بنده به دنبال توسعه استان در همه زمینه ها هستم . برای من گرگان و گنبد و مراوه تپه و نوکنده و دیگر شهرهای استان هیچ فرقی ندارد. هر کاری از دست من برای هر جای استان  برآمده انجام دادم و از این به بعد هم انجام خواهم داد.

 

آیت ا... سید کاظم نورمفیدی در دیدار جمعی از خبرنگاران شرق استان با ایشان ضمن بیان مطلب فوق افزودند: امیدواریم با دولت جدید آقای رئیسی که در استان ما رای خوبی هم داشت شاهد رفع مشکلات گلستان باشیم . برای رسیدن به توسعه ، جایگاه و نقش خبرنگاران بسیار مهم است. چرا که رسانه ها باید مشکلات اساسی  مردم  را به گوش مسئولین برسانند وقتی هم و غم شما خبرنگاران مسائل بزرگ استان باشد، اثرات آن دیده خواهد شد. شما باید در شغل خبرنگاری خود پویا و اثرگذار باشید.

 

نماینده ولی فقیه در ادامه افزودند: مشکل اصلی این روزهای کشور،  مشکلات اقتصادی  و همه گیری بیماری کرونا است. مسئولان ما باید هر چه زودتر در این زمینه اقدامات موثری انجام دهند. یکی دیگر از مشکلات اساسی ما کمبود آب شرب دراستان است . خشکسالی و همچنین برداشت بی رویه آب استان ما را دچار کم آبی کرده، اگر چاره ای نیندیشیم با مشکلات عدیده در سال های آینده مواجه خواهیم شد. نامه ای را برای ریاست جمهور نوشتم و از ایشان خواستم درباره چگونگی استقرار سیستم آب شیرین کن برای آب شرب مردم استان و سایر مصارف مطالعات و اقداماتی انجام شود.

 

امام جمعه گرگان گفتند: بنای بنده همیشه این بوده که پیگیر مسائل اساسی استان باشم  کارهایی که برای استان تحولی را در پی داشته باشد. برای انتخاب استاندار یکی ازتاکیدات بنده به وزارت کشور این است، کسی باشد که توان این را داشته باشد با رفع مشکلات اساسی در استان تحول ایجاد کند. منطقه آزاد اینچه برون از کارهای بزرگ استان است که میتواند تاثیر بسیاری هم از لحاظ اشتغال و جهات دیگردر مسائل استان داشته باشد .شخصا به اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام نامه نوشتم و منافع این منطقه آزاد و تاثیرات آن برای اعضای مجمع را مطرح کردم که حتی عزیزانی از اعضای مجمع به من زنگ زدند و قول پیگیری و تصویب آن را به من دادند که بحمدالله نتیجه مثبتی داد و باید شاهد اجرای آن در دولت جدید باشیم. بیست سال است که من پیگیر جزیره آشوراده هستم چون می دانم این برای استان اثرگذار خواهد بود. باید از اقتصاد گردشگری دریا و این جزیره استفاده کنیم .همیشه در مواجهه با روسای جمهور پیگیر این مسئله مهم بوده و هستم . افتتاح راه آهن با حضور روسای  جمهورسه کشور باعث خوشحالی مردم شده بود. این مسیر حمل و نقل میتوانست برای ایران از جهات اقتصادی و سیاسی دروازه ای محسوب شود.متاسفانه مباحثی بین ایران و ترکمنستان بوده که به مسائل کلی دو کشور بر می گردد و از این پروژه بهره برداری مناسبی نمی شود. بنده حتما با آقای رئیسی صحبت خواهم کرد تا روابط حسنه بین ایران و آسیای میانه را در اولویت کار سیاست خارجی بگذارند.

 

آیت ا... نورمفیدی اضافه کردند: از همه مردم استان و ترکمن صحرا تقدیر و تشکر دارم که درجریانات چهل ساله انقلاب با حضور خودشان همیشه پشتیبان و حافظ این نظام بوده و هستند. وحدت و همدلی در استان ما زبان زد همه بزرگان کشور است  مخصوصا در آن دیداری که مقام معظم رهبری مدظله العالی با اعضای ستاد کنگره سرداران و 4 هزارشهدای استان داشتند، معظم له در آن جلسه وحدت اقوام در استان گلستان را الگویی برای کشور و جهان اسلام برشمرد و در سخنان خود چندین بار متذکر شده بودند که این هم از افتخارات مردم استان ما به شمار می رود. 

 

نماینده ومقام معظم رهبری در استان درخصوص اهمیت کار اطلاع رسانی و رسالت خبری گفتند: شعار دنیای مدرن این است که دانستن حق مردم است و ما هم قبول داریم، ولی باید در مسیر اطلاع رسانی  حافظ کرامت انسان باشیم. و کرامت انسانها را زیر پا نگذاریم . این مهم را مد نظر داشته باشیم که اطلاع رسانی نباید باعث هتک حرمت افراد و ایجاد شکاف در جامعه و اختلاف و دو دستگی شود. استان ما به لحاظ وحدت و همدلی از بهترین استان های کشور است و باید در شغل شریف خبرنگاری هم این جنبه های  وحدت استان و حفظ آن را رعایت کنیم .

طلاب علوم دینی باید بدانند که اگر مسیر خود را درست بپیمایند جایگاه ارزشمندی خواهند داشت . علم، تقوا و پرهیزکاری، عمل صالح و تهذیب نفس از مشخصه های  بارز یک طالب علوم دین است و باید همیشه این اصول را در تمام مراحل زندگی خود مد نظر داشته باشيد.

آیت ا... نورمفیدی در پیامی به مناسبت آغاز سال تحصیلی حوزه های علمیه خطاب به طلاب علوم دینی افزودند:  جایگاه  طلبه ای که در حوزه های علمیه درس میخواند و هدفش مقدس است ، بسیار ارزشمند است. چرا که رسول اکرم(ص) فرمودند: أقرَبُ النّاسِ من دَرَجَةِ النُّبوّةِ أهلُ الجِهادِ و أهلُ العِلمِ، نزدیکترین مردم به درجه پیامبران کسانی هستند که اهل جهاد و اهل تحصیل علم هستند.

یک طلبه باید بداند که در جایگاه سرباز امام زمان (عج) قرار گرفته و با این عنوان وارد جامعه می شود چرا که باید در ادامه مسیر پیامبران و امامان (ع) مردم را هدایت و با معارف دین، قرآن و حدیث و سبک و زندگی پیامبر اکرم (ص) و ائمه اطهار (ع) آشنا کند.

نماینده مقام معظم رهبری اضافه کردند: شما جوانان عزیز شاگردان مدرسه امام صادق(ع) و سرباز سرباز خانه امام زمان(عج) هستید. چون برای تحصیل در این حوزه، معارف دینی را که از طریق اهل بیت(ع) مخصوصا امام باقر(ع) و امام صادق(ع) به دست ما رسیده، کسب فیض می کنید. همه شما عزیزان بدانید که شما فقط دانشجو نیستید بلکه سرباز امام زمان(عج) هم هستید. واین بالاترین افتخار برای شما طلاب عزیز محسوب می شود. لذا خداوند به شما در این راه ثواب زیادی می دهد.همه ما میدانیم شهدا مقام بالایی دارند، اما یک عالم دینی اگر زبان و قلمش کار کند و دفاع از دین و معارف دینی انجام دهد. قلم و بیانش از خون شهدا بالاتر است. روایت داریم روز قیامت که برپا می شود تمام خلایق را خداوند متعال جمع می کند، میزان گذاشته و اعمال سنجیده می شود. آنجا خون شهدا و مداد یک عالم یعنی زحماتی را که در بیان و تبلیغ معارف دینی داشته است هر دو را می سنجند  و برای همین است که امام صادق (ع) می فرماید زبان و قلم یک عالم که باعث هدایت مردم و جامعه شده است از خون شهید هم ارزشش بالاتر است.

 

امام جمعه گرگان گفت: مسئله تبلیغ باید یک انسجامی به خود بگیرد و اگر مدیریت مبلغ برعهده تبلیغات اسلامی است باید این هماهنگی بین دستگاه های فرهنگی به وجود بیاید.

آیت الله«سیدکاظم نورمفیدی» در دیدار معاون توسعه و مدیریت سازمان تبلیغات اسلامی با ایشان اظهار کرد: تبلیغ به نوعی حتی از مسئله اجتهاد نیز اهمیت بیشتری دارد که به این مسئله دکتر شهید مطهری تاکید داشتند.

نماینده ولی فقیه در گلستان ادامه داد: یک مبلغ در بطن میدان است و با مردم سر و کار دارد و مردم ممکن است که مجتهد خود را حتی در طول عمر نبینند ولی مردم با مبلغ سرو کار دارند و رفتا و کردار آن بر مردم تاثیرگذار است.

آیت الله نورمفیدی بیان کرد: در برخی از شهرهای استان در گذشته روحانیونی حضور داشتند که از سطح علمی بالایی برخوردار نبودند ولی به واسطه رفتار و کردار در دل مردم نفوذ کرده بودند و این نشانه آن است که در دل مردم بودن در کار تبلیغی بسیار حائز اهمیت است.

وی افزود: سازمان تبلیغات اسلامی قبل از آنکه به بیرون توجه کند باید به درون خود توجه کند و باید مبلغان و مروجین را تحت کنترل داشته باشند، مباحثی که باید ارائه شود و روایتی که باید خوانده شود مسئله گسترده ای در حوزه تبلیغی است که باید به آن اهتمام شود.

نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: در یک هیئت در تهران به خلفا و همسر رسول خدا(صلی الله علیه و آله وسلم) توهین می شود و آیا دین این مسئله را عنوان کرده ؟ چنین موضوعاتی مسئولیت سنگین سازمان تبلیغات اسلامی را نشان می دهد.

آیت الله نورمفیدی بیان کرد: در قوه قضائیه بحث درون نگری مطرح است و این مسئله بسیار حائز اهمیت است و این مسئله جلوی شکاف بین مردم با دستگاه قضائیه را می گیرد و در تبلیغات اسلامی نیز مسئولیت سختی در این زمینه دارید.

وی بابیان اینکه روحانیت ابتدا باید به درون خود نگاه کند و بعد بیرون گرایی داشته باشد، افزود: مبلغان باید از سطح علمی و کارآمدی بالایی برخوردار باشند تا بتوانند یک منطقه را مدیریت کنند.

نماینده ولی فقیه در گلستان ابراز داشت: نگاه ها به مسئله تقریب در استان بسیار متفاوت است و باید با دقت به این مسئله ورود پیدا کنیم.

آیت الله نورمفیدی متذکر شد: در ارتباط با اهل سنت حتما سازمان تبلیغات اسلامی با مرکز بزرگ اسلامی ارتباط نزدیک داشته باشد چرا که مرکز بزرگ اسلامی در استان اشراف کامل به مسائل تقریبی دارد.

وی افزود: مسئله تبلیغ باید یک انسجامی به خود بگیرد و اگر مدیریت مبلغ برعهده سازمان تبلیغات اسلامی است باید این هماهنگی بین دستگاه های فرهنگی  به وجود بیاید.

يكي از مسيحيان كشور  موریس با حضور در دفتر نماينده ولي فقيه در استان گلستان و قرائت شهادتين به دين مبين اسلام تشرف يافت.

  « ژان ژوزف مورگان اهل كشور موریس » با حضور در دفتر حضرت آیت الله نورمفیدی نماینده مقام معظم رهبری دراستان گلستان  با اقرار به وحدانیت باری‌تعالی و نبوت پیامبر اکرم صلی‌الله علیه و آله و سلم و امامت دوازده معصوم علیهم‌السلام و بیان شهادتین به دین مبین اسلام مشرف شد.

نماینده ولی فقیه دراستان گلستان وامام جمعه گرگان در یک تماس تلفنی ،انتخاب سید احسان خاندوزی  رابه سمت وزیر امور اقتصادی و دارایی تبریک گفت.

آیت الله نورمفیدی دراین گفتگو حضور ایشان را به عنوان یک گلستانی  در وزارت اقتصاد و دارایی نمایان گر تعهد و شایستگی جوانان این خطه برشمرد واز درگاه خداوند متعال توفیق روز افزون ایشان را در جهت پیشبرد برنامه های دولت انقلابی و رفع مشکلات و گشایش  اقتصادی در معیشت مردم طلب کرده و خواستار توجه بیشتر به مشکلات استان گلستان شد.

 دکتر سید احسان خاندوزی نیز از تماس تلفنی آیت الله نورمفیدی و رهنمودهای ایشان تقدیر و تشکر نمود.