امام‌ جمعه گرگان گفت: اگر ملت ایران 34 سال گذشته شعار مرگ بر آمریکا را سرداده‌اند و سفارتخانه این کشور را لانه جاسوسی معرفی کرده‌اند اکنون تمام دنیا پی به این حقیقت برده‌اند.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه آیت‌الله سید‌کاظم نورمفیدی در خطبه‌های امروز نماز‌ جمعه گرگان اظهار داشت: شعار مرگ بر آمریکا تنها متعلق به ملت ایران نیست و همه دنیا باید شعار مرگ بر آمریکا را سر دهند.

وی افزود: اگر ملت ایران 34 سال گذشته این شعار را سرداده‌اند و سفارتخانه این کشور را لانه جاسوسی معرفی کرده‌اند اکنون تمام دنیا پی به این حقیقت برده‌اند.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان خاطرنشان کرد: زمانی می‌توان شعار مرگ بر آمریکا را ترک کرد که دولت آمریکا از مرکب شیطان پیاده شده و دست از شیطنت‌های خود علیه ملت‌های مظلوم بردارد.

نورمفیدی با اشاره به جنایت‌های دولت آمریکا علیه ملت ایران گفت: دولت آمریکا قبل از پیروزی انقلاب اسلامی حمایت‌های همه‌جانبه‌ای را از رژیم گذشته به عمل آورد، کودتای 28 مرداد‌ را در ایران انجام داد و برای جلوگیری از پیروزی انقلاب اسلامی برنامه‌های مختلفی را به اجرا گذاشت.

به گفته وی، بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران نیز دولت آمریکا چندین کودتا علیه دولت و ملت ایران طراحی کرد، دارایی‌های ایران را در خارج از کشور بلوکه و از تروریست‌ها برای کشتار ملت مظلوم ایران حمایت کرد.

نماینده مردم استان گلستان در مجلس خبرگان رهبری اضافه کرد: علاوه بر اینها دولت آمریکا در طول 34 سال گذشته علاوه بر حمله نظامی مستقیم به طبس به سکوهای نفتی ایران نیز به طور مستقیم حمله کرد و حتی هواپیمای مسافربری ایران را در خلیج‌فارس مورد حمله قرار داد.

نورمفیدی در ادامه با اشاره به مسائل سوریه اظهار داشت: مسائل این کشور به جایی رسیده که طرفین به این نتیجه رسیدند تنها راه پایان مشکلات مذاکره است.

وی خاطرنشان کرد: دولت‌های غربی دیگر به این نتیجه رسیدند که آنچه را که در سوریه انجام داده‌اند دیگر به نتیجه نمی‌رسد بنابراین جنایات خود را در عراق انجام می‌دهند.

امام جمعه گرگان ادامه داد: عده‌ای که مخالف خودساخته و مزدور غرب هستند علم مخالفت با دولت سوریه را برافراشته‌اند و شرط گذاشته‌اند که اگر بشار اسد از قدرت کناره‌گیری کند در مذاکرات آینده حضور می‌یابند. حال باید دید که آیا حق با آنهاست یا با ملت سوریه.

نورمفیدی تصریح کرد: دولت سوریه معتقد است کار باید به دست مردم سپرده شود و آنها از طریق برگزاری انتخابات برای آینده خود تصمیم‌گیری کند. آیا این منطق درست است و یا منطقی که از غرب تبعیت می‌کند.

به گفته وی، بشار اسد هنوز هم پایگاه مردمی دارد و مردم خواهان حضور وی در سوریه هستند.

نماینده ولی فقیه در بخش دیگری از خطبه‌های خود با اشاره به در پیش بودن ماه محرم گفت: عاشورا در تاریخ بی‌نظیر است یک سویه آن نماد جنایت بود که چهره بشریت را تاریک کرد و در سوی دیگر آن نماد عدالت‌خواهی و ظلم‌ستیزی بود.

نورمفیدی افزود: انسان باید به خود ببالد که در میان کاروان انسانیت شخصیت نورانی مانند ابا‌عبدالله الحسین (ع) وجود داشت که تمامی خوبی‌ها و مردانگی و عزت در او نمایان بود.

وی تأکید کرد: گریه برای امام حسین(ع) باید عالمانه باشد. گریه برای امام حسین به این معناست که ما عضو گروهی هستیم که رهبر آن برای مبارزه با ظلم و برقراری عدالت تمام هستی خود را فدا کرد و ما به پیروی از او عدالت‌خواه و ظلم‌ستیز هستیم.