آیت الله نورمفیدی در مراسم رونمایی از پوستر کنگره بین المللی یحیی بن زید(ع) اظهار کرد :حلول ماه ربیع المولود، ولادت پیامبر بزرگوار اسلام، امام صادق (ع) وهفته وحدت که همه این ها برکاتی است برای امت اسلامی تبریک عرض می کنیم، امیدوارم همه ما امت شایسته ای برای پیامبر اکرم (ص) و امام صادق (ع) و طرفداران پر و پاقرص وحدت باشیم. چراکه وحدت و اتحاد مسلمانان خواست خدا و امر خداست و تکلیف الهی است و تفرقه خواست شیطان است. هر کسی طرفدار وحدت امت اسلامی باشد و برایش تلاش کند امر خدا را اطاعت کرده و آن هایی که تفرقه اندازی می‌کنند خواست  شیطان را اجابت می کنند.

فاصله زمان ما با رسول خدا 15 قرن است، معمولا امت ها به دنبال این هستند فاصله ها را بردارند، زمان ها و نسل ها را به زمان رسول خدا (ص) وصل کنند؛ یکی از چیزهایی که این اتصال را ایجاد کرده است حوزه های علمیه هستند به عنوان وراث انبیا، چه حوزه های شیعی و چه سنی، تلاش شان این بوده فاصله زمانی را بردارند و آینده را به زمان رسول خدا (ص) متصل کنند که کار پر زحمتی بوده است و در فراز و نشیب ها و کشاکش زندگی در به دری ها کشیدند، زندان ها کشیدند هم از میان علمای شیعه و هم سنی، چراکه از خواست بنی امیه و بنی عباس تمرد می‌کردند.

یکی از عواملی که می تواند این فاصله زمانی را بر دارد و مردم را به پیامبر اکرم (ص)وصل کند امامزادگان هستند.

 همواره در تاریخ شخصیت هایی به دنبال این بودند تا این پوششی که حکام بنی امیه و بنی عباس بر اسلام راستین قرار دادند را بردارند و مردم را با چهره های حقیقی اسلام مواجه کنند که کاری سخت بوده است، این که بدعت ها و پوشش های دروغین که بانام دروغین بر پیکر مقدس دین پوشانده می شوند برداشته شود، در طول تاریخ بیشترین این در به دری ها سهم مربوط به خاندان پیغمبر بوده است.

این خاندان حق بزرگی به گردن ما دارند، ما هم وظیفه داریم در مقابل این عزیزان شرایط تکریم را در حد مقدور خود انجام دهیم، آقای سلیمانی فرد زحمت زیادی کشیدند و برای کنگره یحیی بن زید (ع) زمان تعیین کرده بودند، من گفتم این زمان، زمان کمی هست گفتم می طلبید زمان بیشتری بگذاریم. شاید هنوز هم این زمان کم باشد امیدواریم آنچه را که وظیفه ماست به درستی انجام شود.

یکی از چیزهایی که من معتقدم این است که یحیی بن زید (ع) اینجاست، باید در این کنگره به دنبال این هم باشیم که این موضوع به کرسی بنشیند.

پدرم برایم نقل کرد حاج آقا حسین قمی سفری به گرگان آمده بود و چند روزی مهمان اینجا بود، از اینجا رفت گنبد برای زیارت یحیی بن زید، از وقتی ایشان این کار را کرد اقبال به مرقد حضرت یحیی بن زید (ع) بیشتر شد. از طرفی آیت الله بهجت هم در این رابطه صحبت هایی داشته اند.

مضاف آنچه در تاریخ آمده است وقتی دو مرجع عالی قدر تایید کرده اند ادله و دلیل است. امیدوارم خدا توفیق دهد به تمام استان و به ویژه اداره اوقاف برای تکریم یحیی بن زید (ع) تاهر چه بهتر و باشکوه تر انجام شود.

امیدوارم خدا توفیق دهد ارتباط ما با رسول خدا (ص) از حوزه های علمیه و امامزادگانی که سند دارند روز به روز محکمتر شود، ما پیرو قرآن و عترت هستیم، انشالله بر همین اعتقاد زندگی کنیم.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید