آیت الله نورمفیدی در دیدار با اعضای ستاد یادمان شهدای هفت تپه استان گلستان

نباید بگذاریم جوانان ما از ارزش های دوران دفاع مقدس فاصله بگیرند

اعضای ستاد مردمی پشتیبانی هفت تپه با نماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان دیدار کردند. در این نشست آیت ا... نورمفیدی تاکید کرد: یادگاران دوران دفاع مقدس میراث عینی هستند که می توانند ارزش ها و خاطرات جنگ را بدون کم و کاست به نسل امروز که نیاز اساسی آنها هم می باشد انتقال دهند و نباید بگذاریم جوانان ما از ارزش های آن مقطع بی اطلاع باشند و از آن فاصله بگیرند. چون احساس می شود یکی از برنامه های اصلی دشمن این است که نسل امروز را منقطع کند، ما وظیفه داریم فضای معنوی دوران جهاد و شهادت را حفظ کنیم.

ایشان افزودند: برگزاری چنین جلساتی با محوریت ساخت یادمان شهدا بسیار ارزشمند است. اجرای طرح جامع یادمان شهدا در هفت تپه اقدامی پسندیده است که برای آشنایی نسل های آینده با فرهنگ ناب دوران دفاع مقدس لازم است، و یادآور روزهای جنگ و جبهه و ایثارگری های رزمندگان و مردم عزیز خواهد بود.

آیت ا... نورمفیدی ادامه دادند: باید زحماتی که نیروها و مردم در هشت سال دفاع مقدس کشیدند را زنده نگه داشت، آن روزها فضای خوبی بود و همه همدل و هم زبان هر آنچه در توان داشتند برای نگهداری انقلاب و نظام به میدان آوردند، حضور در آن صحنه ها خود به خود انسان را از تعلقات و زنجیرهای دنیوی دور می کرد.

نماینده ولی فقیه گفتند: این نکته، تاکید موکد مقام معظم رهبری است که به هر شکل ممکن نگذاریم خاطرات جنگ فراموش شود و باید به دنبال تجدید آن فضاهای معنوی باشیم. در جلساتی که بنده حضور دارم و یادگاران دوران دفاع مقدس از خاطرات آن دوران با یک حرارت خاصی سخن می گویند، واقعا برایم تاثیرگذار است چرا که این عزیزان آن فضاها را لمس کردند و در خلق آن حماسه های ماندگار حضور داشتند. تمامی رشادت ها و دلاوری های رزمندگان و فرماندهان ما در دوران جنگ تحمیلی باید برای نسل جوان امروز که از آن دوران فاصله داشتند به طور صحیح و حقیقی نگارش شود. برگزاری کنگره های تجلیل از شهدای گرانقدر نباید تشریفاتی باشد بلکه باید ذهنیت جامعه را به سمت و سوی ارزشهای دفاع مقدس سوق دهد. از اینرو برگزاری مراسم  تجلیل و گرامیداشت شهدای گرانقدر از امور لازمه است .

امام جمعه گرگان اضافه کردند: امروز برخی زبان دوران دفاع مقدس می شوند که حتی بوی جنگ نیز به مشام آنان نرسیده است و این بزرگترین آسیب به دستاوردها و سختی ها و رنج های رزمندگان این دوران است. فرماندهان و رزمندگان دوران دفاع مقدس بایستی با نگارش واقعیت های جنگ آن را به نسل جوان منتقل کنند تا برای همیشه رشادت های این دوران در ذهن نسل های متوالی باقی بماند. شما که آن شرایط را احساس کردید قطعا نقش بسزایی در این کار دارید. زحمات شما در راستای انتقال مواریث جنگ است و لازم می دانم از همه عزیزان تشکر کنم امروز وظیفه اصلی شما احیای آن فرهنگ جهاد به نسل نو و امروزی است از خدا هم طلب کمک کنید چرا که کار فرهنگی از کار نظامی مهمتر است. در مسائل فرهنگی دفاع مقدس ظرافت های آن را در نظر بگیرید افراط و تفریط در آن نباشد و صراط مستقیم را در نظر داشته باشید، تا شیطان است ما در امان نخواهیم بود تا این شیطان بزرگ و استکبار جهانی وجود دارد ما نباید اصلا احساس امنیت بکنیم، باید همیشه مراقب و مواظب باشیم.

ایشان در پایان اظهار امیدواری کرد با بهبودی شرایط و حضور در منطقه  هفت تپه از نزدیک شاهد ساخت یادمان و حسینیه هفت تپه باشیم و ساخت یادمان های دفاع مقدس را تقویت کنیم تا به عنوان آثار ارزشمند دفاع مقدس حفظ شود.

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید