آگاهی و اطلاع از مبانی اصیل دینی منطبق بر زمان و مکان بر هر مسلمان لازم است و بانوان ما که وظیفه پرورش نسل آینده را به دوش دارند باید دانش خود را در زمینه علوم و معارف اسلامی بر اساس نیاز نسل امروز،عمیق و به روزرسانی کنند.   

آیت ا... سید کاظم نورمفیدی موسس حوزه علمیه الزهرا(س) گرگان در مراسم تجلیل از طلاب این حوزه افزود:  گذشت زمان موجب تغییر در افکار و اندیشه های بشر می شود و تهاجمات فرهنگی نسبت به دین و حریم خانواده هم افزایش یافته، به همین خاطر ضرورت توجه به مبانی اصیل و به روز شده دین بیشتر از گذشته احساس می شود و در این میان نقش زنان جامعه ما به عنوان مادر و پرورش دهنده نسل آینده بسیار حساس و مهم است و مادری می تواند فرزند خود را درست تربیت کند که بر مبانی دینی آگاهی و تسلط داشته باشد.

ایشان اضافه کردند: برای مقابله با جنگ فرهنگی 40 ساله دشمن علیه دین و نظام اسلامی باید دانش خود را بروز کنیم و با شایستگی در این میدان حضور داشته باشیم.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان با بیان اینکه بهترین عمل صالح، عمل انبیاء (ص) و ائمه معصومین(ع) است، اظهار کرد: انبیاء و ائمه به فرمان پروردگار، وظیفه هدایت بشر را برعهده داشتند و علما هم باید با پیروی از سیره آنها در راه ترویج دین گام بردارند.

امام جمعه گرگان به طلاب توصیه کرد که وجود حوزه علمیه را به عنوان یک نعمت الهی قدر بدانند و پس از پایان تحصیلات حوزوی رابطه خود را با حوزه ادامه دهند و افزودند: مهمترین هدف بنده از تاسیس مدرسه علمیه خواهران و برادران در گرگان ترویج معارف اسلامی  بود و خوشبختانه امروز با گذشت 40 سال، این مدارس توانسته اند طلاب خوبی را به جامعه تحویل دهند که موثر واقع شوند.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید