مسئولان در برخورد با خبرنگاران جانب انصاف را نگه دارند و به خاطر کوچک ترین نقدی که از آنان می‏شود متوسل به شکایت نشوند، چرا که شغل خبرنگاری از مشاغل سخت و مشکل است وبنده به صورت جد از مسئولین می خواهم که به مشکلات خبرنگاران توجه داشته باشند.

آیت ا... نورمفیدی در گفتگوی خبری به مناسبت روز خبرنگار افزودند: هفدهم مرداد روز خبرنگار است این روز را به همه خبرنگاران کشور و استانمان تبریک می گویم و باید توجه داشته باشیم که خبرنگاری کار آسانی نیست، انسان وقتی وارد این صحنه می شود و مصائب خبرنگاران را در میدان عمل می بیند، بهتر متوجه می شود که شغل خبرنگاری بسیار سخت و دشواراست.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان اضافه کردند: خیلی مواقع وقتی با خبرنگاران مواجه می شوم تقاضاهایی دارند که به جا است و نظام مقدس جمهوری اسلامی و دولت باید به مشکلات معیشتی این قشر، امنیت شغلی و بیمه آنها رسیدگی کند. البته خبرنگاران هم باید به جایگاه و موقعیت خودشان توجه کنند.

ایشان ادامه دادند: لازم می دانم نکاتی را به عزیزان خبرنگار بگویم،اول این که همه به ویژه خبرنگاران باید این مقطع تاریخی و شرایط خاص امروز کشور را بر اساس واقعیتها درک کنند، اینکه کشورمان از وابستگی و قیم داشتن خلاص شده است و طبیعی است این شرایط برای کسانی که  کشور ایران حیات خلوتشان بوده، قابل تحمل نیست و آنها به هر شکلی که بتوانند علیه ما مشکلات درست می کنند و تلاش دارند مردم را از نظام زده و جدا کنند. خبرنگاران باید این مقطع تاریخی را درک کنند و همیشه این اصل مورد توجه آنها باشد که توطئه ها و اهدافی که دشمن در سر دارد، تحقق پیدا نکند. نکته دوم امید دادن به مردم است دشمنان سعی دارند امید را از مردم ما بگیرند و آنها را مایوس کنند این نکته هم باید مورد توجه خبرنگاران قرار بگیرد ومواظب این جنگ نرم که راه انداختند، باشند.

نماینده مقام معظم رهبری در استان گلستان با اشاره به سخنان مقام معظم  رهبری در خصوص تحریف افزودند:

مسئله تحریف، واقعیت ها را ندیدن، مشکلات کوچک را بزرگ جلوه دادن، اوضاع کشور را تیره و تار کردن، مصداق همان تحریفی است که رهبر معظم انقلاب به آن اشاره دارند. دشمن پیشرفت های علمی و نظامی و خدماتی که به مردم کشور شده و باعث شده موقعیت ایران اسلامی در صحنه های بین المللی برجسته شود را نمی تواند ببیند. اینها مواردی است که باید خبرنگاران در مقابل  جنگ رسانه ای و تحریف حقایق که آنها به راه انداختند، روشنگری کنند و به مردم امید دهند.

امام جمعه گرگان ادامه دادند: وظیفه خبرنگار بیان مشکلات و نقد و انعکاس اعمالی است که به صلاح نظام نیست اما متاسفانه اتفاق می افتد، فساد، رشوه خواری و مسائل دیگری که همه کم و بیش خبر دارید. اینها را باید اطلاع رسانی کنید منتهی در بیان گرفتاری ها و مشکلات از دایره واقعیت خارج نشوید . و باید در کار اطلاع رسانی اخلاق و مرزهای تقوا مد نظر باشد چرا که قرآن می فرماید: مَّا يَلْفِظُ مِن قَوْلٍ إِلَّا لَدَيْهِ رَقِيبٌ عَتِيدٌ، انسان هيچ کلمه ای  به زبان نمى‌آورد، مگر آنكه در كنارش نگهبان حاضر و آماده است. همه باید مرزهای اخلاق و تقوا چه در گفتار و چه در قلم را رعایت کنیم.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید