بنده به دنبال توسعه استان در همه زمینه ها هستم . برای من گرگان و گنبد و مراوه تپه و نوکنده و دیگر شهرهای استان هیچ فرقی ندارد. هر کاری از دست من برای هر جای استان  برآمده انجام دادم و از این به بعد هم انجام خواهم داد.

 

آیت ا... سید کاظم نورمفیدی در دیدار جمعی از خبرنگاران شرق استان با ایشان ضمن بیان مطلب فوق افزودند: امیدواریم با دولت جدید آقای رئیسی که در استان ما رای خوبی هم داشت شاهد رفع مشکلات گلستان باشیم . برای رسیدن به توسعه ، جایگاه و نقش خبرنگاران بسیار مهم است. چرا که رسانه ها باید مشکلات اساسی  مردم  را به گوش مسئولین برسانند وقتی هم و غم شما خبرنگاران مسائل بزرگ استان باشد، اثرات آن دیده خواهد شد. شما باید در شغل خبرنگاری خود پویا و اثرگذار باشید.

 

نماینده ولی فقیه در ادامه افزودند: مشکل اصلی این روزهای کشور،  مشکلات اقتصادی  و همه گیری بیماری کرونا است. مسئولان ما باید هر چه زودتر در این زمینه اقدامات موثری انجام دهند. یکی دیگر از مشکلات اساسی ما کمبود آب شرب دراستان است . خشکسالی و همچنین برداشت بی رویه آب استان ما را دچار کم آبی کرده، اگر چاره ای نیندیشیم با مشکلات عدیده در سال های آینده مواجه خواهیم شد. نامه ای را برای ریاست جمهور نوشتم و از ایشان خواستم درباره چگونگی استقرار سیستم آب شیرین کن برای آب شرب مردم استان و سایر مصارف مطالعات و اقداماتی انجام شود.

 

امام جمعه گرگان گفتند: بنای بنده همیشه این بوده که پیگیر مسائل اساسی استان باشم  کارهایی که برای استان تحولی را در پی داشته باشد. برای انتخاب استاندار یکی ازتاکیدات بنده به وزارت کشور این است، کسی باشد که توان این را داشته باشد با رفع مشکلات اساسی در استان تحول ایجاد کند. منطقه آزاد اینچه برون از کارهای بزرگ استان است که میتواند تاثیر بسیاری هم از لحاظ اشتغال و جهات دیگردر مسائل استان داشته باشد .شخصا به اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام نامه نوشتم و منافع این منطقه آزاد و تاثیرات آن برای اعضای مجمع را مطرح کردم که حتی عزیزانی از اعضای مجمع به من زنگ زدند و قول پیگیری و تصویب آن را به من دادند که بحمدالله نتیجه مثبتی داد و باید شاهد اجرای آن در دولت جدید باشیم. بیست سال است که من پیگیر جزیره آشوراده هستم چون می دانم این برای استان اثرگذار خواهد بود. باید از اقتصاد گردشگری دریا و این جزیره استفاده کنیم .همیشه در مواجهه با روسای جمهور پیگیر این مسئله مهم بوده و هستم . افتتاح راه آهن با حضور روسای  جمهورسه کشور باعث خوشحالی مردم شده بود. این مسیر حمل و نقل میتوانست برای ایران از جهات اقتصادی و سیاسی دروازه ای محسوب شود.متاسفانه مباحثی بین ایران و ترکمنستان بوده که به مسائل کلی دو کشور بر می گردد و از این پروژه بهره برداری مناسبی نمی شود. بنده حتما با آقای رئیسی صحبت خواهم کرد تا روابط حسنه بین ایران و آسیای میانه را در اولویت کار سیاست خارجی بگذارند.

 

آیت ا... نورمفیدی اضافه کردند: از همه مردم استان و ترکمن صحرا تقدیر و تشکر دارم که درجریانات چهل ساله انقلاب با حضور خودشان همیشه پشتیبان و حافظ این نظام بوده و هستند. وحدت و همدلی در استان ما زبان زد همه بزرگان کشور است  مخصوصا در آن دیداری که مقام معظم رهبری مدظله العالی با اعضای ستاد کنگره سرداران و 4 هزارشهدای استان داشتند، معظم له در آن جلسه وحدت اقوام در استان گلستان را الگویی برای کشور و جهان اسلام برشمرد و در سخنان خود چندین بار متذکر شده بودند که این هم از افتخارات مردم استان ما به شمار می رود. 

 

نماینده ومقام معظم رهبری در استان درخصوص اهمیت کار اطلاع رسانی و رسالت خبری گفتند: شعار دنیای مدرن این است که دانستن حق مردم است و ما هم قبول داریم، ولی باید در مسیر اطلاع رسانی  حافظ کرامت انسان باشیم. و کرامت انسانها را زیر پا نگذاریم . این مهم را مد نظر داشته باشیم که اطلاع رسانی نباید باعث هتک حرمت افراد و ایجاد شکاف در جامعه و اختلاف و دو دستگی شود. استان ما به لحاظ وحدت و همدلی از بهترین استان های کشور است و باید در شغل شریف خبرنگاری هم این جنبه های  وحدت استان و حفظ آن را رعایت کنیم .

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید