نماینده ولی فقیه در استان و استاندار گلستان در پیامی فرا رسیدن میلاد با سعادت ختم سسله نبوت، عصاره خلقت، تفسیر محبت و مودت، حضرت محمد مصطفی صلی الله علیه و آله و سلم و آغاز هفته وحدت را به مردم شریف و ولایت مدار استان گلستان تبریک گفته و اظهار کردند: بی شک رنگین کمان اقوام و مذاهب ایران زمین با بهره گیری از سیره نبی مکرم اسلام همچون گذشته می تواند در مسیر توسعه و پیشرفت گام بردارد.

متن کامل پیام هفته وحدت آیت الله سید کاظم نورمفیدی و دکتر سید مناف هاشمی به شرح زیر است؛

بسم الله الرحمن الرحیم

وَاعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللَّهِ جَمِيعًا وَلَا تَفَرَّقُوا

دین مبین اسلام در مسیر حقانیت تمامی ادیان الهی همواره وحدت و یکپارچگی در مسیر توحیدی را در  رأس امور قرار داده است و همگان را توصیه به عدم تفرفه و چنگ زدن به ریسمان خداوندی کرده است.

بی شک نامگذاری فاصله دو روایت از میلاد با سعادت ختم سسله نبوت، عصاره خلقت، تفسیر محبت و مودت، حضرت محمد مصطفی صلی الله علیه و آله و سلم هنگامه مناسبی برای تحکیم روابط مسلمین در سطح بین المللی، ملی و استانی است.

امروز جهان اسلام بیش از هر زمان دیگری نیازمند قرائت و تفسیر واقعی از کلام الله مجید و سیره نبی مکرم اسلام است و در این راه نقش عالمان ، مجتهدان، دانایان و اولوا الالباب نقشی خطیر و سرنوشت ساز است که می تواند موجب آتیه ای روشن، بالندگی ، رشد و تعالی انسانی در جامعه مسلمانان و سراسر دنیا شود.

گلستان به عنوان رنگین کمان اقوام و مذاهب جمهوری اسلامی که ایرانی کوچک را در دل خود جای داده است بر اساس آموزه های اسلامی، رهنمودهای امام راحل قدسره الشریف و منویات مقام معظم رهبری مد ظله العالی توانسته است با همراهی و همدلی تک تک مردمانش به الگویی در وحدت و همگرایی در عین تکثر تبدیل شود.

اینجانبان ضمن تبریک میلاد با سعادت خاتم النبیین حضرت محمد صلی الله علیه و آله و سلم و فرا رسیدن هفته وحدت، بر این باوریم که در سایه عنایات حضرت ولی عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف و وحدت موجود در استان می توان همچون گذشته در مسیر توسعه و پیشرفت گام برداشت و افق های روشنی را برای مردم ولایت مدار و شریف گلستان رقم زد.

 

سید کاظم نور مفیدی                                         سید مناف هاشمی

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه گرگان                      استاندار گلستان

 « خانم جسا کایراسنیزا اهل كشور فیلیپین » با حضور در دفتر نماینده ولی‌فقیه در استان گلستان وامام جمعه گرگان به دین اسلام مشرف شد.

بانوی مسیحی تازه مشرف شده به دین اسلام نیز در مراسم مذکور گفت:پس از آشنایی با همسرم  و زیارت حرم نورانی امام رضا (ع) احساس وصف ناشدنی و آرامش خاصی را در خودم دیدم و از اینرو تصمیم گرفتم که به دین اسلام مشرف شوم و یقین دارم این مسیر تازه ای را در زندگی ام رقم خواهد زد.

وی تصریح کرد: برآنم بیشتر در مورد اهل بیت(ع) و حضرت رضا(ع) شناخت پیدا کنم و آنها را الگو و پیشوای خود در زندگی قرار دهم و اعتقاداتم قوی‌تر شود.

ایشان شهرگرگان و طبیعت اطراف آن را زیبا برشمرد و اظهار داشت: از اینکه همسرم اهل این منطقه است خوشحالم و زندگی با مردم دوست داشتنی این دیار را هم  یک فرصت خوب و شایسته برای خود می دانم.

در پایان این مراسم از سوی دفتر نماینده ولی فقیه دراستان وامام جمعه گرگان به این بانوی تازه مسلمان یک جلد قرآن کریم، و گواهی تشرف به اسلام اهدا شد.

 

آیت الله سیدکاظم نورمفیدی در دیدار سردار سرتیپ پاسدار حسین اشتری فرمانده ناجا با ایشان اظهار کرد: امنیت از نعمت هایی است که خدای متعال، پیامبر بزرگوار و ائمه معصومین (ع)به آن عنایت و توجه دارند و کسانی که امنیت را برای جامعه برقرار می کنند مورد دعای بزرگواران قرار گرفته اند.

وی افزود: یکی از بزرگترین نعمت های بهشت امنیت آن است و یکی از بدترین عذاب هادر جهنم ناامنی است. فرق بهشت و جهنم هم در امنیت آن است. در بهشت دغدغه ای وجود ندارد و آیاتی از قرآن می فرماید در بهشت همه برادرند و هر کسی که وارد بهشت شود ازهرچه غل و غشی در آن ها باشد خدا دور می ریزد.

امام جمعه گرگان گفت:  اعتقاد ما این است که بهشت و جهنم در همین دنیا ساخته می شود و این واقعیت است، در آیات شریفه قرآن آمده است همه باید ابتدا وارد جهنم شوند؛ چند شب پیش کسی از من پرسید یعنی ائمه هم وارد جهنم می شود؟ در واقع باید گفت این انعکاسی از دنیای ماست که چگونه زندگی کردیم ائمه هم از بین آتش ها عبور کردند تا به قله اوج کمال رسیدند.

وی تصریح کرد: ائمه ازبین آتش های شهوت، خشم، تمایلات انسانی و غرور و ... عبور کردند و به قله های کمال رسیدند، پس آن ها هم از جهنم در همین دنیا عبور کردند؛ ما افراد معمولی وقتی از این جهنم ها عبور کردیم شهوت ها اجازه نمی دهد غضب نمی گذارد و در آتش می افتیم و چون اینجا در آتش افتادیم آنجا هم در آتش می افتیم.

امام جمعه گرگان گفت: اگر شما بتوانید در حد توانتان امنیت آن مقداری که در توانتان هست برقرار کنید یعنی بهشت برای مردم درست کرده اید. چه کاری از این کار با ارزش تر که  در زندگی مردم امنیت برقرار می کنند و مورد دعای ائمه و مردم قرار می گیرند.

وی افزود: امنیت کار مهمی است و مسئولیت سنگینی است، می دانیم همه امنیت دست شما نیست امنیت یک معنی عام دارد و به خیلی چیزها برمی گردد ومسائلی مانند اقتصادی و ... در آن دخیل است اما آنچه مربوط به شما می شود باید از خداوند توفیقی بخواهید تابتوانید وظیفه تان را انجام دهید.

امام جمعه گرگان گفت: گفتید سراسر کشور امنیت خوب است اما از ابتدا اینگونه نبود، در اوایل انقلاب در همین منطقه جنگ های گنبد یک و دو اتفاق افتاد، آن روزها دنیا فکر می کرد ما ضعیف هستیم همین منطقه ما خیلی ها آمدند تا ناامنی درست کنند اما امروز بخش عمده امنیت ما مرهون قدرتی است که ما پیدا کرده ایم ما باید از آن غافل نشویم چراکه امروز جمهوری اسلامی ایران در جایگاه قوی قرار گرفته شده است.

وی گفت: این دشمنی ها ناشی از قدرت ماست که جرات نمی کنند خیلی از کارها را انجام دهند پیشرفت هایی که ما در عرصه های نظامی و ... به دست آورده ایم آن ها رویش حساب باز می کنند.

امام جمعه گرگان گفت: این امنیت از قدرت و قوت ما ناشی می شود همیشه باید دعا کنیم خداوند رهبر معظم انقلاب که در این زمینه ها دخیل بودند حفظ کند و سایه شان مستدام باشد.

وی اظهار کرد: امنیت موجود در استان راضی کننده است، یک زمان هایی سرقت زیاد بود پیش من گلایه می کردند من الان گلایه ها را احساس نمی کنم و کشفیات مختلفی در استان انجام شده است.

امام جمعه گرگان گفت: از سردار جاویدان همه راضی هستند وهرآنچه درباره ایشان شنیدم مدح و ستایش است، من اعتقاد دارم مرزها را تنها نیروی انتظامی نمی تواند کنترل کند وضعیت مرزهای ما با کشورهایی که با آن ها هم مرز هستیم خوب است و مشکلی در این زمینه نداریم، ما باید کاری کنیم مرزنشینان ما مرزبانان ما شوند.

وی گفت: باید برای وضعیت مرزنشینان فکری شود و این موضوع در ذهنتان باشد که باید بیشتربه آن ها  توجه کنیم، چرا؟ چون از نظر مسائل زندگی در سختی هستند وحتی آب ندارند.

امام جمعه گرگان گفت: انشالله آقایان مسئولین اجرایی تلاش کنند و مرزنشینان بدانند که ما به فکرشان هستیم و فراموششان نکردیم، در  استان ما برادران اهل سنت بهترین ها هستند من به شما اطمینان می دهم همراه نظام هستند مشکل حادی نداریم.

وی گفت: از برنامه های اربعین به سهم خودم تشکرمی  کنم مخصوصا در ایجاد امنیتی که اشاره کردید این جمعیت آن چنانی که از ایران می رود و دشمنان  به دنبال این بودند مشکلی به وجود بیاید اما هیچ حادثه ای پیش نیامد. 

 

آیت الله سیدکاظم نورمفیدی در دیدار مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان با ایشان، با اشاره به آیات تلاوت شده توسط قاری اظهار کرد: در آیاتی که تلاوت شد آیه اول مقدمه آیه دوم است و به ما می گویدخدای متعال زندگی دنیا را تشبیه کرده که نگاه کنید آبی از آسمان می بارد و این با درختان و نباتات مخلوط می شود آن ها را با نشاط می کند اما دوام ندارد بعد از مدتی باد خزان پاییزی به آن ها می خورد و آن چیزی که سبز بود زرد می شود، زندگی دنیا هم همین است و خداوند در قالب این مثال می خواهد زندگی دنیا را به ما نشان دهد.

وی افزود: برای هر فردی همین طور است دوره رشد و شادمانی و نشاط و ... یواش یواش مثل نباتات این خرمی به سمت خزان می رود و تمام می شود و همه چیز زندگی دنیا این است.

امام جمعه گرگان ادامه داد: اینکه انسان هدفش را به این زندگی معطوف کند نشانه بی خردی می باشد، برای تقویت تعالی روح  آن را در این راه صرف نکنید، آدم عاقل تن را فدای روح می کند نه اینکه روح را فدای تن کند، آن چیزی که می ماند روح انسان است نه اینکه هرچه توان داریم همه را در راه رسیدگی تن مصرف کنیم.

وی افزود: یک لحظه تفکر برابری می کند با 70 سال عبادت، البته هر تفکری این نتیجه را نمی دهد، یک لحظه تفکری که انسان را به آسمان ببرد و از خاک به عرش ببرد، اگر 70 سال عبادت کنی تکان نخوری اما یک لحظه تفکری که تو را از خاک به افلاک ببرد فرق دارد مثل شهدا که یک شبه ره صد ساله می رود این ها چیزهایی است که مقدمه است برای آیات دوم.

 امام جمعه گرگان گفت: چیزهایی را که از وجود انسان و زندگی انسان به دست بیاید مثل ثروت را نمی شود با خود برد، آن چیزی که با ما می آید باقیات و صالحات است  این ها همه پوچ می شود و از دست رفته است؛ آنچه سرمایه خود ماست کارهای خود ماست باقیات صالحات هم شامل واقفین می شود و هم شامل همه کس می شود، هر کسی در حد و سهم و اندازه خودش و من هم می توانم داشته باشم.

وی افزود: موقوفات باید در مسیری قرار گیرد که واقف خواسته است اما در بعضی موارد امکان پذیر نیست، مثلا فردی موقوفه خود را برای سیدالشهدا کنار گذاشته است و در کنار آن موقوفات قلیان هم آمده است که در شرایط فعلی نمی توان آن را اجرا کرد.

امام جمعه گرگان گفت:  در سالیان گذشته اگر به طور مثال صد تومان برای اطعام روز عاشورا خرج می شد حالا آن موقوفه درآمدی چند ده میلیونی دارد که نمی شود این مبلغ هنگفت را تنها برای اطعام دهی خرج کرد بلکه می توان بخشی از آن را صرف اهداف سیدالشهدا کرد، اینکه امام حسین (ع) را جهانی کنیم الگوی انسانی نیاز بشریت است تا بتواند سرمشق بشریت باشد و برای شما باقیات صالحات است، چون در نهایت نیت واقف مربوط به سیدالشهداست و شاید در آن زمان چنین چیزی به ذهن واقف خطور نکرده است.

وی افزود: یکی از کارهایی که باید در زمینه وقف انجام شود فعالیت هایی است که نیاز جامعه است  مانند مدرسه سازی،درمانگاه سازی، اصلاح جاده ها و ... که دولت ها نمی توانند به تنهایی از پس آن بربیایند.

امام جمعه گرگان گفت: موقوفات را باید از راه درست و صحیح زیاد کنیم و به سمت اهداف عالیه حرکت دهیم، بعضی از نکات هم هست که مردم یک خورده کوتاهی می کنند مانند ادای مال و الاجاره.

وی افزود: قدیمی ترین موقوفه مربوط به هفتصد سال پیش و اجداد سادات مفیدی است که در منطقه کردکوی قرار دارد  ودر حال حاضر بالغ بر دو هزار هکتارزمین  است که در آن منطقه کشت می شود و باید به نوعی تکلیف آن را روشن کرد.

امام جمعه گرگان در بخش پایانی این دیدارگفت: اجازه ندهید امامزاده تراشی در استان رخ دهد که موجب بی اعتقادی مردم می شود، یک روزی علمای علی آباد نزد من آمدند و گفتنددر  ییلاق کتول یکی از معتمدین خواب دیدند امام زاده ای که آنجا حضور دارد در مکان دیگری دفن شده است، گفتم بروید حفر کنید تا اگر چیزی بود من متولی آن می شوم و بعد از مدتی خبر رسید که آن ها پشیمان شدند.