روز مهندس روز پاسداشت خلاقیت، ابتکار، نو آوری، پیشرفت و کیفیت زندگی است. بنده این روز را به همه مهندسان مخصوصا به خانواده بزرگ نظام مهندسی استان گلستان که دارای 10 هزار عضو است، تبریک عرض می کنم و توفیق همه آنان را در جهت پیشرفت و توسعه کشور از خدای متعال تقاضا مندم.

آیت ا... نورمفیدی در گفتگو با سیمای مرکز گلستان به مناسبت 5 اسفند روز مهندس ضمن بیان مطلب فوق افزود:  روز پنجم اسفند روز بزرگداشت بزرگ مرد ایران، خواجه نصیرالدین طوسی است که هم فیلسوف و متکلم و شاعر و ریاضیدان بود و هم با علم نجوم آشنایی خوبی داشت و خدمات زیادی به جهان علم و دانش و فرهنگ و تمدن اسلام و ایران کرد. بزرگداشت چنین شخصیت هایی باعث می شود که جوانان ما با جایگاه ایران و ایرانی بهتر آشنا و آگاه شوند، باید تلاش کنیم که خواجه نصرالدین های زیادی در کشور داشته باشیم.

ایشان ادامه دادند: روز بزرگداشت خواجه نصرالدین طوسی به نام روز مهندس نامگذاری شده است، مهندسین بنا بر تحصیلاتی که در رشته های مختلف دارند، در ارتقاء سطح زندگی مردم در ابعاد مختلف موثرند و با علمی که دارند نیازهای جامعه را با بر اساس اصول علمی طرح ریزی می کنند و به آن کیفیت می بخشند. مردم ما هم باید به این نکته توجه داشته باشند که در ساختمان سازی و دیگر کارهایی که انجام می دهند، اگر آن کارها علمی  انجام شود، قطعا به نفع خود آنان خواهد بود و اگر مهندسی شده و علمی نباشد آن کارها سست، ضعیف و مشکل زا خواهد شد. اگر ساختمان ها مهندسی شده و با برنامه باشد،  قطعا در مقابل حوادث طبيعي مقاومت خواهد کرد. ساختمان اگر بر اساس علم و دانش و فن آوری ساخته شود، حتی در مقابل زلزله های شدید هم مقاومت می کند.

امام جمعه گرگان اضافه کردند: در حادثه سیل گلستان سازمان نظام مهندسی استان نیز به سهم خودش به یاری سیل زدگان شتافت و ابزار و ادواتی را که لازم بود به مناطق سیل زده فرستاد و حتی در مبارزه با ویروس کرونا هم همکاری خوبی دارند، و لازم می دانم از تلاش های همه آنان تشکر کنم.

نماینده ولی فقیه گفت: سازمان نظام مهندسی استان و شرکت های پیمانکاری تابعه باید با تلاش فراوان و توان علمی و عملی رتبه و گرید خودشان را بالا ببرند و از طرفی از مسئولین اجرایی و مدیران کل استان می خواهم کارها و پروژه های  بزرگ استانی را به مهندسین و پیمانکاران استانی خودمان واگذار کنند. در واقع اگر پروژه های بزرگ را در اختیار مهندسین و شرکتهای پیمانکاری این استان قرار دهند، مسلما به رفع بیکاری و ایجاد شغل کمک خواهند کرد. وقتی را که مهندسین ما توانایی این کارها  را دارند چرا به شرکتهای خارج از استان واگذار کنیم. این کار باعث می شود ما  شاهد آثار و برکات این پروژه های  بزرگ در زمینه های مختلف برای استان مان باشیم.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید