هیاتهای مذهبی باید در مسیر رضایت خداوند حرکت کنند و اگر مبنای کار آنها رضای خداوند متعال و تبعیت از اهل بیت(ع) باشد قطعا محبوب خواهند شد.

آیت ا... نورمفیدی در دیدار اعضای شورای هیئات مذهبی شهرستان گرگان با ایشان افزوند: اگر از عمرمان در راه شناخت و ترویج معارف اهل بیت(ع) که همان مسیر خداوند است، بهره مند شویم، ثروتمند هستیم. اما اگر ثروت دنیا را داشته باشیم و عمر ما در مسیر الهی و ائمه اطهار(ع) نباشید، فقیریم. همانگونه که حضرت ابا عبدالله الحسین(ع) در دعای عرفه می فرماید «مَاذَا وَجَدَ مَنْ فَقَدَكَ وَ مَاالَّذِي فَقَدَ مَنْ‌وَجَدَك» آن‌کس که تو را ندارد، چه‌دارد؟ یعنی اگر صاحب دنیا هم باشد فقیر است چون به تو نرسیده است. اما اگر کسی که دلش به نور ایمان روشن شده باشد هیچ چیز را از دست نداده و دارای همه چیز است. هیئات مذهبی باید این جمله نورانی امام حسین(ع) را سرمشق خودشان قرار بدهند.

نماینده مقام معظم رهبری ادامه دادند: اهل بیت(ع) به برگزاری محافل مذهبی توجه داشتند، اما این توجه شرطی دارد، این شرط را امام صادق (ع) بیان می فرماید که در جلسات مذهبی خود احادیث صحیح ما را بیان و درباره آن گفتگو کنید. امام (ع) در ادامه می فرماید "«رَحِمَ اللّهُ عَبْدا اَحْیا أمْرَنا،»  خدا رحمت کند آن کسی را که امر ما را زنده و احیاء کند. اهل بیت(ع) می فرمایند اگر شما به دستورات ما عمل می کنید و از آنچه را که نهی می کنیم، خودتان را کنار می کشید، یقینا از شیعیان ما هستید.

امام جمعه گرگان ضمن سفارش اعضای هیئات مذهبی به رعایت شئونات اسلامی گفتند: هیات های مذهبی باید خودشان از لحاظ اخلاقی و رفتاری ممتاز باشند و شورای مرکزی باید برای اعضای هیئات مذهبی در جهت آشنایی بیشتر با معارف اسلامی و اهداف اهل بیت(ع) دوره ها و کلاس های آموزشی برگزار کند.

ایشان افزودند: اشعاری که در مجالس اهل بیت(ع) خوانده می شود در تاثیرگزاری  بر روی مخاطب موثر است. بعضی اشعار پیام و محتوا ندارند، اما بعضی از اشعار دارای پیام هایی است که راه  و روش را به  شنوده و محبان ائمه اطهار(ع) نشان می دهد. باید در انتخاب شعر و محتوا بسیار توجه کنید و همه دعا کنیم به سیره اهل بیت(ع) هر چه بیشتر نزدیک شویم و با فعالیت در احیای امر اهل بیت(ع) مشمول دعای خیر شویم.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید