آیت الله«سید کاظم نورمفیدی»در اولین جلسه قرارگاه پشتیبانی از ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا استان گلستان ضمن تشکر از کادر درمانی و ستاد استانی کرونا برای صیانت از سلامت مردم اظهار کرد: مقام معظم رهبری در روزهای گذشته به خاطر اهمیت مسئله با ستاد استانی کرونا جلسه ای داشتند و در آن جلسه به فرهنگ قرارگاهی تاکید کردند.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان ادامه داد: در زمان جنگ ، قرارگاه وظیفه داشت که جبهه دشمن را زیر نظر داشته باشد و از سویی دیگر با برنامه ریزی از امکانات پشتیبانی  خارج از جبهه استفاده کند در همین راستا مقام معظم رهبری در مقابله با کرونا این مسئولیت را برعهده بهداشت و درمان نهادند.

آیت الله نورمفیدی گفت: قرارگاه پشتیبانی از ستاد کرونا باید کل کشور را از بازار تا منزل به عنوان جبهه مقابله با ویروس کرونا بداند و این امر مهم کار بسیار سختی است که همه باید دست به دست هم بدهند تا بتوانیم با این ویروس مقابله کنیم.

وی گفت: باید نهادهای مختلف مثل هلال احمر، بسیج و نیروهای مسلح آموزش ببینند تا در صورت نیاز بتوانند خدمات درمانی به بیماران کرونایی ارائه کنند و از سویی باید حسابی برای جمع آوری  کمک هایی مالی به منظور پشتیبانی از درمان بیماران کرونا در نظر گرفته شود.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان بابیان اینکه مقام معظم رهبری همچنین به موضوع دعا تاکید کردند، گفت: هیچ وقت دعا جای اسباب را نمی گیرد گرچه می تواند در اسباب نیز موثر باشد و براین اساس ائمه اطهار (علیهم السلام) نیز ضمن دعا در زمان بیماری از طبیب بهره می گرفتند.

آیت الله نورمفیدی تاکید کرد: امروز در این شرایط کرونایی باید فرهنگ درست دعا و رابطه با خدای متعال را در بین آحاد جامعه نهادینه کنیم و از صدا و سیما نیز درخواست دارم در این زمینه بیشتر فعالیت کند.

وی گفت: اعتقاد دارم که به مسئله دعا باید عمیق تر پرداخته شود و حوزه های علمیه، صدا و سیما، تبلیغات اسلامی و دستگاه های فرهنگی در این زمینه ورود پیدا کنند.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان تاکید کرد: امیدواریم خداوند این توان را به ما بدهد که در راستای سلامت مردم و مبارزه با ویروس کروتا آنچه را در توان داریم به کار بگیریم.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید