آیت الله نورمفیدی با اشاره به توصیه های اکید مقام معظم رهبری در یک دهه اخیر و تاکید ایشان بر رفع مشکلات اقتصادی، گفت:استاندار جدید به تولید در استان توجه کند و یک تیم اقتصادی قوی برای رفع موانع تولید تشکیل دهد.

آیت الله «سیدکاظم نورمفیدی» امروز(۴آبان) در مراسم تکریم و معارفه استاندار سابق و جدید استان گلستان ضمن قدردانی از تلاش های بی شائبه  دکتر حق شناس در مدت ٢٨ ماهف اظهار کرد: ایشان مخلصانه کار کردند ، یکی از امتیازاتشان ارتباط دوستانه با مردم بوده است.

نماینده ولی فقیه در گلستان با بیان اینکه مردم داری در نظام اسلامی از ضروریات است، با تبریک به زنگانه استاندار جدید، اظهار امیدواری کرد مشکل زیربنایی استان به همت استاندار جدید مرتفع شود.

وی با تاکید براینکه که خردمندی این است که یک مسئول اصل و فرع را از هم تشخیص دهد، ادامه داد: بیشتر مردم به دنبال مسائل فرعی اند؛ اگر کسی به ریشه های اصول توجه کند بسیاری از مشکلات رفع خواهد شد.

آیت الله نورمفیدی با بیان اینکه مقام معظم رهبری سالهاست عنوانی را که برای سال انتخاب می کنند اقتصادی است، تصریح کرد: معلومه این اصل و ریشه است، به خصوص امسال که یک عنوانی را مطرح کردند تولید و مانع زدایی ها؛ یعنی تولید ریشه و اساس حل همه مشکلات  است.

وی با بیان اینکه اقتصاد باید از دخالت دولت ها خارج شود، افزود: دولت ها باید نقش هدایت گر و راهنما را ایفا نماید.

امام جمعه گرگان با تاکید براینکه تولید اصل و اساس رفع مشکل اقتصادی است، اذعان کرد: اقتصاد ما مشکل دارد و شکی نیست. انتظارم از دولت این است که عنایت ویژه به این مسائل داشته باشند.

وی با بیان اینکه  رهبر معظم انقلاب در سخنرانی اخیر نگاه به شرق در مقابل نگاه به غرب را توصیه کردند، خاطرنشان شد: ریاست جمهوری و هیئت دولت هم به این مهم  توجه دارند که جای خرسندی دارد.

آیت الله نورمفیدی از استاندار جدید خواست تا به تولید در استان توجه کند و یک تیم اقتصادی قوی برای تحقق این مهم و رفع موانع تولید تشکیل دهد.

وی تاکید کرد: آنهایی که اهل تولید هستند و مشکلات دارند باید بنشینند و این مشکلات را حل کنند.

نماینده ولی فقیه درگلستان با تاکید براینکه وحدت یک تاکتیک نیست یک اصل الهی است که رهبری هم اخیرا تاکید و بیان کردند، گفت: تا وحدت نباشد نمی شود، کاری انجام داد، اگر دشمن دنبال این است که جنگ بین شیعه و سنی درست کند و مسلمانان را به جان هم بیاندازند موفق نخواهد شد.

وی با بیان اینکه در اداره نظام از کسانی که توانمند هستند باید استفاده شود، ادامه داد: در گلستان مشکلات اساسی داریم، خلیج گرگان دارد از بین می رود و احساس خطر میکنم جناب وزیر کشور به این مشکل توجه جدی داشته باشید.

امام جمعه گرگان بیان کرد: چرا برای رفع مشکلات زیربنایی استان تعلل و کوتاهی می شود.

وی به موقعیت اقتصادی جزیره آشوراده اشاره کرد و افزود: ٢٠ سال است که دنبالش هستم از این ظرفیت برای توسعه استان استفاده شود، این جزیره می تواند سکوی پرتاب اقتصادی برای گلستان باشد؛ منشأ ای برای رشد اقتصادی باشد

آیت الله نورمفیدی گفت: راه آهن افتتاح شد ولی متاسفانه کریدور شمال و جنوب توسعه نیافت و نشد ما این ظرفیت را از دست دادیم، اینا برای استان توسعه به همراه دارد که باید بیشتر مورد توجه باشد.

برای رفع مشکلات استان، شما به عنوان استاندار باید اولویت اول تان چیدن تیم قوی، دلسوز و اهل کار باشد تا بتوانید مشکلات را از مسیر راه بردارید.

آیت ا... نورمفیدی در دیدار علی محمد زنگانه استاندار جدید استان گلستان با ایشان، با خواندن روایتی از پیامبر گرامی اسلام افزودند: پیامبر اکرم(ص) می فرماید، همیشه به دنبال کار ریشه ای و بزرگ باشید و با کارهای کوچک خودتان را زیاد مشغول نکنید. این کلام نوارنی بدان معنا نیست که به کارهای کوچک توجه نداشته باشید. بلکه کارهای کوچک استان را به مسئولین رده پایین تر بسپارید و شما و آنهایی که راس کار هستید، خودتان را مشغول کارهای بزرگ کنید.

ایشان ادامه دادند: در زمان انتخاب استانداران قبل هم این نکته را به آنان متذکر می شدم. پرداختن به پروژه های بزرگ و حل مشکلات کلان استان طبیعتا مشکلات ریز استان را نیز خود به خود حل خواهد کرد. شما چون اهل این استان هستید بیشتر از مسئولانی که اهل این استان نیستند انگیزه کار دارید. نه اینکه آنان اهل کار نباشند، منظور این نیست، بلکه انگیزه شما به عنوان یک گلستانی برای حل مشکلات استان یقینا بیش از دیگران است.

 نماینده مقام معظم رهبری گفتند: یکی از برنامه های اساسی دشمن ایجاد اختلاف و تکه تکه کردن نظام و مردم است. همانند نقشه ای که در کل جهان اسلام به دنبال آن هستند و تفرقه و درگیری بین مسلمانان را در اولویت کارهای خودش قرار داده است. ما باید با هوشیاری خودمان مواظب توطئه های دشمنان باشیم. و چتر نظام را بالای سر همه جریان های سیاسی  که مشکلی با نظام ندارند، داشته باشیم.

ایشان افزودند: بنده همیشه برای موفقیت دولت و آقای رئیسی دعا میکنم. همه باید مسائل سیاسی و منافع شخصی  را رها کنند و همه دست به دست هم به دنبال رفع مشکلات اقتصادی و بهبود وضعیت معیشتی مردم باشیم.

 

امام جمعه گرگان، زیبایی، نظافت و نظم را از خصوصیات شهر اسلامی بیان کرد.

آیت الله«سیدکاظم نورمفیدی» در دیدار محمدرضا سبطی، شهردار جدید گرگان با ایشان گفت: شهر اسلامی باید چند خصوصیت داشته باشد.

نماینده ولی فقیه در گلستان نخستین خصوصیت شهر اسلامی را زیبایی عنوان کرد و گفت: خداوند متعال نیز بر زیبایی تاکید کرده آمد و حدیث داریم که خداوند زیباست و زیبایی ها را دوست دارد.

وی تاکید کرد: این موضوع باید مورد نظر  مدیران شهری باشد و در طراحی شهری یک بروز و جلوه ای از دین و خدا هم نشان داده شود.

آیت الله نورمفیدی ادامه داد: تمیزی و نظافت از دیگر خصوصیات شهر اسلامی است که در اسلام هم تاکید و سفارش زیادی شده است.

وی خاطرنشان کرد: پیامبر اسلام (ص) نیز بر تمیزی و نظافت توجه ویژه ای داشت و همیشه موقع خروج از منزل خودش را معطر می کرد.

نماینده ولی فقیه در گلستان گفت: در روایات زیاد هم بر مسئله تمیزی و نظافت تاکید شده است، بنابراین نظافت و تمیزی مهم است.

وی، سومین خصوصیت شهر اسلامی را نظم خواند و خطاب به شهردار گرگان گفت: مسئله نظم خیلی مهم است و باید مورد توجه قرار گیرد.

آیت الله نورمفیدی با اشاره به پارک بانوان گرگان، افزود: موقعیت مکانی پارک بانوان فعلی مناسب نیست و باید جایی مناسبی برای آن در نظر گرفته شود.

 

امام جمعه گرگان گفت :با توجه به آماده بودن زیر ساخت های لازم در مجتمع پرورش میگو گمیشان از سرمایه گذاران بومی استان درخواست می کنم  در این عرصه مهم تولیدی با  سرمایه گذاری خود گام مهمی را برای ایجاد اشتغال و توسعه اقتصادی بردارند .

آیت الله نورمفیدی درحاشیه بازدید یکروزه از مجتمع پرورش میگو گمیشان با تبریک میلاد حضرت رسول اکرم (ص) و هفته وحدت گفت:امروز ازنزدیک شاهد فعالیت امرمهم تولیدی در استان بودم و به تلاش و فعالیت همه عزیزان در این عرصه مهم اقتصادی استان خدا قوت می گویم و از همه خدمتگزاران دراین عرصه مهم تولیدی تشکر می نمایم.

نماینده ولی فقیه دراستان تصریح کرد: دیدن و اشتغال جوانان نجیب ترکمن صحرایی را که قبلا برای گذراندن زندگی مجبور به صید در دریا و مشکلات عدیده آن درگیر بودند برای من خوشحالی مضاعفی را دراین مجتمع پرورش میگو درپی داشت.

وی افزود :با توجه به آماده بودن زیر ساخت های لازم دراین مجتمع پرورش میگو از سرمایه گذاران اقتصادی و بومی استان درخواست میکنم  در این عرصه مهم تولیدی با  سرمایه گذاری خود گام بلند و مهمی را برای ایجاد اشتغال و توسعه اقتصادی مردم بردارند  که به گفنه کارشناسان ضمن ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی از هر هکتار مکان دراختیار گرفته شده  پرورش میگو بیش از 90میلیون تومان درآمدزایی را نیز خواهند داشت .

آیت الله نورمفیدی در ادامه با اشاره به اینکه گلستان در سال‌های اخیر با روی آوردن به توسعه آبزی پروری، به یکی از استان‌های برتر پرورش میگو در کشور تبدیل شده است ،گفت: در سفر ریاست محترم جمهور به استان گلستان یکی از درخواست های من از ایشان تعیین اعتبار برای  بهره برداری از مجموع ۲ فاز مجتمع میگو گمیشان است چرا که این مجتمع ها ضمن اشتغال زایی گسترده بسیار در رونق اقتصادی و امنیت پایدار منطقه موثر خواهند بود.

وی افزود: این تنها مرکز بزرگ پرورش میگو است که از یک دهه پیش با استفاده از آب دریای خزر فعال است واگر دولت 1500میلیارد تومان دراین مجتمع برای بهره بردای فاز دوم آن هزینه کند به گفته مسئولین شیلات استان 6هزار شغل را برای مردم منطقه در پی خواهد داشت.

نماینده مقام معظم رهبری دراستان گلستان درادامه بازدید یکروز ه خود با حضوردر جمع کارگران مرکز عمل‌آوری و بسته‌بندی میگو اظهار داشت: مردم گمیشان از بیکاری رنج می برند و توصیه همیشگی من به مسئولین استانی و کشوری این بود که برای ایجاد اشتغال مردم خوب ترکمن صحرا کاری انجام دهند واینکه امروزبرادران و خواهران ترکمن رادر این مکان مشغول به کار و در آمد زایی می بینم بسیار برایم مسرت بخش است .به همه شما خداقوت میگویم و برایتان آرزوی موفقیت  و سلامتی از خداوند متعال مسئلت دارم.

 

 

 پیام تبریک مشترک نماینده ولی‌فقیه در استان و استاندار گلستان به مناسبت هفته وحدت و میلاد فرخنده پیامبر اعظم(ص)

 

بسم الله الرحمن الرحیم

پیامبران سر سلسله هدایت آدمیان به سوی مبدأ نور بوده اند و بشر همواره برای نیل به تعالی نیازمند تعالیم معرفت بخش انبیا بوده است.

میلاد مسعود پیامبر گرانقدر اسلام حضرت محمد مصطفی (ص) هنگامه شور انگیزی برای بشریت محسوب می شود چرا که زمینه برخورداری تمام ابنا بشر از انسان کامل فراهم آمد و آدمی در تمام نسل ها تا به امروز توانسته است از ظرفیت بی بدیل انسانی اخلاق مدار با سیره ای منحصر به فرد و الگویی تمام عیار بهره گیرد.بشر امروز بیش از هر زمان دیگری نیازمند بهره گیری از منابع اخلاقی است و بی تردید هیچ کس بهتر و بیشتر از نبی مکرم اسلام نمی تواند نمادی از اخلاق گرایی و اخلاق مداری باشد چنانکه ایشان عامل بعثت خود را تکمیل مکارم اخلاقی یاد می کند.

گلستان به عنوان نگارستان ایران نمونه کاملی از همزیستی همدلانه شهروندان از اقوام و مذاهب گوناگون و در واقع جلوه ای از اسلام ناب محمدی است و الگویی برای همگان محسوب می‌شود.

اینجانبان فرا رسیدن میلاد با سعادت پیامبر اعظم حضرت محمد (ص) و هفته وحدت را به تمامی مردم فهیم و ولایت مدار استان گلستان تبریک عرض می نماییم و امیدواریم شاهد تقویت هرچه بیشتر وحدت موجود در استان باشیم و ثمره این وحدت و همدلی توسعه و پیشرفت همه جانبه گلستان باشد.

 

سید کاظم نورمفیدی

نماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان

هادی حق شناس  استاندار گلستان