مبارزه با استکبار جهانی صرفا یک موضوع سیاسی نیست، بلکه یک مسئله اعتقادی و قرآنی است و ریشه در آموزهای دینی ما دارد.

آیت ا... نورمفیدی در جلسه هم اندیشی و برنامه ریزی یوم الله 13 آبان و هفته وحدت گفت: اگر مومن به خدا باشیم، نمی توانیم به بتها و کسی که خوی شیطانی دارد تمایل پیدا کنیم، مبارزه با استکبار وعدم تمایل به استکبار و شیاطین یک امر اعتقادی است و هیچ وقت از این مسئله که شیطان دشمن ما است غافل نشویم. به گفته امام راحل آمریکا شیطان بزرگ است و امروز هم مقام معظم رهبری  همین را می فرمایند، خیلی ها به عمق این گفته دقت نکردند. شیطان و توطئه ها و مکرها و فساد و افسادش ممکن است در هر زمانی در یک قالبی خودش را نشان دهد.

نماینده مقام معظم رهبری افزودند: موضوع  وحدت هم یک امر اعتقادی است و مسئله سیاسی و مقطعی نیست، مبانی وحدت ریشه در قرآن دارد، هرکسی بخواهد به هر شکلی آنچه را که قرآن کریم گفته بهم بریزد، گناه بزرگی مرتکب شده است.

ایشان گفتند: قرآن می فرماید وقتی در مقابل کافران قرار می گیرید ثابت قدم باشید و از خدا و پیامبر(ص) اطاعت کنید و به جان هم نیفتید که در غیر اینصورت سست خواهید شد و قدرت شما از بین خواهد رفت.امروز امت اسلامی در مقابل  «فِئَة»  قرارگرفته و هر کس به صفوف مسلمانان خدشه ای وارد کند، از امت اسلامی نیست. باید مواظبت کنیم، کاری انجام نگیرد که برای بعضی ها بهانه درست شود .ما یک خانواده هستیم و خودمان اختلاف خودمان را حل می کنیم و درست نیست به دنبال یک بیگانه باشیم که در مسائل ما دخالت کند.

امام جمعه گرگان درباره موضوعاتی که این روزها در جامعه مطرح است گفت: مسائل اسلامی بسیار دقیق است، بله پیامبر(ص) در حدیبیه به یک معنا با کفار صلح کرد، حتی یک جاهایی کوتاه آمد. وقتی پیامبر(ص) به امیرالمومنین(ع) فرمود بنویس بسم الله الرحمن الرحیم، نماینده مشرکین مکه گفت ما رحمان و رحیم نمی شناسیم، بنویس «بسمک اللهم» پیامبر(ص) هم فرمود همین را بنویس، سپس پیامبر(ص) فرمود: بنویس: هَذَا مَا صَالَحَ عَلَيْهِ مُحَمَّدٌ رَسُولَ اللَّهِ سُهَيْلَ بْنَ عَمْرٍو، سهیل گفت: اگر من به پیامبر بودن تو شهادت می دادم، با تو جنگ نمی کردم. پیامبر(ص) فرمود: این را هم پاک کن. معنای این کار تمایل نیست، اصولا یک مسلمان موحد و خدا پرست مومن نمی تواند به مشرکین و شیاطین تمایل پیدا کند. امام مجتبی(ع) با معاویه صلح کرد اما آیا این تمایل بود؟ از لحاظ اعتقادی میل کردن به سوی شیطان شاید عین شرک باشد. شاید همانند صلح پیامبر(ص) در حدیبیه یک صلحی هم انجام بشود، اما در عین حال همان پیامبر(ص) سال دهم هجری به سمت مکه رفت و این شهر را فتح کرد.

آیت ا... نورمفیدی  یادآور شدند: هر مسئله ای باید در ظرف زمانی و اقتضائات خودش مورد بررسی قرار گیرد، این که بگوییم امام حسن(ع) با معاویه صلح کرد، چرا ما با امریکا صلح نکنیم و کنار نیاییم؟ یک مقایسه ناصوابی است. به پیامبر(ص) گفتند شما به بت های ما کار نداشته باش و ما هم با خدای شما کاری نداریم. این جا جایی نبود که پیغمبر(ص) بت پرستی را امضاء کند.ایمان با تمایل به شیطان و مظهر شیطان جمع نمی شود.این نکات ظریفی است که به آسانی نمی‏توان موضوعات را با هم مقایسه کرد. 

نماینده مردم گلستان در مجلس خبرگان رهبری افزودند: بنده اعتقادم این است، باید شرایط زمان را ببنیم و مقتضیات زمان را لحاظ کنیم. دشمن از بچه های ما شروع کرده است. باید به فکر باز کردن گره هایی باشیم که در زندگی مردم به ویژه نسل جوان پیدا شده است.

آیت الله نورمفیدی درادامه با اشاره با فرا رسیدن اول آبان سالروز شهادت سید مصطفی خمینی گفتند: مهم تراز حادثه شهادت سید مصطفی خمینی، نحوه برخورد حضرت امام(ره) با این مسئله بود، با اینکه حاج اقا مصطفی از نظر هوش و استعداد و مراتب علمی کم نظیر بود، از شهادت حاج آقا مصطفی به عنوان الطاف خفیه الهیه یاد کردند.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید