نماینده ولی فقیه در گلستان و امام جمعه گرگان با بیان این که باید ارزش افزوده کالا در اختیار تولیدکنندگان باشد، گفت: خام فروشی محصولات مختلف به دیگران و بازگردان محصولات نهایی با چندین برابر قیمت به مردم، مصداق بارز نادانی است.

 آیت الله سیدکاظم نورمفیدی سه شنبه شب در دیدار مدیرعامل شرکت صنایع شیر ایران عنوان کرد: برای توسعه و رونق استان و مهار بیکاری، باید کارخانجات فناوری در استان تاسیس شود، تا ارزش افزوده در اختیار تولیدکنندگان قرار بگیرد.

نماینده مردم گلستان در مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: از سوی دیگر تولیدات و محصولات فرآوری شده باید ضمن کسب رضایت مردم استان و کشور، توان رقابت و عرضه در بازارهای جهانی را داشته باشد.

آیت الله نورمفیدی افزود: نباید به راحتی سرمایه های خود را ارزان در اختیار دیگران قرار دهیم و با چندین‌ برابر قیمت بخریم.

نماینده ولی فقیه در گلستان در ادامه سخنان خود با اشاره به ۲ مسئله راستگویی و امانتداری خاطرنشان کرد: متاسفانه جامعه ما به دروغگویی عادت کرده و اسفناک تر از آن این پدیده در اقتصاد هم نفوذ کرده است.

آیت الله نورمفیدی گفت: افراد جامعه و خود کشور با دروغگویی به جایی نمی رسد و باید کاری که انجام می دهیم، اطمینان در مردم و جامعه ایجاد کنیم.

امام جمعه گرگان افزود: اگر می خواهیم بازار دنیا را بگیریم، باید مانند خود آنان که امروز بازار جهان را در اختیار گرفته اند، راستگو باشیم.

آیت الله نورمفیدی تصریح کرد: در کارها و برنامه ها و تولید محصولات باید تخصص و علم و دانش آن را داشته باشیم و بدون تجربه دست بکاری نزنیم.

نماینده مردم گلستان در مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: رعایت این مسائل باعث رشد و ارتقاء کاری و برنامه ها خواهد شد.

آیت الله نورمفیدی با اشاره به طرح شرکت صنایع شیر ایران در استان گلستان، گفت: راه اندازی این کارخانه برای توسعه همه جانبه و تا حدودی حل معضل بیکاری تاثیرگذار خواهد بود.

نماینده ولی فقیه در گلستان تاکید کرد: اگر قرار است کاری در این خصوص انجام شود، باید اطمینان و ضمانت اجرایی لازم به مردم دهیم، نه این که مانند بسیاری از طرح های دیگر فقط در حد حرف و حرکات نمایش باشد.

آیت الله نورمفیدی خاطرنشان کرد: طراحان و مدیران این طرح باید فکرشان را از محدودیت خارج و بلندنظر باشند.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید