آیت الله نورمفیدی گفت: با بهره گیری از جشنواره اقوام ایران زمین باید شرایطی برای معرفی هرچه بیشتر توانمندی های گلستان فراهم شود.

آیت الله «سید کاظم نورمفیدی» در دیدار با مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی  استان گلستان با ایشان اظهار کرد: دیوار دفاعی گرگان و شهر قدیمی جرجان برای استان بسیار حائز اهمیت است و باعث می شود که گردشگر با تاریخ و تمدن این منطقه آشنا شود.

نماینده ولی فقیه در گلستان ادامه داد: دیوار دفاعی گرگان پس از دیوار چین بزرگترین دیوار آجری جهان به شمار می رود و متاسفانه بر اثر غفلت و عدم توجه به این  دیوار  دفاعی باعث شده که بخش عمده ای از این دیوار تخریب شود.

آیت الله نورمفیدی متذکر شد: اگر بتوانیم دیوار دفاعی گرگان را احیاء کنیم قطعا این منطقه جاذبه جهانی پیدا می کند و بسیار حائز اهمیت است که به این موضوع بپردازیم.

وی یادآور شد: شهر قدیمی جرجان، جزیره آشوراده و دیوار دفاعی گرگان موضوعاتی است که به آن تاکید دارم و باید همه به این موضوعات توجه کنند و قطعا این آثار تاریخی می تواند به گردشگری کمک کند.

نماینده ولی فقیه در گلستان خاطرنشان کرد: جشنواره بین‌المللی فرهنگ اقوام ایران موضوع بسیار مهمی است و آثار خوبی برای استان گلستان به همراه داشته است.

آیت الله نورمفیدی بابیان اینکه این جشنواره باعث آشنایی اقوام ملی می شود، یادآور شد: مردم پیش از کرونا از این جشنواره استقبال خوبی داشتند و باید در این جشنواره به آشنایی فرهنگ ها و صنایع دستی و غیره اهتمام شود.

وی افزود: باید با بهره گیری از جشنواره اقوام شرایطی را برای معرفی هرچه بیشتر توانمندی های گردشگری گلستان به دیگر استان های کشور به وجود بیاوریم.

نماینده ولی فقیه در گلستان بیان کرد: با توجه به اینکه این جشنواره امسال به صورت مجازی برگزار می شود باید با کمیت و کیفیت بیشتری برگزار شود و باید جاذبه لازم برای این جشنواره در فضای مجازی در نظر گرفته شود.

آیت الله نورمفیدی به جزیره آشوراده اشاره کرد و خاطرنشان کرد: این جزیره و توسعه گردشگری آن برای استان بسیار حائز اهمیت است.

وی افزود: استان گلستان یک استان صنعتی نیست و اقتصاد آن برپایه کشاورزی است و حوزه گردشگری می تواند به رونق اقتصادی استان کمک کند.

نماینده ولی فقیه در گلستان بابیان اینکه ظرفیت خوبی در حوزه گردشگری وجود دارد، یادآور شد: میراث جهانی قابوس یک بنای شاخص و منحصربه ‌فرد برای استان و کشور است و باید به موضوعات مرمت و حفاظت این اثر منحصر به ‌فرد جهانی توجه ویژه داشت.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید