پیام تشکر حضرت آیت الله نورمفیدی نماينده مقام معظم رهبري در استان گلستان و امام جمعه گرگان  و دکتر حق شناس استاندار گلستان از رسانه ملی برای پوشش انتخابات

 

        

بسمه تعالی

 

جناب آقای عبدالعلی علی‌عسگری

ریاست محترم سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران

 

سلام علیکم

 

انتخابات مظهر اراده ملت و بفرموده حضرت امام (ره) مجلس در رأس امور است.

 

حضور گسترده مردم در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی برگ زرین دیگری در کارنامه افتخارات ملت بزرگ و قهرمان ایران اسلامی را به ثبت رسانید و بی گمان این مشارکت گسترده موجب یأس و تلخ کامی دشمنان جمهوری اسلامی ایران گردید .

 

رسانه ملی به عنوان یار و همراه همیشگی مردم در تصویر گری رشادت ها، پایمردی ها، همدلی ها و حضور گسترده آنان در لحظه های سرنوشت ساز و تاثیر گذار در سطح ملی و بین المللی بوده است و در انتخابات دوم اسفند ماه بار دیگر این همنوایی و هم آوایی را به رخ جهانیان کشانید.

 

اینجانبان ضمن تبریک به مردم سلحشور و قدرشناس جمهوری اسلامی ایران جهت حضور در انتخابات باشکوه دوم اسفند ماه از جنابعالی و تمامی دست اندرکاران آن سازمان خصوصاً در استان گلستان جهت پوشش لحظه به لحظه و انعکاس اخبار این رویداد تاریخی تقدیر می نماییم و امیدواریم بتوانیم در مسیر توسعه کشور و استان با حفظ وحدت گام های موثری را برداریم.

 

سید کاظم نورمفیدی       هادی حق شناس

 

٩٨/١٢/٢

آیت الله سیدکاظم نورمفیدی، نماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان در اولین ساعات روز 2 اسفند با حضور در شعبه اخذ رای در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی شرکت کرد و رای خود را در صندوق اخذ آرا انداخت.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان پس از رای دادن در گفتگو با رسانه ها گفت:  امروز را به همه ملت ایران تبریک می گویم و امیدوارم همه مردم  ما افتخار شرکت در انتخابات را پیدا و نمایندگان خود را  برای مجلس انتخاب کنند .

وی افزود: همه باید توجه داشته باشیم انتخابات یک نوع جهاد است چرا که می توانیم با انتخاب درست خود دشمنان مان را نا امید کنیم. شرکت گسترده مردم در انتخابات موجب ناراحتی ایادی شیطان خواهد شد و یقینا از مصادیق انجام کار خیر است و امروز باید در راستای  انجام وظیفه دینی، اسلامی و ملی  به فرموده قرآن کریم در انجام این کار خیر از همدیگر سبقت بگیریم.

 

 متن گفتار آیت الله نورمفیدی در گفتگو با صدا و سیمای مرکز گلستان در خصوص ضرورت شرکت در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی:

 

           بسم الله الرحمن الرحیم

 

 جمعه روز انتخابات و روز بسیار مهمی است، چرا  که مهمترین مسئله اجتماعی ما در این روز انجام می گردد.

 

ما به مردم خوب کشور و استانمان ایمان داریم و قطعاً مردم با حضور گسترده خودشان در انتخابات این مسئله مهم اجتماعی را به عنوان تکلیف شرعی و ملی و قانونی انجام خواهند داد.

مسئله انتخابات از دو جهت بسیار مهم است، یک  از نظر انتخاب اصلح و اینکه مجلس جای بسیار حساس و مهمی است و تمام  قوانین مملکت باید در مجلس تصویب شود، بنابراین ما باید افراد اصلح را انتخاب کنیم، کسانی که توانایی و قدرت این کار را همراه با شجاعت، صداقت و سلامت نفس داشته باشند. چون ما با قوانینی که مجلس تصویب می کند زندگی می کنیم. 

 

نکته دوم در شرایط امروز آن چیزی که مهم تر از همه این ها است، برنامه هایی است که از مدت ها قبل دشمنان با برنامه ریزی و تبلیغات شروع کردند و حرف هایی را می زنند که شرکت مردم را کمرنگ کنند. یقینا ملت رشید ما اگر به انقلاب و مسائل داخلی کشور نیز نقد و ایرادی  داشته باشند اما به استقلال، عزت و پیشرفت کشورشان علاقه  دارند، چه آنهایی که در داخل کشور هستند و چه آنهایی که حتی در خارج هستند، به استقلال این کشور علاقه مند هستند.

 

بنابراین حضور گسترده مردم  پاسخ بسیار محکمی به همه توطئه های دشمنان است. به نظر من حضور مردم بسیار مهم و یک جهاد فی سبیل الله است. در قران کریم درباره جهاد آیاتی وارد شده است و مکرراً خداوند به جهاد و تلاش و کوشش تذکر داده است، شرکت در انتخابات یک جهاد و از طرفی یک مشت محکم کوبیدن به یاوه گویی های دشمنان است.

 

مردم ما اهمیت شرکت در انتخابات را با تمام وجودشان احساس ولمس می کنند فلذا انتظار ما این است که انشالله روز جمعه با حضور بسیار گسترده خودشان هم یک انتخاب اصلح داشته باشند و هم جواب دشمنان خود را بدهند. حضور گسترده مردم مورد رضای حضرت ولی عصر(عج) و اولیای دین خواهد بود و قطعا این کار اتفاق خواهد افتاد.»

 

جوان مسیحی ایتالیایی در دفتر نماینده ولی‌فقیه در استان گلستان به دین مبین اسلام مشرف شد.

 صبح چهارشنبه 30 بهمن 98، یک جوان ایتالیایی به نام « آدریانو نولینی » با حضور در دفتر نماینده مقام معظم رهبری در استان گلستان و امام‌جمعه گرگان با اقرار به وحدانیت باری‌تعالی و نبوت پیامبر اکرم صلی‌الله علیه و آله و سلم و امامت دوازده معصوم علیهم‌السلام و بیان شهادتین به دین مبین اسلام مشرف شد.

قدرت واقعی نظام اسلامی ایران مردم ما هستند و این قدرت از هر سلاحی قوی تر است و باید با حضور شکوهمند در انتخابات، قدرت خود را به دشمنان نشان دهیم، حضور در صحنه مردم هرچه باشکوه‌تر باشد، بهترین سلاح برای ایستادن در مقابل زورگویی دشمنان است.

آیت الله  سیدکاظم نورمفیدی در دیدار جمعی از زنان نخبه و فرهیخته استان گلستان با ایشان گفتند: باید با قدرت در برابر دشمنان بایستیم، چرا که آنان جز زبان زور، چیزدیگری نمی فهمند و در این مسیر اول نیاز به حضور گسترده مردم در صحنه های مختلف داریم و در کنار آن حتما نیازمند سلاح و تجهیزات لازم هستیم.

نماینده مقام معظم رهبری ادامه دادند، کسانی که در کشور مخالف ساخت موشک هستند، اشتباه می کنند، چرا که  داشتن بنیه قوی نظامی، یکی از اساسی ترین حربه ها برای دفع دشمن است، اگر ما کشوری قوی نباشیم، دشمنان و ابرقدرت‌ها، مانند بسیاری از کشورها هر بلایی که بخواهند بر سر ما خواهند آورد. در جریان به شهادت رساندن سردار سلیمانی همه دیدند که قدرت موشکی ما در کنار حضور گسترده مردم در تشییع جنازه آن شهید، با وجود حمله سهمگین ما به پایگاه عین الاسد دیگر دشمن جرات عکس العمل بعدی را به خود نداد.

 ایشان به نقش موثر بانوان در این مسیر اشاره کرد و گفت: خانم ها همانطور که در دوران انقلاب و دفاع مقدس بیشترین کمک را به اسلام و ایران داشتند، امروز نیز با همان شور  در صحنه بمانند، به ویژه در چند روز آینده با شرکت گسترده و قدرتمند خود در پای صندوق های رای بار دیگر شکوه و عظمت خودشان را نشان دهند.

آیت الله نورمفیدی خاطرنشان کرد: شاید برای برخی از مردم ما یک نامزد با ویژگی های کامل مورد نظرشان در حوزه انتخابیه نباشد، اما نباید دلسرد شد و با حضور در انتخابات از بین نامزدهای موجود افراد صالح انتخاب شوند، نقش شما بانوان برای با شکوه برگزار شدن انتخابات و دعوت از مردم برای شرکت بسیار مهم است،  باید همه را تشویق و ترغیب به حضور و مشارکت حداکثری کنیم. اگر مدرس پیدا نمی‌شود، به سراغ افرادی که به مدرس نزدیک ترند برویم و نمایندگان شایسته را انتخاب کنیم.

امام جمعه گرگان با گرامیداشت سالروز ولادت حضرت فاطمه (س) و امام خمینی (ره) به جایگاه زن در مکتب اسلام اشاره کرد و گفت: اسلام هیچ تفاوتی بین زن و مرد قائل نیست و حضور زنان را در مسائل سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و سایر امور جامعه منع نکرده است، زنان باید در وهله اول به مهمترین وظیفه خود که انسان‌سازی و تربیت  نسل شایسته برای ورود به جامعه است توجه داشته باشند و در کنار آن در عرصه های مختلف جامعه حضور پیدا کنند و با ارزیابی جایگاه شان، ابتدا به شان خود واقف بوده و خود را قبول داشته باشند تا به جایگاه و منزلت خود برسند ، تا زمانی که این مورد انجام نگیرد، حرف و سخن ما هیچ تاثیری نخواهد داشت و کسی که قدر و ارزش خود را نداند، منحرف خواهد شد. انقلاب اسلامی فضای خوبی برای حضور زنان در جامعه ایجاد کرده که باید این فرصت را مغتنم بشمرند  و نقش خود را هم چون گذشته به خوبی ایفا کنند.