به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان، آیت الله سید کاظم نورمفیدی در خطبه هاي اين هفته نماز عبادي سياسي اين شهر افزود: تندروها از هر نوع و در هر سطحش، هميشه براي كشور و حتي براي جهان، ضرر به همراه دارند.
به گفته وي، اين گروه ها و افراد بايد اجازه بدهند كه دولت ها سر كار بيايند و امور را در دست بگيرند و اگر نتوانستند كاري كنند، آن گاه نسبت به آنان نقد سازنده داشته باشند.
وي تصريح كرد: اين افراد و گروه ها متأسفانه در مكان هاي مقدس كارها و حرف هاي تخريب كننده و اتهام زدن هاي خود را انجام مي دهند كه اين كار گناهان آن ها را بيش تر مي كند.
وي ادامه داد: رهبر معظم انقلاب اسلامي، نقد سازنده را امري مطلوب و ارزشمند دانسته اند و ما بايد فرق بين نقد سازنده و كارساز را با تخريب به خوبي بدانيم و درك كنيم.
آيت اله نورمفيدي اضافه كرد: دولتي كه هنوز كارش را شروع نكرده نمي توانيم او را نقد سازنده كنيم و به او راهكار ارائه دهيم.
نماينده مردم گلستان در مجلس خبرگان رهبري در بخش ديگري از سخنان خود گفت: امنيت و احساس امنيت، يكي از مسائل مهم است كه در نتيجه اعتمادسازي دولت ها به وجود مي آيد.
آيت اله نورمفيدي افزود: ايجاد اعتماد در جامعه از مهم ترين راه هايي است كه مي تواند كشور را به پيش ببرد و دولت ها را نيز در كارها و برنامه هاي خود موفق كند.
خطيب جمعه گرگان ادامه داد: البته دولت ها بايد با مردم صداقت داشته باشند، خلف وعده نكنند و خدماتي را كه انجام مي دهند، منت نگذارند و كارهاي خود را چند برابر جلوه ندهند و هم چنين خود را خدمتگزار مردم ببينند.
آيت اله نورمفيدي با اشاره به اول شهريور و نيمه ماه شوال گفت: در چنين روزي حمزه عموي پيامبر (ص) به شهادت رسيد و ايشان اولين شهيد اسلام بود و پيامبر (ص) نيز به عمويش علاقه بسياري داشت.
وي يادآور شد: هم چنين امروز سالروز وفات حضرت عبدالعظيم حسني است كه از رجال و فرهيختگان اهل بيت (ع) بود و با اعتقاد ديني خود، علم را همراهي مي كرد.
آيت اله نورمفيدي در خطبه اول اين هفته نماز عبادي سياسي جمعه گرگان با اشاره به خطبه ۱۴۷ نهج البلاغه گفت: در اين خطبه اميرالمؤمنين (ع) به فلسفه وجودي بعثت خاتم الانبياء (ص) اشاره داشته اند كه فلسفه اين بوده مردم را از همه بندگي ها آزاد كند و همه را به سوي بندگي حق بر اساس كتابي كه پروردگار نازل كرده است، سوق دهد.
وي ادامه داد: حق تعالي در اين كتاب آسماني بر بندگانش تجلي كرده و خود را در اين كتاب ارزشمند نشان داده است.