نماینده ولی فقیه دراستان گلستان وامام جمعه گرگان در مصاحبه با صداو سیمای مرکز گلستان بمناسبت روز جهانی قدس گفت: انشالله این خشم مقدس باعث شود هر چه زودتر فلسطین و مخصوصاً بیت المقدس و مسجدالاقصی از غصب دشمنان اسلام نجات پیدا کند .

متن مصاحبه به شرح زیر است:

«امسال روز جهانی قدس و تظاهرات این روز بخاطر مشکلاتی را که در دنیا  بخاطر ویروس کرونا پیدا شده، احتمالا برگزار نمی شود ولی اهمیت این روز نباید از ذهن ها فراموش شود و باید بدانند که این روز چه نقشی می تواند در آزادسازی بیت المقدس داشته باشد و شاید برای همه روشن شده باشد که این تظاهرات روز جهانی قدس آثار بسیار مثبت و خوبی داشته است.

اینکه امام (ره) این روز را انتخاب کردند برای دفاع از مردم مظلوم فلسطین و آزادی مسجدالاقصی دارای نکاتی است که باید به آن توجه نمود.

اول اینکه؛ درماه مبارک رمضان همه مسلمانان درهمه  بلاد اسلامی یک توجه و اقبال عمومی نسبت به خداوند متعال در این ماه با برکت پیدا می کنند، این یک حقیقتی است که در کل جهان اسلام در این ماه یک جنبش معنوی پیدا می شود.

دوم؛ روز جمعه آخر ماه مبارک رمضان دارای یک ویژگی خاصی است در همه بلاد اسلامی به جمعه آخر ماه مبارک رمضان جمعه الوداع می گویند یعنی جمعه ای که باید با این ماه مبارک وداع کرد چون احساس می کنند ماه رمضان از نزد آنها بیرون میرود.

از طرفی مسئله فلسطین و مسجدالاقصی و آزادی قدس اینها مسائل مورد نظر حضرت امام(ره) بوده که انصاف قضییه این است که نام گذاری این روز بعنوان روز جهانی قدس تاکنون تاثیرات مثبت و عمیقی داشته است.

این تظاهرات هر چه گسترده تر شود، موثر تر خواهد بود. دلیل اینکه این تظاهرات موثر بوده، وحشتی است که دشمن از روز جهانی قدس دارد. لذا در روزهای نزدیک به روز جهانی قدس دشمنان شروع می کنند به تبلیغات، مخصوصا درآن کشورهایی که حضور گسترده ای دارند.  با تبلیغات خودشان در بین مردم وحشت و ترس ایجاد می کنند و بدنبال مایوس  کردن  مردم هستند. هر چند این تبلیغات تاثیری نداردو اما خود اینها نشانه این است که روز جهانی قدس موثر است. ولو اینکه امسال این تظاهرات با توجه به شرایط ویروس کرونا برگزار نشود، اما باید با برنامه ریزی به یک شکلی مسلمانان در همه بلاد اسلامی تنفر خودشان را ازاین غصب و جنایتی را که رژیم غاصب اسرائیل و آنهایی را که پشتیبان این کشور متجاوز هستند نشان بدهند که اگر تظاهرات نشد به شکلی دیگری نفرت خودشان را ابراز کنند که انشالله این خشم مقدس باعث شود هر چه زودتر فلسطین و مخصوصاً بیت المقدس و مسجدالاقصی از غصب دشمنان اسلام نجات پیدا کند  که انشالله آن روز دیر نخواهد بود.»

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید