قدرت واقعی نظام اسلامی ایران مردم ما هستند و این قدرت از هر سلاحی قوی تر است و باید با حضور شکوهمند در انتخابات، قدرت خود را به دشمنان نشان دهیم، حضور در صحنه مردم هرچه باشکوه‌تر باشد، بهترین سلاح برای ایستادن در مقابل زورگویی دشمنان است.

آیت الله  سیدکاظم نورمفیدی در دیدار جمعی از زنان نخبه و فرهیخته استان گلستان با ایشان گفتند: باید با قدرت در برابر دشمنان بایستیم، چرا که آنان جز زبان زور، چیزدیگری نمی فهمند و در این مسیر اول نیاز به حضور گسترده مردم در صحنه های مختلف داریم و در کنار آن حتما نیازمند سلاح و تجهیزات لازم هستیم.

نماینده مقام معظم رهبری ادامه دادند، کسانی که در کشور مخالف ساخت موشک هستند، اشتباه می کنند، چرا که  داشتن بنیه قوی نظامی، یکی از اساسی ترین حربه ها برای دفع دشمن است، اگر ما کشوری قوی نباشیم، دشمنان و ابرقدرت‌ها، مانند بسیاری از کشورها هر بلایی که بخواهند بر سر ما خواهند آورد. در جریان به شهادت رساندن سردار سلیمانی همه دیدند که قدرت موشکی ما در کنار حضور گسترده مردم در تشییع جنازه آن شهید، با وجود حمله سهمگین ما به پایگاه عین الاسد دیگر دشمن جرات عکس العمل بعدی را به خود نداد.

 ایشان به نقش موثر بانوان در این مسیر اشاره کرد و گفت: خانم ها همانطور که در دوران انقلاب و دفاع مقدس بیشترین کمک را به اسلام و ایران داشتند، امروز نیز با همان شور  در صحنه بمانند، به ویژه در چند روز آینده با شرکت گسترده و قدرتمند خود در پای صندوق های رای بار دیگر شکوه و عظمت خودشان را نشان دهند.

آیت الله نورمفیدی خاطرنشان کرد: شاید برای برخی از مردم ما یک نامزد با ویژگی های کامل مورد نظرشان در حوزه انتخابیه نباشد، اما نباید دلسرد شد و با حضور در انتخابات از بین نامزدهای موجود افراد صالح انتخاب شوند، نقش شما بانوان برای با شکوه برگزار شدن انتخابات و دعوت از مردم برای شرکت بسیار مهم است،  باید همه را تشویق و ترغیب به حضور و مشارکت حداکثری کنیم. اگر مدرس پیدا نمی‌شود، به سراغ افرادی که به مدرس نزدیک ترند برویم و نمایندگان شایسته را انتخاب کنیم.

امام جمعه گرگان با گرامیداشت سالروز ولادت حضرت فاطمه (س) و امام خمینی (ره) به جایگاه زن در مکتب اسلام اشاره کرد و گفت: اسلام هیچ تفاوتی بین زن و مرد قائل نیست و حضور زنان را در مسائل سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و سایر امور جامعه منع نکرده است، زنان باید در وهله اول به مهمترین وظیفه خود که انسان‌سازی و تربیت  نسل شایسته برای ورود به جامعه است توجه داشته باشند و در کنار آن در عرصه های مختلف جامعه حضور پیدا کنند و با ارزیابی جایگاه شان، ابتدا به شان خود واقف بوده و خود را قبول داشته باشند تا به جایگاه و منزلت خود برسند ، تا زمانی که این مورد انجام نگیرد، حرف و سخن ما هیچ تاثیری نخواهد داشت و کسی که قدر و ارزش خود را نداند، منحرف خواهد شد. انقلاب اسلامی فضای خوبی برای حضور زنان در جامعه ایجاد کرده که باید این فرصت را مغتنم بشمرند  و نقش خود را هم چون گذشته به خوبی ایفا کنند.

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید