نماینده مقام معظم رهبری در گلستان و امام جمعه گرگان گفت: ائمه جمعه باید فراجناحی رفتار کنند تا پناهگاه مردم باشند.

آیت الله سیدکاظم نورمفیدی در نشست با ائمه جمعه استان گلستان افزود: همه مردم باید احساس کنند که امام جمعه شهرشان در کنار آنهاست. چرا که جایگاه روحانیت به ویژه ائمه جمعه  جایگاه همراهی و هدایت جامعه است.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان با بیان اینکه مقام معظم رهبری  مدت ها قبل بصیرت را مطرح کرده اند اظهار داشت: بر خلاف اینکه بعضی ها بصیرت را فقط در حوزه سیاسی خلاصه می کنند، ابعاد دیگری هم دارد که ریشه بصیرت سیاسی به آنها بر می گردد. مهمترین بصیرت درک چگونگی تنظیم روابط بین پروردگار و انسان است که اولیا الهی و ائمه به دنبال آن بودند. لذا درک درست رابطه بین انسان با خدا و انسان با عالم هستی وانسان با خودش و دیگران نیازمند بصیرت عمیق است.

امام جمعه گرگان در بصیرت سیاسی مردم باید با تاریخ کشور، فراز و نشیب های گذشته و دستاوردهای چهار دهه انقلاب به خوبی آشنا شوند. و ائمه جمعه باید وضعیت گذشته و حال را برای مردم به درستی و صادقانه تبیین  و چشم انداز آینده را ترسیم کنند.

وی ادامه داد: ایران قبل از انقلاب اسلامی در حلقوم آمریکا قرار داشت و به برکت انقلاب به استقلال رسید که باید شرایط گذشته و حال ما با درک درست همه موضوعات تبیین گردد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید