امام جمعه گرگان گفت :با توجه به آماده بودن زیر ساخت های لازم در مجتمع پرورش میگو گمیشان از سرمایه گذاران بومی استان درخواست می کنم  در این عرصه مهم تولیدی با  سرمایه گذاری خود گام مهمی را برای ایجاد اشتغال و توسعه اقتصادی بردارند .

آیت الله نورمفیدی درحاشیه بازدید یکروزه از مجتمع پرورش میگو گمیشان با تبریک میلاد حضرت رسول اکرم (ص) و هفته وحدت گفت:امروز ازنزدیک شاهد فعالیت امرمهم تولیدی در استان بودم و به تلاش و فعالیت همه عزیزان در این عرصه مهم اقتصادی استان خدا قوت می گویم و از همه خدمتگزاران دراین عرصه مهم تولیدی تشکر می نمایم.

نماینده ولی فقیه دراستان تصریح کرد: دیدن و اشتغال جوانان نجیب ترکمن صحرایی را که قبلا برای گذراندن زندگی مجبور به صید در دریا و مشکلات عدیده آن درگیر بودند برای من خوشحالی مضاعفی را دراین مجتمع پرورش میگو درپی داشت.

وی افزود :با توجه به آماده بودن زیر ساخت های لازم دراین مجتمع پرورش میگو از سرمایه گذاران اقتصادی و بومی استان درخواست میکنم  در این عرصه مهم تولیدی با  سرمایه گذاری خود گام بلند و مهمی را برای ایجاد اشتغال و توسعه اقتصادی مردم بردارند  که به گفنه کارشناسان ضمن ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی از هر هکتار مکان دراختیار گرفته شده  پرورش میگو بیش از 90میلیون تومان درآمدزایی را نیز خواهند داشت .

آیت الله نورمفیدی در ادامه با اشاره به اینکه گلستان در سال‌های اخیر با روی آوردن به توسعه آبزی پروری، به یکی از استان‌های برتر پرورش میگو در کشور تبدیل شده است ،گفت: در سفر ریاست محترم جمهور به استان گلستان یکی از درخواست های من از ایشان تعیین اعتبار برای  بهره برداری از مجموع ۲ فاز مجتمع میگو گمیشان است چرا که این مجتمع ها ضمن اشتغال زایی گسترده بسیار در رونق اقتصادی و امنیت پایدار منطقه موثر خواهند بود.

وی افزود: این تنها مرکز بزرگ پرورش میگو است که از یک دهه پیش با استفاده از آب دریای خزر فعال است واگر دولت 1500میلیارد تومان دراین مجتمع برای بهره بردای فاز دوم آن هزینه کند به گفته مسئولین شیلات استان 6هزار شغل را برای مردم منطقه در پی خواهد داشت.

نماینده مقام معظم رهبری دراستان گلستان درادامه بازدید یکروز ه خود با حضوردر جمع کارگران مرکز عمل‌آوری و بسته‌بندی میگو اظهار داشت: مردم گمیشان از بیکاری رنج می برند و توصیه همیشگی من به مسئولین استانی و کشوری این بود که برای ایجاد اشتغال مردم خوب ترکمن صحرا کاری انجام دهند واینکه امروزبرادران و خواهران ترکمن رادر این مکان مشغول به کار و در آمد زایی می بینم بسیار برایم مسرت بخش است .به همه شما خداقوت میگویم و برایتان آرزوی موفقیت  و سلامتی از خداوند متعال مسئلت دارم.

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید