در دیداری که با مقام معظم رهبری داشتیم، وقتی ایشان بیاناتی را درباره استان گلستان فرمودند، مسئله وحدت این منطقه در سخنان ایشان متجلی بود، و این  بیانگر آن است که همگرایی و وحدت در این استان مورد توجه خاص ایشان است، چرا که استان گلستان به عنوان نماد وحدت، جایگاه ویژه ای دارد.

آیت ا... نورمفیدی در آئین تودیع و معارفه مدیر دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت شمال کشور(مرکز بزرگ اسلامی) افزودند: واقعا خدا را شاکریم که دست اجانب و بیگانگان علی رغم تلاش فراوان نتوانست وحدت و همدلی را از مردم استان ما بگیرد و الحمدالله گلستان  در کل کشور و حتی می توان گفت در کل جهان اسلام نمونه و الگویی در زمینه وحدت بین شیعه وسنی است.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان اضافه کردند: اختلاف فقهی و کلامی و تفسیری به جای خودش، این ها طبیعی است ولی به هیچ وجه این مسائل نباید به وحدت ما خدشه ای وارد کند. بارها این نکته را از من شنیدید، ما باید این وحدت را بر سه پایه قرار دهیم. اگر همه امت اسلامی این مبنا را قبول داشته باشند، هیچ مشکلی پیش نخواهد آمد. نخست پذیرش است، اینکه همه باید همدیگر را بپذیریم، بعضی مواقع مطالبی را که بین بزرگان فرق اسلامی رد و بدل می شود را مطالعه می کنم، می بینم چقدر زیبا بزرگان شیعه و سنی با هم حرف زدند و مباحثه کردند این همان پذیرشی است که به آن معتقد هستم.

نکته دوم احترام متقابل به مقدسات همدیگر است، ادب اسلامی اقتضاء می کند که به این امر معقول پایبند باشیم.

نکته سوم هم صداقت است که باید صادقانه با هم رفتار کنیم. اگر این سه نکته باشد، هیچ مشکلی پیش نمی آید و وحدت امت اسلامی هم خیلی راحت تحقق پیدا می کند.

آیت ا... نورمفیدی ادامه دادند: امروز آنهایی که در برابر اسلام قرار گرفتند برایشان شیعه و سنی فرق ندارد. اگر به اتفاقات عراق نگاه کنیم، می توان  مشاهده کرد که استکبار با یک گروه شیعی موافق است و با یک گروه شیعی  مخالف است. این مسئله در فلسطین هم روی داده، یعنی با یک گروه سنی  موافق اند و با یک گروه سنی مخالف هستند. پس اینها به دنبال چیزی هستند  که برخلاف منفعت و قدرت آنها نباشد.

ایشان افزودند: یکی از اهداف مهم دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت شمال کشور، حفظ و تداوم وحدت است که باید مد نظر قرار بگیرد و همانند گذشته انجام شود.

لازم به ذکر است در این آئین که با حضور حجه الاسلام والمسلیمن کاظم لطفیان دبیر شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور و جمعی از علماء اهل سنت استان گلستان برگزار شد، آیت ا... نورمفیدی از خدمات هشت ساله حجه الاسلام والمسلمین علی خیرخواه تشکر و ضمن معرفی حجه الاسلام نورعلی دیلم به عنوان مسئول جدید مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور برای ایشان آرزوی موفقیت کرد.

 

 نماینده ولی فقیه دراستان گلستان وامام جمعه گرگان با صدور پیامی شهادت « سردار سرتیپ پاسدار «علی (حمید )خدادی» را به مردم استان ،همرزمان و خانواده آن شهید عزیز، تبریک و تسلیت گفت.

 

متن پیام بدین شرح است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

جانباز سرافراز، « سردار سرتیپ پاسدار «علی (حمید) خدادی» معاون ایمنی و اقدامات تأمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی» بعد از سال‌ها مجاهدت مخلصانه و شجاعانه در میدان‏‌های مبارزه و جهاد و آرزوی شهادت در راه خدا و تحمل سال‌ها درد و رنج ناشی از جانبازی در این راه مقدس، نام خود را در لوح زرین مجاهدان شهید فی سبیل الله جاودانه ساخت و شهادت تنها پاداشی بود که می‌توانست شایسته فداکاری‌ها و مجاهدت‌های خالصانه ایشان باشد.

اينجانب شهادت مجاهد مومن سردار سرتیپ پاسدار «حمید خدادی» را محضر رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) ،مردم استان گلستان، علي الخصوص سپاهيان و رزمندگان و بويژه خانواده محترم و برادر ايشان جناب آقای «محمد خدادی»، معاون مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تبریک و تسليت عرض نموده،غفران واسعه الهي براي آن شهيد سعيد و صبر و اجر جزیل براي بازماندگان از خداوند متعال مسئلت مي نمايم.

 

نماینده ولی فقیه دراستان گلستان وامام جمعه گرگان؛

باید از جوانان نخبه در راستای توسعه کشور استفاده شود

 برای  طی کردن مسیر توسعه و پیشرفت، نیازمند آن هستیم که کشور از ظرفیت بسیار خوب جوانان نخبه و اندیشمند و با استعداد بیشتر بهره بگیرد.

آیت الله سیدکاظم نورمفیدی در دیدار محمد تیموری ماسوله و شهریار سلیمانی  دو جوان گرگانی رتبه برتر کنکور سال 99 با ایشان  گفتند: برخورداری از استعداد یک نعمت الهی است و باید قدردان این نعمت بود که راه قدردانی و شکرگزاری از نعمت استعداد، استفاده مفید و حداکثری از آن است. تفکر، اندیشه و استعداد علمی از جمله نعمت هایی است که هر چقدر انسان از آن استفاده کند و آن را به کار بگیرد قدرت آن بیشتر خواهد شد. افراد نخبه و با استعداد باید از گذران وقت در امور بیهوده پرهیز کنند، البته تفریح و ورزش باید در جای خود استفاده شود اما تا جایی که ممکن است باید از قدرت اندیشه و استعداد علمی استفاده مفید کنند.

نماینده ولی فقیه در گلستان جایگاه خانواده را در فرهنگ اسلامی بسیار مهم خواند و گفت: بنیان خانواده در غرب از دست رفته است و رابطه والدین با فرزندان تا یک نقطه ادامه دارد و سپس تقریباً قطع می شود. این در حالی است که در زندگی ما روابط خانوادگی و احترام به پدر و مادر یک اصل محسوب می شود. یکی از علل موفقیت جوانان نخبه در سکوهای علمی تلاش و دغدغه مندی والدین آنها است که باید قدردان پدر و مادر خود باشند. همچنین برنامه ریزی درست فضای آموزشی در موفقیت جوانان بی تاثیر نخواهد بود. باید آموزش و پرورش استعدادهای دانش آموزان را بپروراند و در راستای شناسایی و شکوفایی استعدادهای برتر گام بردارد، اگر چنین فضایی شکل بگیرد، دانش آموزان با استعداد بسیاری وجود دارند که با فراهم شدن فضای مناسب، رشد می کنند و اقدامات بزرگی را رقم خواهند زد.

امام جمعه گرگان با قدردانی از افتخارآفرینی دو جوان گلستانی در کسب رتبه تک رقمی کنکور تجربی، تصریح کرد: کسب این موفقیت موجب خرسندی ما شد، گلستان روزی مرکز علم بود طوری که بوعلی سینا در زمان قابوس بن وشمگیر از بلخ و بخارا به منطقه ما آمد و یکی از کتاب های خود را در منطقه ما نگارش کرد. و امیدواریم به همت جوانانی مثل شما به آن دوره پر افتخار برگردیم.

لازم به ذکر آقایان محمد تیموری ماسوله رتبه سوم  و شهریار سلیمانی رتبه ششم  کنکورتجربی را در سال 1399 کسب کردند.

 

  دو اثر از آثار خطی ملامحمد امین استرآبادی و میرزا محمد استرآبادی از عالمان قرن یازدهم (که تا کنون به چاپ نرسیده) به همت حضرت آیة الله نورمفیدی نماینده ولی فقیه دراستان گلستان وامام جمعه گرگان و پس از تحقیق توسط موسسه دارالمعرفه قم به تازگی منتشر گردید.

 این کتاب با بیش از 800 صفحه در قطع وزیری به چاپ رسیده است.

  ️نماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان در پیامی به آيت الله حسن صانعی ارتحال برادر ایشان آیت الله العظمی یوسف صانعی را تسلیت گفت.

  پیام آیت الله  نورمفیدی بدین شرح است:

 

بسمه تعالي

 

 محضر آیت الله آقای حاج شیخ حسن صانعی دامت برکاته

 

ارتحال برادر بزرگوارتان حضرت آیت الله آقای حاج شیخ یوسف صانعی موجب تاثر گردید.

آن مرحوم از سابقین در علم و انقلاب و همراهی با امام بزرگوار بودند .

این حادثه مولمه را به حضرتعالی و همه منتسبین تسلیت ، برای آن مرحوم رحمت و رضوان الهی و برای شما و همه بستگان صبر جمیل و اجر جزیل از خداوند متعال مسئلت می نمایم.

 

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

سید کاظم نورمفیدی