یکی از ویژگی ها و وظایف ائمه جمعه مسئولیت پذیری و درک زمان است و در شرایط فعلی وظیفه روحانیت تبیین معارف اسلامی و معارف اهل بیت(ع) است. باید مردم بدانند که با سرمایه هایی چون شهدا و جانبازان و ایثارگران این انقلاب را بدست آوردیم و نباید این سرمایه های ارزشمند فراموش شود و با چنین انقلابی داشتن برخی مشکلات نیز طبیعی است.

آیت الله نور مفیدی نماینده در دیدار تعدادی از ائمه جمعه استان با ایشان افزودند: کشور در شرایطی است که تحت فشارهای زیادی قرار دارد و به نظر من تنها شخصیتی که با تمام وجودش همه این خطرات را درک و در عین حال در میدان ایستاده مقام معظم رهبری است. نقش مهمی که رهبری ایفا می‌کند بسیار حائز اهمیت است به گونه ای که با تمام مشکلات و سختی ها  همانند روز اول با اقتدار و محکم می ایستند و حرفشان را می‌زنند و توصیه می کنند.

ایشان اضافه کردند: شخصیت امام راحل نیز اینگونه بوده است و با تمام ناملایمات و تبعیدها هیچ گاه هدف خویش را رها نکردند که در سخنانی هم فرمودند: اگر تمام دنیا مرا نپذیرند و در هیچ مکانی راه ندهند و من از این فرودگاه به آن فرودگاه بروم باز هم کار خود را انجام می‌دهم.

امام جمعه گرگان ادامه داد: در استان ما اقوام و مذاهب مختلفی زندگی می کنند، باید سعی شود که وحدت و یکدلی را بیشتر کنیم. همانطور که مقام معظم رهبری می‌فرمایند: استان گلستان می‌تواند الگویی برای جهان اسلام باشد، اگر چه دست هایی برای ایجاد اختلاف در  بین اقوام وجود دارد اما از وظایف ما این است که مانع بروز اختلافات قومی و مذهبی باشیم و دلها را به یکدیگر نزدیک کنیم. با وجود قومیت های مختلف و تعلقات آنها که امری طبیعی است، نباید قومیت را مطرح کرد، چرا که تبعات مطلوبی نخواهد داشت و سعی کنیم‌ تا دشمن را به مردم بشناسانیم.

نماینده ولی فقیه استان گلستان گفتند: نباید به مسائل اختلافی دامن بزنیم بلکه باید زبان مردم برای حل مشکلات و مسائل اقتصادی باشیم و برخی موارد را تذکر دهیم اما تخریب یا تضعیف نکنیم و از سوی دیگر زبان نظام باشیم یعنی هر دو را باید رعایت کنیم چرا که وظایف روحانیت هیچ گاه تمام نمی شود. روحانیت در روز قیامت دارای دو جایگاه است که بُعد اول آن مثل همه مردم باید پاسخگو باشیم و بُعد دوم مسئولیتی که در رابطه با مردم دارد.