آیت الله سید کاظم نورمفیدی در مراسم عمامه گذاری طلاب حوزه علمیه نعیمه گمیشان اظهار کرد :خیلی خوشحالم که هر چند وقت یکبار فرصتی پیدا می شود تا در چنین مجالس باشکوهی که همه طبقات مردم در آن شرکت می کنند با عزیزان صحبت کوتاهی داشته باشیم و از آیات شریفه قرآن ،  از سیره رسول خدا (ص)و بزرگان دین با شما صحبت داشته باشیم، توفیق خوبی است امیدوارم خدا از همه شما قبول کند.

وی افزود:عنوان مجلس این است که عده ای از طلبه ها آمده اند در اینجا درس خوانده اند، زحمت کشیده اند با دین و احکام دینی آشنا شده اند و انشالله خداوند به آن ها توفیق دهد که مبلغ دین باشند.

امام جمعه گرگان در ادامه گفت :از آیات شریفه قرآنی استفاده می شود که جهاد از بزرگترین فرائض اسلامی است، رسول خدا (ص) فرمودند هر خوبی که حساب کنید ممکن است بالاترش یک خوبی دیگر وجود داشته باشد. اما وقتی کسی را که در راه خدا کشته می شود شهید میشود بالاترین خوبی هاست. آیات قرآن همه مسلمانان را تشویق می کند به جهاد فی سبیل الله وکشته شدن در راه خدا، اما همین آیات قرآن تفقد در دین را در مسیر جهاد فی سبیل الله قرار می‌دهد.

آیت الله نورمفیدی تصریح کرد:همینکه عده ای از آقایون طلبه ها در حوزه های علمیه درس بخوانند، فقیه شوند و بعد تمرین کنند و مردم را دعوت به دین خدا کنند. مهمترین کار حوزه ها این است که عده ای بیایند در حوزه های علمیه دین فهم شوند و بعد هم به میان مردم بروند و تبلیغ کنند و این  موضوع خیلی مهم است.

وی اظهار داشت :به شما بشارت می‌دهم که شما هم می‌توانید فقیه باشید، چطور؟ یک مرد بادیه نشین خدمت پیامبر اکرم (ص)آمد عرض کرد ای رسول خدا به من قرآن یاد بده من بیابانی هستم، روستایی هستم، آمده ام قرآن یاد بگیرم، رسول خدا (ص) برایش سوره زلزال را خواند با این مضمون «یک روزی زلزله ای در زمین پیدا می شود که از علائم قیامت است هرجه در دلش دارد بیرون می‌ریزد و انسان هامی گویند خدایا چه شده است آن روز یعنی روز قیامت همین زمین خبر می‌دهد اخباری که در دلش ثبت کرده است، حالا خبر می‌دهد که این فردی که روی من راه می‌رفت این کار را کرد این ظلم را کرد، مردم دسته دسته روی صحنه قیامت می آیند هر کسی امامی دارد و دنبال امامش راه می افتد ما هر جمعیتی را با امامش می‌خواهیم مردم هم دسته دسته می آیند و در آیه آخر می گوید اگر کسی به اندازه ارزن کار خیر کرده باشد جلوی چشمش می‌آید. آنچه که کار خیر انجام دادند مردم می‌بینند و کار بد هم انجام داده باشند می‌بینند.وقتی بادیه نشین آیه آخر را شنید از جایش بلند شد پیامبر(ص) فرمود کجا گفت یا رسول الله  اگر دل من دل باشد همین دو آیه آخر مرا بس باشد، وقتی رفت پیامبر اکرم(ص) فرمود از مجلس ما یک فرد فقیه و دین شناس رفت. پس یک عده خاص باید بیایند در حوزه ها درس بخوانند فقیه شوند عالم شوند اما شماها می توانید فقیه باشید اگر یک آیه در دلتان تاثیر بگذارد، اگر یک آیه در دلمان بنشیند اگر کسی همین یک آیه در دلش بنشیند  دیگر به مردم ظلم نمی کند.

امام جمعه گرگان گفت:این مردم بندگان خدا هستند و باید قدرشان را بدانید، پیامبر اکرم(ص) فرمود اگر هم نمی‌توانید کار مردم را راه بیندازید با خلاق و رفتارتان با زبان خوب با مردم حرف بزنید.ما به همه مسئولان این حرف را می‌گوییم تکلیف ما همین است کلام خدا را به مردم بگوییم اگر من کوتاهی کنم فردای قیامت جلوی من را می‌گیرندکه تو این همه در حوزه ها درس خواندی چه چیزی یاد گرفتی؟ چرا به مردم نگفتی؟

وی در پایان گفت :انشالله امیدواریم خدای متعال به همه توفیق دهد به شرطی که یک آیه در دلتان بنشیند وباورتان شود فردای قیامت حساب و کتابی است که باید پاسخ دهید همین یک آیه بنشیند در دلتان به گفته رسول خدا فقیه می شوید.

همچنين در حاشيه اين مراسم يك واحد مسكوني آسيب ديده از سيل كه توسط بنياد مسكن استان گلستان ساخته شده بود با حضور آيت الله نورمفيدي به بهره برداري رسيد.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید