آیت ا... نورمفیدی در دیدار جانشین نیروی انتظامی کشور با ایشان:

مبنای کار در مواجهه با مردم، مُدارا است

 همان گونه که پیامبر گرامی اسلام(ص) به اهمیت مدارا با مردم اشاره دارد در نظام اسلامی هم باید برای سازمان ها و نهادهایی که بیش از همه با مردم سر و کار دارند، مدارا یک اصل و مبنا باشد.

آیت ا... سید کاظم نورمفیدی نماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان در دیدار سردار قاسم رضایی جانشین فرمانده نیروی انتطامی جمهوری اسلامی و سرهنگ دادگر فرمانده جدید انتظامی استان گلستان، ضمن بیان مطلب فوق افزودند:

یکی از معجزات و امتیازات انبیاء این بوده که خداوند آنها را با زبان همان مردم می فرستاد تا بدانند چگونه با مردم مماشات و رفتار کنند. این موضوع آنقدر مهم بوده که پیامبراکرم (ص) فرمود «أمَرَني رَبّي بِمُداراةِ النّاسِ كَما أمَرَني بِأداءِ الفَرائضِ» پروردگارم، همان گونه كه مرا به انجام واجبات فرمان داده، به مدارا كردن با مردم هم فرمان داده است. وقتی پیامبر(ص) به اهمیت مدارا با مردم اشاره دارد، می بایست در سازمان ها و اداراتی که بیش از همه با مردم سر و کار دارند، مدارا یک اصل و مبناء قرار گیرد.

نماینده مقام معظم رهبری اضافه کرد؛ امیرمومنان امام علی(ع) در تائید حق و نفی باطل بدون هیچ گونه انعطاف اما در نهایت مهربانی و تواضع با مردم، عمل می کرد، این می تواند برای نیروی انتظامی که با مردم از نزدیک در ارتباط است یک اصل باشد، چون در بعضی از امورات دخالت داشته و رسیدگی به حق و باطل می کند و این خود یک امتیاز به شمار می رود.

آیت ا... نورمفیدی ادامه داد؛ برخی اعمال صالح که در تعابیر قرآن آمده، سلسله اعمالی است که برای همگان یکسان است مانند انفاق، عبادات، بندگی خدا، روزه و نماز، همه به دنبال انجام آن هستند و البته دارای مراتب متفاوتی است. اما اعمال صالح دیگری وجود دارد که مختص هر صنف است، هر صنفی عمل صالح خاص خودش را دارد. به عنوان مثال عمل صالح فعالان اقتصادی این است که با جهش تولید خود ضمن رفع مشکلات جامعه حتی در صحنه های جهانی هم رقابت کنند. برای نیروی انتظامی هم یکی از اعمال صالحه این است که به گونه ای با مردم ارتباط و برخورد داشته باشد، که منجر به تقویت جایگاه نظام اسلامی شود و علاقه مردم را به نظام هر روز بیشتر کند و با وجود این عزیزان مردم احساس امنیت و آرامش داشته باشند.

نماینده مردم گلستان در مجلس خبرگان رهبری ادامه داد؛ نحوه ارتباط با مردم باید برای نیروی انتظامی به عنوان یک اصل همیشه مد نظر قرار گیرد، این نهاد باید دایم بر روی این موضوع مطالعه و تحقیق کند که به عنوان نماینده نظام اسلامی و از جایگاه قدرت، چگونه با مردم ارتباط برقرار کند و این از رسالت های مهم نیروی انتظامی است و با ارتباط و مواجهه درست با مردم شان و جایگاه نظام جمهوری اسلامی را تقویت کند.

آیت ا... نورمفیدی ضمن تقدیر از خدمات شبانه روزی نیروی انتظامی کشور، تشکر از زحمات سردار قاسمی فرمانده سابق نیروی انتظامی گلستان و آرزوی توفیق برای سرهنگ دادگر فرمانده جدید نیروی انتظامی استان گفت؛ تا آنجائیکه به یاد دارم بحمدالله ما دراستان گلستان از سوی نیروی انتظامی مشکل حادی نداشتیم و فرماندهانی که در این مقام در استان مشغول به خدمت بودند همگی خوب بوده وحاشیه ای نداشتند.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید