به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه دراستان گلستان وامام جمعه گرگان،آیت الله نورمفیدی در خطبه های این هفته نماز عبادی سیاسی این شهر گفت:امروز استکبار جهانی در مساله غدیر که باعث وحدت بین مسلمان شده، به دنبال برهم زدن این وحدت است.

  نماینده ولی فقیه در استان گلستان افزود: آنان می خواهد این مساله را علم کنند تا جنگ بین مسلمانان اتفاق بیفتد، که البته این آن چیزی نیست که حضرت محمد (ص) در واقعه غدیر به دنبال آن بود. به گفته وی، دشمن این اختلاف و تفرقه را می خواهد و ما باید حواسمان جمع باشد و ما همه مسلمین اعم از شیعه و سنی با هم برادر هستیم.

وی تصریح کرد: مسلمانان باید مسائل مربوط به غدیر را بررسی و تحقیق کنند یا به این مساله وحدت می رسند و دعوا نکنند و یا به این مساله نمی رسند. وی ادامه داد: روز غدیر روز مهمی برای اسلام و مسلمین است و مساله امامت، رهبری و نصب شخص امام علی (ع) اتفاق افتاد و تنها حدیث غدیر این را روایت نمی کند، بلکه همه کتاب ها و روایات بر این مهم تاکید دارند.

نماینده ولی فقیه در گلستان در بخش دیگری از سخنان خود گفت: غدیر در تاریخ اسلام از مسائل روشن و واضح است و همه مورخین بزرگ در دوران های مختلف، آن را نقل کرده اند. آیت الله نورمفیدی اظهار کرد: به اعتقاد شیعیان به دو دلیل" نگاه به مساله رهبری و اهمیت و جایگاه امامت و شایستگی ها و شرایط لازم برای تصاحب این مسند" و دیگری "معرفی شخصیتی مانند امام علی (ع) به عنوان امام و رهبر جامعه اسلامی"حادثه غدیر ، مهم است.

 به گفته خطیب جمعه گرگان، این حادثه از نظر همه امت اسلامی، خصوصا از نظر امامت و رهبری مهم است، همه مذاهب این نکته اساسی را که هر کسی نمی تواند حاکم مسلمین باشد و شرایط ویژه نیاز دارد،قبول دارند. وی اظهار کرد: اگر حدیث غدیر را در حجه الوداع در کنار دیگر بیاناتی که از رسول خدا به ما رسیده کنار هم بگذاریم، به همین دو مساله می رسیم.

نماینده ولی فقیه در خطبه دوم با اشاره به فرا رسیدن هفته تربیت بدنی و ورزش گفت: مسلمانان باید ورزش را یک ارزش اسلامی دانسته و این مساله مهم را در برنامه های خود قرار دهند.

 آیت الله نورمفیدی افزود: امام خمینی (ره) نیز ورزش را از نیازهای جامعه و یکی از معروفات می داند که باید در تمام ابعاد زندگی ما نقش داشته باشد. به گفته وی، همانطور که در رابطه با جسم و بدن ورزش می کنیم در مسائل ایمانی نیز با نماز، خضوع و یاد خدا ورزش کنیم. وی یادآور شد: ورزش برای جوانان لازم و برای مسن ترها واجب است، ورزش های بومی و محلی و باستانی که در عین ورزش بودن اخلاق، تواضع و فروتنی را یاد می دهند، باید فراگیر شود.

خطیب جمعه گرگان در ادامه این خطبه با اشاره به فرا رسیدن سالروز شهادت حاج مصطفی خمینی فرزند ارشد امام راحل افزود: وی شخصیتی بی نظیر یا کم نظیر بود که رزیم شاهنشاهی می خواست با شهادت وی امام را از پای در بیاورد، اما امام آن را از الطاف خفیه الهی دانستند. وی با اشاره به پیام مقام معظم رهبری به حجاج و زائران در عربستان سعودی، تصریح کرد: رهبر 10 سال است که در موسم حج به زائران پیام می دهند و در آن به مسائل اساسی مانند بیداری اسلامی، آمریکا و صهیونیسم، فلسطین و مسائل کل جهان اسلام می پردازند.

آیت الله نورمفیدی ضمن تبریک سالروز ولادت امام هادی (ع) افزود: امیدواریم حج ابراهیمی هر چه زودتر برآورده شود،

 

وی در پایان خود و دیگران را به تقوای الهی دعوت کرد.