پیکر آیت الله سیدمحمدرضا طاهایی میبدی، مدیر فقید مدرسه رضویه گرگان امروز پنجشنبه با حضور اقشار مختلف مردم و شماری از مسوولان استان گلستان تشییع و در امامزاده عبدالله گرگان به خاک سپرده شد.

نماز میت بر پیکر آیت الله میبدی توسط حضرت آیت الله سیدکاظم نورمفیدی نماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان اقامه شد.

در آیین تشییع پیکر آیت الله میبدی که هادی حق شناس استاندار گلستان نیز حضور داشت؛ امام جمعه گرگان طی سخنانی با برشمردن برخی ویژگیهای شخصیتی و علمی مرحوم میبدی گفت: حضور گسترده جمعیت در مراسم تشییع و تدفین نشان دهنده میزان ارادت بالای اهالی منطقه به آن فقید سعید است.

آیت الله نورمفیدی افزود: رحلت آن عالم ربانی مصداق بارز حدیث از دست دادن عالم فرهیخته ای است که با وفاتش رخنه در اسلام ایجاد می‌شود.

 

آیت‌الله سید محمدرضا طاهایی میبدی مدیر حوزه علمیه رضویه گرگان و از شاگردان آیات عظام خویی، سید محمود شاهرودی و میرزا عبدالهادی شیرازی دوشنبه گذشته در سن ۹۹ سالگی به علت بیماری و کهولت سن دارفانی را وداع گفت.

مرحوم میبدی متولد سال ۱۲۹۹ شمسی در شهرستان میبد از توابع استان یزد، سال ۱۳۲۹ پس از پایان تحصیلات و بازگشت از نجف اشرف به دعوت یکی از علمای گرگان در این شهر سکونت یافت و اقامه نماز جماعت در مسجد جامع و فعالیت های تبلیغی این شهر را بر عهده گرفت.

آیت‌الله میبدی از چهره های تاثیرگذار مبارزات اجتماعی قبل از انقلاب گرگان و دشت (استرآباد قدیم) بود و امضای وی در برخی اعلامیه‌های اعتراض آمیز مردم این شهر به یادگار مانده است.

وی در حماسه پنجم آذرماه سال ۵۷ گرگان نیز به همراه دیگر علمای این شهر در صف نخست راهپیمایی تاریخی مردم گرگان علیه رژیم طاغوت حضور داشت که در پایان عده ای خون خود را فدای مبارزه کردند.

طی هفته‌های گذشته استاندار و جمعی از مسوولان استان گلستان از آیت الله میبدی در بیمارستان و منزلش در گرگان عیادت کرده بودند.

مرحوم میبدی پیش از بیماری، علیرغم کهولت سن و مشغله تدریس ارتباط نزدیکی با اقشار مختلف مردم استان گلستان داشت و همه روزه دیدارهای عمومی در رابطه با مسائل اجتماعی و مذهبی داشت.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید