آیت الله سید کاظم نورمفیدی در دیدار فرماندهان انتظامی استان با ایشان اظهار کرد: کار شما کار سختی است و از خدای متعال می‌خواهیم برای انجام این کار سخت همه را کمک کند و نظم و امنیت این دو نعمت بزرگ الهی را برای مردم به وجود بیاورید.

وی افزود:آنطور که از آیات شریفه قرآنی استفاده می شود یکی از نعمت هایی که خداوند در اختیار بندگانش قرار می دهد نعمت امنیت است که آرامش داشته باشند و ترسی نداشته باشند. درآن آیه شریفه که خداوند به صالحان وعده می‌دهد ما بندگان صالح خود را جانشینان روی زمین قرار می دهیم و یکی از چیزهایی که به بندگان صالحش وعده می دهد امنیت است، معلوم می شود امنیت از نعمت های بزرگ الهی است که وعده داده شده است و از آن طرف ناامنی به عنوان عذاب الهی  است، در صورتی که کفران نعمت کنند خداوند آرامش را برمی‌دارد.

امام جمعه گرگان در ادامه گفت :خداوند در آیه ای شهری را مطرح می کندکه مردم وضع خوبی داشتند در امنیت بودند اما کفران نعمت خدا کردند و به عذالب الهی گرفتار شدند، یکی از عوامل ناامنی دست خود مردم است و آن کفران نعمت های الهی است. خداوند می‌فرماید این ها به نعمت های الهی کفر ورزیدند آن وقت خدا لباس گرسنگی را به آن ها چشانید.

آیت الله نورمفیدی افزود :در حکومت امام زمان (ع) امنیت حاکم می شود از آن طرف جمعیتی که کفران نعمت می کنند این ها هم گرفتار ناامنی می شوند، عوامل زیادی در امنیت دخیل است مثل کفران نعمت که به شما (نیروی انتظامی)مربوط نمی شود، همچنین بیکاری و فقر و زیاده روی و اسراف می تواند از عوامل ناامنی باشد.مثلا فردی می تواند با یک ماشین ارزان قیمت هم تردد کند اما با ماشین چند میلیاردی تردد می کندواین فاصله طبقاتی برای جامعه ناامنی می آورد.

وی تصریح کرد :کم شدن ریشه های ایمان یکی دیگر از دلایل است، شک نکنید گناه معصیت از عوامل ناامنی است. این مسئله ای که شما پاسدار آن هستید عوامل زیادی دارد که دست شما هم نیست شهرداری می تواند امنیت و ناامنی ایجاد کند، اداره برق می تواند هم ناامنی ایجاد کند و هم امنیت ایجاد کند.گاهی آدم در خیابان های شلوغ شهر تردد می کند می بیند خیابان ها را تنگ کرده و کار انجام می دهند این خودش می تواند ایجاد ناامنی کند.

نماینده ولی فقیه در استان یادآور شد :شما مسئول کار دشواری هستید عقیده من این است نیروی انتظامی بین نیروهای دیگر چیزی دارد که بقیه ندارند، برخورد با عوامل ناامنی و ایجاد امنیت که مسئولیت سنگینی است. برای اینکه مسئولیت سنگین را انجام دهید خودتان عامل ناامنی نباشید و در حد مقدوراتتان امنیت را برقرار کنید.

وی افزود: یکی از سختی های این کار این است که قانون در جامعه نهادینه نشده است وگرنه اگر قانون نهادینه شود یعنی خود مردم پشتیبان اجرای قانون شوند، قانون طلب شوند و به ایجاد امنیت کمک می کند  اما متاسفانه در جامعه ما نهادینه نشده است.

امام جمعه گرگان گفت :با توجه به این نکته قانون گریز مردم، این کار سخت را به دوش گرفته اید چکار میخواهید بکنید تنها راهی که می تواند با این مسئولیت سنگین کمک کند فقط خداست.دل به خدا دهید و برای رضای خدا و بندگان خدا که خودشان هم قانون گریز هستند به آن ها کمک کنید،

آیت الله نورمفیدی افزود:اگر مردم ببینند خود نیروی انتظامی سفت و سخت پایبند به قانون است بدون ملاحظه جنبه ارشادی پیدا می کند آن وقت مردم را به سمت گرایش به قانون هم هدایت می کنید .

وی گفت:رابطه با خدا اگر صمیمانه باشد هم خود انسان آرامش پیدا می کند و هم در این گونه موارد خدا به انسان کمک می کند. در آیات شریفه قرآنی داریم آن هایی که دل به غیر خدا می بندند و تکیه به غیر خدا می کنند پشتوانه خود را غیر خدا می بینند یکی پول قرار می دهد یکی قدرت قرار می دهد خدا در قران می گوید مثال این ها مثال عنکبوت است خیلی تلاش می کند خانه اش را بسازد و با اینکه برای خودش خیلی محکم است اما خیلی سست است.تنها یک چیز می تواند انسان را مطمئن کند و آن هم یاد خداست.باید با خدا رابطه خوبی برقرار کنیم وگرنه نه ماشین های کذایی و نه ثروت های کذایی هیچ کدام نمی تواند انسان را آرام کند.

 امام جمعه گرگان اظهار داشت:کارتر رئیس جمهور اسبق آمریکا کتابی نوشت و در آن عنوان کرد بعد از قضایای طبس هر شب کابوس میبینم، چرا؟ چون تکیه گاهش هواپیماهایش، موشک هایش و ... بود وقتی آن حادثه پیش آمد هر شب کابوس میدید؛ امام هر شب در متن حادثه ها بود وقتی امام در هواپیما نشست تا به ایران بیاید پرسیدند چه حسی داری گفت هیچ چیز، به او می گفتند نرو الان وقتش نیست ولی امام می گفت زمانش حالاست و اگر قرار است کشته هم شوم باید بین مردمم کشته شوم، این ارامش مربوط به یاد خدا و ذکر خداست اگر می خواهید کار سختتان آسان شود فراموش نکنید این کار سخت شما ثواب دارد وقتی دل را به خدا وصل کنید به عنوان رضای خدا، مردم امنیت پیدا کنند.

وی در پایان گفت:وقتی امنیت را برای مردم فراهم می کنید پیش خدا هم حقوق دارید. هیچ کس نمی داند خدا چگونه حقوقی می دهد، آن را فقط خدا می داند. انشالله خدای متعال کمکتان کند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید