آیت الله نورمفیدی در جلسه تودیع و معارفه مدیر مرکز خدمات حوزه های علمیه استان گلستان

مسئولت روحانیت در قبال جامعه سخت و سنگین است

 در طول تاریخ روحانیت وظایف سخت و سنگینی در جامعه داشته  و دارند، روحانيون  باید در ادامه رسالت انبیاء برای تعالی جامعه تلاش کنند.

آیت الله نورمفیدی نماینده مقام معظم رهبری در استان گلستان در جلسه تودیع و معارف مدیر مرکز خدمات حوزه های علمیه افزودند: مجموعه مرکز خدمات حوزه های علمیه از برکات انقلاب است تشکیلاتی که  توجهی به وضع خدمات به روحانيون و حوزه های علمیه داشته باشد، چرا که  خیلی از بزرگان روحانیت، در همین شهر خودمان بودند، در عین حالی که خدمات بسیاری در ترویج مکتب نورانی اهل بیت(ع) داشتند، در اواخر عمرشان به سختی زندگی می کردند. این چیز خوبی نیست و با تشکیل این مرکز به این قشر توجهی شده است.

ایشان اضافه کردند: واقع این است که حتی الامکان مرکز خدمات نباید زیر مجموعه دولت‏ها باشد و این تشکیلات باید توسط مراجع محترم تقلید و رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) اداره شود و نیازهایشان را از درون خود تشکیلات روحانیت تامین کنند، چرا که رسیدگی به علماء، طلاب و بازنشستگان و از کار افتادگان این قشر در حد توان توسط مرکز خدمات حوزه های علمیه خوب و تاثیرگزار و امر مبارکی است. در طول تاریخ هم مراجع در حد توانشان و در یک سطحی به روحانیت کمک می کردند.

آیت ا... نورمفیدی در این جلسه از خدمات موثر حجه الاسلام والمسلمین ربانی مدیر مرکز خدمات حوزه های علمیه کشور تشکر کرد و ضمن قدردانی از تلاش های  چند ساله حجت الاسلام وردان در مرکز خدمات حوزه های علمیه استان، برای حجت الاسلام میراحمدی مدیر جدید این مرکز در استان گلستان آرزوی موفقیت کرد.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید