آیت الله نورمفیدی در گفتگو با سیمای مرکز گلستان:

تلاش برای قطع زنجیره انتقال بیماری کرونا وظیفه شرعی و انسانی همگان است

آیت ا... حاج سید کاظم نورمفیدی در گفتگو با صدا و سیمای مرکز گلستان، تبعیت از تصمیمات ستاد مبارزه با کرونا و تلاش برای قطع زنجیره انتقال این بیماری را وظیفه شرعی و انسانی همه آحاد جامعه دانست و ازعموم مردم به ویژه هم استانی های گلستانی خواست از هیچ تلاشی برای مبارزه با این ویروس فروگذار نکنند.

ایشان در این مصاحبه گفتند: این روزها موج سوم ویروس کرونا در کشور شروع شده است، متاسفانه این موج با شدت زیادتر، بیماران بیشتری را در کشور مبتلا کرده وعدد جانباختگان هم طی این چند مدت به بالاترین حد رسیده است، لذا همه وظیفه  دارند در مقابله با این ویروس همکاری ویژه داشته باشند.

نماینده مقام معظم رهبری افزودند: انصافا در این مدت کادر پزشکی و درمانی و پرستاران با انجام وظیه خود سنگ تمام گذاشتند، شهید دادند، اما این به تنهایی کافی نیست و مردم هم وظیفه اسلامی، انسانی دارند و همان طور که نماز خواندن بر ما واجب است این جا هم از لحاظ شرعی واجب است که دستورات ستاد مبارزه با کرونا را رعایت وعمل کنیم و در کنار رعایت دقیق دستورالعمل‏های بهداشتی و پیشگیری، دست توسل مان را هم  به درگاه الهی دراز کنیم. زدن ماسک و رعایت فاصله اجتماعی باید جدی گرفته شود و همزمان مسئله دعا هم بسیار مهم است. خدای متعال در چنین شرایطی به بندگانش دستور داده که متوجه ذات اقدس الهی باشند. خداوند در قرآن فرموده «أَمَّنْ یُجیبُ الْمُضْطَرَّ إِذا دَعاهُ وَ یَکْشِفُ السُّوءَ »امروز بشریت در مقابل این ویروس مضطر است و به این زودی ها هم معلوم نیست که بتواند به یک راه مطمئنی در مقابله با آن برسد. بنابراین همه در حال اضطرار هستیم و انسان مضطر را کسی جز خداوند متعال پاسخگو نیست. طبق آیه شریفه قرآن کریم خداوند ما را دعوت کرده در حال اضطرار و ناچاری دست دعا به درگاه الهی بلند کنیم و از خدا کمک بخواهیم.

آیت ا... نورمفیدی اضافه کردند: امیرمومنان علی علیه السلام در دعای کمیل می فرماید «يَا مَنِ اسْمُهُ دَوَاءٌ، وَذِكْرُهُ شِفاءٌ» ای خدایی که اسم تو درمان دردمندان است. انسان بیمار وقتی را که از عمق جانش اسم خدا را بر زبان جاری می کند آرام می شود «ارْحَمْ مَنْ رَأْسُ مالِهِ الرَّجاءُ» خدایا رحم کن به ما در این شرایط «يَا سَابِغَ النِّعَمِ، يَا دَافِعَ النِّقَمِ» ای خدایی که همیشه نعمت هایت را به سوی ما سرازیر می کنی.

این ویروس خطرناک از جمله سختی ها و گرفتاری هاست که دامنگیر بشریت شده، لذا از خداوند بخواهیم عنایتی کند تا بشریت بتواند این گرفتاری را از سر راه خود بردارد.

ایشان گفتند: توصیه بنده دراین شرایط به همه مردم دعا به درگاه الهی است. بعد از خواندن نماز دعا کنند و آنهایی را که سحر خیز هستند در دل شب و وقت سحر که موقع عنایات خاص حضرت حق به بندگان است دست به دعا شوند .در بعضی از روایات داریم خداوند در شرایطی از بنده مضطرخود حیا می کند و به او پاسخ می دهد. بنابراین اگر همه مردم به درگاه الهی دعا کنند خداوند حیا می کند که پاسخ بندگانش خودش را ندهد. از همه مردم تقاضا دارم از دعا غافل نشوند و با تضرع به درگاه الهی بخواهیم هر چه زودتر خداوند این بلا را از جامعه بشریت مخصوصا جامعه خودمان بردارد تا به سلامتی از این گرفتاری خارج شویم .

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید