آیت ا... نورمفیدی: ما را هم در ثوابی که خدا به شما و کادر درمان می دهد، سهیم کنید.

دکتر نمکی: من حضرتعالی را از پیشگامان سعه صدر و وسعت دید در روحانیت می دانم.

دکتر سعید نمکی وزیر بهدشات درمان و آموزش پزشکی در سفر به استان گلستان، با آیت ا... نورمفیدی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه گرگان دیدار کرد. در این دیدار آیت ا... نورمفیدی ضمن تشکر از زحمات وزیر و همه کارکنان حوزه سلامت و درمان کشور گفت: من واقعا از همه کسانی که در راه مبارزه با این بیماری و حفظ سلامت مردم ایثارگرانه تلاش می کنند تشکر می کنم، امیدوارم خسته نباشید وهیچ وقت خسته نشوید، از شما می خواهم که ما را هم در آن ثوابی که خدا به شما و کادر درمانی می دهد سهیم کنید.

آیت ا... نورمفیدی افزودند: در مقابل  فشارهایی که ممکن است از  بعضی جاها در زمینه مبارزه با کرونا به شما وارد شود تمکین نکنید. بنده نظرم این است که نباید در این راه کاری کرد که مردم به ویژه جوانان ما برایشان ذهنیت درست شود که راه دین وعلم از هم جداست، همیشه گفته ام که مبلغین دینی نباید کاری کنند که  دین در مقابل علم قرار داده شود، علم و دین در برابرهم نیستند علم واقعی طرفدار دین است و دین واقعی طرفدار علم است.

نماینده ولی فقیه در استان همچنین از زحمات دکتر فاضل ریاست دانشگاه علوم پزشکی استان گلستان و کادر درمانی تمام  بیمارستان های استان و خیرین حوزه سلامت در راه مبارزه با کرونا تشکر کرد.

در ادامه این دیدار وزیر بهداشت گفت: از سید عزیزو جلیل القدر و نازنین و بزرگوار آیت الله نورمفیدی کمال تشکر را دارم. استان گلستان از افتخارات کشور ایران است و حضرتعالی هم نه تنها از افتخارات گلستان بلکه افتخار روحانیت کشورعزیزمان هستید. من حضرتعالی را از پیشگامان سعه صدر و وسعت دید در روحانیت می شناسم. بیاد دارم که در سازمان برنامه و بودجه که بودم حضرتعالی پیغام می دادید که حوزه های علمیه اهل سنت را ویژه ببینید و این نگاه باعث شد که شما را بعنوان محور وحدت و همدلی و وفاق در استان گلستان بشناسند.

وزیر بهداشت افزود: همکاران ما ایمان دارند که حضرتعالی بعنوان یکی از با بصیرت ترین روحانیون در راستای هدایت، حمایت و نیز رعایت شیوه نامه ها و پروتکل هایی  که دوستان ما آن را پیگیری می کنند هستید، شما هم وجاهت ملی و هم وجاهت اعتقادی بین مردم دارید و عامه پسندی و نخبه پسندی حضرتعالی در جامعه بالاست و انتظار حمایت و هدایت بالایی را از شما داشته و داریم .انشالله سایه بلندتان بر سر این استان مستدام باشد. ما بزرگترین همراهی را درزمینه مبارزه با کرونا ویروس از سوی  مقام معظم رهبری داشتیم، ایشان در اجرا و حمایت از پروتکل ها و شیوه نامه ها بی نظیر بودند.

دکتر نمکی ادامه داد: شما به ایستادگی در مقابل مصالح مملکت و سلامت مردم اشاره کردید، لازم است بگویم که بنده در مصالح مملکت و سلامت مردم با هیچ کس مماشات نکرده و نخواهم کرد. من وزیر بهداشت همه مردم اعم از شیعه، سنی، زرتشتی، کلیمی، مسیحی، لامذهب، اصولگرا، اصلاح طلب و حتی زندانیان محکوم به اعدام هستم و این تعهد را نسبت به تک تک شهروندان این سرزمین دارم. از طرفی روزهای سخت تحریم را می گذرانیم و تلاش کردیم در نظام سلامت مبتنی بر شرایط شکننده اقتصادی کشور مسائل کرونا را مدیریت کنیم. ما شهدای زیادی در بخش سلامت تقدیم کردیم و تعداد زیادی از همکاران ما به علت این بیماری خانه نشین شدند، امیدوارم با همت، وحدت ملی و حمایت روحانیت معزز که واقعا در این صحنه خوش درخشیدند این روزها را سپری کنیم.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید