آیت الله سید کاظم نورمفیدی در مراسم عمامه گذاری حوزه علمیه حامد قره تپه بندر ترکمن اظهار کرد: امروز صبح بعد از تلاوت قرآن و نماز صبح به خدا عرض کردم امروز بناست به این محفل بروم از شما بگویم یا از پیامبر اکرم (ص) بگویم، قرآن را باز کردم و از خدا راهنمایی خواستم آیات آخر سوره فرقان آمد.

وی افزود:چند جمله ای راجع به این آیات حرف می زنم: ما بندگان خدا هستیم بندگان رحمان هستیم، بعضی ها بنده پول و ثروت هستند. پول آن ها را جابه جا می‌کند، برخی ها بنده قدرت هستند اما ما بندگان خدا هستیم. بنده های قدرت و پول علامت و نشانه دارند بندگان خدا هم باید علامت ها و نشانه هایی داشته باشند ، خداوند در این آیات سوره فرقان بندگان خودش را معرفی می کند تا بشناسیم چه کسانی بنده ای عبدالرحمان هستند  .

امام جمعه گرگان گفت:اولین نشانه بندگان خدا این است که روی زمین مشی آن ها متواضعانه هست خودشان را نمی‌گیرند و بالاتر از بقیه به حساب نمی آورند، برخی ها وقتی ثروتمند می‌شوند دیگران را آدم حساب نمی کنند اما بنده خدا حسابش را از دیگران جدا نمی‌کند.

آیت الله نورمفیدی تصریح کرد:بندگان قدرت وقتی میزی را می‌بینند کسی را نمی‌شناسند اما بندگان خدا به هرکجا هم برسند تمام دنیا مال آن ها شود باز هم بنده خدا هستند و به دیگران احترام می‌گذارند.

نماینده ولی فقیه دراستان گفت:پیامبر اکرم (ص) یک پیرزن جلویش را در کوچه می‌گرفت شروع به حرف زدن می کردو خیلی حرف میزد، پیامبر(ص) هم خم به ابرو نمی آورد، این افراد به هر کجا هم برسند عبدالرحمن خود را گم نمی کنند بین مردم زندگی می کنند اگر می‌خواهید بفهمید عبدالرحمن هستید یا نه با این خودتان را امتحان کنید.

وی اظهار داشت: بنده عبدالرحمان در میان مردم راه رفتنشان متکبرانه نیست خودخواه نیستند به مردم بی اعتنایی نمی کنند اگر حرفی زشت هم به تو بگویند برمی‌گردند مثل آنها عمل نمی کنند و جواب بد نمی‌دهد.

امام جمعه گرگان افزود:امام حسین (ع) و امام حسن (ع)هر دو مورد علاقه رسول خدا (ص) بودند این روایت را سنن ترمذی نقل کرده از قول پیامبر اکرم (ص) که خدا دوست میدارد آن هایی که حسین من را دوست بدارند ((حسین از من هست من هم از حسین هستم))

آیت الله نورمفیدی در ادامه گفت:روزی در کوچه های مدینه امام حسین (ع)حرکت می‌کرد یک فردی از شام آمده بود ذهنش را پر کرده بودند از دشمنی نسبت به امان حسین (ع)، این مرد تا رسید به امام حسین (ع)شروع کرد به توهین به ایشان،امام حسین (ع)همه را گوش کرد گفت مثل اینکه در این شهر غریب هستی .اگر جا نداری تو را جا دهیم اگر پول نداری پول دهیم. مرد تعجب کرد با خود گفت پس حرف هایی که به من گفتند چه بود، سرش را پایین انداخت و گفت تا امروز دشمن ترین افراد پیش من تو بودی از این لحظه به بعدعزیزترین  افراد نزد من تو هستی.

وی یادآور شد: عبدالرحمن کسانی هستند اگر کسی به آن ها حرف بدی زد این ها در جواب با زبان بد صحبت نمیکنند. علامت دوم اگر  میخواهید بفهمید چه کسی بنده خداست ببینید شب ها چکار می‌کند این افراد از سر شب تا صبح نمی خوابند نیمه های شب بیدار می‌شوند بستر خواب را رها می کنند درِ خانه خدا می‌روند و با خدا خلوت می کنند و سجده می‌کنند در درگاه الهی. این نکته مهمی است اگر می‌خواهید ببینید عبدالرحمن هستید با نه بینید شب های شما چگونه هست. بندگان خدا اینگونه هستند اینگونه نیستند که حتی نماز صبح را هم نخوانند.

نماینده ولی فقیه دراستان تصریح کرد:به تعبیر قرآن بندگان مومن خدا آن هایی هستند که پهلوی خود را از بستر خواب جدا می‌کنند در خانه خدا دعا می کنند. خدا چه پاداشی به آن ها می‌دهد؟هیچ کس نمی‌داند خدا چه چشم روشنی به این ها می دهد .خدا به پیامبر اکرم (ص) می‌فرماید یا رسول الله شب ها بیدار شو برای قرآن و نماز.تلاوت قرآن در وقت های سحر خیلی تاثیر دارد، اگر معنی قرآن را متوجه نمی شوید ترجمه قرآن را نگاه کنید مسلمان باید با مفاهیم قرآنی آشنا شود از قرآن دور شدیم که امروز به این روز افتاده ایم.

وی افزود:این روز ها دشمنان مدام  بین مسلمانان تفرقه ایجاد می کنند تا به جان هم بیفتند ،در بین اروپایی ها و آمریکایی ها دعوا نیست اما در بین ما مسلمانان هست آن ها دام درست می کنند و بین ما پهن می کنند و ما هم در دام آن ها می افتیم. آن ها دوست ما نیستند دشمن ما هستند آخر ما چقدر عقب افتاده باشیم که در دامشان بیفتم.باید مواظب باشیم تا در دام دشمنان گرفتار نشویم.

آیت الله نورمفیدی در ادامه اظهار داشت:یکی از نشانه های بندگان خدا این است سحرخیز هستند ترکمن ها عادت خوبی دارند. روایتی از سنن ابن ماجه روایت شده که هم اهل سنت و هم شیعه آن را نقل کرده اند وکلماتشان به هم نزدیک هست. اینکه بهشت قصرهایش مثل ما نیست غرفه هایی در بهشت هست اگر تو داخل باشی بیرون را می‌بینی و اگر بیرون باشی داخل را می بینی، خدا این هارا مهیا کرده برای آن هایی که در دنیا به یاد فقرا هستند و اگر به ثروت رسیدند فقرا را فراموش نمی کنند .

  وی با اشاره به کلان نورانی رسول الله گفت :پیامبر اکرم (ص) می فرماید از میان امت من آن هایی به بهشت می‌روندکه درسخن گفتن بد دهن نیستند پاکیزه هستند و به همه سلام می‌کند تواضع دارد شب وقتی مردم خوابند بیدار می شوند و نماز می خوانند.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید