نماینده ولی فقیه در گلستان کرونا را یک خطر عمومی دانست و بر لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی مردم تأکید کرد.

آیت الله سیدکاظم نورمفیدی ظهر امروز در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه گرگان اظهار کرد: در ماه های اخیر نماز مبارک جمعه به خاطر شیوع ویروس خطرناک کرونا تعطیل بود و به دنبال آن محدودیت هایی ایجاد شده بود و در حال حاضر نیز با تجویز ستاد مبارزه با کرونا که برگزاری نماز جمعه را بلامانع اعلام کردند ما نسبت به شروع نماز جمعه اقدام کردیم.

امام جمعه گرگان با اشاره به آیاتی از سوره بقره، افزود: قرآن کریم گرفتاری ها را به عنوان یک نوع امتحان و آزمایش مطرح می کند، در شرایط عادی همه انسان ها خوب هستند اما در سختی ها و گرفتاری ها مانند شیوع ویروس کرونا جوهر وجودی انسان ها خود را نشان می دهد و انسان های دارای ایمان حقیقی و خداباور در مقابل سختی ها و گرفتاری نمی شکنند و صبر پیشه می کنند اما افرادی که به خداوند ایمان واقعی ندارند در سختی ها از پا درمی آیند.

وی با بیان اینکه تمامی گرفتاری و مشکلات پیش آمده برای انسان به طور کامل بد نیست و از برخی جهات برای انسان فایده دارد، تأکید کرد: شیوع ویروس کرونا روحیه احسان، نوع دوستی و دستگیری از دیگران را به عنوان یک جریان اجتماعی در جامعه تجلی بخشید، برای مثال در مسئله شیوع ویروس کرونا دنیا برای ریشه یابی این بیماری و کشف واکسن آن به تکاپو افتاده است.

آیت الله نورمفیدی بر لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی مردم تأکید کرد و افزود: کرونا یک خطر عمومی است و همه برای حفظ سلامت خود و دیگران باید ضمن حفظ فاصله اجتماعی از ماسک استفاده کنند و از برگزاری مراسمات تجمعی بپرهیزند.

امام جمعه گرگان سلامتی را یک نعمت الهی دانست و گفت: باید قدردان نعمت های الهی باشیم و از لحاظ شرعی حق نداریم نعمت های خداوند را نادیده بگیریم و نادیده گرفتن نعمت های الهی کفران نعمت محسوب می شود و عذاب به همراه دارد.

 وی از زحمات کادر پزشکی و پرستاری در راه سلامت مردم قدردانی کرد و ابراز داشت: بسیاری از کادر درمانی در خدمت رسانی به بیماران کرونایی به مقام شهادت نائل آمدند و خیرین نیز در مسیر کمک مومنانه نقش پررنگی ایفا کردند که جای قدردانی دارد.

 آیت الله نورمفیدی به اقدام هیئت های مذهبی در رعایت پروتکل های بهداشتی در ماه محرم اشاره کرد و یادآور شد: بیش از 90 درصد هیئت های عزاداری پروتکل های  بهداشتی را رعایت کردند که جای قدردانی دارد.

 امام جمعه گرگان با بیان اینکه تمام تلاش دشمن ایجاد شکاف و گسست اجتماعی در جامعه است، افزود: با شیوع کرونا دشمنان به عینه مشاهده کردند که توطئه های آنها علیه ملت ایران بی اثر مانده و پیوندهای اجتماعی در جامعه ما محکم تر شده و بر همگان آشکار شد که کشورهایی که خود را ابرقدرت جهان می دانند هیچ نقشی ندارند.

 آیت الله نورمفیدی در ادامه اجتماع گروه های مختلف فلسطینی و دیدار اسماعیل حنیه با سیدحسن نصرالله در لبنان پس از 28 سال را دو رویداد مهم منطقه برشمرد و تأکید کرد: آمریکایی ها از جمله امارات به عنوان یک کشور اسلامی با رژیم غاصب اسرائیل روابط عادی برقرار کردند تا به زعم خود یک نوع شکست در جبهه مقاومت ایجاد کنند حال آنکه برخلاف تصور آنها این اتفاق موجب اجتماع و گردهم آمدن فلسطینی ها شد و دیدار اسماعیل هنیه با سیدحسن نصرالله در لبنان حاوی استحکام روابط بین آنها است.

 وی متذکر شد: برقراری رابطه امارات با اسرائیل موجب شد وحدت فلسطینی ها با جبهه مقاومت در مقابله با رژیم غاصب اسرائیل در منطقه محکم تر شود.

 تمام جمعه گرگان اقدام موهن نشریه فرانسوی در توهین به ساحت مقدس مقدس پیامبر اکرم(ص) و همچنین آتش زدن قرآن کریم در سوئد را محکوم کرد و افزود: مسلمانان برای پیامبران بزرگ الهی احترام قائل هستند و اقدام توهین آمیز این کشورها نشان دهنده عداوت، دشمنی و خصومت آنها با مسلمانان، پیامبر اسلام(ص) و قرآن کریم است و باید بدانند این اقدامات نه تنها روحیه مسلمانان را تضعیف نمی کند بلکه موجب قوت قلب مسلمانان خواهد شد.

 آیت الله نورمفیدی تصریح کرد: اقدام توهین آمیز نشریه فرانسوی به پیامبر(ص) و آتش زدن قرآن کریم در سوئد نشان می دهد این کشورها هیچ گاه خیرخواه ما نیستند.

 وی به زلزله رامیان اشاره و تصریح کرد: خوشبختانه زلزله رامیان تلفات جانی به همراه نداشت اما ویرانی های زیادی را در روستاها به وجود آورده است و با توجه به نزدیک شدن به فصل سرما ضروری است مسئولان در اسرع وقت نسبت به رفع مشکلات زلزله زدگان اقدام کنند و اگر در این مدت کوتاه امکان بازسازی واحدهای خسارت دیده وجود ندارد باید برای فصل سرما تدابیری انجام شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید