نماینده مقام معظم رهبری در استان گلستان در پیامی به مناسبت هفته بهزیستی تاکید کرد: مردم باید پیشتاز کمک به نیازمندان و محرومان جامعه باشند زیرا کمک به محرومان سبب حفظ کشور از آسیب‌ها می‌شود و به طور قطع در این مسیر برکات های الهی به مردم سرازیر می‌شود.

متن پیام به شرح زیر است:

بسمه تعالی

اسلام دین حمایت از محرومان و مستضعفان و آسیب دیدگان اجتماعی است، تا آنجا که کمک به ضعیفان را از بالاترین صدقات می شمرد. در قرآن کریم هم بر حقوق مستمندان (وَ الْمَساكِينِ‏) تأکید شده است؛ زيرا در هر اجتماعى افرادى معلول و از كار افتاده‏ و مانند آن وجود دارند كه فراموش كردن آنها بر خلاف تمام اصول انسانى است.

از اینرو کمک به رفع آسیب‌های اجتماعی از امور مهم جامعه اسلامی است؛ لذا افراد مختلف جامعه نسبت به معضلات اجتماعی از جمله مبارزه با اعتیاد، مبارزه با مشکلات افراد خیابانی، کودکان بی‌سرپرست و معلولین و مسائل ناشی از طلاق، مسئولند.البته سازمان بهزیستی در اندازه توان خودبخشی از آن را به عهده گرفته است لیکن تمام مردم وظیفه دارند آنها را در رسیدن به این هدف مقدس یاری دهند.

بی تردید كمك هاى مردمى در فرهنگ اسلام از اهمّيّت بسيار بالائى برخوردار است.نه تنها كمك به نيازمندان، بلكه هرگونه كمك به كارهاى خير و فعّاليّت هاى مثبت اجتماعى در مفهوم «انفاق في سبيل اللَّه»  درج است، همه از بهترين اعمال محسوب مى‏شود، و سرچشمه انواع بركات و آثار معنوى و مادّى در دنيا و آخرت است. لذا انفاق فى سبيل اللّه و كمك‏ به نيازمندان از آنچه خداوند به انسان داده است؛ اعمّ از مال و ثروت، مقام، آبرو، اعتبار، علم و دانش، عفو و بخشش، و خلاصه هر آن‏چه خداوند روزيش كرده است از جمله نشانه های نقش آفرینی مردم در حمایت از اقشار آسیب پذیر جامعه است.

با این تفاسیرباید تأکید نمود مردم باید پیشتاز کمک به نیازمندان و محرومان جامعه باشند زیرا کمک به محرومان سبب حفظ کشور از آسیب‌ها می‌شود و به طور قطع در این مسیر برکات های الهی به مردم سرازیر می‌شود.

ضمن گرامیداشت هفته بهزیستی از خداوند متعال مسئلت دارم به کارکنان و مدیران بهزیستی توفیق عنایت دهد که در خدمت اجتماع باشند؛ بی تردید زحمت کشان در سازمان بهزیستی  با رعایت امانت به صورت کامل همراه با دلسوزی و خلوص نیت کارشان می توانند اعتماد عمومی را جلب کنند چون گسترش این امردر هر نهاد و دستگاه می تواند اعتماد عمومي در سايه توجه به سرمايه هاي اجتماعي، همدلي و مسئوليت پذيري اجتماعي را به همراه آورد.

والسلام علیکم و رحمه الله وبرکاته

سید کاظم نورمفیدی

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید