آیت الله نورمفیدی به برگزاری رزمایش ذوالفقار ۹۹ ارتش اشاره کرد و گفت: ویروسی که بتواند امنیت کشور را تهدید کند باقی نخواهد ماند.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان ظهر امروز جمعه ٢٨ شهریور در خطبه های عبادی و سیاسی نماز جمعه گرگان با اشاره به برگزاری رزماییش مشترک ذوالفقار 99  ارتش جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: این رزمایش از روز پنجشنبه 20 شهریور باحضور یگان هایی از نیروی دریایی، نیروی هوایی، نیروی پدافند و نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران در منطقه‌ای به وسعت دو میلیون کیلومترمربع در محدوده آب‌های شرق تنگه هرمز، سواحل مکران، دریای عمان و شمال اقیانوس هند آغاز شده است.

امام جمعه گرگان ادامه داد: برگزاری این مانور در فضای تحریم نشان از قدرت فراوان جمهوری اسلامی ایران در منطقه است و وسعت برگزاری این مانور از وسعت کشور نیز بیشتر است.

آیت الله نورمفیدی با بیان اینکه برگزاری این رزمایش قدرت دفاعی جمهوری اسلامی ایران را نشان می دهد، بیان کرد: در این رزمایش زیردریایی پیشرفته و پهپاد قدرتمند ارتش جمهوری اسلامی ایران به نمایش گذاشته شد.

وی گفت: با وجود مشکلاتی که دشمنان علیه جمهوری اسلامی ایران ایجاد می کنند امروز کشور در چنین جایگاهی قرار دارد و  در حین حال ویروسی که بتواند امنیت کشور را تهدید کند باقی نخواهد ماند.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان افزود: این رزمایش منطقه تنگه باب المندب را نیز دربر می گیرد که یکی از تنگه های مهم جهان است و نفتکش هایی که جمهوری اسلامی ایران به  ونزوئلا صادر کرد از طریق این تنگه و دریای سرخ بود.

آیت الله نورمفیدی افزود: با همه فشارها جمهوری اسلامی ایران قدرت فراوانی در منطقه دارد، گرچه در کشور مشکلاتی مثل گرانی نیز به وجود آمده است.

وی گفت: گرانی شدیدی در جامعه وجود به وجود آمده است و انگار قیمت های کالاها رها شده است و برخی از مردم توان تحمل این گرانی را ندارند و از همه مسئولان درخواست داریم که تمام توان خود را برای مقابله با گرانی افسارگسیخته به کار بگیرند.

امام جمعه گرگان افزود: مسئولان باید در برابر هر چیزی که عامل این گرانی های بی حساب و کتاب شده ایستادگی کنند و با این اقدام مردم نیز نسبت به نظام اطمینان خاطر بیشتری پیدا خواهند کرد.

آیت الله نورمفیدی به سالگرد هفته دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: جمهوری اسلامی ایران اگر امروز به این نقطه رسیده است به دلیل مقاومت های هشت سال دفاع مقدس است.

وی افزود: اگر در دفاع مقدس آن ایستادگی را در برابر دشمن نبود امروز به چنین جایگاهی نمی رسیدیم و این ها نتایج مقاومت ها است که باید جامعه از آن درس بگیرند.