آیت الله سیدکاظم نورمفیدی در دیدار مهندس هرمزی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان گلستان با ایشان گفت:در خشکسالی امسال لازم است با مصرف بهینه آب در همه زمینه ها این بحران را پشت سر بگذاریم.

وی با تاکید بر اهمیت اطلاع‌رسانی و هشدار به مردم درباره عواقب کم‌آبی خاطرنشان کرد: باید وضعیت خطرناک کم‌آبی به مردم نشان داده شود و راه‌های مصرف بهینه و صحیح آب در رسانه ملی و شبکه های اجتماعی تبیین شود.

نماینده ولی فقیه در گلستان تصریح کرد: آب کالایی است که جایگزین ندارد و باید به طرق مختلف اطلاع‌رسانی در این خصوص صورت پذیرد تا به مردم نشان بدهید که واقعا آب کم است.

امام جمعه گرگان از بحران آب به عنوان یک بحران جدی در کشور یاد کرد و افزود: کشور ما در منطقه گرم و خشک واقع شده و کمبود آب در استان های مختلف مشکلات زیادی را برای مردم به وجود آورده است.

وی با اشاره به کشاورزی بودن استان گلستان، گفت: هر چند گلستان یک استان کشاورزی است اما بدلیل کمبود منابع آبی  باید به سمت کشت های کم آب طلب و آبیاری قطره ای برویم تا بتوانیم مشکلات کم آبی را مدیریت کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان تأکید کرد: اگر این روند مصرف بی‌رویه آب به‌ویژه در بخش کشاورزی ادامه داشته باشد در آینده با خطر تشنگی مواجه می‌شویم که حتی ممکن است در آینده زمین‌های کشاورزی ما در اثر کم آبی به شوره‌ زار تبدیل شود.

به گفته وی، مردم باید در مصرف آب صرفه جویی داشته باشند و به این باور برسند که اگر امروزه در مصرف آب صرفه جویی نکنند در آینده نزدیک دچار مشکلات زیادی می شوند.

آیت الله نورمفیدی از تماس خود با وزیر نیرو خبرداد و گفت:دراین تماس تلفنی ،مشکلات کم آبی کشاورزان حاشیه رود اترک را به وزیر رساندم و پیگیر خواسته های آنان شدم.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید