا فِيهِ لَعَلَّكُمْ تَغْلِبُونَ» ادامه دادند: کفار تبلیغ و ترویج می کردند که به قرآن گوش ندهید و در تبلیغات شان می گفتند کاری کنید که صدای قرآن به گوش کسی نرسد تا مسلمانان از ایمان و اعتقاد خودشان برگردند.امروز دشمنان اسلام مضمون این آیه قرآن کریم را علیه ما مسلمانان به کار می برند و در شرق و غرب عالم، همّ و غمّ آنها این است چراغی که اسلام روشن کرده را خاموش کنند و دراین راه برای آنها شیعه و سنی هم ندارد، بنابراین شیعه و سنی امروز باید برای دفاع از اسلام و قرآن بیدار باشند.

نماینده ولی فقیه دراستان در پایان با اشاره به وحدت شیعه و سنی در استان گلستان اظهار داشت: یکی از کارهای خوب ما همزمان با انقلاب اسلامی دراین استان وحدتی است که بین برادران شیعه و سنی بوجود آمده، این وحدت و همدلی از امتیازات کشورمان مخصوصا استان ما است  که شیعه و سنی با صفا و صمیمیت با رعایت خیلی از مسائل و احترام متقابل در کنار هم زندگی می کنند،  وحدت شیعه و سنی در استان گلستان می تواند الگو و نمونه ی موفقی برای جهان اسلام باشد.