نماینده ولی فقیه دراستان گلستان با اشاره به شیوع کرونا و ضرورت حفظ سلامت مومنان گفت: مردم سفرهای زیارتی را به آینده موکول کنند.

آیت الله سید کاظم نورمفیدی در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه شهر گرگان ضمن تسلیت ۲۸ صفر و سالروز شهادت حضرت رسول اکرم (ص) و امام حسن مجتبی و امام رضا (ع) اظهارکرد: امامان الگو و چراغ هدایت جامعه به شمار می‌روند و استفاده از اندیشه آنها لازمه هدایت جامعه است.

وی افزود: بنابراین باید با الهام و الگو گرفتن از سیره رفتاری و عملی اهل بیت (ع) زمینه ارتقای رفتاری و معنوی جامعه را فراهم آورد.

آیت الله نورمفیدی با اشاره به بخش‌هایی از دوران زندگی امام حسن مجتبی (ع) ادامه داد: آن حضرت در تاریخ اسلام، کرامت اجتماعی را در بهترین شکل، زیباترین صورت و کامل‌ترین وضعیت ارائه کرده است.

امام جمعه گرگان گفت: روش مهم تربیتی و اخلاقی در کرامت امام حسن (ع) در زمان کنونی، می‌تواند آثار و برکات مختلفی در ابعاد اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی جامعه به وجود آورد.

وی اضافه کرد: این روش می‌تواند سبب ارتقای همدلی و همنوایی مادی و معنوی آحاد مردم با اقشار آسیب پذیر جامعه شود.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان همچنین با ذکر احادیثی در خصوص منابع و فضائل از حضرت علی بن موسی الرضا (ع) گفت: تحصیل معیارهای واقعی و راستین برای ارتباط بندگی بین مؤمنان و پروردگار از جمله دستاوردهای پژوهش در سیره این امام بزرگوار است.

عضو مجلس شورای خبرگان رهبری اظهار کرد: سیره زندگی امام رضا (ع) السلام سبب شد تا خلفای عباسی در نهایت با انگور زهرآلود و مسموم این امام بزرگوار را به شهادت برسانند.

آیت الله نورمفیدی تاکید کرد: یکی از اقدامات مأمون هنگام حضور امام رضا(علیه السلام) تشکیل جلسات بحث با فرق و مذاهب کلامی و علمای سایر ادیان بود و هدف مأمون این بود که امام رضا(علیه السلام) را در این جلسات شکست دهد. تا موقعیت معنوی امام رضا(علیه السلام) در نظر مردم کاهش یابد ولی امام رضا(علیه السلام) علم و حقانیت اسلام را به دیگر ادیان نشان داد.

آیت الله نورمفیدی بیان کرد: امیدواریم مشکلاتی که امروز گرفتار آن هستیم به واسطه این امام همام برطرف شود و امروز کشور با مشکلات ویروس منحوس کرونا و گرانی رو به رو است و با تدابیر مسئولان این مشکلات برطرف شود.

وی بابیان اینکه مسئولان در حد توان خود برای جلوگیری از گرانی تلاش کنند، متذکر شد: باید گره های سر راه مشکلات مردم برطرف شود.

آیت الله نورمفیدی همچنین با اشاره به جلوگیری از شیوع ویروس آنفلوانزای و کرونا در جامعه از مؤمنان خواست از سفر به مشهد الرضا خودداری کرده و ارادت خود را با قرائت دعا و اعمال عبادی دیگر نشان دهند.